Přátelství podle mě.

5. března 2011 v 20:20 | LoveShy |  Když moc myslím
Definici přátelství jsme už slyšeli hodněkrát:

"Přítel je ten, který přichází, když celý svět odešel."
"Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád."

Je to pravdivé, ale trochu ohrané. Chci sama svými slovy vysvětlit, co přátelství znamená pro mě.
Lidé s kterými se bavíme můžeme rozdělit do více skupin. V první řadě jsou to známí - lidé, které jsme někde potkali, bavili jsme se s nima, byla sranda, ale neznáme je více. Další jsou kamarádi, které máme rádi, známe je déle, vídáme se jednou za čas nebo pravdielně, ale tím to hasne. A potom je tu tam pomyslná vrchní příčka, na kterou není jednoduché se dostat. Místo, rezervované pro přátele.

Na začátku je třeba odlišit lásku a přátelství. Ono je to ve své podstatě podobné, jen v lásce je vztah i fyzický. V přátelství si také můžete říct ÚPLNĚ všechno, přátelství může být na celý život, kdežto u lásky bych na to v dnešní době už moc nesázela.

Pro mě je přátelství velmi důležité. Nikdy jsem neměla partu blízkých lidí, kteří by mě znali, nebo dokonce nejlepšího přítele. Vždycky jsem měla strašně moc kamarádů, známých, ale přátele ne. Čím jsem starší, tím více vidím jak je těžké najít někoho, s kým si padnu do oka. Dovedu se bavit s každým, o čemkoli, ale po chvilce poznám, že není možné, aby se tenhle člověk dostal do mých přátel. Buď nás dělí způsob bavení se nebo smysl pro humor.

Já nepotřebuju partu kamarádů, nepotřebuju znát všechny. Stačí mi pár přátel a od nich očekávám následující. Přítel mě musí dobře znát, stejně jako já jeho. Musí mi věřit, být ke mě upřímný a nelhát mi. Potěší mě, když někdo zná mé vlastnosti, dovede odhadnout jak budu reagovat, ví co mě potěší, co mě naštve. To samé on může čekat ode mě. Příteli věřím, můžu mu říct cokoli, svěřit se s tajemstvím či s problémem a čekám podporu a pomoc. Co je pro mě též důležité je smysl pro humor. Málokdy se s lidmi upřímně zasměju. S přítelem se můžu bavit o jakýkoli hlouposti a dokážeme se bavit hodiny a stále nás to neomrzí. Další věci jako stejné zájmy, podobný vkus na cokoli.. a tak dále nejsou nutné, ale je fajn se s přítelem na věcech shodnout. Hádky musí být, protože nikdy nic nefunguje perfektně, ale samozřejmě ne každý den.

Teď jsem skoro popsala dobře fungující vztah. Mohla bych pokračovat dál a stále mluvit o přátelství, ale myslím, že by těch požadavků bylo až moc. Nikdy nenajdete ideální osobu. Vždycky se najde nějaký problém. Pro mě přátelství znamená to, že vím, že tu pro mě pořád někdo je.

Všechny tyhlety definice zní tak neosobně. Vyjádřím se konkrétněji. Kdykoli se mi něco přihodí, vezmu mobil a píšu smsku své nejlepší kamarádce (proč se vlastně říká nejlepší kamarádka, když je to přítel?). Když se chci někomu svěřit, jdu za ní. Píšu si poznámky do mobilu, abych nezapoměla něco, co jí budu později chtít říct. Říkáme si všechno, dokážeme se bavit o informativních věcech, dokážeme uvažovat nad blbostma i neblbostma hodiny. Llíbí se nám podobné věci, oblečení, hudba.. A hlavně se spolu pokaždý smějeme až do slz. Všechny věci, někdy i maličkosti utváří naše přátelství. To je pro mě důležité. A tohle bych za nic nevyměnila, za žádnýho kluka na světě.

Fotka mojí kamarádky v den, kdy jsme se poznaly v nemocnici. Básničku jsem jí napsala k našemu 3 letému "výročí".
 


Komentáře

1 Adelaine Georgia Screams Adelaine Georgia Screams | Web | 5. března 2011 v 20:41 | Reagovat

Pěkný dárek k výročí, hezká básnička.

2 Hannah Hannah | Web | 5. března 2011 v 20:53 | Reagovat

Mít nejepší kamarádku...to jsem si vždycky přála :-)

3 Angie Angie | 5. března 2011 v 23:44 | Reagovat

Jestli je vám spolu fajn, važ si toho :)

4 Niky B Niky B | 9. března 2011 v 19:06 | Reagovat

Jéé Nikyy :) až teď jsem to četla :)
Opravdu moc děkuju že si me tady zmínila :P :) Jak víš, tak to tak je i z mé strany :) Takže * NAVŽDYCKY SPOLU * <3 DĚKUJU

5 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | E-mail | Web | 23. července 2011 v 21:32 | Reagovat

To je tak krásna básnička, ten koniec ma úplne zabil (neviem, ako to mám ináč napísať heh).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama