Co pro mě znamená?

6. srpna 2009 v 23:48 | LoveShy |  Odpad mojí hlavy
Nuže..
Co pro mě znamená Twilight?

Ne, prosím vás hned na začátku, nezaškatulkujte si mě do sekce "Poblázněná ječící fanynka" jelikož to já vážně nejsem. Pokusím se vás o tom přesvědčit.
Tenhle článek je trochu divný, sama si říkám, proč ho vlastně píšu. Asi si chci do budoucna uchovat to, co si právě myslím. Ale klidně si mi vysmějte, nakonec to bude zní určitě strašně naivně a neoriginálně...

Takže...bylo nebylo :P
Březen 2009
Měla jsem dost toho šílenství okolo Twilight. Bože co to jako je? Nějakej film, herce z toho vůbec neznám, upíři...to bude nějakej horor? Neviděla jsem ten film, nečetla jsem knížky, prostě jsem si řekla, že tentokrát se nebudu účastnit na tomhle šílenství. Jenže 7.3.2009 už jsem se prostě naštvala se a koupila si knížku. Úryvek článku na blogu z toho dne:

"Dneska jsem nakupovala. Koupila jsem si zase nějaký trička a hlavně knížku Twilight :). Je teda docela drahá a prodavačka v knihkupectví mi tam začala vyprávět o čem to je a že film je taky hezkej a ať si určitě koupím i další díly. No jsem zvědavá, prý je kniha lepší než film tak zítra budu číst."

Ano...slabošsky jsem podlehla davu :D.
Úplně si pamatuju, jak jsem stála v tom knihkupectví. Táta s bráchou nervózně čekali venku. Byla jsem nabalená, a tak mi tam bylo děsný vedro. Držela jsem tu zelenou knížku v ruce a koukala na těch stránek a na tu cenu. Stojí mi za to? Mám si to koupit? Neměla jsem představu o čem to je, ani jsem se nedívala dovnitř, jen na zadní stránku. Pořád jsem to tam očuchávala :D až jsem si nakonec řekla "Buď to bude ta nejlepší knížka co jsem kdy četla, nebo jsem zbytečeně utratila tři stovky..."

Doma se mi to nechtělo začít číst, ale jak jsem se odhodlala, tak jsem nepřestala. Během toho jsem si konečně pustila film. Dočetla jsem to hned a šla si koupit dvojku. A pak trojku. A když vyšel Rozbřesk, tak i ten jsem si hned ten den koupila. Byla jsem z toho opravdu mimo. Žila jsem tam s nimi ve Forks, měla jsem nutkání pořád o tom mluvit, opravdu to se mnou muselo být k nevydržení. Nakazila jsem tím holky ve třídě, takže jsme o tom furt kecaly a to nás dalo hodně dohromady. Začala jsem psát své první FanFiction povídky na téma Twilight. Musela jsem pořád něco dělat, to je prostě droga, která vás nezastaví. Je to takový jiný svět, než ten v kterém žijeme. Snad každému by se celkem líbilo ve Forks být, mít takový život jako Bella (podle mého).
Ale tohle všechno je o knížkách. Dokud nebyl film, lidé to měli jen ve svých představách, což by bylo asi nejlepší. Ale je tu film a točí se další, takže je s knihou spjat a už si to nikdo nepředstaví jinak.

O filmech pořád vyhledávám novinky a videa, fotky, povídky, informace. Prostě všechno týkající se toho. Ale nechápejte to špatně.
Ne
ječím
když vidím nové video nebo fotky.
Ne
píšu
si "Edward+Bella" na ruku.
Ne
hltám
bulvár, kde uvidím jména "Pattinson, Stewart, Lautner" a podobně.
Ne
toužím
po tom, aby mě Rob kousnul do krku, nebo aby Taylor zavrčel :P.
Líbí se mi jen ta jejich parta na natáčení, když je vidím musím se usmát. Je to milý.

Ale knížky.. ty jsou hlavní. Na ty se zapomíná. Když se třeba řekne Jacob, většina lidí vidí hned Taylora Lautnera. A to je prostě to oblbnutí filmem. Já osobně Twilight ságu miluju včetně filmů a jistojistě včetně těch herců, ale teď nevím jak vám vysvětlit to, co mám na srdci.

Shrnu to, aby jste to pochopili...
Knížky jsou základ. Člověk nemůže milovat Stmívání, když nečetl knížky. Může se mu líbit film, ale podle mě to prostě bez knížek nelze úplně pochopit. Já jsem taky zblblá filmem, jinak to ani nejde. Ale když si třeba vezmete to směšné rozdělení na týmy: Edward team a Jacob team, nepřipadá vám to už spíš jako Rob team a Taylor team? Tohle je přesně to prolínání filmu s knížkama. Chce to někdy rozdělit "tamten svět upírů a vlků" a "realitu". Ale to je jedno.
Nejsem prostě bláznivý fanoušek, já si to nadšení spíš nechávám pro sebe, protože mi občas/hodně často vadí ty uřvané fanynky a to zbytečné šílení kolem toho. Nemám to ráda.

Bez Twilight ságy by to už ale nešlo. Chci tím říct - bez Edwarda, Belly, Cullenů, Jacoba, vlků...prostě bez celého Forks, ale také bez Roba, Kristen, Taylora...a tak dále, by to nešlo.

A když se dostanu k úvodní otázce, nechci tak blbě odpovídat "Twilight is all my life".
Přeberte si to jak chcete, smějte se, kritizujte, komentujte, souhlaste, oponujte, nadávejte...já si za svým stojím....

Takže...
Co pro mě znamená Twilight? Znamená pro mě opravdu hodně...


 


Komentáře

1 Sans Nom Sans Nom | Web | 6. srpna 2009 v 23:56 | Reagovat

Twilight se mi líbí i jako film, ale knížka je lepší - rozdělení na teamy je zvláštní, ale co vím tak převažuje team Edwarda..

2 izzy izzy | Web | 7. srpna 2009 v 0:06 | Reagovat

To si pekne napísala:)
Proste nejde o tých hercov (áno, mám moc rada Roberta :D a už si neviem predstaviť zmenu v obsadení) je to hlavne o tom príbehu:)
síce pre mňa neznamená až tak moc, v isté obdobie som toho mala plnú hlavu a tiež som mala silné nutkanie furt komusi o tom kecat a podobne:D
a jakú zelenu? O_o ospravedlnujem sa za svoje nevedomosti, ale vy máte inšie obaly? (ako sú originály?)

3 Piperka Piperka | Web | 7. srpna 2009 v 0:58 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím... já nejsem žádný uječený tvor, který musí furt mluvit jen o Twilight... vyřvu se na blogu:-D Ne to ne... fakt nejsem z těch ječících fanynek... kdybych někde potkala jednoho z herců, nebo Stephenii Meyer, asi sebou na místě praštim, ale nezaječim... nebo možná jo, co já vím:-D Ale nepatřím k těm, kteří chtějí zabíjet jakmile se Twilight sága někomu nelíbí:-D A souhlasím s tvým názorem... kdo nečetl knihy a viděl jenom film, nemůže Twilight ságu správně pochopit a ani jí nemůže milovat... ovšem i ten odpor k tomu, který někteří lidé mají je předpojatý. Kniha jsou každopádně lepší než film, a i u dalších dílů to tak bude... tak je to vždycky, nejen u Twilight ságy. A já miluju knihy nadevše... film samozřejmě taky, ale knihy předevšim. Ale jsem také ovlivněná filmem... moc lidí to o mě neví, ale já jsem dřív viděla film než jsem četla knihu... a kdyby se mi film nelíbil, už bych tu knížku ani nečetla... vlastně jsem ani nevěděla, že je to celá serie, když jsem na to šla do kina... ale to je na dlouho. Jsem ovlivněná třeba vidinou těch postav... ale zase v New Moon a v těch dalších už si je domýšlím a je to lepší... prostě když jsem četla knihu, neviděla jsem Edwarda, ale Roberta... a je to podle mě špatně... kdybych to mohla vrátit... Možná bych ale zase byla zklamaná, koho na Edieho vybrali... co já vím... to se takhle nedá říct... prostě už mám zafixovanou podobu Belly jako Kristen... a štve mě, že jsem si prostě už nedokázala vyfantazírovat vlastní představu. No a team Edward, team Jacob... jak kdo taky.. já to beru jako postavy, ne jako Rob a Tay... ale je jasné, že někteří lidé ano... a myslím, že jich je i celkem dost... ale ať už jsem viděla stmívání nebo četla dřív... jde o ten příběh, to je hlavní... ne o to, kdo koho hrál... (i když tedy Jacksona Rathbona miluju:-D) ale... je těžké to vyjádřit. Když jsem četla ty knihy, sice jsem viděla podoby herců, ale byly to ty postavy, jestli chápeš, co tím chci říct? No nic... jsem hrozná... tohle by stačilo na celej článek, jsem děsně ukecaná...:-D

4 Q. A. Nathanielle Q. A. Nathanielle | Web | 7. srpna 2009 v 1:31 | Reagovat

Taky jsem měla ze začátku stejný názor, ale taky jsem podlehla :D
Psala jsem na blog taky podobný článek, ale nějak to nadšení čekáním na druhý díl vyprchalo.
Kdo ví, možná se to zase vrátí :)

5 Miess Miess | Web | 7. srpna 2009 v 8:52 | Reagovat

Úžasně napsaný článek, zhltla jsem ho během chvilky. Musím přiznat, že stmívání mám opravdu ráda. Poprvé jsem slyšela o filmu, ale knížky stojí za to. Sice jsem četla jen první, ostatní dostanu za pár dní na narozky, ale to prostě člověka, kterého baví číst a ponořit se do jiného světa, chytne. Fakt krásný článek. Dokonce jsem na to přivedla i maminu, takže super. A souhlasím, že ty týmy se pak dělí jen podle herců a ne podle příběhu a děje, o který vlastně jde. No nic, budu končit, ale ještě jednou, opravdu super napsáno. souhlasím se vším:)

6 Edwy Edwy | Web | 7. srpna 2009 v 9:04 | Reagovat

nechceš spřátelit?jo promin ozvu se ti až za týden tak čau. mimochodem pěkný blog

7 Sjůzina* Sjůzina* | Web | 7. srpna 2009 v 9:42 | Reagovat

děkujeem :-*

8 Líza Líza | Web | 7. srpna 2009 v 10:43 | Reagovat

super článok :} fakt poklona, písanie Ti ide výnimočne super

9 Mish.k.a Mish.k.a | Web | 7. srpna 2009 v 11:44 | Reagovat

Já to cítím taky tak nějak... Pamatuju si, jak jsem před pár lety stála v knihkupectví a držela tu knížku. Představovala jsem si u toho nějaký román z 18. století :D Hrady, upíři a tak :D Pak jsem se koukla na cenu, která se blížila 400 a zase jsem knihu do police vrátila :) O několik let později (v listopadu) jsem se teda dívala, co budou dávat v kině a film Stmívání mi něco říkal. Dávali to teprve podruhé snad, když jsem to viděla a...líbilo se mi to. Nezamilovala jsem se do toho, ale líbilo se mi to... Na filmu jsem byla s mamkou, kterou tu taky zaujalo, takže mi hned sehnala všechny tři knížky a...obě jsme se do toho prostě zažraly... Miluju je! Nevím proč, ale přes všechny špatnosti mám Jacob prostě nejradši a když se k tomu ještě přidá Taylor Latner, tak už se to rovná posedlosti :D Jinak...na druhý film se těším, ale...s rezervou. Bojím se, ať mě nezklame, když je knížka tak úžasná (zrovna ji znovu čtu :D)... Mno nic, trochu jsem se rozepsala :D Ale jinak jako super článek ;)

10 Kaku Kaku | Web | 7. srpna 2009 v 22:15 | Reagovat

Já to měla podobně jako ty. Říkala jsem si, že se na to vykašlu, že nebudu bláznit jako ostatní a ejhle. :D Jsem v tom (ne v tom, jako v tom, ale v tom, jako v tom. Chápeš, ne? :D:D). Akorát u mě to začalo už v prosinci 2008. Myslim, že mam hranice a nejsem ječící fanynka, ale dost tímhle žiju. Baví mě to. Už neodděluju realitu a ten "knižní" svět. Mně už se to tak nějak prolíná a do svý reality jsem nacpala ten knížní svět a nepřijde mi to blbý. Spousta lidí od nás ze třídy mě nechápala, ale nechali to bejt. Nikdo tomu nepropadl jako já, kámošky jsou jenom takový ty fanynky stylu hm-pěknej-film. Snažila jsem se je donutit, aby to viděly jako já, ale nepovedlo se. Ať si trhnou. Neví, o co přichází. :D:D

11 Strange_Angelic Strange_Angelic | 9. srpna 2009 v 18:37 | Reagovat

O tomhle jsme se bavily. Jsme na tom asi nějak stejně, ikdyž panem Lautnerem nepohrdnu ;).

Napsala jsi to moc krásně, to se musí nechat <3

12 Geisha Geisha | Web | 21. srpna 2009 v 22:37 | Reagovat

Hej hafo :D Taky jsem si říkala co je to za blbost :D A nakonec se mi to líbí :D Ale musím říct, že jsem si knížky všechny přečetla na netu :D A jsem ráda....první díl mě nebavil...až od druhýho jsem se zažrala :D Ale špatný to není :D

13 Chemi Chemi | Web | 23. srpna 2009 v 22:49 | Reagovat

Jo, knížku jsem nečetla, ale film je fakt dobrej :-)

14 ANA ANA | Web | 31. října 2009 v 23:47 | Reagovat

To jsem ráda, že jsem narazila na další příznivkyni Stmívání, která má ságu ráda, ale nešílí ve stylu fan girls. Knihy jsou krásné, od první do poslední, Stephenie vytvořila nádherný příběh o lásce, věrnosti, obětování, a nalezení. Až si jeden povzdychne, škoda že to tak nefunguje i v normálním životě...
Jinak ti můžu dát tip na dobrý web, kde je spousta informací a navíc se můžeš účastnit různých diskuzí a debat...:
http://intoxicated.cz/
http://forum.intoxicated.cz/index.php
http://stmivani-forum.ic.cz/

Možná už to znáš, možná ne... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama