As easy as breathing

14. března 2012 v 20:50 | LoveShy |  Když moc myslím
Věci, které by měly být z principu snadné, jsou mnohdy vůbec nejkomplikovanější. Tak například vztahy mezi ženami a muži. Určitě má každý v záloze svůj osobní příběh, a tak mi dá za pravdu. Nerada se o tomto tématu bavím, je to poprvé a nejspíš naposled.

Přátelství mezi opačným pohlavím
Haha, nekonečná debata. Jde to nebo ne? Za mě říkám ne. Pokud ovšem někdo udržujete pevné přátelství s opačným pohlavím a funguje to, brát vám to nebudu. Nevěřím v lásku, ale věřím v něco, co mezi lidmi je, věřím v chemii. Pokud se přátelí muž a žena, zřejmě si rozumí, zřejmě si navzájem nejsou odpudiví a zřejmě spolu tráví nějaký čas. Dřív nebo později to jeden začne brát jinak, a to ani nemusí chtít. Nejde to moc ovlivnit. Ovšemže ani jeden nechce o cenné přátelství přijít tím, že by se do toho začaly plést vážnější emoce. Buď zariskuje a projeví své city nebo to navždy zůstane u přátelství, bude se každý den trápit a ten druhý se to nikdy nedoví. Nedávno jsem viděla výzkum, kde byli zpovídáni studenti vysokých škol, zda mají mezi přáteli někoho opačného pohlaví. Kdo měl, byl dotázán, zda je mezi nimi něco víc. Přes padesát procent všech, jak žen tak mužů řeklo, že buď oni sami jsou zamilovaní nebo mají tušení, že ten druhý by chtěl něco víc. Zbytek si to nechtěl připustit, ale bylo vidět, že nad tím také váhají. Sama jsem nikdy neměla hodně dobrého klučičího kamaráda a docela se bojím si nějakého takového hledat, protože ztratit ho případně tím, že to jeden bude chtít jinak je nemilé.

Za všechno můžou chlapi!
Nesnáším feministky a možná je to i tím, že jsem byla vychována muži. Rozhodně si nemyslím, že za veškeré problémy v lidských vztazích můžou právě chlapi. Pořád se to na ně hází a přitom je to vina na obouch stranách úplně stejná. Ženy se neustále bojí, že jim muži ublíží. A čím? Že je podvedou, odmítnou, odkopnou? To samé dělají i ženy. Občas jsou hlavně jim city lhostejné a neuvědomují si, jak můžou svým chováním ublížit. Že prý jde chlapům jenom o sex? A ženský ho nechtěj? Určitě ne všem jde jen o to, to jsou předsudky. Ale jestli to někomu vadí, tak ať preventivně hledá v oddělení "mniši v celibátu". Co se týče nevěry, podvádí jak muži tak ženy. Proč podvádí? Protože se nudí. Chyba je i na vaší straně, co se týče stanovené důvěry. Zklamání z odmítnutí? Mnohem víc jsem viděla trpět muže než ženy. Pro chlapy je těžší zaujmout ženu, když je ten první krok něco, co se od nich přirozeně očekává. Musí být frustrující, když vás odmítne žena, která má dle mého možnosti zjednodušené. Zklamání z rozchodu? Ženy se nějaký čas trápí, navenek je to znát, ale ve skutečnosti se z toho brzy oklepou. Muži vypadají navenek v pohodě, ale těžko zapomínají. Samozřejmě, každý je jiný, teď to akorát zní tak, že ženy jsou bezcitné svině. Jen chci poukázat na to, že předsudky v tomto ohledu nejsou na místě. Z vlastní zkušenosti třeba vím, že když se zamiluje holka, stane se z ní spíš takový posedlý maniak. Když už se zamiluje muž, udělá pro svou polovičku cokoliv. Pokud se někdo v tomhle ohledu už zklamal, vybral si špatného člověka.

Na světě existuje ten jeden pravý člověk pro tebe
Nikdy nepoznáte, jestli tu náhodou neexistuje někdo lepší než ten současný. Respektive - vždycky tu bude někdo lepší, záleží na tom, jestli na něj někdy narazíte. Myslím, že každý jsme schopen si rozumět téměř s každým, ale pak už záleží na maličkostech, aby tam bylo to "to". Přijde mi nesmysl vysnívat si ideálního partnera stejně tak jako dávat důvody proč milujeme. Nejdůležitější je cítit se s tím druhým prostě fajn, i přes to, že není perfektní. Myslím si, že to, že vás někdo přijme takového, jaký jste a ještě vás za to má rád je ta nejnelogičtější, ale nejhezčí věc.

Láska bolí!
Zlomená ruka bolí, láska ne. Já pořád říkám, že jaký si to uděláš, takový to máš. Proč by mělo něco bolet, když si průběh takových věcí určujeme sami. Úplně bych smazala řeči o láskou zasažených srdíčkách a tak podobně. Všechno je to v hlavě. Pokud se člověk trápí, je něco špatně a tak by to být nemělo. Nejlepší je přístup "na světě je tolik lidí, proč se trápit jedním" a dávání věcem volný průběh. Nikdo mi nestojí za to, abych svůj krátký život promarnila brečením do polštáře. Nerada se připravuju o hezké okamžiky, kterých je sakra málo.

A to, čím se řídím já?
Mezi mnou a tebou by to mělo být tak lehké jako dýchání.

 


Komentáře

1 S. S. | Web | 14. března 2012 v 21:13 | Reagovat

Láska bolí. Nemá smysl někomu říkat, že se nemá trápit pro jednoho člověka, když je pro něj zrovna ten jeden člověk vším, stejně se bude trápit. Na přátelství s mužem taky nevěřím, vlastní zkušenost, že to dopadne přesně tak jak jsi psala, ta chemie tam prostě je.
Nikdy to není úplně ideální, v myšlení chlapů a myšlení ženskejch je prostě tak trochu rozdíl:)

2 Ell-e Ell-e | Web | 14. března 2012 v 21:59 | Reagovat

No, já na to přátelství věřím, i když nemám důvod. Vždycky jsem si myslela, že mám kamaráda a ehjle.. ono to bylo trošku jinak. S jedním nejlepším kamarádem jsem začala po třech letech chodit a vydrželo to rok a půl. To už je dva a půl roku pryč, nestýkáme se, občas se potkáme, pokecáme, ale prostě.. On mi ublížil a nejen, že jsem ztratila kluka, my se odcizili natolik, že já opravdu přišla o kamaráda, kterej byl .. fakt dobrej.
Myslím si, že často je to přátelství předstupeň vztahu (možná teď soudím hodně podle sebe, protože i můj nynější přítel se vyklubal z kamaráda, se kterým jsem trávila dost času).
A prostě.. vždycky to kamarádství nějak selhalo anebo vidim, že se to "dusí" (tedy, že ten kamarád by chtěl něco jinýho), ale jsem prostě neuvěřitelně naivní člověk a proto, kdybych měla dát jednoznačnou odpověď na otázku "Věříš?", odpověděla bych "ANO"..

3 small-diary small-diary | 14. března 2012 v 22:06 | Reagovat

ty jo už dlouho jsem o lásce neuvažovala a je zajímavé si přečíst jak to vidí někdo jiný. Vím jaký máš názor, přeci jsme se o tom bavily. Ale tím že jsem s michalem už nějaký ten čas, prostě o tom nepřemejšlím. Už je to jako dýchání. Věřím, že někoho takového taky potkáš :) nechci psá takový to pidli pidli o tom jak to bude super a že tě to taky potká, protože jak  jsme se bavily prostě je to uplně mimo a já tyhle kecy nemám ráda :D ale je to v podstatě pravda ..
a kamarádství mezi dvěla fakt nejde. Znám to, taky jsem se chovala jako debil a bylo to k ničemu tak jsme řekli sbohem a nazdar a bylo :D

4 Fáďos Fáďos | Web | 14. března 2012 v 23:32 | Reagovat

Láska mnohdy bolí, ale nemusela by.
Záleží jak se k tomu ten člověk postaví...

Velice mocné je naučit se milovat všechny a všechno (kdo říká, že to nejde, má šátek přes oči ;)). To se potom vztah dostane do fáze, kdy na tom druhém nejste "závislí". Najednou je to jen nějaké rozhodnutí, že k sobě prostě budete zatím patřit, zkusíte být spolu, bydlet u sebe... A když se uvidí, že to nevyhovuje, tak se vztah ukončí a vy toho člověka milujete pořád stejně, jako všechny... Za den, dva si zvyknete, že je všechno jinak..a jede se dál. Nová příležitost, nové možnosti, nové šance něco změnit... Nejen toho partnera x). Klidně všechno ostatní... Je to impulz.
Proto říkám, že záleží, jak se na to kdo dívá.

Nedivte se, že vás bolí srdíčko, když po rozchodu pořád myslíte, jaké to bylo fajn... Stačí žít v přítomnosti ;).

5 Nino de la noche Nino de la noche | Web | 15. března 2012 v 18:11 | Reagovat

Konečně jeden z mála blogů, který se dá číst a je pěknej i na pohled. To je jedna věc. A v té druhé si pomůžu větou od klasika: "Básnici lásku a bolest z ní přeceňují."

6 Nino de la noche Nino de la noche | Web | 15. března 2012 v 18:12 | Reagovat

Dodatek: až na ty černé odkazy, co se nedají přečíst vůbec :)

7 trz trz | Web | 15. března 2012 v 20:36 | Reagovat

Ježiš to je hezký :) Hezky napsaný, se vším i souhlasim, ale těžko se to někdy realizuje všechno... praxe je úplně jiná, když jsem byla sama, nikdy jsem nebyla ten maniak, a i když to nedávám najevo, stává se ze mně :D snad si to myslim jen já ale :-D

8 Luczynka Luczynka | Web | 15. března 2012 v 20:41 | Reagovat

Víš...tím prvním odstavcem.. opět jako bych se v něm viděla. Jako bych v něm viděla několik měsíců starou událost, ty víš jakou. Nejlepší přátelé, ale potom bum, něco se stane, buď u jednoho nebo u obou se najednou změněj city a je to v prdeli. Jak říkáš, buďto se riskuje, třeba to vyjde, nebo se zůstane u přátelství a trápíme se. Popravdě, v tenhle okamžik bych asi zvolila tu druhou variantu, protože ztratit člověka, na kterým mi neskutečně záleželo, s kterým jsem si měla pořád co říct, kterej o mě věděl úplně všechno, kterej tu pro mě byl, to je fakt jedna z nejhorších věcí, co se člověku může stát. Nejradši bych si teď nafackovala za to, co se stalo, protože teď je to celý v prdeli, jenže city prostě občas neovládneš.
A to motto, kterým se řídíš, je..dobrý.

9 Luczynka Luczynka | Web | 15. března 2012 v 20:42 | Reagovat

Ale ještě něco.. myslím, že mezi opačným pohlavím přátelství bejt může. Znám to, k tomu klukovi ale nic necejtím:)

10 Kejtý Kejtý | Web | 16. března 2012 v 11:06 | Reagovat

Co se týče přátelství mezi opačnými pohlavými, tak si myslím, že existuje. Někdy se to zvrtne v to, že jeden z nich očekává od jejich vztahu víc než přátelství, ale to vše před tím stejně stále bylo přátelství. Ať trvalo jak koliv dlouhou dobu. Podle mě přátelství mezi mužem a ženou může existovat.
Feministky také nemám ráda. Muži za vše nemohou, každý má na všem svůj podíl. Ale s tím, že muž by měl dělat první krok a tím to má žena lehčí, tak s tím nesouhlasím. Nesouhlasím s feministkami, ale když se zamyslíme, tak ženy to mají o něco těžší v životě. Jsem pro rovnoprávnost mezi muži a ženami. Ale tak docela to nejde. Těhotný muž, tak až naše tělo nezešílelo.
A pokud jde o lásku. Tak budu reagovat na jeden z komentářů tady. O tom jak básnící bolest v lásce zveličují. Nesouhlasím. Básníci minulých dob to měli s láskou o dost problémovější než většina lidí v dnešní dobu. Byla to jiná doba. A pokud jde o básníky naší znamé doby v které žijeme, tak potom říkám, že dotyčný nepoznal pravou lásku.
Způsobujeme si sami bolest v lásce? Možná, ale někdy jsme v tom také nevinně. A tak nemůžeme tvrdit "jaký si to uděláš, takový to máš." Nesouhlasím.
Ale článek je to pěkný a zajímavý. :-)

11 S. S. | E-mail | Web | 16. března 2012 v 15:26 | Reagovat

Já si myslím, že přátelství existuje. Pokud potkáš člověka, který se ti fyzicky nelíbí, akorát vás spojují názory nebo zájmy, není důvod se "bát", že to někam přeroste.
Já si spíš myslím, že všechny tyhle pochybnosti o přátelství jsou způsobené tím, že lidi si to sami způsobují. Mají na sebe sexistické narážky, které jsou pořád hrozná sranda, až jednomu z nich dojde: Sakra, on/ona je náhodou fakt pěkný/á! a je to v háji.

To přisuzování viny taky nemám ráda, v dnešním světě, kdy jsou muži a ženy už prakticky téměř rovni, je i nefunkčnost vztahů otázkou viny ženy nebo muže. Občas je jedna ženská větší svině než parta chlapů.

A k tomu poslednímu odstavečku o tom, jestli láska bolí nebo ne: četla jsem psychologický fakt, že veškerá emocionální bolest trvá přibližně 20 minut bezprostředně po té zraňující věci. Všechno další si už člověk způsobuje uměle sám takovým tím.. angličtina tomu říká overthinking. :)

12 Fée Fée | Web | 17. března 2012 v 13:01 | Reagovat

Já na přátelství mezi pohlavími věřím. Tak jasně, měla jsem kamaráda, co se do mě zamiloval a dost mě stalkoval, ale zase na druhou stranu, svého "bráchu" bych nevyměnila za nic na světě. A když mi včera táta říkal, že s ním teda mám chodit, když je to nejlepší kamarád... Přišlo by mi to prostě a jednoduše incestní. A vím, že z jeho strany je to stejný :-)

Jinak co se feministek týče - některý feministický vtipy jsou zábavný a naše feministická matikářka a její rady jsou k nezaplacení. Ale obecně nemám ráda, když se někdo nad někoho povyšuje, zastávám rovnoprávnost.. I když ještě víc než feministky nesnáším maskulinisty, co si myslí, že životní úděl holky je stát u sporáku, pcha! :-D Jasně, že k tomu mají ženy asi větší vlohy, stejně jako chlapi k opravování aut a tak. Ale zas nemám potřebu podle tohohle modelu řídit celej svůj život :-)

Na pravou lásku nevěřím, když už s někým chodím tak proto, že ho miluju. A kecy o tom, že předchozí jsem nemilovala, nebo jsem si jenom myslela, že ho miluju... Nesnáším. Jasně, bývalého jsem milovala hodně, byl můj první ve všech ohledech. Ale prostě to vyprchalo. Teď miluju současného, úplně jinak, ale miluju ho. Nevěřím, že na mě někde čeká pravá láska, ale věřím, že si můžu najít lásku na celej život, byť třeba s kompromisy... Ale nemá cenu čekat, až si pro mě přijede ten opravdovej princ na bílém koni.

A že láska bolí? Vidíš, vždycky jsem si myslela, že ano... Ale jak tak nad tím přemýšlím, bolí docela jiné věci. Bolelo mě, když mě úplně první pseudopřítel (ani se tomu nedá říkat přítel) odkopnul přes počítač, bolelo mě, že jsem rozchodem ublížila bývalému. Ale vždycky bolí jen určité akce, láska nebolí, protože je krásná. I když je občas složitá, pořád je to něco, co potřebuju! :-)

13 bludickka bludickka | Web | 20. března 2012 v 17:52 | Reagovat

Docela přímý názory :) Něco podobnýho jako poslední odstavce jsem snad na žádným blogu nečetla :) Prima zpestření. Musím se smát, když si vzpomenu, jak jsem si na základce myslela, že jen jeden člověk může být ten pravej a že když mě tomášek ze třídy nechce, tak je to katastrofa :)

14 Crazy.Child Crazy.Child | Web | 24. března 2012 v 0:48 | Reagovat

Video jsem viděla taky a je docela pravdivé. Taky nemám nějakého pořádného kamaráda kluka. Nějaké příklady mě napadají a musím uznat, že se líbili oni mně nebo já jim, nemusela to být přímo zamilovanost, ale někteří kluci, se kterými jsem teda kamarádka, mi i naznačili, že by se nebránili něčemu víc, takže tak.

15 D. D. | E-mail | Web | 25. května 2012 v 20:53 | Reagovat

Než se rozhodnu, jestli na přátelství mezi klukem a holkou věřím nebo ne, tak bych nejdřív ráda věděla, co to přátelství vůbec je...

16 SiriusNoir SiriusNoir | Web | 6. září 2012 v 8:42 | Reagovat

Přátelství mezi mužem a ženou? Pryč s předsudky, proč ne? Stačí když se vzájemně fyzicky nepřitahují, jen si rozumí a rádi spolu tráví čas.
   Jsi první osoba ženského pohlaví, která napsala, že nevěří na lásku, to mě zaujalo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama