Benátská noc 2012

31. července 2012 v 12:43 | LoveShy |  Zážitky
Musím se přiznat! V jednom z posledních článků jsem vám lhala. Psala jsem, že nejdu na Benátskou noc no a víte jak to dopadlo? Byla jsem tam :D. Sice jsem nemocná, počasí nebylo nejideálnější, ale asi se mi holt zastesklo po smrádku z toi-toiek.

V pátek jsem byla u mamky a volá mi kamarádka "Mám lístek na Benátskou? Jdeš?" a já šla. Se těch fesťáků nezbavim!

Dorazila jsem později, protože dřív to nešlo, takže jsem viděla akorát J. Nohavicu. Byl krásnej západ slunce a on dohrával poslední písničky, kamarádka chtěla jít jinam. A já říkám, že už asi hrál mou oblíbenou písničku, že mě mrzí, že jsem jí neslyšela. Najednou začal brnkat na kytaru a zahrál jí. Je to písnička Mám jizvu na rtu. Byla jsem v sedmym nebi.

"Někteří lidi mají fakt divné chutě, ale já, lásko má, stále stejně miluju tě. A i když mě to táhne tam a tebe občas jinam, na špatné věci pro ty dobré zapomínám"

Po něm hrál Bryan Adams. No, co dodat. Bylo tam šíleně moc lidí, stmívalo se, do toho ty jeho romantický songy.. bylo to fajn. U pár písniček jsme měli husí kůži. Třeba Everything I do bylo krásný, nebo to pak rozjel u Summer of 69.

Ani nevím, co jsme tam dělali pak, byli jsme fakt unavený, takže kamarádka jela na motorce s kamarádem domů a já kyvadlovou dopravou do centra a pak svým busem domů. Jooo, bylo fajn jet domů do svý postýlky a nemuset čekat frontu na toi-toiky. To, že byla Benátská noc poprvé v Liberci ve Veseckém areálu se strašně moc hodilo!

Druhý den, v sobotu jsme dorazili nějak po obědě. Strašně jsem se těšila na Petra Koláře. Viděla jsem ho jen chvilku teda, ale Ještě, že tě lásko mám jsem stihla! V poslední době mi začíná docházet, jak velká ztráta je Karel Svoboda. Jeho písničky jsou opravdu geniální. Aaa a já jak miluju chlapy s takovým hlasem, jako má Petr! Je prostě dobrej.

Mrkli jsme se ještě na Annu K. Bohužel moc písniček od ní neznám, ale chtěla jsem jí vidět, protože ji v poslední době obdivuju za její boj s rakovinou.

Často jsme se v areálu poflakovali u kamarádky, která pracovala v Mekáči. Pak jsme byli ve stanu Kofoly - pro neslyšící, kde nás učili znakovou řeč a tak si umím objednat jakoukoli Kofolu v tomhle jazyce a umím základní věty třeba "Jak se máš?". Hrozně bych se to chtěla naučit. A ty lidi tam byli hrozně fajn, chovali se k nám hrozně hezky a točený Kofole jsem nemohla odolat. Navíc tam byla "akce", že kdo si na sebe nechal natisknout barevný otisk ruky, podpořil neslyšící. Takže tam byli všichni obtisknutý a my jsme nemohli chybět! Uvidíte ve fotkách.

Celkový dojem z areálu - bezvadnej. Nic nebylo moc daleko, aby tam šel člověk půl hodiny. Všechno bylo při ruce a bylo toho hodně. Oproti RfP bylo víc stánků s jídlem - nebo mě to teda přišlo, že byl větší výběr. Cenově to je stejný. Bylo na výběr ale víc pití - víc piv, Kofola, malinovka, Frisco a další.. a za docela v pohodě ceny. A hlavně bylo dost stanů, stánků a posezení. Člověk měl pořád kam jít a bavil se. Bylo tam dost soutěží. Dalo se taky dost sedět na trávě, před stagema byly hezký travnatý plochy. Jen si lidi stěžovali na nedostatek toi-toiek, které stály navíc uprostřed areálu, smrdělo to tam a byly velký fronty, takže úplně na prd. Já chodila do keříčků, člověk si musí umět poradit.

Stage byly 4, vždycky dvě a dvě vedle sebe. Účinkující byli převážně z Čech a myslím si, že není takový problém je vidět hrát někde jinde, oproti těm zahraničním. A tak mi přišla cena za festival trochu přepálená - na místě 1600,-. Když to srovnám s RfP, cenově to vyjde stejně a co za ty prachy dostanete? Na RfP rozhodně víc. Ale lidi do toho ty prachy daj. Já bych tam nešla, kdybych to neměla gratis.

Bohužel, ve středu večer se přihnala bouřka. A pršet přestalo až po třech hodinách intenzivního deště. Schovali jsme se mimo areál do stánku s občerstvením a seznámili se s nějakejma chlápkama z Kladna. Byla tam sranda. Ale byla docela zima a nebavilo nás to tam už, tak jsme se odhodlali, hodili igelitky na hlavy a šli. V areálu všude bahno, opět po kotníky ve vodě se svýma Converskama. Ale ty už byly z Rock for People zvyklé, i mě už to nějak nezarazilo. Přežila jsem RfP, přežiju i tuhle přeháňku.

Stihli jsme Kabáty! Jsou skvělý. Nenapadají mě lepší synonyma. Skvělý, fajn, dobrý, úžasný, výborný.. asi se budu opakovat. Pořád trochu pršelo a světelný paprsky svítily skrz ten déšť, bylo to nádherný. A Kabáti v čele s Pepou Vojtkem nezklamali.

"Tak se mi zdáá - nebe je temný a mnohem níž! Jen vlků dávnej chorál z hor a já tu marně hledám skrýš."

Po nich Sunrise Avenue. Sakryš, škoda že je tolik neznám. Nebylo na nich ani tolik lidí a mě jich bylo tak líto. Pořád opakovali, že přijeli z Helsinek, že je mrzí ta situace v areálu, ale že prostě budou hrát dál. Škoda, být lepší počasí, tak je to peckovej koncert.

Teď bych zas kecala, ale nevím co jsem dělala potom. Asi jsem zas jela domů. Na Mandrage se mi fakt čekat nechtělo a kvůli své nemoci jsem moc nechtěla hazardovat. Jo, vlastně.. měla jsem nohy celý od bláta, takže bylo rozumný jet domů.

Poslední den - v neděli - jsem tam přijela docela dýl. Dobře, chtěla jsem třeba vidět Debbie, ale stihla jsem až Tomáše Kluse. On je výýbornej prostě. Ty jeho improvizace, když skládá písničky na lidi z publika nebo komentáře mezi písničkama. Koncert byl skvělej.

A večer Dan Landa! Ou jéé. Vydrželi jsme ho celej a na písničky, co známe jsme fakt řvali. Když přišla Touha, tak jsme běželi co nejvíc dopředu to šlo a já, i přes svoje nemocný průdušky křičela text. Zakončil to Morituri te salutant pro Karla Kryla. Je to zvláštní člověk.

"Do našíí ulicéé se stěhovala zombice, má tetovaný záda, asi mě má ráda."


Jsem neskutečně ráda, že jsem si mohla vzít foťák. Povoleny byly foťáky s objektivy s ohniskovou vzdáleností pod 200. Škoda, chtěla jsem si vzít svůj 70-300, to by byly fotečky :D. Nakonec jsem se spokojila se svou 50kou a nafotila si to po svym. U vchodu však nic nekontrolovali, takže se dovnitř dalo pronýst cokoliv a někdy ani ty pásky nekontrolovali. No jé, to není jak na RfP, kde vás prošacovali od brady až k patě :D.
 


Komentáře

1 Marťula Marťula | Web | 31. července 2012 v 13:53 | Reagovat

Musela to být opět skvělá akce. Závidím, taky bych to chtěla jednou zažít. Tady sice občas koncerty bývají, ale ti slavní, co by mě zajímali, tu nikdy nejsou..jakoby se jim tam u vás líbilo víc. :D :) Škoda, že to tam máme tak daleko.
Fotky samozřejmě skvělé. Trošku mě zarazil Klus s těmi delšími vlasy. :D

2 Alča Alča | Web | 31. července 2012 v 17:00 | Reagovat

Famózní fotky! Všechny focené padesátkou nebo i jiným sklem? :)

3 Caty Caty | Web | 31. července 2012 v 19:14 | Reagovat

á já nutně potřebuju tričko Jack Daniels! :D
ne fajn,řekněme,že bych taky chtěla kámošku,která by mi takle zavolala :D.
jinak teda,máš to ale štěstí s těma festama co? :)

4 Lady I. Lady I. | Web | 31. července 2012 v 19:29 | Reagovat

Takovýho jídla, normálně mám chuť :D Hlavně na ten bramborák :D
Ty otisky jsou skvělý, rozdávali taky kníry? :D Nám na Slovensku k točený Kofole dali i nalepovací knír! :D
Ale taky bych tam za ty peníze nešla. Lákal by mě možná ten Landa (osobně mám radši Malou díru v hlavě, ale Zombice je taky cool :D) a Kabáti, ale na ty bych šla spíš na samostatnej koncert, protože ty oni prostě uměj. :D

5 PJ PJ | Web | 31. července 2012 v 19:46 | Reagovat

Uhh.. závidím. Sama jsem chtěla na Benátskou noc jít především kvůli Bryanu Adamsovi a Sunrise Avenue. Ale.. bohužel. Mimochodem máš úžasné fotky, vím že to není foťákem ale tím co ten foťák drží, ale stejně mohu se zeptal jaký foťák zabral tyto krásné fotky?

6 Annie Annie | Web | 31. července 2012 v 21:48 | Reagovat

Fotky mě fakt baví, jak jsou momentky! Hlavně ti závidím tu Kofola akci, taky bych se chtěla naučit znakovou řeč. A navíc všechny Kofola akce jsou dobrý. ;)
Já jsem na Benátskou chtěla jít kvůli Charlie Straight, jenže ty si odjeli na olympiádu, ale ty lístky jsou fakt pálka. Radši fakt pojedu na Bezděz. :)
A pokud jde o Tomáše Kluse. On je skvělej, úžasnej a dokonalej, ale kde jsou ty časy, kdy na něj přišlo 200 lidí?!

7 Kejtý Kejtý | Web | 31. července 2012 v 22:08 | Reagovat

Kofola tlapky mě zaujali nejvíc. :) Momentky to jsou pěkný, hezky se na ně dívá, ale já sama je nerada fotím.

8 Petr Hynek Petr Hynek | E-mail | Web | 31. července 2012 v 22:54 | Reagovat

Tvoje festivalové fotky jsou opravdu nevšední, ale to ty jsi zřejmě taky ;-)

9 Luczynka Luczynka | Web | 1. srpna 2012 v 7:31 | Reagovat

A víš co? Docela ti to závidím:D Ale asi jen tu atmosféru prostě.A taky tu kofolu!!:D

10 trz trz | Web | 1. srpna 2012 v 20:51 | Reagovat

Ty jo, závist, já byla na RFP jednou a bylo to šílený! Hromada lidí, žádný zachody a když už tak plný... v 5 ráno je vyvezli a v 7:00 už se nedaly použít, smradu z hoven šíleně moc! To šacování taky šílený a jídlo hrozný nejhorší! Málo a každej den o 50% dražší... Jediný proč jsem tam vydržela do konce byli Kabáti... Podle mně nebylo vůbec nic organizačně dobře zvládnutý. Benátskou noc bych chtěla zkusit, protože jsou tam super kapely a doufám že to přebije všechno to špatný a nejhorší z festivalů. Tak snad příští rok ;) ale RfP už never ever :)

11 Katherine Katherine | Web | 2. srpna 2012 v 0:20 | Reagovat

Chtěla jsem na Benátskou zajít, protože obyvatelé Vesce to měli za 500,-, ale mamka řekla, že nemá pětikilo na vyhození "z okna", když to mám (dalo by se říct) u baráku, hned za kopečkem. Ale stejně jsem nic neslyšela, a proto jsem se v sobotu s kamarádkou vydala do areálu (bez lístku, ale pšt :-D). V tom děsným lijáku jsme se hnaly na kopec, abysme viděly (a přitom aby nikdo neviděl nás) na stage (nebo aspoň na televizi) - kamarádka chtěla vidět Kabáty, prý že na Kabáty za každýho počasí. No, nevím nevím :D Muselo to tam být fajn, jen mě naštval ohňostroj v půl jedné ráno, myslela jsem si, že tu někdo střílí samopalem xD

12 Renesmé Renesmé | Web | 2. srpna 2012 v 20:43 | Reagovat

Wow, miluji Nohavicu a o Jizvě na rtu ani nemluvím. Sunrise Avenue jsme viděla před dvěma měsíci ve Vídni a příjemně mě překvapili, byli úžasní a moc jsme si je užila!:) A o tom, že je znakovka má vášeň se ani nezmiňuji, jsem ráda, že jsem si na další semestr napsala vyšší úroveň.

13 LucieN LucieN | Web | 3. srpna 2012 v 12:54 | Reagovat

Já tam taky byla :) Joo toitojky...no..já je musela navštěvovat od rána do večera, ptž jsem tam musela spát. Liberec je odemně tak hoďku něco.
Taky se mi tam líbilo. Jé a gyros u Číňanů naprosto bezkonkurenční! :)
Neslýchaný festivalový stánek jsem taky navštívila. Jsem říkala, že by to mělo být pro všechny lidi povinné se to naučit. Alespoň základy. Je to taková užitečná věc! :) A objednat si kofolu bylo HODNĚ užitečný, ptž oni tam aspoň neměli fronty, Kofoly točili dost a bez kofoly není fesťák fesťákem, alespoň podle mě. :)

14 Ophelia Ophelia | Web | 17. srpna 2012 v 11:31 | Reagovat

Super, tyjo, 50mm ti vzalo takhle hezký fotky?? :O :)

15 Blakeemike Blakeemike | E-mail | Web | 29. března 2017 v 5:54 | Reagovat

washington state health department  <a href=http://reductil.ayosport.com/>acheter reductil en ligne</a>  passing a dot drug test

16 DustinWak DustinWak | E-mail | Web | 27. dubna 2017 v 8:07 | Reagovat

doctors in denton tx  <a href=http://smartgrowth.ca/levitra.html>levitra pills canada</a>  buy prescription glasses online ray ban

17 Peterbof Peterbof | E-mail | Web | 29. října 2017 v 15:08 | Reagovat

prescription strength lice treatment  <a href=http://ionamin.app.rsvpify.com/>http://ionamin.app.rsvpify.com/</a>  chinese medicine for health

18 BernardGat BernardGat | E-mail | Web | 15. března 2018 v 23:18 | Reagovat

fashion glasses for men non prescription  <a href=http://modafinil.forums-free.com>modafinil.forums-free.com</a>  united healthcare optimum choice

19 Roberthip Roberthip | E-mail | Web | 16. března 2018 v 19:32 | Reagovat

san antonio sports medicine  <a href=http://blogscat.com/a/tramadol/>blogscat.com/a/tramadol/</a>  cornerstone healthcare high point nc

20 Roberthip Roberthip | E-mail | Web | 20. března 2018 v 14:53 | Reagovat

texas road pharmacy monroe nj  <a href=http://www.palimpalem.com/1/stilnox/>palimpalem.com/1/stilnox/</a>  what do healthcare consultants do

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama