Report z Rock for People

7. července 2012 v 20:41 | LoveShy |  Zážitky
Letos jsme s partou lidí ze školy chtěli jet na Rock for People. Nakonec jsme se v květnu nějak domluvili, že nepojedem, že to stojí dost peněz na to, jak tam letos "nikdo" není a že se nám to časově nehodí a každý si udělal jiný plány. Minulý čtvrtek jsem přišla domů kolem půlnoci, zapnu počítač a jen tak ze zvyku kontroluju mail. A tam čtu "Ahojte Niki, na portali gregi.net ste vyhrali jednu vstupenku pre seba na cely festival Rock for People. Vase mena budu napisane na hlavne brane v kolonke vyhercovia gregi.net". Koukala jsem na to jak péro z gauče a nevěděla jsem, co říct. Ano, ze srandy jsem se zúčastnila několika soutěží o lístky, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych měla šanci být vylosovaná. Nikdy jsem neměla moc štěstí na takový věci..

Hned jsem začala obvolávat všechny lidi, co by eventuelně mohli jet, ale vůbec jsem nepočítala s tím, že by někdo řekl "Ano Niky, jedem!" koupil si na rychlo drahej lístek a za dva dny fakt se mnou jel. Přemejšlela jsem, co s tím dál. Jet sama? Prodat ho? Když už jsem tu příležitost jet měla, nechtěla jsem ji nevyužít. V pátek jsme šly na pivo s Luczynkou a bavily jsme se o tom. Ona chtěla strašně jet, ale problémem byl zákaz od mamky. Není se čemu divit. Ale jelikož hrozně chtěla jet, tak přemlouvala. Celej víkend. A mamka nakonec povolila. Ze dne na den jsme se sbalily, sehnaly spacáky, stan, karimatky, něco málo jídla a jelo se.

ČLÁNEK JE DOST DLOUHEJ, TAK BACHA :D
A JSOU TAM FOTEČKY, SICE TROCHU SHIT, ALE LEPŠÍ FOŤÁK NEMÁM.
(teda vlastně - mám, ale zrcadlovku jsem tam nemohla mít)
A TEDA MÁM I VIDEA, ALE NECHTĚLA JSEM, ABYSTE MOC ZÁVIDĚLI :DDorazily jsme v úterý kolem oběda. Lucka se šla opáskovat ke stánku T-mobile a já si šla vyzvednout svůj lístek na pokladnu, kde jsem byla napsaná na guestlistu (muhehe). Až když mi dali modrej náramek na ruku, tak jsem uvěřila tomu, že tam fakt jsem. Zaplatily jsme si stanový městečko a táhly svý saky paky tam, hledat nějaký fešný místečko pro náš domeček. Zakempily jsme to několik metrů od toi-toiek, což se později ukázalo jako super praktický místo. Stan jsme kupodivu postavily rychle, i když to ani jedna neumíme a jakmile stál, tak se spustila bouřka. A jaká!

Tak jsme seděly ve stanu, a kdykoli přestalo pršet, tak jsme vylezly.. do stanu nám teklo, boty začly bejt docela promoklý, ale zatím v poho. Pak už to trvalo hrozně dlouho. Pršelo a pršelo. Měla jsem tam deštník, na pláštěnku jsem já debil zapoměla. Ale pak to už vypadalo nadějně, tak jsme si řekly, že se pojedem mrknout do Hradce a vydaly jsme se na cestu. A zase začlo chcát, takže jsme běžely a já už ten deštník ani nepotřebovala, protože mi pršelo i skrz něj a v mejch converskách jsem skočila po kotníky do vody, tak už mi to bylo taky docela jedno. Naskočily jsme do nějakýho busu, nejspíš jsme jely na černo. A nějak tou dobou mi volal taťka, kterej nás tam odvezl, že je ještě pořád poblíž a jestli nechceme domů, vysušit si věci a vrátit se tam druhý den. Neměla jsem sebou už další jiný boty a jak se později ukázalo, krosna ve stanu byla taky pěkně durch a já neměla skoro nic suchýho. Tak jsem vzala jen to nejnutnější a taťka mě nabral. Lucka trvala na tom, že zůstane, tak se připojila k partě jejich kamarádů z Liberce a zvládla to tam s nima. Všude byla děsná spoušť, prostě jsme byli po kotníky ve vodě.. a pršet nepřestalo.

Čekání u toi-toiek až přestane pršet..
Druhý den mě taťka v rámci své práce zas kolem oběda přivezl. Přijela jsem v plné síle, vyzbrojená holinkama, pláštěnkama a i čistýma věcma pro Lucku. A ten den se konečně i celý festival rozjel. V 15:30 jsme se šly podívat na I Killed The Prom Queen. Zrovna oni nejsou úplně tak můj šálek kávy, ale přinejmenším na na ně dobře kouká. Když dohráli, utíkaly jsme na jinou stage, kde v 16:20 vystupovali Enter Shikari. Stáli jsme docela vepředu a Lucka byla happy, jen mě trochu semlel ten kotel a poodstoupila jsem si dál. Mám pocit, že jsme se chtěly ještě mrknout na August Burns Red v 17:15, ale šly jsme si odpočinout do stanu. A pak jsme chtěly v 18:10 na The Subways. Ty jsme trochu nestíhaly a já byla fakt naštvaná že jsme tak blbý, museli jsme na ně běžet. Stály jsme docela blízko, viděly jsme dobře. A pak, úplně na čas přišli. Hráli všechny moje srdcovky a tak strašně jsme se vyskákali. Po každý písničce řekli roztomilé "Džekuji" a celkově byli hrozně milí. Úžasný bylo, když zpívali Rock'n'roll queen kousek v češtině. Z nich jsem měla obrovskou radost. Když skončili, navazoval koncert Two Door Cinema Club v 19:10. Mám tyhle brity ráda, jsou hrozně pohodový a stihly jsme se vydejchat. Na Franz Ferdinand potom jsme už ani nešly a ani jsme nestihly Exampla. Chtěly jsme do města, koupit si něco (hlavně pivo, protože dát 35,- za Staropramena se nám nechtělo). Jenže měli všude zavřeno, tak jsme promarnily hodinu. U stanu jsme pak málem padly, ale to už se běželo na Prodigy ve 22:30, který jsme zas nestíhaly. Bylo tam strašně moc lidí, snad nejvíc co jsem na koncertu tam viděla. Bohužel nás nechali čekat, prý technický problém či snad zdravotní potíže. Nikdo nám ale nic neřekl a stát 40 minut uprostřed tisíce lidí bylo šílený. Byla jsem už fakt napůl mrtvá, ale dočkali jsme se. A stálo to za to. Únava byla v kotli znát a já jsem většinu koncertu myšlenkama lítala někde mimo. Jako by moje hlava nepatřila tělu, který se nevzdávalo a skákala jsem snad celou dobu. Hlavně na písničky co znám. Prodigy to fakt uměj a je to pokaždý fakt nářez, jejich opakování "fucking people" pořád dokola a všechny efekty.. joo byla to show. Po nich jsme se doplazily kde stanu, šly do sprch, které jsou přes den jinak úplně narvané a pod čůrkem vařící vody jsme se osprchovaly a bahnem se přebrodily do spacáků, kde jsme padly a do několika minut chrápaly. Lucka chtěla ještě na Tata Bojs, ale myslim, že by to nebylo nejlepší :D.

Trochu I Killed The Prom Queen

Konec z Enter Shikari

The Subways

Tady asi poznáte, kdo to je :D


Cesta do města - Lucka spálená a já flekatá.

Takhle chodit celej den po cizím městě - největší pohoda.

Eh, Prodigy :D

Den třetí, čtvrtek 5.7. Vstávání v 8 pod horkým sluncem.. nudné dopoledne, návštěva města, nákup jídla a pití, schlazení se v rybníku. První kapela, na kterou jsme šli - Niceland 15:00. Po nich jsme si daly nudle, poseděly s ostatníma lidma a čekaly na míň slunce a Selah Sue v 17:20. Omg omg! Ona je taaak nádherná s tím svým drdůlkem, roztomilá jak se pořád kření, žeru její pohyby a její hlasovej rozsah. Pohodovej koncert, kde jsem si s ní ve stínku zpívala její písničky a zároveň se nad ní rozplývala. A v 19:10 přišli Flogging Molly, které jsem do tý doby moc neznala, ale hrozně se mi zalíbili. A paaak jsem letěla na moje miláčky Kooks v 20:10. Bylo příjemně, hráli moje oblíbený.. hm a pak se to pokazilo. Z ničeho nic se přihnal vítr, zboural stage a lidi začli bláznit. Vítr foukal úplně vodorovně a začlo trochu pršet, do toho blesky a hromy. Všude nastala panika, lidi lezli pod cokoliv krytýho a já letěla do našeho stanu. Do tý doby jsem se málem přizabila, srazila se s milionem lidí a promokla na kost. Doskočila jsem do stanu a nechala vítr a bouřku, ať se mnou mává jak chce. Byla mi zima, ale nemohla jsem se převlíct, protože tam byla tma a bordel. Nebylo co dělat. Všude panika, křik, smích, nadávky, strach.. Pak přiběhla i Lucka, skoro všechny lidi byli vyhozený z areálu. Pršet po nějaký době docela přestávalo. Všude bordel, opět bahno, který bylo jakž takž suchý, potoky vody, odlítlý stany. Hodně lidí to balilo, my jsme na tom byly docela dobře, jen trochu vody ve stanu. Líbilo se mi, že si i z takový nepříjemný události dokázali lidi udělat něco "fajn". Pár kluků vzalo kytary, skočili na toi-toiky a zpívali. Shromáždilo se tam dost lidí a byla sranda. Šla jsem tam taky, protože to bylo vedle našeho stanu, zpívali jsme známý hity a skandovali "toi-toi stage, toi-toi stage!". Lucka usnula, šla jsem jí vzbudit, abysme se šly podívat do areálu, jestli budou pokračovat v programu.

Staropramen a T-mobile stage byly zničený, zrovna dvě největší, kde měli ten večer vystupovat ještě velký jména Faith No More, Orbital a Skrillex. Ta spoušť byla strašná, škody na elektronice za několik miliónů.. Stáli jsme s pár lidma u Staromen Cool Lemon stage, kde měl být za několik minut Skrillex a sekuriťáci nám říkali, že to tam balej, že nic nebude. Pak k nám přišel jinej a klukům vedle "jen tak mimochodem" řekl, že Skrillex bude za chvilku vystupovat na krytý Youtube stage. Chytly jsme se s Luckou za ruce a proplejtaly se davama lidí, srážely ostatní a bylo nám to úplně jedno. Doběhly jsme na tu stage a akorát začal hrát "First of the year". Viděly jsme ho a byly jsme v hrozný euforii. Sundaly jsme trička, byly jsme v plavkách v tom největším kotli asi v desátý řadě a nechaly do sebe mlátit dvoumetrovejma klukama. Tekly ze mě litry potu, ale stálo to ku*va za to! Dodatečně jsme se dozvěděly, že hodně lidí vůbec nevědělo o tom, že on bude vystupovat a nebo se už do toho stanu nevešli, a tak ho propásli. Měly jsme obrovský štěstí a jsem za to neskutečně ráda. Sice měl hrát přes hodinu a usekl to po 40 minutách, ale celý to bylo improvizovaný a jsem ráda, že není jen hvězdička co shrábne prachy a vzdá to. Bohužel - pro Faith No More a Orbital se místo nenašlo, a tak nevystoupili a pokračovali dál ve svých turné.

Krásný výhled ze stanu :D


Nožičky :D

Lucky záda

Niceland


Selah Sue!!!Flogging Molly


The Kooks!!!


Toi-toi stage :D

SKRILLEX


Poslední den - v pátek, jsme byly už hrozně unavený, ale dopoledne jsme nějak zvládly, i dobu oběda. Vyhejbaly jsme se sluníčku, ale moc se to nedalo, takže jsme se spálily jak prasátka. Aby jsme zaplácly čas, tak jsme se rozhodly sbírat originální RfP kelímky (ze země, z košů) a když je pak odevzdáte do stánku Google, tak vám něco daj. Chodily jsme asi půl hodiny a sbíraly sbíraly a za 72 kelímků jsme si vydělaly na jedno pivo :D, ale chutnalo mnohem líp než jindy! V 13:45 jsme se schovaly do stínu s jídlem a z dálky koukali na From Dawn To Fall. Dobily jsme si mobily u t-mobilu (což bylo dost psycho se tam hodinu rvát a pak mít mobil nabitej za dvě hodiny jenom tak do poloviny). Já se pak ještě mrkla na Mandrage v 16:05 a Lucka v 17:00 na Architects, které jsem pak z dálky sledovala taky. A úplně akorát přijel taťka, my jsme sebraly stan a jelo se domů. Cestu jsme prospaly a co tak vím, tak i Lucka se po tom všem fakt těšila domů.
Sbírání kelímků :D
Pro ty, co mi pořád nevěří jak odporně vypadám - tu máte vidět moje krásný fleky. A pak si stěžujte na svojí pleť.Mandrage. To už jsem umírala vedrem.


Dneska ráno jsem se vzbudila a měla jsem oteklý celý čelo a pár puchejřů. Do toho mám spálený ramena a dekolt, trochu nohy. S tím čelem jsme jeli na pohotovost, kde my dali mastičku na popáleniny prvního stupně. Mám malinkatý očička, protože ten otok je fakt velkej. Snad bude zejtra líp. A i přes to všechno nelituju, že jsem jela (a ještě ke všemu mě to skoro nic nestálo). Sice jsme zmokli, všechno naše oblečení a boty bylo mokrý, teklo nám do stanu, tři dny jsme se tam pak potili a smažili na slunci, měli nohy od bahna (do teď to nejde moc umejt), já jsem teď nateklá a všechno mě bolí, zhoršila se mi má kožní nemoc, takže mám bílý fleky po celým obličeji i těle, zhubla jsem dvě kila.. ale viděla jsem skvělý kapely, zažila si fesťákovou atmosféru, strávila pár dní se super slečnou a zahájila tyhle prázdniny jak nejlíp to šlo! :))

Když budou za rok dobrý kapely, jedu zas!
 


Komentáře

1 Kimberly B. Kimberly B. | E-mail | Web | 7. července 2012 v 21:10 | Reagovat

Kooks a Subways neuvěřitelně závidím! :-D Vypadá to, že jste si fesťák opravdu užily a to je dobře. Těším se, až "povyrostu" do té minimální zodpovědnosti, aby mě rodiče taky pustili. Ále tyjo, na Kooks bych vážně šla! :-D

2 Ell-e Ell-e | Web | 7. července 2012 v 21:57 | Reagovat

Tak parádní report, teda. :) Nám minulej rok na Hradech taky pršelo, ale byl to slabej odvar oproti tomuhle. A mě by to neskutečně sralo, bejt furt  mokrá a zabahněná. :D Nicméně jo, přidává to asi k tý celý atmosféře. Takže jsem ráda, že sis to užila:)

3 Aliyah Aliyah | Web | 7. července 2012 v 22:01 | Reagovat

The Subways <3 Nejradši mám Kiss kiss bang bang, je to úžasná kapela, vidět ji naživo, chcípám..

4 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 7. července 2012 v 23:26 | Reagovat

Jooooooo!
*zdvihá hlavu k internetovému placáku*
Další, která zvládla celou dobu na RfP :D Nejsme jak ti divní, co odjeli hned po prvním deštíčku :D
a vidím, že focení zablácených nohou je hodně populární... :D

5 Caty Caty | Web | 8. července 2012 v 9:33 | Reagovat

Jeee zase krásně popsaný,tak škoda toho počasí,příští rok to bude snad už dobrý!
Já hodlám soutěžit zase,protože třeba budem mít štěstí a.. stojí to za to :D

6 Adé La Adé La | Web | 8. července 2012 v 11:02 | Reagovat

Pěkný foky :)

7 Brabikate Brabikate | Web | 8. července 2012 v 12:37 | Reagovat

Jé, tak to gratuluji k výhře! ;-) To mokro muselo být nepříjemné, něco podobného už jsem taky zažila, ale když se na to člověk dívá zpětně, tak to spíš vnímá jako zážitek než jako hrůzu, obzvlášť když se ostatní vydařilo. ;-) Fotky jsou pěkné a i když si myslíš, že ti to na nich nesluší, opak je pravdou. Máš šmrnc, jak by řekl jeden můj kamarád :-D, a to je právě to nejdůležitější. Alespoň tedy co se vzhledu týká. ;-)

8 anazuz04 anazuz04 | E-mail | Web | 9. července 2012 v 11:57 | Reagovat

Na Floggingech jsem byla na Prague City Festivalu a nejvíc jsem si je užila:-) Holt půl roku v Irku ve mě udělal své. Škoda, že RfP mi letos nevyšel.

9 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 9. července 2012 v 12:19 | Reagovat

Hej, tak to je dost sranda! Člověk nesmí čekat výhru a vyhraje! Je fajn, že jste si to děvčátka užily (podle fotek to tak vypadá :D)

10 Lianna Ellusive Lianna Ellusive | Web | 9. července 2012 v 16:38 | Reagovat

Dámy mazat jste se zapomněly:-) Já bych nemohla běhat celý den nenamazaná (Dermacolem SPF 30, aby nedošlo k omylu:-) :-)  ). Jinak fešné slečny, kolik máte čísel na chlapy?

11 Marťula Marťula | Web | 9. července 2012 v 19:46 | Reagovat

Fotky jsou super, určitě jste si to tam užily. Mně sice většina kapel vůbec nic neříká, ale věřím, že atmosféra musela být parádní. A bouřka tomu jen dodala to pravé dobrodružství, na které určitě budete dlouho vzpomínat! :)

12 Marťula Marťula | Web | 9. července 2012 v 19:47 | Reagovat

Ještě jsem zapomněla napsat, že se mi moc líbí ta fotka v záhlaví. :)

13 Luczynka Luczynka | Web | 14. července 2012 v 17:07 | Reagovat

Niky, Niky!! Já chci tak strašně moc zpátky sakra!:)
Bylo to tak neskutečně skvělý:) Strašně moc jsem si to užila, i přesto, že to nedopadlo úplně podle našich očekávání.
Jsem ráda, že jsem tam mohla s tebou být. A že to přemlouvání mámy stálo za to!
Příští rok znovu!:)

14 V. V. | Web | 24. července 2012 v 18:12 | Reagovat

nejlepší akce, jsou hurá akce :)...u tohodle článku se tiše závidět prostě nedá :) :-D  8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama