Taky žijete pro lásku?

20. února 2011 v 22:05 | LoveShy |  Když moc myslím
A: Co je pro tebe smysl života?
B: Láska.

Aha

Tak jinak. Lidem, mezi kterýma se pohybuju je většinou zhruba od 13ti do 18ti let a vytáčí mě, že se neřeší téměř nic jiného než vztahy a láska. Jakmile je někdo nezadaný, pořád si stěžuje, jak mu chybí 'opačné pohlaví' a je to největší tragédie. Přijde mi, že se ani o ničem jiném nemluví. To je pořád samý "Já někoho chci" nebo "Život bez lásky stojí za nic". Holky řeší kluky, kluci řeší holky - to k tomuhle věku asi přirozeně patří. Ale svět nestojí jenom na tom.

Co se týče mě, měli byste vědět, že jsem v těhle věcech zlá, že na lásku nevěřím, nejsem naivní, nejsem optimista. Neláká mě obětovat čas někomu, s kým se stejně za chvilku rozejdu, kdo mě určitě zklame nebo něco podobného. Nevěřím, že v tomhle věku se dá najít velká láska, která vydrží. A taky je těžký najít někoho, s kým si vážně rozumíte. Je hezké mít někoho, o koho se můžu opřít, spolehnout se na něj, říct mu cokoli a nechat se obejmout. Ale tenhle věk se sebou ještě nenese problémy a závazky, všechno je tak jednoduché. Jsme zatím děti, proč se dělat starší. Mám ráda svojí svobodu, možnost dělat si co chci, na nikoho se nevázat. To všechno totiž budu dělat po zbytek života, proč se nechat připoutat v patnácti (v mém případě v sedmnácti) ?

Moji kamarádi mají opačné názory, láska je u nich přední. Je mi jedno, co dělají ostatní. Já jim to neberu. Nikomu z vás to neberu. Vlastně jsem ráda, jak se všichni párují, když je to činí šťastnými. Tak proč tohle vlastně všehno píšu? Jen mě unavuje to všechno pořád dokola poslouchat. Plačící slečny s rozmazanou řasenkou neustále uklidňuju "Jo, je to kretén, nezaslouží si tě" a za týden s ním zase je. Všichni si tak naivně myslí, že jim vztah vydrží navěky. Plánují si bydlení a děti, přitom nevědí, co bude zítra. Patří to k věku, já vím, asi každý si tím projde. Choďte si s kým chce, brečte po nocích, pište si to na facebook, vyryjte třeba do kůže, ale ty vaše milostný kecy nebudu poslouchat každý den.. nemusí se to tak prožívat. To mi na tom vadí.
No, jsem ráda, že se tomu všemu vyhýbám. A neříkejte "Neboj, to přijde", to slýchám snad každý den. Je snad něco špatného na tom, nechtít teď hned vztah?

Možná se k tomu zrovna stavím špatně, jsem samotář a třeba by mi neuškodilo přestat pořád uvažovat tak rozumně. Ale už mě tolik lidí zklamalo a vím, že kdyby mě někdo další takhle srazil na zem, bylo by pro mě těžký věřit komukoli, i kamarádce. Asi je jednodušší se stáhnout do svý ulity a bránit se všemu. Alespoň zatím.

Nejsem a nechci být zoufalec toužící po tom, najít si svou vysněnou lásku. Smysl života se dá najít v jiných věcech. Ale když přijde, třeba na ní uvěřím. Třeba se to změní. Zatím mám podle mě času dost. Jsem spokojená.

LS
 


Komentáře

1 julie julie | Web | 20. února 2011 v 22:18 | Reagovat

he, do vosumnácti jsem navazovala s chlapama vztahy čistě přátelsky sexuální, s moji slušnou fobií s emocema to byl ideál. a pak jednou přišel takovej jeden člověk a já postupně začala věřit na ty "sladkobolný kecy". láska na furt neni, ale vopravodvá láska jo. a ta je prima;)

2 Uzavřená Uzavřená | Web | 20. února 2011 v 22:52 | Reagovat

Přesně, myslím si, že hledat opravdovou lásku v tomhle věku je vyložená kravina. Popravdě, mě osmnáct bude brzy a zatím jsem žádnou.. "lásku nenašla". A nějak až přijde, tak přijde, proč se kvůli tomu hroutit a deptat?

3 caput ligneum caput ligneum | 20. února 2011 v 23:05 | Reagovat

Proč hned vážný vztahy? Mě jsou sympatický spíš veselý než vážný známosti.Proč si to neužít, proč neblbnout?Upřímě taky bych to brala...ale tušíte vůbec, jak těžký je najít si holku, která to myslí opravdově a nechce jenom experimentovat? Nemožný :-P

4 Destiny Destiny | Web | 21. února 2011 v 1:24 | Reagovat

Také bych takhle dřív odpověděla, láska pro mě byla nadevše, ale tak nějak jsem dospěla(?) a vůbec nevím, proč žiju..

5 AngeliQue AngeliQue | Web | 22. února 2011 v 22:29 | Reagovat

je to hrozně zajímavý.. nevím co na to napsat.. :) jsem jedna z těch dívek co je zamilovaná špatně...
Opravdu jsem na jednu stranu ráda že jsem sama že se na nikoho nemusím ohlížet.. nejsem na nikoho vázaná... A souhlasím s Tvým článkem. Ta část, co má ale ráda toho kluka je k němu nějak upoutaná. Nikdy jsem nevěřila na lásku a na tohle, dokud neodešel a já viděla, že je ryč a že ho má jiná slečna ..
Je to hrozně sporný :) Ten článek se mi líbí.. ale nevím jestli s ním souhlasit nebo ne.. (To nemyslím zle.. jen .. neumím dost dobře popsat co ve mě vyvolává) :))

6 Zuzle Zuzle | 6. března 2011 v 23:30 | Reagovat

Já mám na tohle stejný názor. Taky mě už nebaví neustále poslouchat o lásce, která je ve většině případech nešťastná a nebo šťastná, ale trvá pouze pár týdnů. Ale ještě víc mě nebaví, pořád odpovídat na otázku ,,Co kluci?" a dívat se na nechápavé tváře, když jim odpovím ,,Nic, žádného nemám, nehledám a jsem tak spokojená".
Takže ti děkuju za tento článek, protože už jsem si začínala myslet, že jsem v 17 letech jediná na světě, která si myslí tohle...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama