Komerční blogy a pomluvy.

20. července 2011 v 15:44 | LoveShy |  Když moc myslím
Internet > komerce> faleš > drby > pomluvy.. jako by to nikdo neznal.

Já se chci v tomto článku jen k něčemu vyjádřit, co mě docela často zvedá ze židle, až se sama divím, proč to vůbec řeším. Tak začnu asi takhle. Jsem ráda na blog.cz, jsem ráda, že jsem zůstala členem AK. Nejsem nijak známá osoba, tak se držím v ústraní, občas se někde vyjádřím, ale do tohodle hromadného dění se nezapojuju. Trochu mi to tu celé už zavání komercí. Mám ráda blogy autorské, které mi něco dají a mám šílenou alergii na blogy rádoby dospělých slečen, co tvrdí, že před rokem byly ještě děti, ale dneska, když dosáhly věku sladkých čtrnácti let jsou už dospělé a všemu rozumí. Oukej, dejme tomu, že jsem čtrnáctiletá dívenka, tak si založím blog. Momentálně je moderní psát o módě a make-upu, takže se středem mého omezeného vesmíru stává zajímat se jen o sebe a prezentovat to dál (těm ubohým chudinkám, co se bez mé pomoci prostě neobejdou). Stanu se známou, mám velkou 'návštěvku' a hodně komentářů pod každým článkem. Tak, když se dostaneme do této fáze, je to vlastně neškodné. Ona si ta slečna své obecenstvo najde, někteří ji za to budou vděčni, vznikne komunita lidí naladěných na podobné vlně a proti tomu já nic nemám. Ale proč.. proč sakra jsou takovéhle blogy označovány za autorské. Tohleto nemá s originalitou co dočinění. Takovéhle slečny originalitu nezahlédnou ani dalekohledem, jak je jim vzdálená.

Jako mě baví focení, psaní, někoho kreslení nebo grafika, tak další zajímá móda. Obdivuji slečny, co umí vkusně sladit outfit, co vědí jak na líčení a účesy, mají své nápady. Ale řekněte mi prosím o nějaké čtrnáctce (patnáctce a tak dál), co má vlastní nápady a nejde s davem. Možná se nějaká objeví.. dvě, tři? Ale většina těch známějších blogerek jsou jen a jen kopírky. Kdyby aspoň psaly o něčem užitečným.. Ale nikdy nezapomenu na větu jedné slavné blogerky na blog.cz, kdy hovořila o tom, jak se dá hubnout při nákupech - "Nedávno jsem vedla s kamarádkou debatu na téma "hubené holky mají hezké oblečení", ale ono není divu! Při nákupu se hodně nachodíš." a nebo když radila, jak se rozejít s klukem - "Všichni jsme lidé a naše tělo je stavěné na stres a vydržíme hodně!" Ano, je to Lady Vanilka, k té se vyjádřím ještě níž.

Blogovat tímto stylem je prostě sázka na jistotu. Komu by se nelíbilo 500 lidí denně, 30 komentářů a 'sláva'. Je jednodušší dělat to, co je jistota než třeba to co dělám já - zvěřejňovat své fotky, své pocity a zážitky, což zaujme jen určitou skupinu lidí. Nejde mi o slávu, nejde mi o to, aby mě všichni obdivovali a znali. Chci mít své čtenáře, které budu zajímat, nemělo by to tak být?

Další věc, co s tím souvisí je krásná.cz. Občas tam omylem zabloudím a když si pročítám většinu článků od těch blogerek, jsou to takový nesmysly. Jedna tvrdí, že dokonalost je v životě nejdůležitější a že dokud nebude dokonalá, tak o to nepřestane usilovat; další píše o tom, jak si správně umýt vlasy stylem "umyj si vlasy a vysuš je". No dobře, abych všem nekřivdila, tak pár dobrých se tam našlo. Ale jinak? To nejde. Nevěděla jsem, jestli mám brečet nebo padat smíchy pod stůl. Hloupé hloupé hloupé. Od takových lidí si mám něco vzít? K čemu to vůbec je? Ocenila bych články o životě s užitečnými radami. Když použiju přirovnání.. někdy bych mnohem víc ocenila, kdybych se dočetla o tom, jak být spokojená sama se sebou než jak ze sebe udělat dokonalou. Jsou tak povrchní. Nechci na ně být zlá, člověk by si přeci jen měl nejdřív zamíst před svým vlastním prahem, ale já o sobě netvrdím, že jsem největší star jako ony dotyčné a mé texty dle mého dávají apoň trochu smysl. Všem nám je jasné, že úroveň krásné.cz asi nemá být velká, hlavně že blogerky přitáhnou svou návštěvností lidi. Komerce, fuj.

Nechtěla jsem zmiňovat konkrétní jména, ale přeci jen to udělám. Nevím do jaké míry ji znáte - Lady Vanilku. Ono jí jde o to, aby se o ní mluvilo, takže jí tímto dělám vlastně službu a reklamu, ale who cares. Svým jménem Michaela Vančurová, 15 let, asi nejznámější blogerka tohoto typu. Nečtu jí, nenavštěvuju, nepíšu ji nenávistné komentáře, je mi úplně volná. Jen nechápu, proč je tak slavná. Chápu Dominiku Myslivcovou, protože ta už profláklá je. Chápu Natalii Sadness kvůli jejímu videu. Ale Vanilka, co vkládá fotky sebe, píše takřka o ničem, není nadprůměrně krásná ani výřečná, nemá svůj osobitý styl a akorát papouškuje to, co někde zaslechla. Co je na ní tak spešl? Cokoli ona napíše, tak ji každej zobe z ruky. Momentálně se řeší taková věc. Je to mezi těmahle 'dětičkama', tak se tomu spíš směju. Jde o to, že jedna slečna založila blog, jakýsi "paparazzi", kterých je stráášně mnoho (další důkaz toho, jak se tyto holčičky nudí) a psala tam pomluvy o ostatních a jen jednu osobu nepomlouvala, ale naopak - chválila. A před pár dny Vanilka přišla na 'velký' objev, že ta osoba co psala ten paparazzi blog je ta osoba, která na tom onom blogu byla chválena, prostě chválila sama sebe. Bůhví jak to celé bylo, je mi to jedno, spíš mě dostává to, že tu verzi, kterou Vanilka naservírovala svým čtenářům jí všichni uvěřili a nikdo neví jak to je, a nikdo nedal šanci té druhé se vyjádřit. Akorát všichni nadávali té druhé, jaká je ubožačka, ale skoro nikomu nedošlo, že nejubožejší je Vanilka s její snahou potopit ostatní. Kdyby byla dospělá, jak o sobě neustále tvrdí, nechová se jak malé děcko a povznese se nad to všechno. Bohužel, ona děcko je. A všichni její stálí čtenáři a ti, co se jí zastávaj též.

Mrzí mě, na jaké úrovni se krásná.cz ocitá a někdy i sám blog. Jsem ráda za existenci AK a mnoha dalších spolků, kde se 'schází' blogy, co za něco stojí a drží tu úroveň. Blogaři by mezi sebou měli diskutovat, seznamovat se, měli by si navzájem sdělovat své názory a prezentovat se ve světle, v jakém uznají za vhodné. Nemyslím si, že původní myšlenka blogu byla vytvořit začarovaný kruh pro slečny, co neumí nic jiného, než se navzájem shazovat a pomlouvat, nadávat si, nenávidět se. Ale jak už jsem řekla na začátku, komerce mě nezajímá, jde to velkým obloukem kolem mě. Já si tu budu dál k klidu blogovat podle svého, budu navštěvovat jen ty, co mě zajímají a možná.. možná někdy v budoucnu pochopím, kde se stala chyba.. :)

EDIT (17:05) - Chápu, že se člověk chce v psaní rozvíjet a servery jako krásná.cz mu to mohou umožnit. Ale jestli vás zajímá novinařina, žurnalistika, rádi prezentujete své názory a sklízíte za to 'ovace' nebo kritiku, nepřijde mi nejvhodnější se upsat tak komerční stránce. Zkusit můžete místní noviny, školní časopis - pokud po tom toužíte, najdete si způsob jak se prosadit.. cokoli je podle mě lepší než být srovnán k LV a ostatním "hvězdám".
 


Komentáře

1 Wicky Envy Leviathan~♥ Wicky Envy Leviathan~♥ | Web | 20. července 2011 v 16:02 | Reagovat

XDDD Awh,no to su proste ľudia.O ten slečne som už počula,no nechápem prečo sa o ňu ľudia tak zaujímaju =.=" netreba sa pozastavovať nad jej hlúposťou,ale predsa sa to deje X_D smutné XDD Aaaale s týmto článkom máš pravdu,ale čo sa dá robiť.XD Prajem pekný deň~♥ nya~:3

2 Anonym Anonym | 20. července 2011 v 16:09 | Reagovat

Lady Vanilka je kráva namyšlená...

3 Kejtý Kejtý | Web | 20. července 2011 v 16:11 | Reagovat

O Lady Vanilce jen čtu na blogách. Ale nikdy jsem snad na ní nenarazila a ani nemám zájem. Za to web Krásná.cz to je něco.. Ten už bohužel znám. Nejvíc mě udivuje jejjich věk a přirovnání co jsme v tom samém věku dělala já sama.

4 Gabriella Gabriella | Web | 20. července 2011 v 16:15 | Reagovat

Krásna.cz je hroznej výplach.
u LV jsem byla párkát a stačilo, i když  nejsou se i další slečny, které by ji dokonce i předčily.
Dokáže mě rozčílit když mě někdo přirovná k dívčímu blogu :-/

5 Cooky Cooky | Web | 20. července 2011 v 16:16 | Reagovat

Tak, článek jsem přelouskala celý a teď můj názor na něj: krásnou.cz nechápe více lidí, ale to jen proto, že zjevně nechápou podstatu tohoto webu. Jistě - je to komerce (ale proč je komerce pro mnohé tak špatná?), vždyť tento web patří NOVĚ. Tento web je určen pro věkovou kategorii cca 12 let, proto zcela chápu, proč tobě příjde hloupý. Nicméně já na krásnou píšu a jsem za tuto příležitost velice vděčná, protože je to pomalá cesta za tím, co bych v budoucnu ráda dělala. Tím, že tam píšu se nepovažuji za hloupoučkou holčičku bez originality. Jistě, možná mě tak bereš, ale co už nadělám. Myslím si, že tím, že tam píšu se neřadím mezi povrchní osoby, které zajímá jen a jen svá osoba.
LadyVanilka? Ale tak...přejme jí její návštěvnost a popularitu.
Dominika M. mi připadá jako rozumná dívka, která není jen PINK - věnuje se charitě, což je více než záslužné.

Tvůj článek se mi ale líbí.

6 S. S. | Web | 20. července 2011 v 16:21 | Reagovat

No, co se týče krásné.cz, občas taky mrknu a je pravda, ty články jsou pořád na jedno brdo a navíc úplně o ničem. Nedávno jsem ta viděla článek s názvem "Jak být originální," a musela jsem se tomu smát od záčatku do konce..
Lady Vanilku raději nebudu moc rozvádět,nejsmutnější je na tom, jakej má s těma svejma žvástama úspěch...

7 Lafayette Lafayette | Web | 20. července 2011 v 16:22 | Reagovat

Prvý normálny a zaujímavý článok za tento mesiac na blog.cz. Máš pravdu, Lady Vanilka je len ďalšia tuctová stredoeurópska teenagerka. ktorá vždy napíše nejakú volovinu na ktorej sa buď treba smiať alebo plakať nad tým ako môže byť niekto taký sprostý.
A keď už sme pri tých blogoch tak ten tvoj je naozaj zaujímavý :-)

8 Maruška Maruška | E-mail | 20. července 2011 v 16:25 | Reagovat

Ve všem s tebou souhlasím. Teď to již nesleduji, když nebluguju, ale dřív to byla samý krásna.cz, LadyVanilla atd.
Na krásnou také někdy zajdu, ale je to jen pro dívky do 12 let (podle mě). Mně je 15 a dlouho bych hledala článek, který by mi byl užitečný. Dívčí blogy navštěvuji někdy z nudy, když se chci pobavit. Např. u LD mě baví to, jak přidává furt články na samé téma a fotky, které jsou si furt podobné. Přijde mi, jako by se jí líbilo, když ji lidi litují...

9 Slečna z měsíce Slečna z měsíce | Web | 20. července 2011 v 16:48 | Reagovat

Hm. Nevím, na co narážím víc, jestli na blogy toho typu, o kterém píšeš, nebo jestli na články, které si na ně stěžují, jako je tenhle. Asi spíš na ty články, protože ve sféře čtrnáctiletých blogařek se nepohybuji.
Jo, Krásná.cz je komerční server a plno článků tam kříčí "hloupost" už jen svým nadpisem. Ale je to především server právě pro ona děvčata a ne pro nás. Ty věcí, co se tam píšou, je prostě zajímají a musíme se smířit s tím, že článek o mytí vlasů je jim bližší než filozofické úvahy o nesmrtelnosti chrousta. Jenom nějak nechápu, proč by se z toho mělo dělat drama. Komerce krásné.cz a reklamy na blogu navíc umožňují, že je blog zadarmo. Bez komerce by člověk musel za blogovací služby platit.

Co se týče LV, je úspěšná, protože ví, co holky v jejím věku chtějí číct a o co se zajímají a dovede s tím nakládat. To hodně z těch blogerek nedokáže. Mám ale obavy, že ji později její internetová "sláva" zničí, až bude starší, ať už se vynoří jako duch z minulosti, nebo zmizí jako pára nad hrncem.

Já si myslím, že bychom jim jejich malá dramata měli nechat. Nijak nám neškodí a jsme přece inteligetní lidi, tak je můžeme ignorovat. Kdyby všichni byli originální a autorští, tak už by na tom nebylo nic zvláštního ani originálního. Aby mohl být underground, musí být mainstream, tak to prostě je. Takže netřeba se vzrušovat. ;-)

10 maoly* maoly* | Web | 20. července 2011 v 16:52 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. A asi ani nemá cenu to dál rozebírat. Komerce tu bude vždycky, protože (jak už bylo napsané) blog.cz patří Nově. Co se týče Krásná.cz..je mi 19 a občas tam zajdu..člověk se náramně baví. Je to sice na účet druhých, ale s tím musí všichni počítat. Je pravda, že se tam dají najít kvalitní články, ale je taky pravda, že od LV se nedá číst ani jeden. Vždycky přemýšlím, jestli jsem jediná, komu se ty články zdají o ničem a naprosto nesmyslné.. :)

11 Randomka Randomka | E-mail | 20. července 2011 v 17:04 | Reagovat

Souhlas. Taky dávám přednost autorským blogům, do kterých autor dává něco ze sebe, před blogy typu LV...

12 Ell-e Ell-e | Web | 20. července 2011 v 17:30 | Reagovat

Za tenhle článek ti tleskám.

13 Dragell Dragell | Web | 20. července 2011 v 17:46 | Reagovat

Pěkný článek, velmi dobře, vhodně a nezaujatě vyjádřené myšlenky.
Musím říct ještě jednu perličku.
V krásné jsem se ucházela o místo "pisatelky" (krom toho, že mi odpověděli až po nějakém 6 mailu s tím, že možná), byla jsem upozorněna, že si musím uvědomit, že web je zaměřen na slečny od 13-17 let. Může mi někdo říct, co zde pak dělají články typu "diety"? Vždyť tyto slečny jsou teprve ve vývinu a dietou si akorát naruší stabilitu růstu a akorát si to zhorší. Také díky tomuto haló vznikají u teenagerek anorexie a bulimie.

14 Karol Dee Karol Dee | Web | 20. července 2011 v 17:52 | Reagovat

[8]: nejen litují, spíš bych řekla, že jí vyhovuje každý forma zájmu o její osobu :)

článek se ti povedl, souhlasím ve všech bodech...akorát je mi to úplně fuk, protože my se jim smějeme teď (obzvlášť mě pobavila ta story, jak někdo chválil sám sebe :D), holčičky se tomu zasmějí, až skutečně vyrostou a pozanají, jak hloupé byly...a opravdu nemá cenu, abychom se tím zatěžovali my ostatní :)

15 Jill Jill | Web | 20. července 2011 v 18:05 | Reagovat

Nedávno jsem zjistila, že jsou lidi, kteří berou web krásná.cz vážně... Ale ono se vlastně není čemu divit, že se nová generace žurnalistů rozvíjí zrovna na výše zmiňovaném webu... Kvalitních časopisů je dneska po čertech málo a komerce je to podstatné, tak proč se nezaprodat hned v mládí?

Díky za článek, hezky jsem si početla :-)

16 S. S. | E-mail | Web | 20. července 2011 v 18:05 | Reagovat

Když se dělala čistka AK, mě s mými zápisky o životě vyrazili. Teď nechci působit jako kyselý hrozny, ale když si pročítám články blogů z AK, už několikrát se mi podařilo narazit na blogy, který tam podle mě neměly vůbec co dělat, protože to bylo přesně to, o čem píšeš ty: v jednom článku tip, jak si namalovat oči kouřovým líčením (jako by toho po netu nebylo miliony a ještě 100x líp vysvětlené), v dalším článku její fotky, pro velký úspěch nijak dobře vyfocené nebo upravené, tipla bych to možná i na mobilové fotky. Co je na tomhle tak výjimečné, že si to zasluhuje AK víc, než některé jiné blogy, které se stejně jako ten můj zaměřují na deníčkové zápisky  a mnozí z nich to dělají vážně hodně dobře, to netuším.

K těm "paparazzi" blogům, o kterých mluvíš, bych taky mohla psát až do večera, děvčátka prostě trochu moc koukala na Gossip Girl a chtěla být další Blair nebo Serenou.:D Nevím, co z toho ty lidi mají, házet špínu na ostatní. Ty holky si tím nic nevyřeší, jestli mají s dotyčnou problém, ať sakra zvednou zadky od blogového editoru a jdou si to vyříkat osobně.

O Krásná.cz je úplně zbytečné se zmiňovat, zašla jsem tam nedávno, protože mě tam blog.cz přesměroval.. a přijde mi úplně stupidní na web pro holky 13-17, jak tu někdo psal, dávat všechny možné sexuální tipy, za které by se nemuseli stydět ani v pornu, s titulkem "Tohle bude tvůj kluk milovat."
Tohle můžou zkoušet holky 20+, které už mají něco zažito, mají pevný vztah a můžou experimentovat, rozhodně ne třináctky, které si ještě ani nejsou jisté, čím vlastně jsou a hledají samy sebe..

17 AngeliQue AngeliQue | Web | 20. července 2011 v 18:57 | Reagovat

chtěla jsem se zeptat co je to AK.? To je seznam blogů, které se dají číst? :)
Jako Vanilku vubec neznám, ale asi se podívám.. Tohle mě zajímá.
Prostě ted jsem si přečetla jeden z kvalitních a pravdivých článků. Like, like, like :))

18 Yuuki Yuuki | E-mail | Web | 21. července 2011 v 13:14 | Reagovat

Ahojky...Máš pravdu  ja tydle věci  v lásce taky moc ráda nemam ...Máš moc pěknej blog ..Neber to jako reklamu , ale nechceš se přihlasit do mojí soutěže  stači klikknout na odkaz http://my-vampires-world.blog.cz/1107/1-soutez

19 Peťka ;) Peťka ;) | Web | 21. července 2011 v 14:05 | Reagovat

napsala jsi vesměs to samé, co si myslím já.
taky jsem ten typ, co se málokdy projeví, ale když už, tak to stojí za to.
o krásné.cz jsem už chtěla napsat článek několikrát, ale pokaždé jsem se u toho tak rozčílila, že jsem nebyla schopná sformulovat smysluplný článek, který by se nehemžil nadávkami a čtenáři něco dal... taky občas zavítám na tuhle stránku a nestačím se divit, o čem tam ty holky píší. čeština hrůza, informační hodnota nula, hlavně že tam dají svou fotku na které špulí pusu a to je všechno...
a když už jsme u toho - mě zaráží ještě jedna věc - všichni "normální a inteligentní starší" blogeři si o těhlech stránkách "kůl" slečen myslí svoje... tak nechápu, proč je blog.cz tak strašně propaguje? vím, že nějakou reklamu udělat musí, ale přijde mi, že tuhle skupinu zbytečně moc zveličují a prosazují. jsou s nimi rozhovory, extra články o nich a další extra o krásné... je to škoda, protože já si kvalitní a čtivý blog představuji uplně jinak a těch třeba není slyšet skoro vůbec... :(

20 Luczynka Luczynka | Web | 21. července 2011 v 20:02 | Reagovat

Podle mě máš naprostou pravdu.
Bylo by pro mě poctou se dostat do AK, zapisovala jsem se tam asi před 2 měsíci, ale teď úplně nevím, jestli se můj blog k tomu hodí. Teď si myslím úplně stejný, co ty. Ale není to kvůli tomu, žes to ty napsala. Už o tom přemýšlím dýl. Můj blog se začal taky trochu škatulkovat do módy, ikdyž...myslím, že to není nějak nesnesitelný. Chystám se udělat nějakej ten návod na nehty, protože...mě to prostě už několik let baví a myslím...že mi to zkrátka jde. A myslím, že pokud to někdo udělá trochu originálním způsobem a nebude to jen návod typu "jak si nalakovat jednobarevně něhty", tak by to do toho AK možná i patřit mohlo.
Každopádně ale... blog mám výhradně kvůli mým článkům, a kdybych si tam nemohla nic psát, byla bych nesvá. To psaní mi pomáhá, když mi není zrovna hej a vím, že ty stálý čtenáře, který to baví, mám. I ty jsi ten příklad a já ti za to děkuju. Další, proč ten blog mám, jsou fotky.Fotím několik let, hodně mě to baví, a ikdyž si nemyslím, že jsem v tom nějak extra dobrá, prostě...jsem to já. A rozhodně nemíním mít blog o módě a jen kvůli tomu, abych měla "mega návštěvku". Chci stálý čtenáře. Který tam budou chodit za mnou. Kvůli mě.
Promiň, že jsem se tak rozepsala.

21 Luczynka Luczynka | Web | 21. července 2011 v 20:03 | Reagovat

A jinak... na Lady Vanilku. Já se k ní radši ani vyjadřovat nebudu. Malá, rozmazlená holčička, která si myslí, bůhvíjak je chytrá, jaký má moudrý kecy a jak je strašně dospělá.

22 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 23. července 2011 v 22:42 | Reagovat

Na Krásné se dají číst jedině takové ty příběhy, za které autorky dostávají knižní odměny, netuším, jak se ta rubrika jmenuje... většinou jde o šikanu, postižené sourozence, životní "peripetie",... kdekdo by řekl, že je to "TopDívka styl", ale já se do toho vážně začetla a přelouskala jsem jich hned několik. TOHLE je podle mě příprava na žurnalistiku, jelikož je to většinou vážně kvalitně napsané. Ale ve chvíli, kdy mi důležitá dvanáctka radí, že pokud se nudím, mám se namalovat, strčit si špunty do uší a jít si někam do přírody nafotit pár profilovek, jdu odtama, do ruky beru křížek a kůl a obkládám se česnekem.
Já vím, já vím, "tak to nečti, ty přechytralá krávo, když ti to připadá blbý". Asi jen stále naivně doufám, že se na Krásné najde i někdo, kdo píše na úrovni. Nebylo by fér, kdyby takový člověk zapadl jen proto, že lidé odmítají z principu číst cokoliv, co se na tomhle komerčním webu objeví.
Ať pro mě za mě dál objevují svojí Ameriku ("SUPER TIP: Abys neměla pupínky, zkus vyměnit žiletku!"), ono jim to dojde zpětně po pár letech.

Lady Vanilka??? Who the fuck...?

23 izzu izzu | Web | 24. července 2011 v 20:11 | Reagovat

Uf, radšej nechcem bližšie spoznať krásna.cz či Lady Vanilka :D (už len z tých názvov) Ako vidíš, ani jedno ani druhé nenavštevujem, ale blogy toho typu poznám a musím sa vždy zasmiať. Som divná ak som v takom veku mala trochu iné hodnoty než make-up a 'štýl'?

24 Zízíbí Zízíbí | Web | 28. července 2011 v 23:10 | Reagovat

Na blog Lady Vanilky jsem ještě nenarazila, pouze na její jméno, a tak po přečtení tohodle článku mám odvahu možná i ten její blog najít... ne, že bych měla nějaké zvrácené potěšení z cizí blbosti, ale zajímalo by mě, jestli může být i něco horšího než krásná.cz ... :D

25 Anonym Anonym | 25. února 2012 v 14:51 | Reagovat

Je pravda co jsi napsala,ale teď to vipadá jako by si chválila sama sebe,že si ta dokonalá (z textu mi to tak nějak vyplývá).Ale to asi proto,že jsem blbá 14ti letá holka,která neví co má na internetu dělat.......

26 LoveShy LoveShy | Web | 25. února 2012 v 20:45 | Reagovat

[25]: Ano jsem dokonalá :).

Ne, kdybys četla pořádně, uvidíš větu "já o sobě netvrdím, že jsem největší star jako ony dotyčné a mé texty dle mého dávají apoň trochu smysl".

27 LeXi LeXi | Web | 27. srpna 2012 v 23:26 | Reagovat

Já až do nedávna zas myslela, že vyrobit si něco a uklidit si poličku jsou dvě úplně odlišné činnosti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama