Spát a nic jinýho.

21. září 2011 v 20:30 | LoveShy |  Povídání a novinky
Ahoj!

Víte, vlastně se u mě den po dni nic nemění. Snažím se nespadnout do stereotypu, a docela se mi to daří, každý den se docela něco děje. Škola není tak zlá, rozvrh máme vlastně úplně fajn a dá se to tam vydržet. S kamarádkou jsme se shodly, že nás v poslední době jen hodně lidí vytáčí. Nevím jak ona, ale mě prostě z ničeho nic začne vytáčet člověk, který mi jindy nevadí, ale teď.. za každou věc, co udělá bych ho praštila. Hodně lidí takovýhle změny nálad svádí na 'dívčí problémy jednou do měsíce', avšak já se obávám, že jsem náladová nafurt. Ale občas (často) se hodím do flegmatického módu, nevnímám nikoho kolem a tím se sama nenervuju a ostatním nekazím den svými sarkastickými poznámkami.

Věc číslo jedna, co mě momentálně trápí je má pleť (a trochu i vlasy, které se rozhodly dělat si co chtěj). Zhoršila se mi pleť, čelo mám kropenatý pupínkatý, nos samou tečku a kolem pusy mám vidět jizvičky. Víte, občas stojím u zrcadla a hrozně se rozbrečím, protože mě to hrozně štve, dala bych cokoliv na světě za jen trochu lepší pleť.. no, s takovou tou hlaďounkou kůží bez jedinné chybičky jsem se už dávno rozloučila. Dělám co se má.. čistím, dávám si masky, peelingy, chodila jsem na kosmetiku, na kožní.. používám co mám, ale mý tělo si dělá co chce. A když se to teď zase po létě horší, sráží mi to sebevědomí. Pleť je mým největším komplexem.. chci někdy přijít k zrcadlu a nelesknout se nebo naopak se neloupat jak had. Připadám si strašně ošklivě a chci si jednou připadat aspoň trochu hezká. Opravdu, dala bych za to cokoliv, nedokonalé tělo skryjete, ale s obličejem vyjít musíte. (Možná se mě budete chtít snažit ujistit, že se to zlepší.. ale já vím, že s tím bojuju už čtvrtým rokem a i kdybych tenhle boj vyhrála, jizvy zůstanou a mastná pleť se nezmění).

Ještě jsem se chtěla vyjádřit k uplynulému víkendu. Nebo vlastně ani tolik ne, jen chci říct, že to byl nejhorší víkend za pěkně dlouhou dobu. Je úplně jedno, proč.. stalo se víc věcí a najednou je z toho blbá nálada, která jen tak nezmizí. Byli jsme s partou kamarádů v jednom klubu a já úplně ztratila chuť se bavit. Nikoho to nezajímalo a i kdyby tak proč jim to mou náladou kazit.. tak jsem sama chodila venku, jenže to jsem neměla, páč bylo asi mínus sto celsia a já pekelně nastydla. Takže jsem celej víkend proležela, ve stále blbém rozpoložení a ani mi ta nemoc za ten pátek nestála, když jsem si to vůbec neužila.

Jsem taková furt hrozně mimo, prý jako tělo bez duše.. Celá napuchlá, s odřeným nosem, hučí mi v hlavě a do toho všechno všecičko. Často si připadám jak vzduch, snažím se být dobrým člověkem tak moc, ale asi nemůžu vždy očekávat zpětnou vazbu od ostatních. Ale proč? Mrzí mě tolik věcí co se děje, ale není v mé moci je změnit. Jsem tak zklamaná, cítím se sama proti všem. A nikdo mě nemusí uklidňovat, že bude líp. Možná bude, možná ne. Možná je můj úděl smířit se s věcma kolem, protože nejdou změnit. Nikomu svý pocity necpu, nikomu necpu, co mě trápí a štve, protože mě unavuje poslouchat lidi, co třeba nadávaj na rodiče, přitom by měli bejt rádi, že nějaký maj. Jo, flegmatickej mód, a je mi fajn. Blog mi v tomhle ohledu chybí, mám za ten týden neaktivity tolik co říct. Hodně teďka píšu básničky, tam se jde nenápadně vypsat (viz předevčírem). A hele, až teď jsem si všimla, že se brzo stmívá, jsem za podzim docela ráda.. Odpoledne doma v peřinách, u filmů s čajem (dobře, to dělám jen teďka, že jsem nemocná, pak zas budu furt někde lítat, ale užívám si to).

Štve mě, že je má nálada taková, že nejsem ten magor s úsměvem na tváři, jak se tu často prezentuju, protože tak je mi fajn. Mám ráda období, kdy mě nic nebolí, kdy mám čistou hlavu a se všema vztahy urovnaný. Teď jsem zranitelná, bez úsměvu. V pátek jsme měly s holkama v plánu jít pít. No jo, proč to nepřiznat. Jenže prostě to nejde, jedna kamarádka pít nechce a my zbylé dvě jsme nemocný a pít bez ní by bylo blbý. A další taková akce bude až za měsíc, a to bude jedna z kamarádek na operaci. Tenhle pátek měl bejt legendární, je 23. (kdo neví tak je to magický číslo) a já se na to těšila už asi dva tejdny.. A víte co? Proč se tím stresovat, nadávat na podělanej osud, litovat minulýho pátku? Proč? Proč.. když to stejně nikdo a nic nezmění.. :)

 


Komentáře

1 Larone Larone | Web | 21. září 2011 v 20:56 | Reagovat

Ty ty články vždycky tak pěkně a čtivě napíšeš.. :)

Podzimní změny nálad. Jak já je moc dobře znám, ale musím zaťukat, zatím se nedostavily. S tou pletí, to taky znám, ale postupem času se to maličko zlepší, uvidíš. :) Nesmíš to prostě tak moc chtít, zkus to brát, jak to je, protože to ani jinak brát nejde. A hlavně se netrap. :)

PS: Překrásná fotka!

2 Caty Caty | Web | 21. září 2011 v 21:16 | Reagovat

Taky sem nastydlá,to ten podzim.Štve mě to,ačkoliv na mé náladě to nic moc nezměnilo,spíš sem rozjařenější:D.Ale zas na taneční v pátek musim bejt fit,takže tyhle dva dny bbudu dos ebe rvát tuny prášků a vitamínů,musim!
S tou pletí?Uplně přesně!mě trápí akné a  kdovíco ještě asi sto let,zkoušim strašně moc toho,tedka se mi HODNĚ zlepšila,možná díky Acnecoloru,což mi předepsala v květnu doktorka,možná kvůli tomu,že na to neplácám moc krémů..nevím,ale jsem ráda.Ale bezchybnou jí asi nebudu mít nikdy,i dkyž ybch si to strašně přála.Všem kdo jí takovou maj moc závidim.

3 Ell-e Ell-e | Web | 21. září 2011 v 21:17 | Reagovat

Já podzim ráda nemám, protože už bejvá hnusně.. Taky jsem mimo, je toho najednou moc po těch  prázdninách. A hlavně ta škola..
Co se týče pleti, já od osmé třídy řeším jen a jen pupínky. Tolik utopených peněz. A podřizuju tomu i jídlo. Omezuju sladký (velikej problém pro sladkomila!!) a celkově jídlo, protože jsem vykoumala, že když se celkově nepřežírám, ten xicht vypadá líp. Jo holt nad přírodou se někdy vyhrát nedá. Sakra. Já teď akorát doufám, že nebudu na maturáku vypadat jak jeden velkej pupínek.. :)

4 Gabriella Gabriella | Web | 21. září 2011 v 21:41 | Reagovat

Jak tak koukám špatná nálada je všude kolem nás.
Jinak já mám sice pleť v pořádku,ale za to bulim, když si prohlížím svůj zadek a stehna nebo mých pár chlupů na hlavě mě dokáže dojmout k breku.
Jinak asi tak před měsícem jsem také byla s kamarády  na jedné akci a absolutně mě to přestalo bavit, hlavně z důvody, že jsem tam byla  sama jak tatar, nikdo se se mnou nebavil  a nevšímal si mě. Od té doby jsem s kamarádka nikde nebyla a musím se přiznat, že mi je to částečně fuk. Bohužel jako jediná zadaná si vedle nich připadám jak pátý kolo u vozu. Ale dost stěžování si.
Přeju aby se pleť zlepšila, rýma zmizela a nálada se  byla mnohem lepší:)

5 AngeliQue AngeliQue | Web | 21. září 2011 v 23:05 | Reagovat

S tou pletí.. taky jsem mívala takový stavy a taky se mi teď pleť zlepšila. Prý je to hormonama a zamilovaností ale na to nevěřím..kožařka mi doporučila Zineryt. Je to taková vodička. Nevím jestli je to na předpis, ale zkus říct doktorce at ti to předepíše :) a taky mi teda hodně pomohla antikoncepce (používám Minervu - je speciálně na pleť! Stojí okolo 300 takže to není tak hrozný a začala jsem jí používat před rokem kvůli pleti)
Jinak takovou tu nechut k lidem mívám taky. Třeba když jsem s někým moc dlouho. Mám ho třeba ráda, je to moje kamarádka, ale prostě už si přeju být sama a nevidět ji alespoň týden.. Ale tak to má spousta lidí, to je prostě ponorka.. Nic víc, neboj :)

6 Luczynka Luczynka | Web | 22. září 2011 v 22:15 | Reagovat

A víš co... Já se ti za tu špatnou náladu vlastně ani nedivím. Ať si každej říká, co chce, všechno je to počasím. Nový období, změna teploty. A to dělá s psychikou člověka strašně moc.
Popravdě ale... z toho článku je mi tak nějak divně. Protože je fakt, že já tě znám jako toho "usměvavýho magora", jak se tu popisuješ. A tohle u tebe prostě neznám. A fakt mě strašně mrzí, že máš takový období.
S tou pletí, sice takovej problém nemám,  zato mívám deprese kvůli mejm stehnům. Nemyslím si, že bych byla tlustá, ale svoje stehna nesnáším. Vím, jak mi všichni říkaj, že nejsou vůbec hrozný, ale já je nesnáším a na tom nic nezměním.
S tím pátkem... k tomu jsem se vyjádřila, když jsme si psaly. Naprosto tě chápu.
A ten zítřejší večer...si prostě musíme užít! Osud to tak zařídil:P:D

7 Peťka ;) Peťka ;) | Web | 23. září 2011 v 11:20 | Reagovat

tohle období je prostě divný. jsi už několikátý člověk, na kterého takhle špatně působí. včetně mě. cítím se teď hodně podobně. nachřapaná jsem už týden. nos připomíná spíš spálenou loupající se bramboru, než nos... chrchlám, smrkám, potím se... jo, nemoce jsou sranda. příští týden mi začíná škola, což na náladě taky moc nepřidá, i když na druhou stranu se těším, ze začnu zase konečně něco dělat, protože tohle nic nedělání taky zrovna ideální. navíc na sobě pociťuju akutní nedostatek spisovný mluvy a začala jsem i ve psaní dělat chyby, který normálně nedělám... :( je hrozný, jak rychle z toho člověk vypadne a jak rychle zapomíná. už teď nevím skoro nic ze zkouškovýho a to to jsou jen dva měsíce... :(
co se pleti týče, mám hodně podobný problém. taky se mi teď dost zhoršila, ale snažím se to připisovat té nemoci. co mě jedině trochu zabírá je antikoncepce a pak značka garnier na problematickou pleť... ta je vážně skvělá, takže když tak doporučuju... ;)
v tvém článku se tentokrát hodně vidím... jsou tam i moje pocity a emoce... :(
přeju hodně štěstí, ať se co nejrychleji všechno zase srovná a je to lepší ;)
PS: 23.9. je opravdu magický den ;) já o tom vím svoje ;)

8 Smooth Annie Smooth Annie | Web | 23. září 2011 v 12:26 | Reagovat

Byla jsem týden nemocná. Neschopná ani hrát na klavír,natož nějakýho bližšího tělesnýho kontaktu. Dneska jsem se na sebe podívala do zrcadla a zkoušela rozčesat svoje do pasu dlouhý vlasy. Byla jsem zděšená-ksicht vybledlej,pod'obanej a opuchlej,vlasy mastný jako kdyby mě olízla kráva a po skoro týdenním nerozčesávání se dost slušně zamotaly. Kdybych je dneska neumyla a nedala do pořádku,nechybělo by moc a udělaj se mi přírodní dredy.

Hnusim se sama sobě a doufám,že do pondělka ze sebe udělam člověka a budu schopná jít mezi lidi ;D

9 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 23. září 2011 v 15:13 | Reagovat

Hele, já jsem taky nabručená, když jsem nastydlá. Člověk posmrkává, má odřený nos, připadá si ošklivý...
A s tou pletí mám ten samý problém, mě nepomohly ani hormony. A přitom utrácím na pleťovou kosmetiku jako ten blbec a zoufale chci jenom se na sebe podívat do zrcadla a nemít chuť si na hlavu nasadit papírovej pytlík. Pak koukám na fotky ostatních slečen a je mi do pláče, proč ony mají pleť bez chybičky a já vypadám jak poďobanej debil?! Ale to zase nevíš, která z nich je retušovaná a která ne, víš co.
Snad tahle nálada brzo přejde. :(

10 Marťula Marťula | Web | 23. září 2011 v 22:38 | Reagovat

Další s ne příliš dobrou náladou? Začínám si myslet, že to bude tím ročním obdobím. Nemám ráda podzim, ani zimu. Člověk musí chodit navlečený, brzo je tma a jen málokdy vysvitne sluníčko. Taky se teď nemám moc dobře.
Asi fakt nemá cenu tě ohledně pleti utěšovat. Ale věř mi, že nikdo nemá pleť dokonalou. A když má někdo dokonalou pleť, tak mu schází zase něco jiného. To si nevybereš. Hlavu vzhůru a brzo se uzdrav! ;)

11 Terka Terka | Web | 24. září 2011 v 0:20 | Reagovat

No tohle! Procházim si teď taky nějakym divnym obdobim... to jak píšeš o tom že se snažíš být dobrým člověkem, taky sem taková, pořád myslím na to, abych se nezachovala špatně, abych nikomu neublížila slovem a neřekla něco nevhodnýho, jsem pořád zamyšlená sama nad sebou. Přemejšlim o tom co mam změnit a jak a pak když vidim že se snažim a všichni jsoutakový jaký jsou... Nevim k čemu to je, závidim některejm lidem jejich bezstarostnost a suverenitu...

12 Terka Terka | Web | 24. září 2011 v 0:21 | Reagovat

...akorát že v tomhle flegmatickéj mód je někdy krátkej... někdy jsem jak uzlíček nervů :(

13 Terka Terka | Web | 24. září 2011 v 0:21 | Reagovat

v tomhle období* ...jéžiš!

14 S. S. | E-mail | Web | 24. září 2011 v 16:30 | Reagovat

Problémy s pletí mám čas od času taky, i když u mě je to způsobeno vážně jenom tím, že jsem třeba tři dny po sobě líná se odlíčit. Ale abych na sebe práskla taky něco, co už se nezlepší: jsou to strie. Jednu dobu jsem strašně rychle vyrostla, teď mi sice všichni závidí dlouhé nohy, ale nikdo už nevidí to, že mám ošklivý jizvičky na kolenou a bocích. :/
Taky to zkus vzít tak, že možná to až tak špatně s těmi tvými jizvičkami po akné není, možná se na ně jenom moc soustředíš a tak se ti zdají strašně vidět. :)

Já mám pitomou náladu už od května a teď na podzim se to rozhodně nelepší. Ale nevím, nějak už jsem si zvykla a protože sarkasmus je moje nejvýraznější vlastnost, už to beru s takovým kyselým humorem. :)

15 Luc!nka Luc!nka | 27. září 2011 v 15:40 | Reagovat

Ta nálada je asi teď na každým rohu, možná to bude tím podzimem, kterej pomalu přichází.. A ten pocit, že jsi sama proti všem znám taky. Občas mi dělá problém se tvářit, že je všechno oukej, jen aby na mě nepadaly pohledy ostatních a plno řečí. Sama ze svý zkušenosti vím, jak pleť dokáže dělat neplechu.. od puberty jsem měla obličej samej pupínek, obzvlášť když jsem procházela nějakým stresem. Pak jsem začala brát antikoncepci, doktor mi napsal takovou, aby to mělo vliv na pleť a po půl roce téměř bez problému :) občas se mi sice něco udělá, ale aspoň na sebe neplácám horu přípravků.. a pokud na to opravdu trpíš, tak zkus sudokrém, koupíš ho normálně v lékárně, po něm ti pupínek zmizí co nevidět. :)
Každopádně, každej na sobě má něco s čím není spokojenej, já jsem světlej typ a od mala závidím všem, co mají tmavý vlasy a tmavý řasy, obočí atd, což ty máš, tak se na nějakou neposlušnou pleť vykašli, ta se srovná ;)

16 Amelie Amelie | Web | 28. září 2011 v 19:13 | Reagovat

Moc hezky píšeš, máš nádherné brýle. A pleť? Ta mě trápí i ve 35 letech... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama