Jak byl ÚPLNĚK...

4. října 2009 v 23:59 | LoveShy |  Odpad mojí hlavy
Ahoj^^

Je čas napsat něco pořádnýho. Uvědomuji si, že poslední články nejsou nijak inspirativní a tak chci konečně napsat něco normálního. Tedy v rámci mých možností, of course.
Dneska je úplněk, nijak zvláštní den, až na to, že celou noc bude ozařovat oblohu náš nádherný velký zářivý měsíc. A ať už na vás působí jakkoliv, nějak to působí určitě. Občas si tak říkám, jak na nás může působit něco zářícího na obloze? Vždyť co má spaní a naše nálada společného s měsícem? Pořád mi to nějak není jasný. Nevím jestli je to nějak věděcky podložený, asi nikdo netuší, proč to tak přesně je. Hodně zvláštní. Ale měsíc má vliv na příliv a odliv, tak proč ne na naší psychiku. Četla jsem nějaké články na internetu a měsíc má vliv především na zvířata, na jejich chování, agresivitu. Já si myslím, že je v tom také lidská psychika. Lidé podvědomě vědí, že ten úplněk přišel, tak jsou citlivější. No, to jsou jen mé názory. Každopádně mám úplněk celkem ráda. Je to zvláštní. Když jdu večer se psem, svítí na celou oblohu měsíc a je světlo jako kdyby už snad svítalo. Nejhezčí je, když jsou trochu mraky, který se shluknou okolo měsíce a přecházej přes něj. Tak se mi to líbí.
Někdy si sednu k oknu a koukám na Liberec. Okouzlující výhled a když jsou vidět hvězdy (právě je vidět jen měsíc), je to nejhezčí. A vždycky si tak říkám, kolik lidí na této polovině planety se právě dívá na měsíc nebo na hvězdy. Ono stačí jenom v naší republice. Kolik lidí si takhle zrovna sedí u okna a myslí na to samé? Hrozně by mě to zajímalo. A taky mi přijde zvláštní, že ten měsíc, na který se právě dívám, se obvykle dívá celý svět. Ne jako na jednou, ale celý svět zná právě tenhle měsíc, na který koukám teď já. Šest miliard lidí se na něj kouká. Divný, divný. Další věc, co mi nejde do hlavy.

Víte, já v podstatě nechápu hodně věcí. Vždycky mi prostě něco nejde pochopit. Většinou se to týká nějakých zbytečných věcí, nebo blbostí, ale i nad tím já přemýšlím.
Ne, že bych byla nějak tupá, ale prostě mi něco někdy přijde natolik zvláštní, že je těžký tomu věřit.
Stává se vám to?

Ne že bych byla ospalá, ale musím jít hajat a navíc je mi trochu zle.
Jejda, právě mi došlo, že je úplněk, tak asi proto.
A pak se mě ptejte, jestli jsem normální..
Hezké pondělí ve školičce všem :)):/
My se neučíme, máme exkurzi, budeme sázet stromy, opečem si buřty a hurá domů :P.

Mějte se :))

LoveShy

 


Komentáře

1 AngeliQue AngeliQue | 5. října 2009 v 21:22 | Reagovat

Kvůli uplňku jsem to zase dostala pozdě a včera se mi divně spalo :D
Jinak děkuji za komentář :)
A dess je od Nikolky .. :) je dokonalej.. jak jinak.. uplně jsem koukala.. bez dechu..:)

2 Strange_Angelic Strange_Angelic | 5. října 2009 v 22:00 | Reagovat

Já osobně při úplňku nespím a předešlá noc nebyla vyjímkou.
Přijdu si jako někdo jinej...Všechno mě bolí a jsem nějak divně skleslá...

Ale to je vedlejší :))

Jinak musím souhlasit s těmi tématy..Taky nad tím často přemýšlím...

3 Angie Angie | Web | 6. října 2009 v 21:12 | Reagovat

když je úplněk, tak je pravidlem, že tu noc nemůžu dlouho usnout. Takhle to na mě působí :D máma dokonce říká, že nějak to působí na všechny ženy. (kvůli naším každoměsičním problémům, mno xD)

a jak si psala, že dalších šest miliard se kouká na ten měsíc. Jsem si vzpomněla na jeden případ. Děsně romantickej. Ale musím se s ním s tebou podělit. Když jsem přijela do ČR, tak jsme často mluvili s kamarádama v noci. A vlastně nějak jsme se snažili udržet, abysme nebrečeli do mobilu, a vynechali řeči typu: "stýská se mi" a podobně. Pořád jsme se snažili mluvit o něčem obvyklým. A pak najednou jsem se zeptala kamaráda, co dělá, a on prej že sedí na okně jako vždy (seděli jsme s ním spolu na okně vždycky, on má totiž docela velký prostor za nim). Já jsem seděla taky na okně. A pak jsme si začali vyprávět co vidíme na obloze, a přišli jsme, že je to úplně stejné. Tehdy poprvé jsem vyslovila nahlas někomu, že se mi po něm stýská. Potom pokaždé, když volal, a já jsem třeba nebyla ve formě, tak říkal: "hele, vidíš tu hvězdu? Já jí vidím taky. Nejsem přeci daleko, jsem s tebou". Sakra. Rozbrečelo mě to. Zase. Už píšu tenhle koment popadesáté, ale musím to napsat. Promiň

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama