Projekt: Blog spojuje

9. července 2012 v 20:54 | LoveShyUž delší dobu mám v hlavě takový nápad na článek. Kdykoli blogeři sepisují výčet věcí, které jim blog dal, obejví se tam většinou položka "přátelé, kamarádi, nový lidé" apod. A mě hrozně, hrozně moc zajímá, kdo z vás tento blogový vztah promítl do reality. Protože přeci jenom.. tady, virtuálně známe mnoho lidí a může nám být celkem jedno, kdo za klávesnicí na druhý straně sedí. Ale připustit si toho dotyčného do reality, to už něco málo stojí a už to něco znamená. A tak mě zajímá - komu se to už přihodilo? O nic nejde, statisticky mě to zajímá. Přijde mi to totiž hrozně fajn, už jenom tím, že jsem to sama zažila.Nikolka
První slečna, kterou jsem vpustila do mého reálného života a ukázala se jí ze všech stran, ne jen přes písmenka byla Nikie. Náš vztah začal naprosto standartně (asi před pěti lety) - našly jsme se na naších blozích a staly jsme se Spřátelenými Blogy (neboli SBčky). Psaly jsme bezduché články a bezduché komentáře. A střídaly blogy jako ponožky. Postupem času, ty jo ani nevím jak, jsme se o sobě dozvídaly víc a víc, vyměnily si kontakt a psaly si na ICQ. Psaly jsme si celé dny i celé noci, měly jsme spolu přes 20.000 poslaných zpráv. Chtěly jsme se vidět, chtěly jsme se obejmout ve špatných chvílích. Sem tam padla otázka "uvidíme se někdy?". Když jsme ale zjistily, že bydlíme na opačných koncích republiky, sever čech vs. jih moravy, bylo nám jasné, že to tak lehké nebude. Byly jsme ještě menší a naši nás nechtěli na tak dlouhou cestu pustit. Ale v létě 2009 se stal zázrak a Nikie mohla přijet k nám. Poprvé jsme se viděly po dvou letech na Florenci v Praze. Nikča šla proti mě s kufrem, usmívala se a mě se chtělo brečet. Poprvé jsme spolu promluvily, poprvé jsme se obejmuly. Nikie tu strávila týden a pak jsme se viděly až za rok další léto, kdy jsme se sešly v Praze a to samé léto jsem jela k nim na svatbu. A vloni byla Nikie zase týden u nás, letos jsem na řadě já. Sice se vídáme takhle málo, ale mám jí strašně moc ráda a jsem ráda, že to spolu "táhnem" už tak dlouho. Je to strašně hodná a chytrá slečna, vždycky mi umí poradit a podržet mě, i na tu vzdálenost 400km. Blog nás spojil a jsem si jistá tím, že se jen tak nerozdělíme.
Luczynka
Opačný případ než je Niky je Lucka. S tou jsem se seznámila asi před rokem, v květnu.. narazila jsem na její blog a zaujal mě. A pak jsem zjistila, že je ze stejného města. A že v září nastupuje na stejnou školu jako já. Začaly jsme navzájem číst všechny články a zjišťovaly jsme, že jsme si opravdu podobné. Na první pohled jsme úplně jiné - Lucka je menší, světlá, má výrazné rudé vlasy, plné rty, velké světlé oči, propíchané uši, maluje se a obléká po svém. Já jsem vysoká kudrnatá a zrzavá, moc se nemaluju a oblékám se docela nenápadně. Obě máme jiný styl života, obě se bavíme s jinou vrstvou lidí.. ale o tom to není. V létě jsme si chvilku dopisovaly a sem tam na sebe ve městě narazily, dokonce jsme vedle sebe čirou náhodou seděly v kině na půlnoční premiéře posledního dílu Harryho Pottera. Pak bylo září, narážely jsme na sebe ve škole a jednou jsme se dohodly, že bysme spolu mohly někam vyrazit. Byly jsme nervózní, jak to dopadne, ale v závěru to bylo super. Máme podobný hudební vkus, obě pijeme pivo.. a už třeba jenom tyto dvě věci dokáží člověka sblížit a dát do řeči. A od té doby jsme spolu byly takhle asi šestkrát a pokaždé je to moc fajn. V neposlední řadě jsme spolu jely na Rock for People. Upřímně musím říct, že bych si takhle pod stan netroufla jet s kýmkoliv, ale s Luckou jsem se na to těšila, na to že se známe poměrně krátce. Pokud budu mluvit za sebe, bylo to skvělé.Právě s Luckou jsme se už dřív bavily o tom, že snad napíšeme blogu.cz děkovný dopis za to, že nás svedl dohromady. A na RfP jsme se shodly, že ani jedna z nás před rokem netušila, jak moc se sblížíme. Jsem za to moc ráda, obě holky patří mezi lidi, kterým ráda napíšu a uvidím je, patří do mých přátel. Ano, nebýt blogu, tak o nich nevím. Na Nikie bych nenarazila snad ani v přístím životě a s Luckou bychom se tu v Liberci míjely, ale nevěděly o sobě.

Strašně mě tedy zajímá, jak jsou na tom ostatní :). Máte taky blogové kamarády, co už nejsou jen z blogu? Jak jste se seznámili? Proč jste se rozhodli se setkat? Jak daleko od sebe bydlíte? Jak často se vídáte?

Ráda bych si taky přečetla takové story, jak blog spojil a nerozdělil.


 


Komentáře

1 malá dží malá dží | Web | 9. července 2012 v 21:12 | Reagovat

Díky mým předchozím blogů, jsem poznala asi ty nejlepší lidí, co znám. V neposlední řadě i lásku.
Nejsem moc společenský člověk, asi bych se s někým těžko seznámila "normálně". :D

2 canicula canicula | Web | 9. července 2012 v 21:18 | Reagovat

Vůbec bych nečekala, že blog může doopravdy takhle seznámit lidi. O to víc je překvapující, že se stanou i přáteli :-)

3 AndyOnbekend AndyOnbekend | Web | 9. července 2012 v 21:31 | Reagovat

Já mám, ještě sme se ale nesešly, ale o prázdninách přijede zamnou do prahy tak se asi strašně přežereme v KFC :-)
ofam že to bude v pohodě. :-)

4 Terka Terka | Web | 9. července 2012 v 21:35 | Reagovat

Kamarádka bydlí v Karviné sice jsme se přes blog neseznámili, ale o blogu mi řekla právě ona když byla u nás o letních prázdninách před dvěma lety a tak jsem poznala přes blog super lidi, bohužel jsem se s nikým z nich ještě nesetkala.. co není, může být. :-)

5 Štěpánka Vojtášová Štěpánka Vojtášová | Web | 9. července 2012 v 21:49 | Reagovat

Dobrý nápad na článek :)
Já jsem jednou byla na táboře a narazila jsem tam (úplně náhodou)na kluka se kterým jsem si psala přes skype :)
Ještě jsem si z mého minulého blogu nechala vydat papírové vydání. Vyšla mi z toho normální knížka :D

6 Yuna Yuna | Web | 9. července 2012 v 21:56 | Reagovat

Ano, i já znám pár lidí, se kterými jsem se seznámila na blogu a dokonce jsme se i párkrát sešly. Nejprve to byla jedna holčina z Brna se kterou toho máme dost společného, postupně přicházíme na to, že toho máme společného ještě víc, jak se tak bavíme přes ICQ, skype nebo osobně. Obě posloucháme stejnou hudbu, obě se zajímáme o stejné věci. Byť je mezi námi věkový rozdíl tří let. Ona u mě už i přespávala. Já se teda ještě do Brna nedostala, každopádně to plánuju. Taky máme naplánovanou společnou dovolenou :) Už se moc těším ^^ Dále jsem se seznámila s dívčinou ze stejného města, odkud jsem já- Ostravy. Taky máme stejné zájmy, byly jsme spolu v čajovně a v kině :D A taky jsem se seznámila s jejím kamarádem, s kterým jsem se viděla jen jednou, ale právě zítra se máme sejít všichni 4 :D A taky jsem plánovala sraz ještě s jednou slečnou, ale ta bydlí na opačné straně republiky, takže to se zatím nepodařilo :'( ale doufám, že se jednou setkáme alespoň na Anime Festu :D

7 Taychi Taychi | Web | 9. července 2012 v 21:57 | Reagovat

Potkala jsem se se spoustou lidí z blogu, ale většinou jen jednou a byli to lidé s kopíráckými blogy, jako jsem měla já a menší část jsou lidi z autorských blogů. Třeba to časem taky sepíšu. Například Temnářka(kupovala se mnou kabát.), Monica Otmili(ležela se mnou v parku), Bels(byla se mnou na Petrově, a pak i s Temnářkou na židovským hřbitově.), Matthias( na srazu s Temnářkou) a jiní. :-)

8 Nikie. Nikie. | 10. července 2012 v 11:34 | Reagovat

Noo, co bych napsala. Já jsem si jistá, že bychom na sebe někde narazily. Třeba v Praze v Gatu na Václaváku. :D My dvě bychom se nepřehlídly :)
No a když jsme u toho sbližování, srpen budu mít asi na 3 týdny volnej (krom toho posledního týdne) a tropical islands někdy od 15. - 20. 7. :) Co ty na to? Nějak se mi ozvi, ať to můžu ohlásit rodině :)

9 mr-krueger mr-krueger | Web | 10. července 2012 v 17:35 | Reagovat
10 Luczynka Luczynka | Web | 14. července 2012 v 17:11 | Reagovat

Pivní vílo, však ty víš:)
Jsem strašně ráda za to, co se stalo. Jsem vděčná blogu. Moc.

11 vendy vendy | Web | 16. července 2012 v 0:54 | Reagovat

Já jsem se seznámila s jednou kámoškou. Našla jsem její blog , něco si někdy přečetla , ale nějak jsem tomu moc pozornosti nevěnovala :) Občas jsem na ten blog narazila znova a ta holka se mi zdála strašně sympatická a tak. Měla krásný desingy, hezky psala. Pak jsem si jí dala do oblíbených stránek a psaly jsme si komentáře. Nakonec jsme se daly do přátel na facebooku a tam kuly pikle. Letos v květnu brácha dělal příjmačky v Brně na vysokou, tak jsem to využila k tomu, abysme se viděly:) A bylo to skvělý. Lepší než jsem čekala.
Je to fakt skvělý, že se takhle dá seznámit. Protože jinak bysme se možná jen minuly, možná bysme se vůbec neznaly. A takhle máme o další spřízněné duše navíc :)
Tyhle příběhy mě baví ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama