Prázdniny začínaj.

30. června 2011 v 21:51 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
Už nám to začíná..

Tak to přišlo, ten dlouho očekávaný den. Třicátého června. Za tenhle den jsem se modlila snad tisíckrát ve školním roce - každé zimní ráno, kdy jsem nemohla vstát; před písemkou, které jsem se bála; když mě to ve škole nebavilo; když jsem se s někým pohádala; když mi nebylo dobře.. Těch okamžiků bylo nespočetně mnoho, mnohdy jsem měla pocit, že už to opravdu nezvládám, že je toho moc. A v posledním měsící jsem vlastně neříkala snad nic jiného než "Ať už jsou prázdniny". Ale teď, sedím tu doma.. venku je šílená zima, poslouchám depresivní písničky a nepřijde mi, že začíná léto - dva měsíce, které bych si měla co nejvíc užít. Já mám tu školu na jednu stranu ráda. Mám tam lidi, se kterými jsem ráda, se kterými se směju a zapomenu na všechno, co mi je. Sice mě ty nekonečné hodiny unavují a nebaví mě to tam, nebaví mě se učit, ale to k té škole už prostě patří. Baví mě potkávat ostatní třídy na chodbách a stírat mladé učitelky, vyrušovat, dělat úkoly o přestávkách a skrývat taháky mezi nohy. A teďka je mi akorát na nic z toho, že jsem v půlce svého středoškolského studia, přičemž tu lepší polovinu už mám za sebou. Druhák byl nejlepším rokem, co jsem mohla zažít. Mám úžasnou třídu, letos jsem se podívali do Holandska, byli jsme v Chorvatsku, a taky na hodně exkurzích, kde jsme toho dost zažili. A teď nastává třeťák, bez předmětů jako je fyzika, zemák, biologie a chemie, už nebudeme mít něco jako turisťák nebo lyžák, už jen učení a praxe. Takže se vlastně nemám po prázdninách na co těšit.

Co se týče prázdnin, kohokoli se zeptám co bude dělat, tak každý už má plány, i když celou dobu tvrdí, že nic v plánu nemá. To je samé Řecko, Španělsko, Itálie, Paříž, nedejbože Amerika a když už někdo nejede do zahraničí, tak aspoň jede na Rock for people nebo jiný superúžasný festival, kde jsou všechny nejlepší kapely, co svět zná.. Ó bože. A já zas nic. Já to nikomu za zlý nemám, ani nemůžu. Své jsem si letos vybrala a na víc nejsou finance. Jsem moc náročná, prázdniny se dají užít i doma. Záleží jen na tom, s kým jste. Tak to beru já. Ale proč mám stále divný pocit? Proč tu sedím, s divnou náladou, s chutí brečet, přitom mi nic není. Měla bych se radovat.

Já vím, že bude líp, že se to změní. Spolu s prvními prázdninovými zážitky a lepším počasím přijde zas úsměv a já se tady budu rozplývat nad tím, jak je všechno krásný a škola ať táhne. Vždyť se znám. Tak tedy.. hezký vstup do prázdnin, užívejte si je!

Výzo - 3 trojky, 6 dvojek, zbytek jedničky. Průměr 1,62. Zameškané hodiny - 17. Šlo mi hlavně o tuhle jedničku z angličtiny, jsem spokojená. Třídní mi ještě k tomu řekl, že si on a ostatní učitelé myslí, že jsem chytrá a že to někam dotáhnu. Tak na co popsanej papír se slovy "výborný", známky nejsou odrazem našich schopností.

A taky jsem si dneska z dlouhé chvíle udělala své oblíbené šnečky.

Rozválíme listové těsto..

Dáme na něj šunku, sýr (pokud nemáme nastrouhaný, tak ho musíme otrocky krájet, jako chytrá Nikolka), trochu kečupu, koření podle chuti (já dala trochu pizza a provensálského).

Těsto zabalíme jako roládu..

Nakrájíme opatrně na centimetr tlustí kolečka..

Pokládáme na plech na pečící papír a já je ještě potírám vajíčkem, aby se upekly do zlatova..

A pečem dozlatova v předehřáté troubě, já asi kolem dvaceti minut..

Jen jsem asi dva ochutnala a brácha přišel domů.. tak jsem mu ten zbytek nechala a užívala si pocitu, že někomu chutná to, nad čím jsem se takovou dobu potila.. :)

PS, zvídavá otázka - Chtěli byste, aby vám někdo řekl "SEŠ TO NEJLEPŠÍ, CO MĚ V ŽIVOTĚ POTKALO" ? Beru to z hlediska lásky a vztahů, kdy nevíte, jestli to tomu člověku věřit.. Jen mě to zajímá :)
 


Komentáře

1 bubblefucker16 bubblefucker16 | Web | 30. června 2011 v 21:59 | Reagovat

Musím konstatovat, že mi mluvíš z duše.
Když sleduju třeba jen statusy na sociálních sítích o tom, jak kdo jede na Kanáry, do Řecka, do Anglie, je mi z toho tak nějak smutně. V mém plánu je leda tak sjíždění Ohře, kde jsem jen na vyvažování lodi a snižování věkového průměru tak o dvacet let.
Vím, že teď ta věta bude působit trošku divně, ale tak co.. Užij si prázdniny :)

2 Veverka Veverka | E-mail | Web | 30. června 2011 v 22:22 | Reagovat

K poslední větě : Určitě chtěla .: -)

3 Ramalia Ramalia | Web | 30. června 2011 v 22:31 | Reagovat

Tyhle šněky miluju, sice jsem je už dlouho nedělala, ale tys mě teď navnadila :)
A k tomu konci, nevím, určitě by to bylo milé a super, ale když člověk pochybuje o pravdivosti a upřímnosti, je to k ničemu, a následuje leda zklamání a rozmazaná řasenka... ;-)

4 Cobie Cobie | Web | 1. července 2011 v 0:32 | Reagovat

17 zameškaných? :D ja asi 7 krát tolko ale to je jedno pretože nemám ANI JEDNU neospravedlnenúú!!! :))) (z čoho sa velmi tešim vzhľadom na to, že som posledné dva týždne nechodila do školy. bez ospravedlnenky)
a inak ani ja nejdem nikam na prázdniny. maximálne tak k tatinovi do Prievidze nachvílu. ale to je asi tak všetko.
uži si prázdniny :)

5 Kejtý Kejtý | Web | 1. července 2011 v 8:43 | Reagovat

K té poslední větě.. Člověk může říct mnoho krásných slov a vět, ale důležitější jsou jeho činny. Pokud ti je s tím člověkem krásně a on ti to dává najevo, tak tahle věta jen třešničkou toho všeho. :-)
A jsem ráda, že jsem našla nějakého člověka, který také tvrdí, že vlastně tu školu má rád. Od září aspoň celé dopoledne a kus odpoledne myslím na školu a ten další zbytek dne myslím co musím udělat do té školy. Takže na to co bych nejradši neviděla a to co mě trápí stihnu zapřemýšlet před spaním a o víkendu, pokud neni na pondělí moc písemek. :-)

6 Flienka Flienka | Web | 1. července 2011 v 14:26 | Reagovat

Myslím, že není nikdo kdo by se na prázdniny netěšil, i přesto, že pak nevychází podle jeho plánů a začíná se nudit. Sama tohle dobře znám a ke konci už se i vyloženě těším do školy, což mě pak zase hodně rychle přejde, ale ono si v podstatě nevybereš a vždycky si na něco můžeš stěžovat, že to není ideální. Taky nemám skoro žádný plány a ani mi to nevadí, když poslouchám kamarádky, jak mají každej tejden naplánovanej do poslední minuty, říkám si: Nechtěla bych. Takhle si můžu dělat co chci a kdy chci a když na to příde, naplánuju si výlet sama, v průběhu. Ono se vždycky něco vymyslí, takže si je nakonec určitě užiješ tak jako tak :).

7 AngeliQue AngeliQue | Web | 1. července 2011 v 17:01 | Reagovat

Třeťák je nejlepší období na střední takže je rozhodně ještě pořád na co se těšit, neboj se :)) I ten čtvrťák.. všichni strašej, ale to učení je až na konci.. takže taky myslím že byl bezva :) Bud smutná až na konci čtvrtáku, ne ted :))
Ty šnečky chci už hrozně dlouho zkusit, děkuju za typ, recept.. :)
A ohledně té ty. Myslím si, že tohe není věta, kterou by někdo řekl, kdyby to nemyslel vážně. Nikdy mi ji teda nikdo ještě neřekl a ani já jí nevyslovila. Ale podle mého pohledu je to prostě věta, kterou by se nemělo plýtvat a snad ani neplýtvá :) (I když lidi jsou různí. )

8 Charlie Charlie | Web | 1. července 2011 v 17:05 | Reagovat

OM NOM NOM!
Včera jedna spolužačka vyprávěla, že jede k moři, a stihla v tom jednom sdělení 2x prohlásit, že "je to na hovno". Taky bych si chtěla dovolit ten luxus moct něco takového říct. A facebook? "... jede s rodičema do Belgie/Francie/Chorvatska/Tunisu, vopruz!" Takovým slečnám se nedá než smát a čekat, až se budou muset živit samy. :D
ZÁVIDÍM (a kdyby bylo něco jako DOUBLE CAPSLOCK, napíšu to tím), že už nebudeš mít fyziku, chemii a ten zbytek, my se budeme s fyzikou mořit až do oktávy (protože jsme ten VŠEOBECNEJ gympl, že jo, a nemá s tím nic společného to, že je ředitel fyzikář).

A k tomu P.S., bylo by samozřejmě kouzelný něco takovýho slyšet... ale já už jsem tak nedůvěřivá vůči mužskýmu pokolení, že bych to potřebovala tak týden zpracovávat, než bych byla ochotná vůbec začít uvažovat o tom, jestli to mám brát vážně. Ale to je mnou. Neber si ze mě příklad. :)

9 Terka Terka | Web | 1. července 2011 v 17:18 | Reagovat

Jéééé!!! Ty šnečky vypadaj k sežrání :-)

Řeknu Ti, jednou jsem byla na Rock For People, byla jsem uplně u vytržení a natěšená, a po jednom dni tam, bych byla kdekoli jinde, na to jak je to nejpropagovanější festival v Čechách, tak bych čekala lepší organizaci. O Toi Toi záchodech kterejch bylo v každym kempu 5 takže za hodinu co je vyvezli byly vrchovatý nemluvim, vyseru se klidně v lese, netekoucí voda mi taky nevadila. Ale šíleně mi lezlo na nervy že se tam nikde nedalo najíst a svoje jídlo jsi jen těžko do areálu pronesla protože mi strkaly prsty div do krku a uvnitř se dal jíst jen kuřecí steak, kterej byl 1. den za přijatelnou cenu, ovšem poslední den byl už za 150,- (mini kousíček masa...) a pak hranolky za 50, a jednou za den mi tohle jídlo teda nestačí.
Mnohem lepší jsou menší festivaly, kde neni tolik lidí a nemusíš pospíchat na jinou stage, abys viděla další oblíbenou kapelu, menší festivaly si užiješ víc, za míň peněz, nebejt kabáti jako poslední skupina, tak na nic nečekam a je mi investovaná tisícovka u řiti.

Jinak k té větě - když mi bylo 16, byla jsem posedlá tím, aby mi někdo pořád říkal hezký věci, ale u chlapů by se měly brát v potas spíš jejich činy... vykecat se z čehokoliv a ukecat kdekoho, to jim jde, ale udělat něco, co pro někoho znamená a vůbec si všimnou toho, co má druhý pohlaví rádo a zachovat se podle toho je mnohem víc než nějaký slovíčkaření...dle mého názoru a praxe 5ti letého fungujícího vztahu :-)))))

10 Crazy.Child Crazy.Child | Web | 1. července 2011 v 18:50 | Reagovat

Nejsi jediná, která nemá plány. Dobře, já mám, ale stejně nevím, jestli něco výjde. A jde spíš o to, navštívit pár kamarádek a nějakou dobu u nich pobýt. Do zahraničí se jako vždy nechystám - hold nejsou peníze. Ale nevadí mi to, jsem ráda doma, aspoň se můžu vidět s přáteli kdy se mi zachce, jelikož mi to přes rok intr neumožňuje =/. K tomu počasí - U nás je to děs, venku od včerejška lije, dokonce byl včera vyhlášen II. povodňový stupeň a extremní srážky pro náš kraj, ale tak na loňský rok to rozhodně nemá ;)

11 Mrs- K Mrs- K | E-mail | Web | 4. července 2011 v 21:49 | Reagovat

K poslední větě : To je snad snem každé z nás :D :-D

12 Mish.k.a Mish.k.a | Web | 30. července 2011 v 0:24 | Reagovat

Ono to vypadá že jsme měly úplně stejné vysvědčení xD drsně!.. :)
Šnečky mám taky moc ráda, ale čím to, že se mi vždycky tak moc nafouknou?!.. :D
Být tím nejlepší, co někoho potkalo?.. ach, slyšet to mé srdce plesá :)

13 Kate Kate | 12. září 2011 v 20:46 | Reagovat

Tyhle šneky děláme taky, jsou dobrý :) Jasně že by se mi líbilo kdyby mi to někdo řekl ;))

14 Robertscade Robertscade | E-mail | Web | 25. června 2018 v 15:49 | Reagovat

Проект дома состоит из двух частей — эскиза и рабочей документации, которые согласовывают в соответствующих органах: в пожарном управлении, санэпидемстанции и в местном отделении архитектуры.
В рабочей схеме подают расчеты инженеров, геодезистов, топографов, учитывают все коммуникации и указывают, где и насколько можно углублять объекты в грунт и т. д.
Вся рабочая документация должна http://buuilding.byethost12.com/ соответствовать государственным нормам по строительству домов, дач, в зависимости от того, что вы собираетесь строить. К таким постройкам предъявляют разные требования, даже если они визуально или с точки зрения условий проживания похожи, и это тоже нужно учитывать.
Договор с генподрядчиком

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama