DVA-NULA-JEDNA-JEDNA

30. prosince 2011 v 20:11 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
Moc ráda vzpomínám a jelikož letošní konec roku strávím sama, nutí mě to přemýšlet ještě víc. Ohlížím se za těmi dvanácti měsíci a probírám si jeden po druhém. Tak strašně moc se toho stalo. A tak jsem si tak řekla, že bych ten rok chtěla shrnout. Možná to nikdo nepřečte celý, prolítne jen fotky (kterých jsem musela dávat co nejméně, aby se vše vešlo, ale i tak to byl nadliský výkon, těch fotek mám za celý rok tisíce) ale já si to píšu aspoň pro sebe, jako takové zhodnocení.

Všech 365 dní jsem neprožila naplno, ale každý měsíc jsem zažila něco vyjímečného. Chce se mi úplně brečet, jak se probírám tím celým rokem.. přepadla mě nostalgie. Ten čas letí. Můj poslední rok dětství.. sledujte...


(momentálně nejoblíbenější písnička, připomíná mi tento rok, pusťte si ji k tomu)
Leden
Silvestr s N. Každý víkend na sjezdovce, na té jedné, noční lyžování. Všechno strašně divný, tak trochu smutek pramenící z vědomí, že je svět velký a lidé daleko. Poprvé slyšena ta dvě slova. Úmrtí dědy (táta mojí mámy).

Únor
Výměnný pobyt v Holandsku/Amersfoort - lekce salsy, jízdy městem, nehorázná zima, kola kola kola, horká čokoláda, turnaj ve volejbale, Amsterdam, dům Anny Frankový, životní zážitky. Poslední den - mé 17tiny, nejlepší oslava ever ever, kterou už nikdy nezažiju. Krutý návrat do reality. Praha s N., nákupy v Palladiu, courání po mostě, Starbucks na Václaváku.Březen
Jarní prázdniny, autobusové toulky městěm s foťákem. Nejjasnější měsíc století. Skoro skok pod vlak (to nikdo neví).
Duben
Příjezd Holanďanů k nám, výlety, Český ráj, courání Libercem, prosluněná Praha, čajovna a vodnice, partyy, sjíždění ještědskýho sněhu po botách. Po nocích popíjení Cuba Libre s N. Obcházení prodloužených a věnečků. Focení s N. cigaretový fotky. Velikonoce, který neslavíme. Chalupa, jaro. Vlastnoručně vyrobený tričko. Máma otěhotněla - důkaz toho, že příroda hraje hru "život za život" (viz leden).
Květen
Náladovost, častý smutek a náročná škola. Turisťák v Chorvatsku s celým druhákem, první focení člověka. Exkurze v Turnovu, překonání sama sebe, setkání s Ašu.Červen
První upečený dort v životě, v závěru poživatelný. Focení s Nikien na nádraží. Finále miss libereckých novin na radnici - spolužačka Naty vítězí, Petr Poláček naživo. No Name v Liberci. Ranní show E2 live, milovaní Nightwork. Často sama doma, úvahy o ničem, natěšenost na volno. Babičky 70tiny, setkání celé rodiny pohromadě. Po dlouhý době vidění se s mámou. Vysvědčení - 3 trojky, 6 dvojek.

Červenec
Divný start prázdnin, psaní článků každý den. Start dopisování, oblejzání antikvariátů, krize - všichni pryč (tábory, rfp), nekončící deště. Focení s Nikien podruhé. Po týdnu hádka s N., za dva dny usmíření/nothing will ever be the same avšak fajn odpoledne na balíkách s písničkama z Rebelů. Nový mobil. Příjezd Nikie z Moravy, nákupy, courání po městě, půlnoční premiéra posledního Harryho, chalupa, ZOO, loučení. Hranice 200 lidí online na blogu. Setkání s mámou. S N. na kebabu, lítání venku v tričkách v dešti s N., ještěd s N., filmové odpoledne s N. Smrt Amy. Setkání v Praze s Vílou, povídání si o všem co existuje.


Srpen
Chycena revizorem, konflikt s cikány. Praha s taťkou, tour za starýma foťákama, v bageterii potkávám kolemjdoucí Vílu. Experimenty s focením. Praha s N., focení u kyvadla, volnost a pocity štěstí. Holanďani na týden v Liberci. Grilovačka za Libercem se spolužáky, opilé stavy. Chalupa, focení na chalupě, šílený vedra. Praha - Podolí v největším vedru s rodinou. Žitava s Lůcou, bloudění. Probrečené večery o samotě s pivem/cool lemonem ve výčitkách a vzpomínkách. Oslava kamarádky 18tin a kamarádovo 17tin poslední den, konec prázdnin.Září
Začátek školy, existenční krize a následkem jí porušení všech osobních zásad. Pivní noc s Luczynkou. Muži v naději s N. Pouť v Liberci. Nejdelší deprese v životě - 14dní, že jsem špatný člověk a že nemám právo žít. Fajnové zakončení září, zmatenost, unavenost.


Říjen
Prvního skřípnutý záda, rehabky, masáže. Rodinné "výročí", tři roky bez mámy. Focení s N. ve vaně. Sbírání Lidl účtenek. Koncert v jednom klubu, bolest žaludku až do pěti do rána, taxikem domů za kilo. Pondělí 17. - obíhání pražských Lidlů, na večer Hard rock café - finále Miss Junior - spolužačka to vyhrává, doma až ve dvě, druhý den do školy. Setkání s Rudou z Ostravy, Benem Cristovaem a Rytmusem. N. - 15tiny, nikdy neoslavené, hádky. Podzimní prázdniny - Praha s Lůcou, 718 účtenek za odpoledne, Palladium, hnusný řízky k obědu, večer koncert v Liberci, druhý den rock'n'roll night až do šesti do rána, spaní u kamarádky, další den opět večer město. Konec sbírání účtenek, neumístění se, ale nasbírání 1139,4 metrů.

Listopad
Shánění brigády, snaha o osobní rozvoj. Protančená noc na státní svátek. Na svůj svátek největší a nejlepší akce co jsem asi zažila, hodně pití, skvělý lidi kolem, užívání si své sladké svobody, v pět ráno doma. Máma narozeniny, u ní doma. Záchvaty kašle, 14ti denní náběh na zápal plic.
Prosinec
Nekončící hádky doma, tuny písemek, bláznění kolem Vánoc, apatie. Týden bez jídla, pár kilo dole. Narození sestry. Vánoce, počasí na hovno, nákupy za peníze z Vánoc. Focení s Lůcou ve vlaku a venku, výlet vlakem daaleko za Liberec (ty fotky se tu objeví po novém roce). Silvestr?.. EDIT (31.12.) - Noc před silvestrem nejlepší akce s milovanýma a Silvestr strávený na lyžích a osamotě s filmama.


Lidi přicházejí, lidi odcházejí. Střídají se chvilky štěstí a smutku, nudy a zábavy, čilosti a únavy.. Letos jsem si často říkala, co to mám sakra za život, ale když to vezmu zpětně, převažovaly chvilky dobré. Nebo alespoň přebyly většinu těch zlých. Pamatuju si, jak jsem si v lednu dávala předsevzetí, psala si každý den deník a očekávala, co mi dva-nula-jedna-jedna přinese. A teď je posledního prosince a já mám pocit, jako by to bylo všechno včera. Když se teď ohlížím zpátky.. fíha, jsem ráda za ten rok, nebylo toho málo.

Vzpomínám. Na ty strašně dobrý chvilky. Třeba jak se nám v Amsterdamu ztratila spolužačka a my měli v hlavě ty nejhorší scénáře, přitom ona jen nakupovala o ulici vedle. Jak jsme s přáteli letěli letadlem, dělali blbosti na letišti, tiskli si strachy ruce. V Holandsku se proháněli na kolech s nudlema u nosů jaká byla zima a každý den si horlivě vyprávěli zážitky z našich rodin. Jak jsem si splnila jeden ze snů a vkročila do domu Anny Frankový. Jak mi učitelka za trest, že jsem přišla pozdě vrátila dvacet euro v centech. Ty pocity radosti, když holanďani přijeli k nám. Ty strašný pocity smutku, když za týden odjeli. Jak jsme jim řekli, že jdem na záchod, přitom jsme si šli koupit zmrzlinu, abychom ji jim nemuseli kupovat, protože jsme neměli prachy. Jak bylo nádherně a my s přáteli skákali pod Ještědem do sněhu a sjížděli ho po botách. Jak jsme s Niky snily v Pařížský, jak vždycky udělala nějaký trapas ve Starbucks ("A vaše jméno?" - "Ee.. jo!") a vlastně vůbec všechny ty chvilky s ní, záchvaty smíchu kvůli blbinám, zpívání co nejvíc to jde, vzhůru dlouho do noci, předstírané opilosti, noční procházky, procházky letní Prahou. A turisťák, kde jsme spaly tři na jedný posteli a já celý noci mrzla i když bylo léto, jak jsme chodily spát v pět a vstávali v osm na výběh, jak jsme si kupovaly společný snídaně a koblihu si dělily na tři kusy, jak jsme opilý vodkou za 60kun dělaly provazy uprostřed chodníku a čůrali v keřích, jak se nikdo z nás neopálil, až poslední den, jak v den odjezdu začlo pršet, zmokly nám kufry a my běhali s pivem a zmrzlinou po pobřeží a já se bála o foťák. Všechny ty hodiny ve škole, kdy se smějeme a potíme nad písemkama s prosebnýma pohledama, ať nám někdo pomůže. Všechny ty odpoledne ve městě, propovídaný nebo strávený utrácením za jídlo. Prázdninový spontánní výlety, jako ten do Německa bez jedinnýho eura, kde jsme se trochu ztratily. Všechny ty noční akce teď na podzim, snaha o zachování si rozumu i v opilosti, protancovaný noci, euforie, když zazní oblíbený písničky, cesty domů v pět ráno, řvaní "Penis" v noci venku, líbání cizích lidí. Ponocování, nekonečný konverzace, neschopnost se rozloučit, několikaminutový objetí.

Za tenhle rok se toho šíleně moc stalo. A jak já jsem za to šťastná. Snad jediná.. jediná věc co mě štve víc než všechno ostatní je to, jak to bylo mezi mnou a mou nejlepší kamarádkou. Nebyl to náš dobrý rok, i když jsme toho spolu opět zažily hodně. Ale ty dohady, napětí, bavíme se jednou za čtrnáct dní. To nejsme my.
Co chci do dalšího roku změnit? Tak jako každý rok chci zhubnout, chci být lepším člověkem, chci mít ze sebe lepší pocit, chci rozvíjet své talenty, chci víc fotit, chci si upevnit všechna přátelství, chci do zahraničí, chci nezklamat nikoho, chci se nehádat, chci projít do čtvrťáku, chci toho zažít nejvíc co to jde, chci přežít konec světa a posledního prosince si říct jako si říkám dneska:

KURNIK, TO BYL ALE ROK!
 


Komentáře

1 nikol nikol | 30. prosince 2011 v 20:51 | Reagovat

Jde vidět, že jsi měla perný rok, plný zážitků :) Mimochodem krásné fotky :)

2 Kimberly B. Kimberly B. | E-mail | Web | 30. prosince 2011 v 21:04 | Reagovat

Máš můj obdiv! Těžko říct, jestli bych si na všechny zážitky vzpomněla tolik dopodrobna, jako ty. Navíc jich za letošek zase tolik nemám.
Nu, popřeju ti, ať se ti v té Dvanáctce splní všechny tvé sny a ať jseš se sebou spokojená! Protože to je podle mě to nejdůležitější. ;-)

3 veronicaveronikou veronicaveronikou | Web | 30. prosince 2011 v 22:04 | Reagovat

Přečetla jsem to až do konce jedním dechem. Krásný fotografie dokazují tu krásu těch chvil.
Někdy každý z nás má chuť nebýt a říká si, proč by vlastně měl být.. ale, asi to tak má být :)
Měj krásný další rok:)

4 Alfred Alfred | Web | 30. prosince 2011 v 22:13 | Reagovat

slecno, jste uzasna fotografka!

5 Aislin O'Callaghan Aislin O'Callaghan | Web | 30. prosince 2011 v 22:17 | Reagovat

WOW, poctivě jsem si všechno pročetla a říkám si: Sakra, ta holka mě inspirovala. Příští rok musím všechno zapisovat a udělat vším průřez abych měla přehled!
Fakt super, musím i říct, že fotíš skvěle a sama vypadáš báječně, jsi taková přírodní, křehká, jemná - dokonalá.

Přeji Ti do nového roku, jen to nejlepší, ať se ti splní všechno to, co si přeješ a ať máš spoustu krásných a příjemných překvapení. Na tvůj blog chodím často, jen jsem líná ti zde nechat nějaký komentář, to je chyba a budu to napravovat - ty si to prostě zasloužíš :)

6 Bíí Bíí | Web | 30. prosince 2011 v 22:49 | Reagovat

Dokonale fotíš. Tenhle rok si toho zažila hodně. A vypadáš skvěle :-)

7 Lady Intrikánka Lady Intrikánka | Web | 31. prosince 2011 v 0:56 | Reagovat

Březen - první návštěva na http://love-shy.blog.cz :) Nelituju :)
Hergotžraum, taky bych měla trochu zabilancovat. :D
A hnulo se ve mně černý svědomí, když jsem četla pod "Červencem" o dopisování, pořád jsem se nedokopala k odepsání, aww :((

8 Ell-e Ell-e | Web | 31. prosince 2011 v 11:06 | Reagovat

ÚŽASNÝ. Je to shrnutý dobře - tím chci říct Čtivě a člověk z toho času, co věnoval přečtení článku není opruzenej. :))
Tak příští rok taky tak, ale líp s tou kamarádkou ;))

9 queque queque | Web | 31. prosince 2011 v 13:18 | Reagovat

Páni, těžko uvěřit že to zase tak rychle uteklo a já už chodim k tobě na blog celej rok :-) Jsi skvělá holčina a zasloužíš si jenom to dobrý a přeju ti aby se ti vyplnily všechny sny a předsevzetí, který sis do Novýho i novýho roku dala :) a přeji dobré světlo! :-)

10 Hannah Hannah | Web | 31. prosince 2011 v 19:25 | Reagovat

Tvoje fotky jsou tak originální :-)
Dort, sjezdovka, špinavý talíře... a zajímavý rok. To já mám oproti tobě dost nudný život...

11 Hannah Hannah | Web | 31. prosince 2011 v 19:25 | Reagovat

[10]: a krásný nový rok :-)

12 nuna nuna | Web | 1. ledna 2012 v 14:38 | Reagovat

DObrý nápad takhle zhodnotit celý rok, asi se na to taky vrhnu :)

13 Kejtý Kejtý | Web | 1. ledna 2012 v 17:00 | Reagovat

Tak a teď si uvědomuji, že tvůj blog čtu již rok. Pamatuji si fotky a útržky z Tvých článků. Tenhle blog se stal součástí mého internetového světa.
Máš to moc hezky sepsané, více fotografií než psaní to se mi líbí. A ... Vždy může být ještě hůř. Jen to nejlepší Ti přeji do nového roku. :)

14 inkogrito inkogrito | Web | 1. ledna 2012 v 20:00 | Reagovat

http://at-yourself.blog.cz/1112/dva-nula-jedna-jedna

Myslím, že někdo se od tebe trochu přeinspiroval...

15 LoveShy LoveShy | Web | 1. ledna 2012 v 21:29 | Reagovat

[14]: Jé, díky! Docela se směju :D

16 Petr H Petr H | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 22:36 | Reagovat

Zajímavá rekapitulace, dobré fotky i moje oblíbená muzika. Palec nahoru :-)

17 Filomena Filomena | Web | 1. ledna 2012 v 23:05 | Reagovat

Úžasný článek. Fotky to nádherně doplňují a moc obdivuju tvoje vlasy. Jinak ti přeju, aby ti to všechno vyšlo. A upřímně přeju, aby tenhle rok stál za to! :)

18 Luczynka Luczynka | Web | 1. ledna 2012 v 23:47 | Reagovat

Když koukám na ty fotky, v tom čase zpátky se vracím i já, když si vzpomenu, že jsem na tyhle fotky koukala před 3/4(?) rokem. :-)
Taky koukám, že tyhle shrnovací články začalo psát hodně lidí. Ale já myslím, že to je dobře.Je fajn se k tomu třeba za rok zase vrátit a vzpomínat.

19 Nat Nat | Web | 2. ledna 2012 v 14:29 | Reagovat

[14]: tak toto naozaj pobaví :D

no a tiež som to všetko prečítala, nebol to vôbec problém, to čo píšeš sa dobre číta :) ..myslím že si mala zaujímavý rok, chvílu je to lepšie, chvílu horšie,ale tie lepšie zážitky za to podľa mňa stoja :)

20 Adelaine Pierce Adelaine Pierce | Web | 2. ledna 2012 v 14:56 | Reagovat

Super fotky! Hlavně první fotka v červenci, úžasná. Tyjo, zažila jsi toho fakt dost. Doufám, že já tenhle rok nebudu jen sedět na prdeli a taky budu takhle žít. A že se ti tenhle rok vydaří ještě ílp. :)

21 Marťula Marťula | Web | 2. ledna 2012 v 19:05 | Reagovat

Uff, tak jsem to úspěšně dočetla až do konce. Vyčerpávající, ale super článek doplněný o krásné fotky. :) Myslím, že každý rok stojí svým způsobem za to..každý rok jsme chvíli šťastní, pak nešťastní, chvilku nás všechno štve, pak se zase ze všeho radujeme.. :) Tak ti přeji, aby tento rok byl ještě lepší než ten minulý a aby jsi měla další nezapomenutelné zážitky!
Na blogu ses mě ptala kolik měřím..měřím 177 cm. ;)

22 Radioactive Fox Radioactive Fox | Web | 2. ledna 2012 v 21:03 | Reagovat

Páni, fakt nabitý rok :D.  Kebyže mám aj ja foťák tak aj ja fotím každú blbosť :D.

23 AngeliQue AngeliQue | 2. ledna 2012 v 22:24 | Reagovat

to je hrozně hezký článek.. čtu to a nejraději bych šla zpátky na blog.cz protože tady se prostě nejlíp vypíšeš, ale pak si uvědomím že bych psala jednou za 14 dní .. možná jenom a nevím jestli to má cenu.. protože mi tam stejně nikdo nebude chodit .. a zase píšu o sobě, tenhle článek je o Tobě! :)
Prostě krásně shrnuté, taky bych si všecko chtěla takhle zopakovat.. obdivuju že si to pamatuješ.. jestli z fb, blogu, nebo si to někam píšeš? :) chápu léto, kdy byl každý den článek (zbožňovala jsem to i když tobě to lezlo na nervy a já kolikrát nestíhala číst) a do nového roku si dávám předsevzetí že se musíme vidět a zase povídat o ničem a skákat z jednoho tématu na druhej. :) a věžřím že s Niky se to urovná.. Nemá cenu se hádat.. bude vám to jen líto :)

24 Handle Handle | Web | 3. ledna 2012 v 20:54 | Reagovat

Opravdu pěkný článek, buď ráda za ty dobrý věci a v podstatě i za ty špatný - protože pak by sis těch dobrých třeba ani tak nevážila... :) Pěkný Nový rok. :)

25 Peťka Peťka | Web | 4. ledna 2012 v 11:33 | Reagovat

koukám, že ses tenhle rok vážně nenudila... zažila jsi toho hodně. asi bych si měla taky udělat nějaký takovýdle bilanční článek, je to hodně užitečný. člověk si všechno krásně shrne. co se těch  depresí týče, tenhle rok jsem měla taky dost naprd, takže tvoje stavy chápu...
ať je tenhle rok ještě lepší než ten předchozí a ať se ti vydaří všechny plány, které máš... ;)

26 Ivis Ivis | Web | 5. ledna 2012 v 21:48 | Reagovat

Tu písničku znám, je úžasná! :). A ten článek je vážně povedenej. Pěkný shrnutí roku.. a ještě s fotkama.. parádní! :D.
A přeju ti všechno krásný do Novýho roku (no jo trošku se spožděním :D).. :)

27 Bylinka Bylinka | Web | 9. ledna 2012 v 21:50 | Reagovat

Krásné shrnutí roku :-) Fotíš opravdu nádherně, já se nikdy nemůžu dosyta naobdivovat lidi, kteří to s foťákem takhle hezky umí :) Celý článek jsem zhltla jedním dechem, mám ráda takové bilancování na konci roku... Loni jsem se do něj taky pustila, letos ne, asi jsem byla na to moc líná :) Zážitků jsi měla až až, ať už těch smutných, nebo veselých. Každopádně to byl pro Tebe určitě nezapomenutelný rok. Přeji ti, ať je pro tebe ten následující rok ještě lepší!!!
Jo a máš krásné vlasy, můžu se uzávidět! :-)

28 Víla Víla | Web | 11. ledna 2012 v 20:52 | Reagovat

dobrý den tak jsem neodolala a vrátila jsem se na blog :) když budeš mít trochu času a bude se ti chtít, budu ráda když přijdeš :)

29 Popelka*19* Popelka*19* | E-mail | Web | 13. ledna 2012 v 23:20 | Reagovat

Opravdu WOW :-) Článek jsem přečetla celý a musím uznat že nejen skvěle a krásně píšeš ale i fotíš :-) Moc se mi Tvůj blog líbí a určitě sem zavítám znova :-) Popelka*19*

30 Luczynka Luczynka | Web | 14. ledna 2012 v 20:55 | Reagovat

Chybí mi tu článek:-( ♥

31 Amelie Amelie | Web | 17. ledna 2012 v 20:30 | Reagovat

hezký článek, krásné fotky, prima vzpomínání. Dobré i špatné chvilky jako u každého v životě. Máš krásnou sestřičku. Držím Ti palce do dalšího roku.

32 Caty Caty | Web | 21. ledna 2012 v 20:59 | Reagovat

Naprosto úžasný :)) Tyhle články mám dost ráda,jak se tam promítne celej rok,jak se vzpomíná..No a ty fotky,jedna báseň,každá jak má svojí atmosféru,příběh..

33 Ilma Ilma | E-mail | Web | 23. ledna 2012 v 11:04 | Reagovat

Uff, pořádně dlouhý článek, který mě tak zarazil do židle, že jsem jen seděla, pozorně četla a prohlížela fotografie.
Je to úžasný pohled za rokem zpět. S odstupem času si totiž člověk vybaví převážně ty hezké chvíle, jelikož ty špatné jsou momentální stavy nálady, z nichž se člověk vypíše, ale později se na ně snaží nemyslet. A tys vypsala dobré i zlé. :)
Nádherně fotíš! A tím poté zpříjemníš článek. Závidím ti lidi, kteří ti "jdou stát modelem".  A zrovna tak i fotky s nimi samotnými, protože jsou úžasný - hned se pak lépe vzpomíná, když se na ty fotky díváš..
Odstavec pod poslední fotografií je skvěle výstižný.
Máš nádhernou sestřičku. Přeju, aby tenhle rok byl alespoň tak dobrý jako ten loňský..

34 Aurora Aurora | Web | 30. prosince 2013 v 15:15 | Reagovat

nádherný výlet po spomienkach so skvelou hudbou a skvelými fotkami, píšeš vážne dobre... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama