Peníze jsou pro chudý.

12. září 2011 v 20:48 | LoveShy |  Povídání a novinky
Ahoj! Měla jsem úplně fajn víkend, vlastně i pátek. Ten jsem strávila s kamarádkou Luckou různým "cestováním" po Liberci, a v sobotu jsme jeli na libereckou pouť, co tu byla o víkendu. Nebylo to tam nejdřív zas tak zábavný, všude samý lidi co jen chlastali a cpali se klobásama, ale my si to užili po svým. Kamarádka nedopatřením získala zadarmo lístky na lochnesku a později ještě jednou - jakou člověk může mít radost, když ušetří třicet korun. Nejdřív se jen prodavače na něco zeptala a on to blbě pochopil a tak nám dal zadarmo jízdu a podruhý nás opilý kamarádi poprosili, abysme jim taky zajistili jízdu zadarmo a ono to vyšlo. Později už tam byla zima, tak jsme šli ještě na labutě a asi kolem půlnoci domů. V neděli jsem byla nakupovat a mám hlubokou depresi z toho, že je všechno tak drahý a já chci tolik věcí, ale nechci taťku obírat o peníze a brigádu nemůžu sehnat.

Foťák jsem v ruce nedržela asi týden, mrzí mě to, ale nemám čas a chuť vymejšlet co bych fotila a nemá cenu plnit disk kravinama. Už chci zas fotit nějakýho člověka. A dneska se nechci ani tolik rozepisovat, protože jsem se slečnám rozepsala do dopisů (včera jsem zas udělala český poště mega kšeft, o víkendu mě chytl psací amok a já napsala asi šest dopisů za sebou) a moc mi to pomohlo. Snad vám brzo dojdou :).

A tímto bych chtěla říct jistému klukovi, který mi anonymně psal k jednomu článku, že se mi klidně můůže ozvat, protože je z vedlejší školy (průmka) kam chodím na obědy a já bych ho klidně poznala, jen nevím, jak ho objevit a je mi nepříjemné (spíš ie to i zvláštní) jít do školy plné kluků, když nevím, který z nich je právě on (a kouká na mě). Hehe, jen to zkoušim :)

Přemýšlela jsem, o čem bych mohla napsat aby jste měli o čem číst a přemýšlet a napadlo mě napsat o věcech, bez kterých nemůžu žít. Bez čeho vlastně nemůžu žít? Přemýšlela jsem nad tím sakra dlouho.
  • Jako první věc, bych napsala rodinu. Jenže je fakt, že když od nás odešla máma, neměla jsem na vybranou a doteďka musím žít bez ní a upřímně řečeno JE TO MOŽNÉ. Smutná pravda, že vlastně můžu (/musím) žít bez svý vlastní mámy. Ale rodina patří mezi to nejdůležitější. Taťka a brácha (a pes!) jsou prostě moje nejbližší rodina a sice jich mám víc než často plný zuby, ale co bych bez nich dělala. Mám to štěstí, že JIM věřit můžu. Pak tam můžu počítat široký příbuzenstvo, který mám ráda, ale vídám jen jednou za čas.. asi ještě babičku bych zmínila, dělá pro mě hodně.
  • Pokračujíc s klišé frázemi, zmíním přátele. Ne takový ty rádoby, ale ty opravdový. Jasně, to sou kecy že jo, nevěř nikomu. Ale přeci jen se pár lidí, kterým věřím, najde, vyhledávám jejich společnost, je mi s nima dobře a můžu jim říct cokoliv. A to je pro mě k nezaplacení - někdo, kdo mě pochopí, nebo se alespoň pokusí a má zájem.
  • Nebudu říkat, že nemůžu žít bez hudby, protože to jsou kecy. Proč by člověk nemohl žít bez hudby? Ano, hudba je pro mě důležitá a doprovází mě každým dnem a mnoha okamžiky, ale bez ní by se v klídku žít dalo. Mnohem důležitější je třeba zdraví, jenže bez toho naopak nemůže logicky žít nikdo, takže to taky psát nebudu. Penízky jsou fajn, potřebuju je, ale taky nemá cenu se zmiňovat. Napadaj mě další věci.. například moderní technologie, zábava.. je toho moc a bez mnoha věcí co mě napadaj by se mi žilo hůř (neno možná lépe?), ale šlo by to. Nezmínila jsem lásku, protože jsem ji jako takovou nepoznala a tak nemůžu říct, zda bez ní žít můžu nebo ne. Ale je jasné, že každý potřebuje být milován..
  • Když nebudu brát v potaz rodinu nebo přátele, které jsem zmínila jako dvě hlavní věci, co potřebuju, vezmu to obecně a zeširoka. Rozhodla jsem se, že nejvíc k životu potřebuju jistoty. Právěže v životě není nikdy nic jisté, tak mě ty jistoty uklidňují a já se cítím lípe. Potřebuju jistotu, že se mám kam vrátit, že mám domov. Jistotu, že když mi bude hrozně, vím kdo mi pomůže. Jistotu, že mi vůbec někdo pomůže. Jistotu, že nebudu sama. Jistotu, že mě má někdo rád. Když jsem si alespoň v nějaké věci jistá, aspoň to mě drží a dává mi to důvod žít.

Akorát jsem si prohlížela starý fotky v počítači, protože tu sice pořád brečím, jak nefotim, ale na těch 50GB fotek v počítači nějak zapomínám :). Tak mě napadlo sem něco hodit, docela se směju, před dvěma lety jsem byla strašně ošklivá. Byly to takový doby, kdy jsem fotila starožitným digitálem a připadala jsem si strašně dobrá fotografka (ale takhle začíná asi každej, koho focení později chytne ve velkým). Ale dneska už mám nějakou prácičku, tak si to nechám na jindy, dneska bez fotky.

Zatím mi můžete říct, jak se máte, jak to jde ve škole (nebo v práci?), co je nového, dobrý i blbý zprávy.. a hlavně mi napište, co je pro vás nejdůležitější, bez čeho nemůžete žít! :)
 


Komentáře

1 AngeliQue AngeliQue | Web | 12. září 2011 v 21:00 | Reagovat

Já mám pro tebe už asi týden napsaný dopis a musím ho poslat, ale vždycky na to zapomenu. Jsem hrozná. MUSÍM HO POSLAT!!
Já se mám fajn, do školy zatím nechodím... ale i přes to mám pocit že ten čas strašně utíká..
A bez čeho nemůžu žít? Asi to mám hodně podobně. Přemýšlím, že bych tam zařadila i tu lásku a pořád nevím jestli před přátele nebo za přátele, ale myslím že na stejnou uroveň. Před ně se mi to dávat nechce, protože kdo je tady pro mě když láska nevyjde? Přeci přátelé. Takže dávám jim stejnou hodnotu, ovšem přátelství asi o jednu desetinu vede. Ale ještě před nima je rodina, stejně jakou tebe. Bez rodiny bych nebyla nic, žila bych někde na chodníku a .. nevím no. Rodina je prostě zatím nejvíc.

2 Fáďos Fáďos | Web | 12. září 2011 v 21:15 | Reagovat

x) Hezký článek. Já si zas na druhou stranu říkám, že radši nad těma nejdůležitějšíma věcma přemýšlet nebudu xD. Nechcu si to třídit do různých pytlů.. x).

3 Kathryn Fierce Kathryn Fierce | Web | 12. září 2011 v 21:26 | Reagovat

Poslední dobou hodně lidí píše o tom, bez čeho nemohou žít. Asi to také někdy sepíšu :) Jinak krásný článek, jako vždy ;) Je dobře, že jsi zase napsala.

4 Maxië Maxië | Web | 12. září 2011 v 21:33 | Reagovat

Jsem ráda, že si tu část o věcech, bez kterých nemůžeš žít pojala bezklišovitě :-D Ikdyž nic jiného jsem vlastně ani u tebe nečekala :) Jo, rodina je důležitá, asi nejvíc na světě, přátelé, láska.. ale dá se (pře)žít i bez toho.. Těžko, ale dá. Každej to jednou zjistí, ikdyž si řiká :Bože to bych nepřežila.. jasně, že přežila. Proto se mi líbí,ten poslední odstavec o jistotách :) Jistotu, že mi vůbec NĚKDO pomůže. Jo to je pravda, nebýt na tom světě prostě sama. Pak už je vlastně vcelku skoro jedno kdo je ten někdo :)

5 Peťka Peťka | Web | 12. září 2011 v 23:08 | Reagovat

já chci taky na pouť... miluju tu jejich atmosféru, i když je pravda, že poslední léta mi přijde, že poutě nějak upadaj. je to škoda, ale když si vezmu, jak to vypadalo dřív a jak teď, tak ten rozdíl je víc než propastný a děsivý... ale i tak je mám ráda.
já nemůžu žít pochopitelně také bez rodiny a svých přátel, i když s těmi nejbližšími se teď vídám jen málo, což mě hrozně mrzí... je spoustu věcí, bez kterých si už svůj život neumím představit, ale bez kterých se ve výsledku žít dá... už si to neumím představit bez mobilu, notebooku, internetu... tyhle věci jsou pro mě momentálně kvůli škole strašně důležitý. ale bez čeho bych se asi vážně neobešla je čtení a psaní. potřebuju přes den něco napsat a číst, jinak bych se cítila prostě divně... ;) a jak píšeš.. i ten pocit zdánlivý jistoty je fajn... asi bych nad ním musela víc přemýšlet, ale to se mi teď moc nechce ;)

6 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 12. září 2011 v 23:50 | Reagovat

To já bych si zas klidně troufla říct, že bez hudby prostě nemůžu. Jasně, jsou důležitější věci (jako kyslík a světový mír), ale přesto pro mě JE důležitá. Poměrně dost. :)

7 Marťula Marťula | Web | 13. září 2011 v 0:08 | Reagovat

Souhlasím s Lady Intrikánkou - taky bez hudby být nemůžu. Jsem děsně nervní, když je v pokoji nebo někde ticho. Není to určitě nejdůležitější, ale já bez hudby - ne-e. :) Jinak lásku jako takovou jsem trošku poznala..žít bez ní se dá, ale je to hodně těžký!
Já začala dneska školu a zatím se všude rozkoukávám a poznávám nové lidi. Ještě bude chvilku trvat, než si na to nové prostředí zvyknu. Ale snad to půjde. :)

8 N.B.:P N.B.:P | 13. září 2011 v 9:48 | Reagovat

Hej manželko,tenhle článek je hrozně optimistickej,čte se uplne krásne.. Nevím proc mi tak prijde,ale je to fajn :)) JInak musím říct že be z TEBE by se mi žilo špatně.. Proto bys v mým seznamu "závislostí" byla taky :))

9 S. S. | E-mail | Web | 13. září 2011 v 17:53 | Reagovat

To je náhodou hezký, že se třeba takhle přes blog máš šanci seznámit s klukem, se kterým by ses normálně asi ani do řeči nedala.:)
Já souhlasím se vším, cos napsala, kromě té muziky. Pro mě je to třeba dost podstatná část života, protože nějaká určitá písnička mě už kolikrát vytáhla z deprese nebo jsem si u ní něco uvědomila a udělala rozhodnutí a tak.:)
Já ještě asi nemůžu žít bez uznání, protože jsem strašně ctižádostivá a asi bych špatně nesla, kdybych byla průměrná ve věcech, na kterých mi záleží.

Jinak se mám úplně naprd, mám teď nějakou krizi, nemůžu se zbavit pocitu, že jsem na všechno sama a nikdo při mě nestojí plus mě pořád celkem ničí potkávat Maturanta a všechno se vším a už jsem z toho docela zoufalá. :/

10 Luczynka Luczynka | Web | 13. září 2011 v 19:45 | Reagovat

Ježiši, jak mně vždycky dokáže ten článek zvednout náladu. Po tomhle článku v sobě cejtím víc optimismu, ty to prostě umíš.
Dopis jsem teď vyzvedla ve schránce a jdu na něj:-)
A ty starý fotky, to je parádní nápad:-)

11 Handle Handle | Web | 13. září 2011 v 22:23 | Reagovat

Škoda, že nejsem taky v Lbc na průmce :/:D
A bez čeho nemůžu žít? Těch věcí by bylo víc, ale v podstatě máš pravdu, ale jelikož se můžu pod tvé články podepsat skoro vždycky a už mi je bůbý to pořád psát, tak tedy ještě doplním, že bych nemoh žít bez "chvilky klidu" :D jsem rád, když se něco děje, ale představa, že by se něco dělo POŘÁD a já neměl žádnej oddych, to si fakt neumím představit :))

12 Terka Terka | Web | 14. září 2011 v 21:26 | Reagovat

Bez lásky se přece nedá žít! Ať už je jakákoliv, rodičovská, i ta ''pravá''. Mám to štěstí že jsem našla svojí spřízněnou duši a 5 let jsem zamilovaná a je to moc krásný...taky by se dalo říct že je to taková ''jistota'' nejlepší přítel i partner v jednom :). Tím pádem samozřejmě přátelé, protože nemůžeme být pořád spolu a musím si občas postěžovat :-). Jinak s tou hudbou máš naprostou pravdu, vzbuzuje v člověku hodně emocí a je to taky skvělej lék na špatnou náladu a ještě nemůžu žít bez jídla... což je pochopitelný, ale já mám namysli dobrý jídlo a pochoutky světa! Já prostě miluju jídlo a ráda si pochutnávám na něčem a objevuju nový chutě! :-D :-)
No nic, přeju ti abys co nejdřív našla toho pravýho a poznala nějakou tu lásku :O), protože jsi fajn holka a zasloužíš si někoho hodnýho! :)

13 Crazy.Child Crazy.Child | Web | 17. září 2011 v 0:03 | Reagovat

Těžko říct, bez čeho bych nedokázala žít, ono člověk říká, že bez toho a toho by se neobeše a bez toho a toho jo. Jenže co když to není zas tak úplná pravda? Nejvíc si člověk uvědomí, co má pro něj jakou hodnotu, až to ztratí...

Jinak založila jsem si takový menší fb profil a přidala jsem si tebe, protože mi připadáš jako celkem fajn člověk, tak snad to nevadí, jestli tam nechceš mít cizí lidi, tak to pochopím ;)

14 Caty Caty | Web | 19. září 2011 v 18:05 | Reagovat

Obešla bych se bez spousty věcí,co teď napíšu,ale pak by byl můj život neúplnej..prostě to k němu patří,idy kž si někdy myslím,že ne,ale pak si zas uvědomím,že bez toho to hold nejde..

Takže určitě je to rodinu,protože rodinu potřebuje každej,podpoří,povzbudí,potěší,stará se o tebe..dále určitě kamarádi,kdybych je neměla,atak vůbec nevím,i dkyž málo,prostě jsou důležití.A potom určitě jsou to psi,zvířata celkově,protože i dkyž nemluví,prostě..no,asi víš jak to ymslím .Dál to je hudba,knihy,fotky,focení..našlo by se toho tolik,ale tohle je asi nejzákaldnější:)

15 LarryKax LarryKax | E-mail | Web | 21. března 2017 v 20:17 | Reagovat

The detrimental impact sleep apnea has on the lives of countless sufferers is a very serious matter. Fortunately, with a bit of knowledge and research, it is possible for just about anyone to learn effective techniques for managing the condition. Review the ideas below for some useful information about battling sleep apnea successfully.

If you suffer from sleep apnea, you should use a Continuous Positive Airway Pressure machine while sleeping. This will help you treat your sleep apnea and get you on the path to having a full nights sleep. This machine uses either a face or nasal mask to pump air while you sleep.

Adjust your CPAP machine. Most machines come with default settings that might not correspond to your needs. You should be able to regulate the airflow: try different settings and choose one that seems to work for you. If you feel like your machine is not working like it should, try changing the settings again.

Avoid drinking alcohol to excess. Your muscles are relaxed by drinking alcohol. You may want to feel more relaxed, but it can exacerbate your apnea. When your throat muscles relax, your airway narrows and causes sleep apnea. If you're not going to give up alcohol, then just don't do it right before bedtime.

Sleeping at a high altitude can worsen your sleep apnea because of the lower levels of oxygen. If you are going to a place located higher than what you are used to, take a CPAP machine with you. The best thing to do would be to completely avoid high altitude.

Don't give up on treatment for sleep apnea after one doesn't work. There are a variety of treatments for your condition, so finding the right one is sometimes a process of trial and error. The number and severity of your symptoms influence what treatment is correct one for you. Giving multiple treatments a chance ensures you find the one that works the most effectively.

Do not let sleep apnea ruin your relationship. If your partner has difficulties sleeping next to you because of your snoring or other symptoms linked to sleep apnea, communicate about the problem. be understanding and consider sleeping apart or getting a CPAP machine to reduce your snoring and other symptoms.

Drink one cup of caffeinated coffee a few hours before you go to sleep. It may seem silly to drink a caffeine drink at night, but this can actually help keep your throat open while you sleep. You may have to play around with what time you drink the coffee to avoid restlessness.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

Learning more about sleep apnea is important because knowledge can help put your mind at ease. Take the information you have learned in this article and talk to your doctor about it. He or she can then better help you more easily when you know more about this disorder yourself.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/>viagrasansordonnancefr.com</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama