Jak se učitelé pomátli.

6. ledna 2010 v 17:09 | LoveShy |  Odpad mojí hlavy
Čauves^^

Právě jsem se odhodlala něco napsat, ale nebude to nějaký extra suprácký (ne že by to někdy bylo nějak super, spíš jen dneska pomelu asi nesmysly - ikdyž, to melu vždycky - víc než jindy).

Jak se máte? Já střídavě.. občas mě něco šíleně vytočí, pak jsem zase v klidu. Ale v podstatě musím říct, že jsem "hepy". A to jen díky lidem, co mě obklopují.. :)

Všichni už zase samozřejmě chodíme do školy a na Vánoce se už pomalu zapomnělo. Prostě se to nějak přehnalo a nyní se to zaběhlo do starých kolejí. V pondělí ráno jsem v pohodě vstala, učení už jsem měla přichystaný, tak už jen stačilo vzít batoh a jít. Jenže teď už každý ráno nestíhám, žehlím si vlasy, zároveň se oblíkám a pak sotva dobíhám na autobus. Prostě klasika, nic se nezměnilo. Ve škole se zděšením zjišťuju, že máme deset dalších úkolů, které nejenom že nemám, ale ani jsem o nich nevěděla. Pak následuje sedm hodin napětí, jestli nějaký učitel řekne mé jméno a vyzkouší mě nebo něco podobného. Doma se pak vždycky hodiny odhodlávám, kdy už se začnu učit - je 16,00 a já přijdu domů. Tak za hodinu se budu učit. Po hodině.. Tak ještě chvilku.. v šest začnu. V šest mám na práci něco jinýho - tak v sedm. Ne v sedm dávaj něco v TV.. A takhle to protahuju a protahuju, celej večer "zevluju" na PC za žádným účelem. V 11 jdu venčit psa a pak v půl dvanáctý nic nestíhám. Jdu se umejt, foukám a žehlím si vlasy, pak si jdu něco málo poklidit a až PAK otevřu sešit jakéhosi předmětu. Stejně po pěti minutách tupého zírání na počmárané stránky zjišťuji, že to vůbec nechápu a radši si jdu lehnout. Nechávám to na ráno. Ráno samozřejmě nic nestíhám, takže se permanentně učím o přestávkách. Hlavně že nám výchovná poradkyně říkala, ža na střední, pokud chceme projít, se musíme učit minimálně 3 hodiny. Haha. A jelikož se blíží pololetí a my ještě ke všemu jedem za několik dní na lyžák, tak učitelé blázní a píšem samý čtvrtletky. Bojím se toho, ale zas si myslím, že pár trojek na prváka není zlý. Navíc ekonomický lyceum je fakt těžký a první pololetí v prváku se toleruje. Snad to vytáhnu na co nejmíň trojek, ale dvě nebo tři mám jistý, to mi je jasný.
Jinak jsem v té škole naprosto moc spokojená. I učitelé připouští, že tak silný kolektiv dlouho neviděli a to nás těší. Jsem ráda, že nás čeká dalšího 3,5 roku spolu. Jsme hodně dobrá parta, rozumíme si tam všichni, a hlavně je strašná sranda. Každýmu bych takový kolektiv přála, ikdyž ne - tohle jsou moji lidi, a já si je nechám pro sebe :P, protože jsem takový kolektiv na základce nepoznala. Tam jsem si přišla někdy jako na návštěvě, kdežto tady jsem doma. Ikdyž se každý ráno netěším do školy, protože ZAS píšem.. stejně tam chodím ráda. Když vejdu do tý třídy a všechny je tam vidím sedět, tak mi jsou písemky někde.. Myslím, že je důležitý, aby si lidé ve škole rozuměli. I to blbý učení se zvládá líp, když vím, že tam jsou ONI, spolupracujeme, pomáháme si navzájem a diskutujeme s učitelema.
S těmahle se mi jednou bude těžko loučit.
 


Komentáře

1 skodovavera skodovavera | E-mail | Web | 6. ledna 2010 v 17:17 | Reagovat

Ahojky. Máš moc hezkej blog. Mno a já bych potřebovala pomoct. Plsplsplspls podívej se sem:http://skodovavera.mondozoo.com. Nebudu se divit když tenhle komentář vymažeš mě by to na mém blogu taky naštvalo. Jenže já bych potřebovala abyses tam mrkla a když se budeš chtít zaregistrovat tak můžeš vlevo na liště. Moc se omlouvám za reklamu tady v tomhle článku, ale jinak by si to nikdo nepřečetl. Ještě jednou promiň. Jo a kdybys něco potřebovala třeba i zvýšit návštěvnost tak mi napiš na skodovavera@seznam.cz.

2 Angie Angie | Web | 6. ledna 2010 v 18:14 | Reagovat

já to mám přesně naopak, a tak trochu ti to s tím kolektivem závidím :D Do školy chodím jenom abych pak nemusela všechno dopisovat, a jenom že se chci něco naučit (jelikož je to jediný místo, kde se učím). A kolektiv máme hrozný, resp. žádný nemáme :D
a té poradkyni můžeš ode mě vyřídit, že podle jejich standartů nikdo nežije :D třeba já budu ráda, když se ty tři hodiny učení nasbírají za celý rok, natož den (?? wtf ??)

3 N.A.T.B. N.A.T.B. | Web | 7. ledna 2010 v 6:31 | Reagovat

Učení trápí 90% české mládeže, ostatní jsou buď šprti nebo mají fotografickou paměť. Ale časem si na to zvykneš, že prostě učit seje potřeba, už nejsi na základce. ;)

Jsem ráda i za tebe, že jste si dokázali utvořit krásný kolektiv a už teď silné vztahy. To je jedině dobře. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama