Nejlepší věci jsou zadarmo.

23. února 2011 v 21:55 | LoveShy |  Povídání a novinky
Máme jarní prázdniny a já jsem šťastná, nesnáším školu. Jen škoda, že venku je mínus deset a celý den svítí sluníčko a já nemám co dělat. Co z toho, sedět doma. Je mi líto toho času. Ale venku se moc chodit nedá, pokud nechcete umrznout. A tak jsem si vymyslela takový zvláštní způsob trávení času. Seberu mobil, sluchátka a foťák, nasednu za barákem do autobusu, úplně dozadu, nechám na sebe svítit sluníčko a jedu až na konečnou. Fotím, zpívám si, přemýšlím, jsem sama a nic mě neštve. A takhle jsem schopná strávit cele odpoledne. Poznám nový místa, něco nafotím a jsem příjemně unavená. Jak říkávala moje máma - lepší než drátem do oka.
_
Líbí se mi, jak je každý den jiný, přitom každý má 24 hodin. Za nějaký den toho stihnete hodně, někdy si zas připadáte jak uvěznění doma. Za jeden den můžete být za druhém konci světa nebo ho taky celý prospat. Zajímavé. Každý den se může stát tím nejlepším dnem našeho života. Nebo naopak. Všechno je tak nevyzpytatelné. Možná je to dobře. Pokaždé, když něco zažiju si říkám - tohle bylo to nejlepší. Ale vím, že někdy.. kdykoli v budoucnu přijde ještě něco lepšího. Vždycky je se na co těšit. Asi ani proto nemám ráda plánování.
_
Kdykoli něco plánuju, tak se na to hodně těším a ono to nevyjde. Nebo se to pokazí. Ale většinou, když se ani netěším, tak se to povede. Mám ráda akce narychlo, protože jsem typ člověka co o všem přemýšlí a hledá pro a proti a najde vždycky víc proti. Například na podzim nám ve škole nabídli účast ve výměnném pobytu do Holandska. Ani nevím proč jsem se tam přihlásila, ale byla jsem vybraná a už to nešlo vrátit zpátky. A tak jsem tam před třemi týdny jela a stal se z toho nejúžasnější týden v mém životě. Do budoucna to takhle pravděpodobně chodit nebude, ale chci si párkrát v životě zkusit prostě se sbalit a narychlo odjet. Proč pořád nad něčím přemýšlet - chci to udělat teď tak jedu.
_
Těším se na to, až budu větší, budu si sama vydělávat a budu si sama platit nájem a jídlo a občas i něco na sebe za odměnu a budu nezávislá. Na druhou stranu, budu si moct dělat co chci, ale teď, kdy ještě nemůžu, to má své kouzlo. Zakázané ovoce chutná nejlépe. Když máte něco povoleného, lehce přístupného tak to není tak supr jako když to můžete jen někdy. To mi připomíná časy, kdy jsem byla malá a jezdili jsme tak jednou za dva měsíce do mekáče a já se tam vždycky tak těšila a vychutnávala si každou hranolku. Teď kolem mekáče chodím každej den a už mě to nevzrušuje.
_
Včera jsem byla s kamarádkou v Praze, taťka nás vyhodil na Černým Mostě a pak už jsme byly jen samy. Ani nevíte, jak jsme si užívaly tu volnost - dvě holky v cizím městě s hodně penězma za slunečnýho dne se skvělou náladou. Měly jsme radost, že jsme nezabloudily v Palladiu, krásně jsme trefily na Staromák a pak na Václavák a všechno jsme nakoupily, neztratily jsme se ani v metru, což je na liberečáky docela úspěch. Praha je pro nás něco jinýho oproti tomu malýmu severočeskýmu městečku který známe nazpaměť, je velká s takovýma možnostma a nádhernýma místama. A když víme, že se tam dostaneme jednou za čas, ten pocit že si to můžeme užít samy podle svého aspoň na chvilku je k nezaplacení.

Nejlepší věci jsou zadarmo!

 


Komentáře

1 Anchadel Anchadel | Web | 23. února 2011 v 22:48 | Reagovat

Ahoj máte moc hezky udělané stránky tak mě napadlo, zda se nechcete zapojit do mojí foto soutěže na:

http://anchadel.blogspot.com/

nebo se stát pravidelným dárcem na konto světluška, pojďte udělat dobrý skutek na:

http://anchadel.blogspot.com/p/prispivam-na-nevidome-co-ty.html

Hezký den přeji a těším se na vaši návštěvu Anchadel

Ps.: zajímáte se o focení nebo o vše co se ho týká nebo jen tak píšete zajímavé články?
Pojďte spolupracovat.

2 AngeliQue AngeliQue | 27. února 2011 v 0:33 | Reagovat

Pravda, vážně krásný článek.. Taky bych se chtěla prostě sbalia a jet :D a třeba i stopem někam, e to prostě nejde protože lidi jsou kreténi, (ne všichni) ale při mém štěstí bych na někoho takovýho zrovna narazila .. :D ale ta představa, že jedeš někam uplně .. wow :)

3 Tikked Tikked | 5. března 2011 v 21:07 | Reagovat

Oh, no to nemůže být přece pravda! Starbucks? Z tebe je velká holka! KONEČNĚ

4 Janka Janka | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 7:53 | Reagovat

Souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama