Den padesátý sedmý.

26. srpna 2011 v 22:32 | LoveShy |  Léto 2011 - každý den článek
Dneska později než obvykle a jsou to hrozný kecy, upozorňuju předem ;)

Upřímně řečeno, ještě tak před půlhodinou jsem neměla ani tu nejmenší chuť psát. Ale teď jsem se do toho zas dala. Jsem doma, venku je docela příjemně, už ne takový horko, všichni jsou pryč a já popíjím plzničku a koukám na Harryho Pottera.

Dneska byl prý nejteplejší den a už se to má zas kazit. A já si na dnešek zrovna nachystala to nejhorší - shánění dárků. Se Sandrou jsme vyrazily v jednu hodinu (jsme magoři, teďka mi to zpětně dochází) do města. Ještě jsme potřebovaly sehnat nějaké dárky pro kamarádku a kamaráda, kteří budou pozítří slavit narozeniny - 18tiny a dodatečné 17tiny. Nemůžu tady napsat, co jsme sehnaly, protože kamarádka tenhle blog zná, takže pro případ to sem nenapíšu. Jen vám můžu říct, že jsem byla poprvé v životě v sexshopu - Erotic city :D a vlastně vůbec nevím, proč mi to přijde tak vtipný, když je to v podstatě normální. Se Sandrou jsme váhaly jestli jít dovnitř, protože náš sexshop je na rušné ulici, kde jezdí autobusy z místa našeho baráku a nechtěly jsme, aby nás někdy známý viděl, protože známe lidi. Nakonec jsme tam prostě šly a ochotná prodavačka nám poradila (ne nekupovaly jsme nějakou pomůcku, kdyby to někoho zajímalo, jsou beztak drahý :D). Vevnitř se ochomejtali samý chlápci, jeden tam kupoval dárek manželce, což je docela hezký, ale další tam nenápadně slídil a nakonec něco popadl, rychle zaplatil a zmizel. Vlastně ani nevím, proč vám vyprávím mojí story z sexshopu, bylo to zajímavý no.. :D

Sehnaly jsme co jsme chtěly, jsem na nás pyšná.. po víkendu napíšu, co jsme koupily, možná to i nafotím. Ve městě to bylo fakt nesnesitelný, ale přežily jsme to, nějakým způsobem. Odpoledne jsem se sešla s Niky a jely jsme do kina na Muže v naději. Pokud se ptáte jaké to bylo, povím vám to. Znáte Ženy v pokušení? Podle mě je to jeden z nejlepších, ne-li nejlepší film z Česka. Pokaždé mě baví, není nudný, nestojí, má hodně témat - rozpad manželství, vztahy mezi generacemi, vztah matky a přítele její dcery, smysl života.. a téměř scéna co scéna je nějaká hláška. Muži v naději jsou delší, většina filmu se týká jen toho jednoho - nevěry a s ní spojené záležitosti, jako zapírání a výmluvy nebo útěky z oken. Dialogy jsou občas přespříliš dlouhé a snad jen Macháček to tam fakt drží, plus ta kozatá slovena na kterou se nejde nedívat. Trochu mě ten film zklamal, do traileru dali ty nejlepší scény a po zbytek filmu jsem se tolik nezasmála. Není to nejhorší, ale nenaplnilo to má očekávání, Ženy v pokušení vedou :).

Po kině jsem jela domů, Nikča jela autem.. Já ale ráda jezdím autobusama, takhle navečer. Dojela jsem do centra, kde všichni šli někam pařit, protože je prostě páteční večer. Zastavila jsem se za taťkou do jedný restaurace, kam si šel sednout s kamarádem, tak jsem s nima chvilku povídala a zase jsem šla. V autobuse jsem se praštila do hlavy o tyč, tak mi z toho bylo nějak divně. Seděla jsem v centru (u nás tomu říkáme "fýgnerka" od názvu ulice Fügnerova).. takže seděla jsem na fügnerce a sledovala lidi kolem, poslouchala písničky a užívala si ještě toho, že je tak krásný letní večer. Když už jsem jela svým autobusem domů, přepadla mě nějaká lítost.. asi ve spojitosti s písničkou co mi hrála a vůbec.. jsem teďka naštvaná, že se mi rozbil mobil - měsíc starej! Nefunguje mi foťák, takže se bude muset vyreklamovat a vymažou se všechna data a sere mě to prostě. Pak jsem přemejšlela o všem a ačkoli tady a všude furt všem cpu pozitivní přístup k životu, i mě občas není hej a řeknu si - proboha Nikolo, na co si to tu hraješ? Ten úsměv co na všechny hážu není pravdivý, jen se o něj snažím. Vlastně se mám často hodně blbě, ale snažím se to dát někam dozadu a neřešit to špatný. Nejde být pořád šťastný, ale já nejsem šťastná skoro nikdy, jen si na to hraju. Snažím se udržet si ten dobrý přístup, nelitovat se, ale uvnitř sebe to dělám naopak. Zase mě všechno nějak štve..

Volala mi máma a vždycky když s ní mluvím, vybaví se mi roky dozadu a smutný fakt, že teď už je pro mě jak cizí člověk. Bavím se s taťkou a vidím, jak moc se snaží, ale nestačí na to. Hádám se s bráchou, který je v pubertě a na všechno akorát sere. U kamarádů, kamarádek, přátel nebo jen známých.. nevím jak na tom jsem. Někoho ztrácím, někoho mám víc a víc radši, ale nevím, jak se chovat, aby mě měli lidi rádi, abych byla dobrým člověk. Nevím co je dobře, nevím co dělat. Za pár dní je škola a já nic nestihám. Nevím jak budu zvládat těch deset měsíců co mě čeká. Bojím se o svou psychiku i zdraví, bojím se komunikace s tolika lidma každý den, bojím se že všechno zkazím, bojím se všeho. Když se dívám do zrcadla, vidím někoho, kdo se mi nepodobá. Ztrácím se ve všem, hlavně v sobě. Tohleto je děsnej zmatek, mám toho tolik, co bych ze sebe chtěla nechat spadnout. Kéž by na všechno existoval manuál. Kéž by mi teď někdo řekl, co mám dělat. Achjoo..

Tyhlety všechny myšlenky se mi honí hlavou. Vlastně se svým způsobem těším do školy, až mi většinu času bude zabírat myšlení na ekonomiku a matiku a povinnou četbu, budu vděčná za každou sekundu času navíc oproti té nekončící nudě co je teď. Zítra si udělám den jen pro sebe. Někam vyrazím, s foťákem a hudbou v uších. Už tu nebudu fňukat. Doufám, že se dočkám dne, kdy nebudu muset hrát šťastnou Niky, ale budu opravdově šťastná. Musí to být fajn pocit..

_______________________________________________________________

The Subways - Rock'n'Roll Queen

Ona je prostě boží.


_______________________________________________________________


 


Komentáře

1 Caty Caty | Web | 26. srpna 2011 v 23:03 | Reagovat

Nakupovat v tomhle vedro,to ste teda odvážný ,mě by to asi zabilo:D Já jen přecházela k babičce a už sme myslela že to nedám:D
V sexshopu jsem ještě nebyla ,nečekaně :D
Taky nic nestíhám,taky se bojim..

2 Caty Caty | Web | 26. srpna 2011 v 23:05 | Reagovat

Severní čechy,kousek za ústím nad labem,přesněji zminovat nebudu,snad to pochopíš;)

3 Iv-is Iv-is | Web | 26. srpna 2011 v 23:28 | Reagovat

Taky jsme šly dneska s kamarádkou nakupovat, taky kolem poledne. Štěstí, že v těch kamenejch obchodech je alepsoň trochu chládek.
Hodilo by se mít nějaký návod, jak správně žít. Bohužel si ho ale člověk píše sám tím, jak žije :).
Jen se chci optat, přišel ti už můj dopis? Pošta u nás má poslední dobou problémy, tak kdo ví, jestli vůbec odešel :D.

4 hodys hodys | 26. srpna 2011 v 23:29 | Reagovat

Bohužel manuály na nejdůležitější věci nejsou a když, tak je to většinou snůška prázdnejch keců. Myslím, že nejlepší bude, když se budeš chovat zcela přirozeně, pak nemusíš mít obavy, že by jsi nebyla dobrým člověkem (případně dobrý člověk, evidentně váháš :-)
Zvláštní, že zrovna dneska jsem se taktéž přichytil jak během letmého setkání se známou mile pozdravím s průpovídkou, přidám úsměv a úplně bez emocí, prostě výraz.  Trochu mě to vyděsilo, jak se dokážu v podstatě přetvařovat. Ale na druhou stranu, pokud ten druhý má pocit, že je někdo, kdo se jen nemračí a potěší ho to, asi to stojí za to.

5 Iv-is Iv-is | Web | 26. srpna 2011 v 23:37 | Reagovat

Tak to je dobře, myslela jsem, že se to někde zase seklo. U nás je možný všechno - malý město.. :D. A už se těším na ten tvůj :).

6 maoly* maoly* | Web | 26. srpna 2011 v 23:59 | Reagovat

Taky si myslím, že film Ženy v pokušení patří mezi české špičky! Muži v naději mě popravdě moc nelákají, protože zrovna Macháčka moc nemusím. ;)
Co se týče tvých nálad a toho, že předstíráš úsměv, aby si druzí nevšimli, jak ti opravdu je..to znám. Často to mám přesně tak, jak to tady píšeš. A taky čekám na den, kdy budu opravdu, ale opravdu šťastná! Snad se dočkáme. :)
A ta moje věta v záhlaví je skutečně z Moderní popelky..možná jsme měly každá jinou verzi. Moc se mi ten 'citát' líbí. :)

7 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 27. srpna 2011 v 0:43 | Reagovat

Myslím, že kdybyste tam prostě vletěly, vzbudily byste mezi lidmi méně podezření, než když jste tam před tím krámem stepovaly a rozhodovaly se, jestli jít dovnitř nebo ne. :D
Muže v naději chci vidět teprve až znovu kouknu na Ženy v pokušení, protože jsem je viděla jen od půlky.

8 Kejtý Kejtý | Web | 27. srpna 2011 v 9:30 | Reagovat

Tak takovej manuál na šťastnej život bych si taky přála. Pokud ho někdy někde objevíš dám za něj klidně majlant jen abych ho už konečně měla. Nejhorší je na pocitu štěstí a uvědomnění si toho, že si opravdu šťastná zjistíš až když tomu je naopak. To je pecht.
A do školy se těším, protože budu mít maximálně hodinu až dvě pro svou vlastní potřebu a zbytek zabere škola. Nebudu myslet na blbosti a budu zaměstnaná. Jen ta maturita mě děsí. O_O

9 Peťka Peťka | Web | 27. srpna 2011 v 9:36 | Reagovat

taky jsem nedávno byla poprvé v erotic city a byl to pro mě podobný zážitek. rudá až za ušima, přítel ze mě měl strašnou srandu, pak už se smála i prodavačka, a to jsem přitom taky sháněla dárek pro kamarádku ;) no jo, všechno je jednou poprvé ;)
obdivuju vás ale, že jste vyrazily do města zrovna včera v tom vedru. já pomalu nevytáhla paty z bytu, jen abych tam do toho pekla nemusela ;)
k odstavci psanému kurzívou - asi každý má občas pocit, že se nevyzná sám v sobě a že jeho život není naplněný... časem to odezní.... občas se to člověku zase vrátí, ale nakonec si uvědomí, že vždycky může být hůř a bude spokojený s tím, co má ;)

10 Luczynka Luczynka | Web | 27. srpna 2011 v 11:13 | Reagovat

Je mi teď nějak divně. Cejtím z toho článku špatnou náladu a prostě... je mi z toho smutno:(
No...ale taky se začínám děsit těch 10 měsíců, těch hromady lidí. Za ty dva měsíce jsem si zvykla bejt tak nějak s málo lidma... Achjo, užij si dnešní den celý pro sebe:-)

11 Maxië Maxië | Web | 27. srpna 2011 v 11:20 | Reagovat

Fýgnerka :-D Škoda že bydlim na malym městě a tak ty "kalící" partičky míjim, docela by mě bavilo je sledovat :)
Jinak- jak už klasicky- dobrá písnička a super fotka s tim pívem :-)

12 Bonnie Melone Bonnie Melone | Web | 27. srpna 2011 v 11:47 | Reagovat

Pěkný blog a fotky ;)

13 therine therine | Web | 27. srpna 2011 v 12:28 | Reagovat

Nemáš dežaví, jsem to já :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama