"Musíš a měl bys!"

12. prosince 2011 v 20:06 | LoveShy |  Když moc myslím
"Nesnáším, když mi někdo říká, co mám dělat."

To je taková ta fráze, kterou vždycky všichni říkaj, přidávaj se do skupin s tímto názvem na facebooku.. hlásaj, že nikdo, NIKDO, se jim do života míchat nebude. Nikdy jsem asi plně nechápala význam této fráze, vždyť mi nikdo nediktuje, co mám dělat, nechodí za mnou a nemění celý můj život. Na rodiče sice věčně křičíme "Neříkej mi, co mám dělat", ale to spíš jen tak momentálně. A až teprv v poslední době chápu, co to vlastně je.

První věc - jsem strašně unavená. Unavená z toho, jak na mě působí okolí. Okolo Vánoc je to nejhorší. Upřímně - Vánoce nemám ráda, nesnáším je a je mi úplně jedno, co si o tom kdo myslí. Nikomu je zkazit nehodlám, ani je nikomu neberu, neprotivím, jen sama nemám vůbec žádnou potřebu se do toho divadýlka zapojovat. A to je vlastně první věc, kterou mi společnost nařídila dělat - slavit Vánoce. Většina z nás jsme ateisti a slavíme křesťanský svátek, i to už je docela paradox. Nicméně.. jsou to asi hezké svátky, když použiju klišé "pohoda, cukroví, jídlo, pohádky, koledy, stromeček, dárečky, rodina pospolu", vždycky jsem měla ráda 24. prosinec. Ale už mě to prostě nebaví. Nejsem šťastný člověk a nejsem šťastná doma. Nechci utrácet peníze za dárky, které stejně vím, že doma nikdo neocení. Nemám nervy chodit po nákupních centrech (dneska do mě jedna ženská strčila tolik, že jsem spadla a praštila se do hlavy). Vím, že se celý svátky budeme jenom hádat. A když jde o dárky, řekla jsem, že jako nic nechci, protože o dárky mi nejde, a stejně vím, že nedostanu nic. Ráda bych třeba dostala pár drobností za pár kaček, které by mě potěšily a překvapily.. ale chlapi tohle neumí. Táta mi koupil boty a řekl, ať si je sama zabalim. Vůbec se na svátky netěším a to, co mě štve je, že se mě ostatní snaží všemožně "napravit". Opravdu, nikomu to necpu, prostě o Vánocích nemluvím. Buď jen krčím rameny nebo řeknu, že se na Vánoce netěším a případně odpovím proč. A to se spustí hora řečí "Jak se můžeš netěšit? Ty seš divná! Já už mám všechny dárky, Vánoce jsou to nejlepší!". A neustále mi všichni cpou, co všechno BYCH MĚLA udělat.

  • Musím upíct cukroví. ("Cože, vy nepečete cukroví?! To nejsou Vánoce bez cukroví!")
  • Musím žrát kapra. ("Cože, ty nejíš kapra, ale filé?! To nejsou Vánoce bez pořádnýho kapra!")
  • Musím vyzdobit byt kýčovitýma serepetičkama. ("Nikolo, vyzdob byt".."Proč?".."Protože se to tak dělá")
  • Musím to a to a to a musím každý den sledovat reklamy s rolničkama v pozadí a za chvilku zas přijdou reklamy s ovcema a musím se všude dívat na ty lidi jak utrácejí svý poslední peníze za ty skvělý kazety od Dove pro tetičku a musím se trápit tim co sama koupit a musim poslouchat ty nažhavený lidi na ten šílenej svátek, který ani nevědí proč slaví a kteréhož pointa se dávno vypařila v dáli.
Je to tak tak unavující a vlastně se sama sobě divím, proč to ještě řeším, když je to rok od roku stejné, ne-li horší.
Jen jsem chtěla říct, že mě nebaví poslouchat to, co bych měla udělat, protože KDO určil, že takový věci se na Vánoce dělají? Každý si je může udělat po svém. Pro někoho jsou Vánoce, když je se svými blízkými, pro někoho jsou Vánoce symbolem Santa Clause a kýčovitého kýče.


Druhá ukázka toho, jak maj lidi něco zafixovaný a vlastně se ani neví, proč to tak musí být.
"Musím mít kluka/holku!" dobře, chápu, osobní pocit. Člověk chce spřízněnou duši, fyzický kontakt, vyblbnout se, mít druhou polovičku. Ale je to jen osobní pocit. Není NUTNÉ si hledat hned teď partnera. A sakra.. já jsem tak spokojená sama. Nikoho nechci, opakuji - NIKOHO. Ne teď, ne hned. A sakra.. jak si někdo opováží mi říct "Už je ti dost na to, aby sis někoho našla". Větší blbost jsem neslyšela. Partnera si člověk přirozeně hledá za účelem rozmnožování se (příroda to ani podle mě jinak neplánovala) a tak, ve svých 17ti letech, nepokládám na nezbytné si zoufale hledat protějšek. Kdyby mi bylo třicet, chtěla bych rodinu a byla stále sama.. neřeknu. Ale to, že jsem považována za DIVNOU jen proto, že mám ráda samotu, to je tedy něco. Kdyby mi bylo podáno racionální vysvětlení toho, proč MUSÍM, tak by mi možná vzteky nenaskočila žíla na žele, nemlátila bych tu zuřivě do tý klávesnice a neřvala "PROČ, DOPRDELE, PROČ?!".


Mrkněte na tenhle obrázek, který jsem našla na facebooku. Krásná názorná ukázka.Jsem psychicky úplně vydeptaná a nemám daleko od nějakého ústavu. Jestli je někdo opačného názoru než já, tak se vyjadřujte prosím nějak kultivovaně a hned mě neodsuzujte, protože nemůžete vědět, proč se chovám tak jak se chovám. Potřebovala jsem se vypsat, protože to "tam venku" docela dusím v sobě. Díky.
 


Komentáře

1 Ta divná. Ta divná. | Web | 12. prosince 2011 v 20:29 | Reagovat

Já taky nemám ráda vánoce. Úplně se mi příčí, že my, většina ateistů, oslavujeme narození Ježíše Krista, jehož existenci striktně popíráme... Je to nelogické, stejně jako kýčovitý ozdoby na stromě v bytě (kdo to kdy vymyslel? [:tired:]). Nákupní centra též nemusím, ráda jsem se tam chodila jen tak procházet, ale teď to není možný, v tomhle vánočním šílenství... :-?

2 Satine Satine | Web | 12. prosince 2011 v 20:30 | Reagovat

Já Vánoce přímo nesnáším. Tím spíš, že je budu muset trávit s matkou a bratrem, takže to vypadá na den jako kazdý jiný s nimi - plný hádek a křivd.
A ten obrázek je dost vystihující. U opic se to ovšem dá pochopit, ale u lidí je to horší.

3 malá Wolfie malá Wolfie | Web | 12. prosince 2011 v 20:30 | Reagovat

Já nesnáším, když mi někdo říká, co mám dělat. Vím, že u většiny věcí to jinak nejde, dělat je musím, ale já toužím po jakési svobodě. Jsem strašnej člověk. Když chci jít něco udělat a máma mi to zrovna v tu chvíli nakáže, tak to natruc neudělám. (Byl jen příklad)
Ve škole to jde vidět úplně krásně. My MUSÍME dělat věci, které nám řeknou, MUSÍME  se chovat tak, jak se líbí učitelům a dospělím, my prostě MUSÍME.

4 Kejtý Kejtý | Web | 12. prosince 2011 v 20:39 | Reagovat

Nemůžu říct, že bych Vánoce nesnášela. Ale ani zároveň abych se na ně těšila a už od září vymýšlela koho obdaruji jakým dárkem. Účel blikacích a barevných věciček v oknech jsem nepochopila. Že by Ježíšek létal za světlem? Zdá se mi to spíš jako americká tradice. Když už tak u nás by měl být za oknem betlém. Ale blikačky můj vkus nejsou.
Snad v každém bodě s tebou souhlasím a asi bych to ani lépe nesepsala. Kapři před supermarketem v kádích je holé týrání a stromky mohlu dál růst v lese.
Ze všech slov nesnáším slovo "musíš!" Každý druhý to nemá v oblibě, ale většina z nás se tomuto slovu podřídí. Budeme zdobit stromeček, papat bramborový salát, cpát se cukrovím, koukat na blikající světýlka, rvát se v nákupním centru, když si půjdeme jen pro chleba. A tak dále. Tomu se říkají Vánoce po česku.
Těším se až budu moc slavit Vánoce podle svého. Pokud se tomu tedy vůbec bude dát číkat slavení.

5 Ell-e Ell-e | Web | 12. prosince 2011 v 20:41 | Reagovat

Já tě chápu.. je to zbytečně stresující období. Moje mamka pracuje v obchodním domě a co myslíš, že má z Vánoc? Na mě se taky lidi dívaj divně, protože my si cukroví objednáváme, když mamka musí být v práci od rána do večera a já všechno opravdu píct nezvládám.. Kýčovitý výzdoby jsou občas až zbytečný a HROZNÝ (Ti Santa Clausové, co lezou z okna? Nablejt!)A dárkování jsme pro tento rok s hodně holkama zrušily.. To je lepší, když si koupíš něco pořádnýho sama sobě:))
Tak snad ti bude psychicky líp:)

6 Fáďos Fáďos | Web | 12. prosince 2011 v 20:43 | Reagovat

Nedá-li se za větu s "musí se" nějaká podmínková, kde tu podmínku opravdu jinak nesplníme než že to uděláme, tak se nemusí nic...jen zemřít. To jen tak na přemýšlení.

A jinak - dneska jsem se rozčílil nad tím, že u nás v pokoji přibyly nějaké světýlka. Štve mě to, nechcu to tam. A dostal jsem se k tomu, že bych úplně zrušil dárky - a jak očekávaná reakce se mi dostala.. "Tak Ti nic dávat nemusíme." Bože, jak slepé. Když každý...každý zruší dárky na Vánoce, budeme se mít tak krásně. Nebudou na nás hulákat ty reklamy, protože to nikdo kupovat nebude. Nebudou otravovat děti, protože by věděly, že nic nedostanou...
Jen by si to všichni opravdu v klidu užili! O co teda vlastně o Vánocích de?

7 Fée Fée | Web | 12. prosince 2011 v 20:56 | Reagovat

[1]: Hele hele, ateismus popírá Boha a Ježíše coby jeho vtělení, nikoliv Ježíšovu existenci jako takovou. Znám spoustu ateistů, co Ježíše berou jen jako historickou osobnost a né jako vtěleného Boha...

Jinak... Nechápu, že nemáš ráda Vánoce, protože já je ráda mám. Ale na druhou stranu, neměla bych potřebu ti je nutit. Já osobně zase nenávidím Velikonoce, je to o vkusu... Nenech sebou manipulovat :)

8 eM Gee eM Gee | E-mail | Web | 12. prosince 2011 v 20:59 | Reagovat

Když jsem byla malá, považovala jsem Vánoce za něco nádherného, ale postupem času, jak jsme si vzájemně ve školce a později škole dávali dárečky, nikdy nikdo neocenil například obrázek věnovaný z přátelství, ale nad novými hračkami/hadry/malovátky se všichni mohli rozplynout.
A to bylo poprvé, kdy jsem se zeptala, k čemu to vlastně je.
Pak mě začalo zajímat, proč zdobíme stromeček, pečeme cukroví a proč si vůbec dáváme dárky, když by se vlastně měly dávat dárky pro Ježíška?
A jednoduchá odpověď "Prostě to tak je" mi nestačila. Já nemám potřebu vyjadřovat náklonnost jen o svátcích, nemám potřebu se stresovat s výměnným obchodem "Když já dám něco tobě, máš mi dát něco i ty"
A stejně budu nucena to slavit a předstírat, jak jsem velký křesťan, ačkoli sama sebe považuju spíš za ateistu.
Je tu někdo, kdo stojí o zatuhlé úsměvy "dobrých kamarádů", kteří, jak se člověk otočí, začnou ho pomlouvat?

9 ... ... | Web | 12. prosince 2011 v 21:08 | Reagovat

jako malá jsem vánoce milovala, teď už je to prostě povinnost, i když jsem (skoro)křesťanka, téměř pro mně ztratili význam...

10 anazuz04 anazuz04 | Web | 12. prosince 2011 v 21:11 | Reagovat

My pocházíme z Podkrkonoší a tam se kapr nikdy nejedl. Máme houbovou polévku, bramborový salát s vinnýma klobásama a hubník. A co? Kapra si vnutit nenecháme. (ono to dá rozum, na horách moc rybníky plné kaprů nebyly)
Já mám Vánoce ráda. Bude to tím, že u nás probíhají v klidu, beze stresu, jako tomu hodně často je.  Letos se na ně těším o to víc, že budu po dlouhé době doma.
Ovšem nemám potřebu nutit každému, kdo je je nemá ráda, můj názor. Ano, řeknu že já je ráda mám, ale rozhodně nebudu začínat svou odpověď " a proooč?".
Co nesnáším jsou Velikonoce, a my je doma ani neslavíme, když už jsme se sestrou "velké".
Tak Ti přeju, ať Vánoce přežiješ ve zdraví! ;-)

11 Filomena Filomena | Web | 12. prosince 2011 v 21:15 | Reagovat

Ten obrázek je až moc výstižnej. A co se týče Vánoc - u nás je to to samý - táta to ale s dárkama neřeší vůbec, takže většinou dotáhne stromek, abych pod ním našla dárky od mámy a jejího přítele, od táty obálky a pak dárky, co jsem pracně nakoupila já jemu. A cukroví u nás stejně nikdo nejí, výzdobu nikdo neocení a vůbec ... k čertu s Vánocema! :D

12 Lily Avril Lily Avril | Web | 12. prosince 2011 v 21:20 | Reagovat

Ahoj rozjíždím nový blog o Avril Lavigne. Pokud bys měla zájem tak se ke mě koukni a zanech komentík, díky moc :)

13 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 12. prosince 2011 v 22:19 | Reagovat

Ach Vianoce...Ja som si raz povedala, že ich jednoducho oslavovať nebudem a ani to nemám v pláne. Ak mama napečie, tak nech, ak postaví stromček, tak nech...ja sa toho celého zúčastniť nechcem...
Od nikoho nič nechcem a nikomu nič nedám len preto, že sú Vianoce.
Po prvé, tento kresťanský sviatok pre mňa nemá žiaden význam, a po druhé...užívať si rodinnú pohodu? To by bolo veľké klamstvo, keď po väčšine roka to vyzerá ako taká malá rodinná vojna.
Celé to vnucovanie týchto a podobných sviatkou mi už lezie krkom...dnes som išla mestom a tam púšťali nejaké vianočné piesne o bohu...ako vážne...škrípala som zubami až sa za mnou ľudia obzerali...
Celý ten zhon a predstieraná pohoda a súdružnosť...

A s tou druhou časťou súhlasím tiež. U mňa najviac rýpe babka..ako jej mám vysvetliť že holt, ja si po partnerstve netúžim a pravdepodobne ani túžiť nikdy nebudem? :D
Dosť ťažko prekusla aj moje odmietanie obliekať sa ako "normálni" ľudia...:D

14 Brabikate Brabikate | Web | 12. prosince 2011 v 22:20 | Reagovat

Chápu tě... Sice já mám Vánoce ráda, ale neboj, nebudu tě tu přesvědčovat, abys je měla ráda taky. Já mám prostě asi jen obrovský štěstí a měla bych si ho víc vážit, když to tady čtu... U nás jsou Vánoce fajn, sice občas se kvůli něčemu pohádáme, ale jsou to jen maličkosti a za chvíli se zase o ničem neví. Je to sváteční chvíle a všichni se tak nějak snaží a o tom to je. Jakmile se někdo nesnaží, všechno to padá. Taky bych neměla chuť kupovat dárky někomu, kdo to neocení a  kdo mi to ani nechce oplatit... Nezbývá tedy než ti držet palce, ať se všechno vyřeší a zlepší a ať tě čeká ještě řada krásných Vánoc, na které se jednoho dne budeš moct upřímně těšit! ;-) Jinak ohledně toho, že nemáš v 17 přítele... Přesně tak, proč bys ho měla mít? Žádnej stres. ;-)

A opice pobavily, něco na tom vážně bude.

15 eM. eM. | 13. prosince 2011 v 0:06 | Reagovat

Skvělá opicoidní studie :-), možná by nebylo od věci ji některým lidem dát jako vánoční dárek :-D.

A k vánocům...jaksi nevím, kde se ta štědrost ve mě ocitla, ale jednoduše toužím každýmu prostě dát něco, co mu udělá radost - ale bojím se toho, že si to ten dotyčný ani nepřevezme,:-!  nebo že mi to vzápětí hodí na hlavu. Co se týče oplácení, nepočítám s tím, že dostanu jako překvapení něco, co mi udělá radost, a že vůbec něco dostanu... :D . Ale už jsem se zařídila - nasměrovala jsem jasně instrukci na italskou kuchařku a sama sobě koupila krásný(drahý :-D) goretexový botičky. Teď se jen snažím připravit na to zklamání, který několikrát v těchhle dvou týdnech přijde. A to nemluvím o silvestru! :-D
Ale když vidím tolik stejných "podivínů" je mi krapet líp.
Tak se drž, respektive držte :-)

16 Kimberly B. Kimberly B. | E-mail | Web | 13. prosince 2011 v 16:15 | Reagovat

Osobně nesnáším na Vánocích tu "novou" zvyklost. Reklamy v televizi, za účelem vydělání si. Nakupování co nejdražších dárků v co možná největším počtu. Poroučení si, co chci dostat místo překvapení. A tak dále...
Příklad s opicemi výborný! :-)

17 Samantha Samantha | 13. prosince 2011 v 16:20 | Reagovat

Vánoce nebyly vždy křesťanské svátky. Ježíš se narodil v Betlémě, ale bylo léto, navíc Vánoce byly dřív židovské svátky, kvůli válce o jejich území. Křesťané berou jako svátky Vánoc za své až od 19. století, takže to bych k sobě nepletla.

Jen taková mini poznámka :)

18 Andrea © Andrea © | Web | 13. prosince 2011 v 16:28 | Reagovat

[17]: Cože? Už v době sčítání lidu v římské říši se odebral Josef z Nazareta do judského Betléma za Marií, která čekala Božího syna, který se narodil 25. prosince. 24. prosince se slavý Štědrý den jako předoslava jeho narození, takže souhlasím s LoveShy, že v dnešní době ztratily Vánoce veškerou slavnost - samozřejmě né pro ty, kteří jsou věřící.

19 Luczynka Luczynka | Web | 13. prosince 2011 v 18:35 | Reagovat

Víš, když se nad tím tak zamyslím, máš vlastně pravdu. Vždycky mi dáš takovýho brouka do hlavy tyjo...
Já osobně mám teda Vánoce ráda. Ale kdybych měla srovnat pocit, kterej mám teď a pocit, kterej jsem měla třeba před 3 rokama, je to značnej rozdíl. Už ty Vánoce taky tak neřeším, jako tehdy. Už se nějak netrápím s dárkama, i když je stejně kupuju. Ale asi z toho nejsem tak vystresovaná jako dřív.
Co na Vánocích nechápu, tak dárky. Neříkám, že nejsem ráda, když dostanu nějakou věc, klidně i úplnou maličkost, věc, kterou někdo vyrobil, ale... proč si vlastně dáváme dárky? Proč si dáváme dárky mi? Nejsou to náhodou svátky, kdy se oslavuje Ježíšovo narození? Tak proč si dáváme dárky my?...
Vánoční atmosféra na mě stále ještě ňák nepopadla. Dneska jsem byla projim Forum, šla jsem se podívat dolů do F&Fka a zas jsem rychle odešla, protože ty hory lidí, no bylo mi z toho na nic. Všichni zkoumali dárkový balíčky za šílený ceny, na těch lidech byl vidět strašnej stres. Jela jsem autobusem domů a seděla jsem u 4 lidí, kteří k sobě asi nepatřili a prostě všichni se bavili o Vánocích. Jak nevědí, co mají dceře, vnučce,... koupit a byli úplně vynervovaný. Ježiši, ještěže jsem v klidu.
S tím, co máš a musíš dělat... no jo, zas máš pravdu. Proč odsuzujou lidi ostatní za to, že si nedávaj dárky, za to, že nepečou cukroví, za to, že nejedí kapra(já si teda radši dám řízek), za to, že nemají vyzdobenej byt. Vždyť všechno je to tak... vlastně komický. Protože to je zvyk, proto to musí dělat celej svět?
.
Ještě jsi psala o tom, že "musím mít kluka/holku"... V tomhle opět sdílím tvůj názor(ježiši, to už musí bejt trapný:D:D)...Když slyším občas lidi kolem mě, jak jsou strašně vystresovaný, že nemají ZROVNA kluka/holku, fakt mám málo k tomu, abych se nezačala na plný kolo smát. Kdybych mohla cokoli v mým životě změnit, změnila bych to, že bych si nenašla ve 13ti vážnej vztah, ale užívala si svobody. Neříkám, že nejsem šťastná, jsem. Ale tu svobodu, kterou máš, jak si můžeš dělat, co chceš, jak tě nikdo neomezuje, jak tě nikdo nekomentuje, co děláš špatně a co nesmíš a co můžeš(snad víš, jak to myslím), jak jsi prostě sama za sebe, to ti vážně závidím. Podle mě v 17ti letech by se člověk vůbec neměl stresovat tím, že nikoho nemá. Naopak... možná obča si dobře, že to tak je. Pravej čas přijde, vždycky to tak je a vždycky to tak taky bude.
Jsem "ráda", že ještě pořád nejsem sama, která na sobě navenej nedá skoro nic znát, a vypíše se na blogu. Ať je líp!:-*

20 Luczynka Luczynka | Web | 13. prosince 2011 v 18:35 | Reagovat

Doháje, jsem se ňák rozepsala:D

21 S. S. | E-mail | Web | 13. prosince 2011 v 18:58 | Reagovat

Podle mého: všichni mají plnou pusu keců o tom, jak nechtějí, aby se jim rodiče motali do života, ale myslím, že kdyby je ti rodiče fakt nechali být a "A po*er se !", rychle by je to přešlo. Samozřejmě není dobrý, když ti někdo linkuje každý tvůj krok, ale mít oporu v někom, kdo ti pomůže ten tvůj život rozjet dobrým směrem, to je podle mě hodně důležitý.

K Vánocům mám už asi třetím rokem dost vlažný přístup, protože už na mě dopadlo to, že Vánoce = měsíce nakupovacího šílení, 10 minut u stromečku.
Cukroví a kapra už radši s nikým neřeším, protože já se zase setkávám s názorem: "Fujtajxl, ty jíš rybu ?"
Každého věc, jak slaví a jestli slaví. :-)

22 nuna nuna | Web | 13. prosince 2011 v 20:00 | Reagovat

Podle těch komentářů mi přijde, že Vánoce už štvou skoro každýho..
To nechápu. Nevim co vás muže na Vánocích štvát.
Vy už je prostě berete jako stres-dárky, pečení, utrácení, povinnosti.. Proč je neberete z tý stránky, že se celá rodina sejde spolu, jako minulý rok, povídá si, vzpomíná, je to prostě jeden z nejlepších dní roku. A upřímně lituju všechny, kteří to tak necítí a nebo prostě nemají. Vánoce pro mě nejsou o dárkách, je to o pocitech, že patřím do svojí rodiny.

23 queque queque | Web | 13. prosince 2011 v 22:23 | Reagovat

Ahoj Nikčo,

naprosto chápu to co tu píšeš, i když já mám vánoce ráda, ráda se těším a mám ráda tu sváteční atmosféru. Večeř o Vánocích mi chutná úplně jinak, než kddyž mamka udělá hovězí vývar a řízek se salátem v létě... Jsem ráda že babička s námi oslaví další Vánoce a jsem dojatá z toho že příští rok už to tak nemusí být. Na druhou stranu neni potřeba z toho dělat tyjátr - taky mně unavuje nakupovat dárky, ale pak mám radost z těch co dostanu... Ale pořád je to všechno jenom divadlo... Jednou chci mít krásný Vánoce kvůli dětem, chci aby měly hezký vzpomínky a tak, rozhodně to teda nehodlám hrotit, ale přijde mi to jako smysl těch novodobých Vánoc... Křesťan nejsem, ale uznej, že nejstupidnější svátek ze všech je sv. Valentýn :-D Nenávidim Valentýn a moc to bojkotujeme s přítelem! :-)

24 queque queque | Web | 13. prosince 2011 v 22:24 | Reagovat

.. ať jsi v pohodě ;)

25 photolucien photolucien | Web | 15. prosince 2011 v 19:50 | Reagovat

Je škoda, že si vánoce tak neužíváš. Já je například naprosto miluji, ale na druhou stranu chápu, že se ti stalo asi tolik okolností a tolik okolností se ti asi stává, že na ně prostě nemáš náladu.
Ale zkus aspoň ten den relaxovat. Na nic nemyslet a nepřemýšlet nad ničím. A nějak si ty vánoce zpříjemnit. :o)

Po přečtení komentářů jiných jsem byla někde celkem smutná. Já nevím, vánoce mám ráda hlavně kvůli dětem. Ti davájí asi odpověď na všechny otázky. Ježíšek..nevnímají to jako nějakou víru v něco, ale jako kouzelnou bytost, která nosí dárky...další odpověď na dárky. Doma mám dva mladší brášky 4 a 2 roky a díky nim jsou vánoce to pravý ořechový. Je krásné se dívat na ně, když to rozbalují a jsou šťastný. A představa, že věří, že Ježíšek (v jejich případě kouzelná lítající bytost po obloze) ty dárky nosí je nostalgická a kouzelná. A z mého pohledu jsem ráda, že vánoce jsou. Lidé jsou společně, dají si dárky z lásky..ten kdo je neumí přijímat, tak to je jeho problém a takovýmu člověku bych se ani nesnažila něco kupovat. Nevím, asi jsem naivní, ale já to tak vidím. Odjakživa jsem byla snílek a odjakživa jsem věřila tomu, čemu asi "normální" lidi věřit neumí, ale nestydím se za to. Jsem ráda, že si život zpříjemňuji naivníma představama..třeba o vánocích. Takže je mi líto, že někdo vánoce rádi nemáte. A je škoda, že si prostě jenom nesednete a nevnímáte pohodu. Ale v nějakých případech to naprosto chápu. Mému příteli zemřel někdo hodně blízký a jeho rodina třeba vánoce slavit ani nechce. Naprosto to chápu a respektuji, ale myslím, že když se na to člověk koukne z toho naivního pohledu, tak by se mu mohlo udělat trochu líp...ale chápu, pokud někdo nechce nebo mu to připomíná naopak něco zlého, co se mu stalo.

26 hogreta hogreta | E-mail | Web | 16. prosince 2011 v 22:46 | Reagovat

Já mám Vánoce ráda, protože můžu být s lidmi, které mám ráda, a nemusím se nervovat školou:). Ale chápu, že je mít ráda nemusíš. Můj přítel je asiat a Vánoce doma nikdy neslavili - a taky žije. I když bez stromečku, bez dárků a bez kapra.

Ten obrázek je úžasný:)

27 D. D. | 17. prosince 2011 v 11:21 | Reagovat

Vánoce jsou křesťanský svátek naroubovaný na pohanské oslavy zimního slunovratu... Nechápu, proč zrovna teď, v prosinci, bych měla dělat něco extra jinýho... dost dobře bych mohla slavit taky jarní rovnodennost, možná by to dokonce nepůsobilo tak sklíčeně :)

28 Hok Wolker Hok Wolker | E-mail | Web | 18. prosince 2011 v 16:56 | Reagovat

Já ty Vánoce tak hrozně nevidím. Mé osobní zkušenosti jsou jen takové, že se sejdeme s rodinou. Hektické nakupování nebo šílení moc nevnímám. Ale tak, už jsem byla nařknuta z toho, že nevnímám vůbec nic.
Jinak to s těmi opicemi, velmi výstižné.

29 HarrisDARLA HarrisDARLA | E-mail | Web | 20. prosince 2011 v 3:19 | Reagovat

I had a desire to start my own business, but I didn't have got enough of cash to do it. Thank heaven my fellow told to take the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a>. Hence I used the financial loan and realized my old dream.

30 Charlie Charlie | Web | 21. prosince 2011 v 18:39 | Reagovat

Ja Vianoce milujem. Milujem všetko okolo Vianoc. Na druhej strane chápem ľudí, ktorých privádzajú do zúrivosti a ktorí v nich nevidia žiadnu podstatu. Mal by to byť hlavne náboženský sviatok, preto predpokladám, že ateisti z toho nemajú taký pôžitok ako kresťania. Na druhej strane, poddávať sa zlej nálade okolia a ich blbým požiadavkam je len ich výhra.

A čo sa týka toho, čo musíme, verím, že máme slobodnú vôľu, preto sme predsa ľudia, a držím sa pravidla, že právo ide ruka v ruke s povinnosťou-teda robím tak a to, aby som nikoho neobťažovala. Považujem však to isté. Je mi jedno, čo robí svet, ale nech mi dá pokoj =)

31 Charlie Charlie | Web | 21. prosince 2011 v 18:41 | Reagovat

Chcela som povedať, že požadujem to isté.

32 Veru Veru | E-mail | Web | 23. ledna 2012 v 21:32 | Reagovat

Jako bys mi tímhle článkem mluvila z duše! Klidně bych se rozepsala víc, ale nemám teď moc času. Tvůj blog se mi moc líbí, určitě se sem ještě vrátím.

33 weru-life weru-life | Web | 29. ledna 2012 v 13:33 | Reagovat

Článek se mi moc líbí. Také nemám k Vánocům vztah a podobné reakce okolí mě akorát vytáčejí. Ano pžesně tak proč mám dělat vždy to samé co dělají ostatní? Navíc obrázek jako názorná ukázka je hodně vystižný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama