Den třetí. (má láska k dopisům)

3. července 2011 v 22:07 | LoveShy |  Léto 2011 - každý den článek
Je to nenormální, jak ty prázdniny letí. Dneska je neděle a já mám pocit, že zejtra je škola. Ale ona není. Klidně bych tam šla. Už si toho neomezeného spánku ani nevážím, už jsem se vyspala ažaž. Teď zas trochu stresu a bolavých nohou prosím :D.

Ne, dneska byl opravdu shitday. Myslím, že nejenom v Liberci je hnusně hnusně hnusně.. deset stupňů a nepřetržitý déšť. Nedá se nic dělat. Tak jsem se teda hezky vyspala, zdál se mi hnusnej sen a vzbudila jsem se s mokrýma očima. Přišla tátova přítelkyně Renča, uvařili koprovku a asi dvacet vajec (pro čtyři lidi) a byl oběd. Pak jsem se zavrtala do pelechu a sledovala po obědové pořady na Prima Kůl a Prima Láf. Bylo mi fajn, dala jsem si nějakou supr zmrzku jako dezert a najednou byly čtyři hodiny. Došla jsem na chvilku se psem, ale chytla jsem takovej slejvák, že jsem tam moc dlouho nevydržela. Odpoledne jsem pomohla taťkovi a Renče s vývarem a pak jsem si uklízela stůl při filmu "Ďábel nosí Pradu". A jak jsem tak uklízela, zasekla jsem se u spodního šuplíku ve stole. Dopisy.

Mám jich neuvěřiteně moc. Zmuchlaná psaníčka, co jsem našla v penále ze základky, nebo dopisy z táborů, pobytů u moře, od dávných kamarádek, pohledy z prázdnin nebo od tety z Moravy. Tak jsem si je začla pročítat. Miluju dopisy. Je to tak romantické. Někdo si dá tu práci, že si sedne a píše, jak nejlépe umí, a vyjadřuje své myšlenky a pocity na papír. Svou rukou a tužkou. Škoda, že už dopisy "nefrčí". Ráda je píšu, posílám, dostávám, čtu.. Sice je to dražší a pomalejší než smska nebo zpráva na facebooku, ale to je to samé jako když porovnáváte knihu a film. Pro každého vítězí něco jiného. Škoda, měla jsem ty časy dopisů ráda. Každodenní vyhlížení pošťačky a otevírání schránky s nadějí, že tam ta obálka bude. Většinou jsme si s kamarády posílali barevně pokreslené obálky a srandovní oslovení s drobným dárečkem uvnitř. Joo, to byly časy!
Kdyby mi někdo chtěl vyznát lásku v dopise, asi bych se zbláznila - v dobrém slova smyslu :).

_______________________________________________________________

Adele - Rolling in the Deep

Silná žena, avšak silný hlas._______________________________________________________________


Obrázek dne třetího - jeden z tisíce dopisů.


Mám tu dopisy doporučené, v kterých mi přišly drobné dárečky..

Pošťačky se asi někdy musí docela bavit..

A tohle je dopis, který jsem poslala JÁ kamarádce, ale vrátil se mi zpátky s tím, že kamarádka už není na této adrese k dostižení. Už jsem na ní nikdy nenašla kontakt. Ale ten dopis je opravdu vtipný.. byla jsem malá. (A od té doby jsem vyrostla.. 3cm! haha)

A básnička s citáty k 16. narozeninám..

Někdy je stručnost milá.

A tohle je dopis na rozloučenou od Nikie, kamarádky z Moravy u které jsem byla v létě 2010. Vidíme se jednou za rok, protože jindy to prostě nejde a když se vidíme, píšeme si dopisy na rozloučenou, které si čteme chvíle po tom, co se rozloučíme. No samozřejmě jsou to ty typy dopisů, u kterých člověk brečí.

A tento je také od ní, ale když byla ona u nás, léto 2009.

A taky tu mám dopis od Žanetky, která mi ho nejdřív napsala, pak vyhodila.. ale znovu slepila, protože tam napsala věc, která byla něčeho důkazem.. Takže mám tento zajímavý dopis.

A pak tu mám dopis z dob, kdy jsme ulítávali na Twilight a já ležela v nemocnici a kamarádka, aby mi to usnadnila se mnou hrála hru, že mě místo operace budou měnit na upírku.

Mám spousty dopisů s malůvkami a fotkami..

Nebo s vtipama a citátama..

Přáníčka k narozeninám..

Usmiřovací dopisy..

Dopis na rozloučenou s kamarádkou z nemocnice..

Básnička, kterou nosím stále u sebe..

Rozlučkový dopis s kamarádkou ze základky..
"Nezapomeň.. vím, že nezapomeneš!"

A bláznivý dopis s další kamarádkou na rozloučenou..
"Na obchodce to pořádně upírsky rozjedem"
Vídáme se totiž každej den :D

Mám hromady a hromady takových vytrhaných papírků ze základky..

A dopisy z dob, kdy mi bylo 8 a byla jsem v Řecku na ozdravným pobytu na měsíc a naši mi každej den poslali letecky dopis, takže jsem byla snad jedinný dítě s tolika dopisy a já je všechny zmáčela slzama, doteďka je rozmazaný písmo. Rodiče mi každý den chtěli volat, ale mě se stýskalo a nemohla jsem slyšet jejich hlas aniž bych nebrečela. Tak jsem jim psala neustále pohledy "Maminečko a tatínku, prosím prosím nevolejte mi, stýská se mi. PS: Je to tu pěkný." kosrbatým písmem a s hrubkama a morkýma skvrnama od slz. I takovéto dopisy mám..

A pak tu mám tunu dopisů od jedné kamarádky. Byly Vánoce a my nevěděly, co si dáme. A já jí řekla, ať mi nic nekupuje, ať mi klidně napíše dopis, že mi to udělá největší radost. A od té doby jsme si každý den psaly dopisy. Mám jich plnou igelitku. Jsou to někdy hrozný žvásty.. ale naše.

A pár dopisů, co jsou pro mě nejdůležitější mám v pouzdře stále u sebe..

Omlouvám se za tento nekonečný článek, ale já se dneska opravdu nudila a tohle mi přišlo jako zajímavé téma.
Miluju dopisy, miluju miluju a nenechám je jen tak zmizet.
Prosííím, pojďte si někdo dopisovat!!!

 


Komentáře

1 Nikien Nikien | Web | 3. července 2011 v 22:15 | Reagovat

Adresu mám, napíšu :P Popíšu zas celej dvojlist :D :-D

2 fabulous fabulous | Web | 3. července 2011 v 22:22 | Reagovat

Týý brďo, toho je :)

3 Kykyňa Kykyňa | Web | 3. července 2011 v 22:26 | Reagovat

Pamätám si ešte na tie časy, kedy som nemala internet a smsky boli vždy krátke :D. Tak som písala listy. A občas ma to zamrzí, že som s tým skončila, prišlo mi to omnoho osobnejšie ako teraz na sociálnych sietiach. Teraz beží len FB, emaily... icq,skype.. a listy vyhasli...padli do zabudnutia.

Občas som si písala listy s kamarátkou, ktorá býva odo mňa asi 50 metrov. Ale malo to niečo do seba.

Veľmi krásne listy, hlavne s tým exkrémentom :D

4 Adelaine Monroe Sawyer Adelaine Monroe Sawyer | Web | 3. července 2011 v 22:32 | Reagovat

To je hezké. :)

5 Cobie Cobie | Web | 3. července 2011 v 22:46 | Reagovat

Milujem listy! S kamarátkou sme si tiež písali, keď sme boli malé. A pritom bývame len pár rokov od seba :D Všetky ich mám odložené. Občas ich vytiahnem, znova si ich prečítam a zaspomínam aké to bolo super, keď sme nemali internet. Teraz proste napíšeme niekomu na FB. Ale list ti zostane. Ten si môžeš znova prečítať o 5,10 možno 20 rokov :)
Jeden z najlepších listov, aké so dostala bol na moje 11. narodeniny. Kamarátka mi chcela spraviť radosť a tak mi napísala, že ma s potešením prijímajú na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku. Vedela som, že to písala ona. A potešil ma viac, ako keby bol skutočný :)
Inak ak tiež miluješ otvárať poštárke dvere a čakať, čo ti hodí do schránky, tak si pozri stránku postcrossing.com Je to o vymieňaní pohľadníc s ľuďmi z celého sveta. To sú tie pohľadnice, ktoré občas hodím na blog :)Hneď mi to vylepší deň, ak si nájdem v schránke pohľadnicu napr. z Južnej Dakoty :)Prednedávnom som si začala dopisovať s jednou Lotyškou.
Ak si chceš s niekym dopisovať tak ja sa hlásim prosím prosím vyber si mňa :D:D
"já už nenakreslím ani to posraný hovno" - toto ma pobavilo.
Inak zas som ti tu nechala polkilometrový koment bez pointy :D

6 Charlie Charlie | E-mail | Web | 3. července 2011 v 23:39 | Reagovat

Vždycky se mi líbila myšlenka dopisování si. Je to prostě romantika, v dopisu se skrývá strašná spousta emocí, rozmachy pera, sklony písma, všechny ty podrobnosti jako přítlak na tužku a tak, ze kterých si poskládáš celou osobnost pisatele, navíc, v dnešní době, ruku na srdce, jsou dopisy mimo jiné už dost "retro". Ale já na to nemám trpělivost. S kamarádkou z tábora jsme si vyměnily pár dopisů, ale ztroskotalo to na mojí neschopnosti odepsat.
Vždycky jsem taky záviděla lidem, co si psali s lidma z ciziny, tzv. "pen-friend". Taky jsem chtěla svého pen-frienda. :D

V jednom dopise se mi hrozně líbilo to "*škrtnuto* kamarádka *škrtnuto* přítel". A dopis o hovně je ultra vtipný. :D
Rozhodně nemám takovou sbírku dopisů jako ty.

A víšco? Dej adresu! :D Bylo by krásný si zase s někým psát! :D

P.S. (teď jsem si dokonce vzpomněla, jak jsme se s tou kamarádkou předháněly, která napíše víc P.P.P.P.P.P.P.S. :D) Tuhle písničku taky miluju, ta holka má dokonalý hlas.
P.P.S. (lol) S tou adresou to myslím vážně, nahoře jsem napsala e-mail a jdu psát první dopis po X letech. :D

7 Crazy.Child Crazy.Child | Web | 4. července 2011 v 0:04 | Reagovat

No, tuž to nevím, že se v nich najdeš =D. Asi si rozumíme =D. Myslím si, že při Zumbě si nevypadala o nic hůř než já =D. Jinak doby dopisů byly fajn - Třeba na táboře nebo škole v přírodě, vždycky jsem celá natěšená čekala, jestli mi někdo napsal. Dneska už je to jiné - Všichni s sebou berou notebooky, protože všude je wi-fi a na co by si přece posílala dopis. Ale tak nedávno jsem psala kamarádkám, jedne jsem to odeslala, druhé dala do ruky, protože jsem vytratila známku a nechtělo se mi utrácet za druhou =D. Bylo to fajn a jsem ráda, že jako malá jsem vyrostla bez fb a podobných kravin =)

8 Flienka Flienka | Web | 4. července 2011 v 19:20 | Reagovat

Wow, máš fakt úžasnou sbírku dopisů plnou vzpomínek. Ale však dopisy jsou stejně nej! .. Jo a zamilovala jsem se do tvýho laku na nehty! :D

9 ašu kešu ašu kešu | Web | 5. července 2011 v 22:14 | Reagovat

jan špaček (k rukám karoliny anny cermanové), joštova 4, brno 602 00 - challenge accepted, poďme si dopisovat, hm?:)

10 AngeliQue AngeliQue | 6. července 2011 v 16:41 | Reagovat

ježiši to je dokonalý! Taky chci poslat dopis, kde bude spousta nalepených věcí z časopisů a nálepek! :) Jestli hceš, napiš mi adresu do zpráv na FB a já ti pošlu dopis :)) Ted jedu do mariánek tak třeba pošlu tam odsud.. i když nevím vůbec co budu psát :D ale to neva :D

11 Kejtý Kejtý | Web | 9. července 2011 v 11:03 | Reagovat

I u mě doma se ukrývá několik takových podobných pokladů. A pokud jde o pobavení pošťaček, tak v tom nejsi sama. Nalepené samolepky, popsané obálky a další a další vymoženosti už jen na té samotné obálce. :-) Bohužel už u mě tahle doba skončila, ale bylo to krásný. :-) Hlavně si je ještě dlouho shovávej..

12 Iva M. Iva M. | Web | 13. července 2011 v 17:33 | Reagovat

Taky zbožňuju dopisy, strašně. Mám doma plný šufle dopisů od púřátel. Ale už dávno si s nimi nepíšu. Nějak to všechno postupem času vyprchalo. Dopisy nahradily e-maily a kouzlo toho čekání a psaní bylo pryč. Škoda.
Jestli si chceš dopisovat, budu jen ráda. Tvůj blog jsem si strašně oblíbila a ty jsi taky strašně fajn (soudě podle článků, fotek..) :)).
Kdyžtak napiš svou adresu na e-mail: Ivis.machova@seznam.cz a já ti určitě napíšu. :).

13 Caty Caty | Web | 13. července 2011 v 22:26 | Reagovat

Miluju dopisy,ale zdaleka jich nemám tolik co ty.
A klidně si budu dopisovat :D

14 Luczynka Luczynka | Web | 25. července 2011 v 0:49 | Reagovat

Panejo, další věc, kterou máme společnou. Jsem dopisama úplně posedlá. Mám jich doma plnou krabici a tu krabici střežím jak nejlíp dokážu.

15 VeRu VeRu | E-mail | Web | 30. srpna 2011 v 20:22 | Reagovat

Vidím, že už máš určitě hodně dopisovatelů, ale já taky zbožňuju dopisy a tenhle blog jsem objevila až nedávno a začala jsem číst tohle (Léto), protože mi to přišlo zajímavé.. taky bych si chtěla dopisovat, takže kdybys měla čas i na mě, tak mi pošli adresu.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama