Duben 2010

Jak já to jen dělám?

19. dubna 2010 v 22:47 | LoveShy |  Povídání a novinky
Zdravím^^

Dlouho jsem se neozvala a upřímně řečeno na blog teď vůbec nemyslím a ani na žádné jiné blogy teď nechodím - a překvapivě mi to moc nechybí a žíly mi to netrhá. Mrzí mě, že jakási hlavní "blogová éra" už vyprchává a hodně lidí končí. Už to nemá takovou atmosféru jako před rokem například. Každopádně já nekončím, jen mě prostě nenapadá, co napsat. Je mi jasné, že těmi svými pauzami přicházím o návštěvnost a možná i o pár čtenářů, ale who cares? A co chci psát teď? Možná bych měla pár témat, ale nechce se mi psát zrovna o polském prezidentovi (nechť je mu země lehká) nebo o sopečném prachu v atmosféře nad Evropou. Tohle asi bude další z informačních článků, v kterém nakonec budu klást otázky tak maximálně sama sobě.

Nuže - momentálně jsem nemocná, kdo by to byl řekl. Jeden den mrzne a druhej si to sluníčko šajní na plný pecky, což je pro mou slabounkou imunitu docela blázinec. Nemůžu mluvit, sotva slyším, kašlu a smrkám celý den a půlku noci. Taťka mi zakázal jít do školy (dobře no, sama jsem po krátkém konfliktu uznala, že v takovém stavu bych asi nikam chodit neměla), takže doma tvrdnu v těch nejkrásnějších dnech, nos mám odřenej čím dál tím víc a dochází mi Olynth. Klidně bych byla i v té škole, učila se a tvrdla tam do tří, ale aspoň by to bylo mezi lidma, smála bych se a povídala si s ostatníma.

Začínám se čím dál tím víc těšit na léto (na to se teda těším už od 31. srpna). Sice se neuvidím s hodně lidma (joo známe takový ty domluvy - "Noo, tak se v létě sejdem" a pak nic.. kecy kecy), ale nějak to přežiju, hlavně že bude volno, ikdyž zatím nějaké konkrétní plány nemám, takže to asi skončí nudou. Škola je otrava, blíží se konec roku a já vytahuju co se dá. Nemůžu uvěřit tomu, že budu mít ani ne za dva měsíce celej prvák za sebou. Strašně to celé uteklo, nedávno jsme oplakávali konec základky a teď mám jednu čtvrtinu střední za sebou. Jestla tahle etapa života-studia, o které se říká, že je nejlepší, tímhle tempem uteče, sotva si na to budu pamatovat. Uvidíme.

Poslední dobou nějak nestíhám, ikdyž čas by se našel. Jedinné k čemu se dostanu je sledování seriálů - velmi náročná činnost. Chtěla bych zase něco nafotit, ale nemám nápady. Chci si něco přečíst, ale nemůžu se k tomu dokopat. Chci psát, ale mám dvě rozepsané povídky s kamarádkami, na kterých je zrovna řada v pokračování. A o tom jsem vlastně chtěla mluvit. Tedy spíš jsem se chtěla zeptat (pochybuju, že někdo zareaguje, ale budiž). Když píšu povídku nebo článek - sednu si a prostě píšu. Nepřemýšlím o tom, co napíšu, moc si s tím hlavu nelámu. Nevím jestli to tak ostatní taky tak mají. Když píšu pokračování povídky, prostě popustím uzdu své fantazii a za půl hodiny to mám napsané. A vždycky mě překvapuje, že to ostatní nedovedou. Vždycky říkám "Tak si něco vymysli, je jedno co. Prostě piš." ale ten člověk mi řekne, že to nedovede. Jak to máte vy? Zajímá mě to..

Mé plány na zítra (jak to někam napíšu, tak to prostě musím splnit!):
Uklidím si pokoj + stůl + něco málo v bytě
Mrknu na nějaké učení, protože mě čeká hodně písemek až půjdu do školy.
Zkouknu pár seriálů (za odměnu).
Začnu něco číst - asi to bude Zatmění, jelikož jsem dneska koukala na Nový Měsíc a zas jsem tím celá "okouzlená" :D.
Začnu něco psát - jo, chystám se už dlouho a sice nemám nápad, ale já něco vymyslím, jak vezmu tužku do ruky..

Mějte se hezky, užívejte si slunka, učte se v těchto důležitých týdnech ve škole a buďte hodní :P. Já se zase ozvu, příště s něčím intelignentějším a bude to dřív, I promise :))


Egoista!

Blablabla..

4. dubna 2010 v 21:57 | LoveShy |  Povídání a novinky
I know, it's time to write something..

Už přes týden se to tu nehýbe a já si tak říkám, že je asi na čase, abych něco napsala. Možná napíšu nějaké novinky z mého života, neboť kamarádky mě pořád obviňují z toho, že se nestarám vůbec sama o sebe, ale jen o ostatní. Už jsem tak zvyklá, ale že je tohle můj blog, tak mi asi nezbývá nic jiného, než psát o sobě. Takže novinky.

Minulý týden byl taťka na prodloužený víkend v Alpách. Byli jsme s bráchou doma téměř pět dní úplně sami, ale on byl z toho tři noci u mámy, hohó. Bavilo mě dělat všechno sama, po škole zajít na nákup, uvařit, poklidit, vyvenčit psa.. byla to taková zodpovědnost. Bohužel se mi něco stalo s krkem, tak jsem s ním nemohla ani do jedné strany pohnout a byla jsem na chvilku "invalidní". Postupně bolest povolovala, ale ještě teď mě tam trochu táhne, au au, už jsem jak důchodce. Minulou sobotu měla kamarádka ze třídy oslavu narozenin, a pozvala polovinu třídy, tak jsem byla ráda, že mezi ně taky patřím. Měla pronajatou celou pizzerii asi pro 120 lidí, docela jsem koukala, já bych si takovou oslavu nemohla dovolit (a ikdyby, tak takových známých lidí bych nesehnala). Bylo to perfektní, jelikož ona je zpěvačka, tak měla hodně vystoupení, tancovalo se, jedlo, pilo.. a já jsem fotila ;). Domů jsem se vracela s kámoškama asi ve tři v noci a jelikož nikdo nebyl doma, tak to byla hrozná pohoda.. courat se po městě, pak přijít do prázdnýho bytu. Úplně jsem se začala těšit, až budu mít vlastní být, ale zas vím, že už ta volnost nebude tak "vzácná" když mě nebude mít kdo buzerovat a hlídat. Ještě si užívám poslední roky, kdy se můžu chovat a cítit jako dítě, pod dohledem tatíka. Školu raději vynechám, je to ta nejotravnější věc v mým životě, i přes to, že tam jsou úžasní lidé.

Právě máme prázdniny a já se maximálně nudím, nemám co na práci, všichni jsou trochu zaneprázdněni, tak se celé dny flákám a je mi z toho na nic. Aspoň teď chodíme často do kina, kdyby to nebylo tak drahý, tak tam jsem pořád. Bohužel ty ceny jsou docela moc, ale aspoň je tam takový komfort. Miluju to tam, tu kinovou atmosféru, vůni popcornu a film. Vždycky když odcházím z kina, chci na ten film znovu, snad nikdy se ještě nestalo, že by se mi film v kině nelíbil. Ale asi je to tím, že jsem to viděla v kině - kdybych to viděla v televizi, třeba by mě to nezaujalo. Aspoň to kino mě vytrhne z reality, na několik desítek minut mě ve tmě přenese do cizích životů a já zapomenu na okolní realitu. V poslední době jsem viděla Doktora od jezera hrochů, Alenku v říši divů, Ženy v pokušení nebo Všichni jsou v pohodě. Doktor od jezera hrochů je perfektní komedie, zasmála jsem se takovému typickému Troškovskému humoru, scénář i herci skvělý, příběh trochu jednodušší, ale což. Alenka úžasně Burtonovsky zpracovaná, jen na ději mě nic překvapit nemohlo. Všichni jsou v pohodě - tváří se to jako komedie, ale je to dojemný příběh o rodině, která se odcizila a nakonec je to celkem smutný. Ale nejvíc se mi líbily Ženy v pokušení, viděla jsem je dvakrát a je to opravdu (dle mého) povedený film - na české poměry jsem čekala, že to bude horší. Všechny tyhle filmy vám můžu jen doporučit, jestli jste je viděli, tak napište co si myslíte :).

Dneska jsme byli na Ještědu. Taťky přítelkyně je manažerka hotelu, tak jsme jí tam vezli. Bylo hezký mít privilegium tam moct jet autem - až nahoru. Pršelo a foukal vítr, ale i tak jsem vzala foťák a něco jsme cvakli. Fotky přihodím jindy ;) jednu dám sem - egoisticky sebe.

Co víc dodat? Zítra je velikonoční pondělí, a co? Velikonoce už neslavíme. Je to zbytečný, vždycky jsme to slavili, i já chodila koledovat s partou třiceti chlapů a kluků tady po sídlišti, ale postupem let to začalo upadat a zvrhlo se to v "pondělní chlastačku". A když už s náma doma není máma, tak je to o to zbytečnější slavit. [Já osobně bych klidně neslavila i Vánoce, ale budiž.]
Nejradši bych byla, kdyby prázdniny neskončily, nebo ještě lépe - aby už byly ty letní *prosím prosím prosím*.

Dneska opravdu článek nebude na nic zaměřený, až mě zas napadne nějaké super bomba bezva kůl téma, tak napíšu. Have a nice day, week, month, year :) see you soon, darlings.

Minulý týden ve fotkách:
oslava [oslavenkyně/zpěvačka]

Niky spala u nás

jedno slunečné odpoledne po škole venku se Sandrou

ve škole s mou spolusedící Niky

Ich-today-na Ještědu.
[a tahle fotka není vyjímečně upravená - rozbil se mi PhotoShop :'(:D, ale jen abyste věděli, že tohleto je má pravá barva vlasů na světle :P sama čumim, co to je, původně mám skoročernej přeliv]

včerejší skájpování s Niky

umírala jsem z ní smíchy

tož ona ze mě taky

ale pak dávali na Nově sprostej film!!! :OOO:P....

... a nás to velice pohoršilo!!! :PDobře no, ale jinak jsem oukej ;).
[Kdo by chtěl ty webkový fotky vidět větší, nechť na ně klikne pravým tlačítkem a dá "zobrazit obrázek" ale pevně věřím, že se žádný takový nadšenec nenajde :))]