Pravá moravská svatba.

31. srpna 2010 v 20:09 | LoveShy |  Summer 2010
Jejda, je na čase něco napsat.
Takže, minulý čtvrtek jsem odjela 400km daleko přesněji z Liberce do Uherského Hradiště za svou internetovou kamarádkou Nikie (viděly jsme se potřetí v životě).

První den jsem se tam u nich "ubytovala", prošly jsme si ves a u filmu večer usnuly. Druhý den nastaly velké přípravy, jelikož se její sestra Lucka měla v sobotu vdávat. A o tomhle už jsem psala v minulém článku - skládaly jsme ubrousky, připravovaly stoly, prostě celý vinný sklípek na hostinu, která se tam o den později odehrávala. Strávily jsme tam celý pátek a na večer jsme se vrátily k Nikie domů. Nalakovaly jsme si nehty, připravily věci a šly jsme spát.

Ráno jsme vstaly v půl šesté, a všechno to začlo. Vlasy, mejkap, šaty.. když jsme byly my dvě ready, připevňovaly jsme myrtu špendlíkama hostům na šaty a saka. Pak jsme navlékly nevěstu do šatů, nabízely zákusky a vítaly hosty. Byl zmatek (tak 100 lidí dělá své), sbíhali se zvědaví sousedé a do toho se motali fotografové. Když bylo vše oukej, dostaly jsme své družičkovské kytice, nasedly jsme do aut a jelo se do kostela. Obřad byl dlouhý, ale krásný, dojemný. Po něm se gratulovalo, a vláčkem se odjelo do toho vinného sklípku. Začla oslava, novomanželé se krmili polévkou, pak byl hlavní chod - svíčková. Také se krájel dort. Všude kolem bylo tisíc zákusků, koláčků a do toho ten dort - no myslela jsem, že puknu. Odpoledne jsme se trochu nudily, protože nebylo co dělat, tak jsme si aspoň hrály s Nikčiným synovcem - Tadíkem. Kolem čtvrté hodiny jsme jeli s profesionálním fotografem a s novomanželi něco nafotit do přírody. Bylo to úžasný a ty fotky, co z toho vyšly jsou kouzelný. Fotilo se u mlýna na kopci při západu slunce, u rybníka na dřevěném mostě, v trávě.. Tak nám to uteklo, při návratu do sklípku se začal pomalu podávat teplý a studený raut - mňam! DJ začal hrát písničky, zpívalo se karaoke, manželé tancovali svůj první tanec. Když byla tma, pouštěly se lampióny. A jedlo se, pilo, slavilo, smálo se.. Bylo to úžasný. Těch lidí, celá ta jejich rodina, toho jídla, té práce, která byla za ten jeden den pryč. Ale stálo to za to. Po půlnoci pomalu začli všichni odjíždět a my jsme jako poslední ve tři také odjeli. Druhý den jsme zase vstaly brzo a jeli jsme opět do toho sklípku a uklízeli jsme, dojídali jídlo a zase uklízeli. Zase jsme tam ztvrdli až do večera, ale mě to nevadilo. Ráda jsem pomohla, byla součástí toho.

No, a svůj poslední den na Moravě - pondělí jsme strávili v Uherském Hradišti, nakupovali jsme a nakonec nás rodiče Nikie vyzvedli a my jely na hodinovou projížďku na koně. Večer jsme šly spát asi ve tři, ale nám to nevadilo - přeci jen, náš poslední den.

Ráno jsem si dobalila věci, napsaly jsme si navzájem dopisy na rozloučenou a odjeli jsme do Uherského Hradiště, kde jsem nasedla do Student Agency a jela jsem 4 hodiny do Prahy a poté mě tatík nabral na Florenci a hodinu jsme se vymotávali z Prahy a hodinu jsme jeli domů.

A už jsem zase doma. U svých věcí, oblečení, postele, stolu, počítače..
Doma je doma, ale tam - na Moravě - mi ani nic nechybělo. Tam mě lidé nesoudili podle vzhledu, tam mě nikdo neznal. Tam nebyli starosti, povinnosti, které musím mít tady. Bylo to něco jinýho, než na co jsem zvyklá. Poznala jsem desítky nových lidí, zvyků a zjistila jsem, že všude se žije úplně jinak. Trvalo mi, než jsem se zase doma aklimatizovala, navíc když je za tři dny škola. Je to takový depresivní teď, ale co se dá dělat. Bylo to skvělé ukončení prázdnin, víc se udělat nedalo.

Fotky dám příště, mám jich 800, takže to stejně bude jen opravdu takový zlomek toho týdne, pro představu.

Tak zatím :))
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama