Švédsko - víkend a nejlepší dny

23. října 2012 v 22:47 | LoveShy |  Švédsko 2012
Hlásím se, nejspíš naposledy, ze Švédska!

Mám zase tolik věcí, co bych ráda řekla, ale to je na strašně dlouho. Máme se tu skvěle, výborně, úžasně. Vůbec se mi odsud nechce, jsem tu spokojená, nikdy nemám špatnou náladu, dobře se mi spí, jídla mám dostatek, lidi v práci jsou skvělý a umíráme s nima smíchy, po práci je pořád co dělat.. no co víc bych si mohla přát?

Minulý týden jsem měla odpolední směny, takže jsem celé dopoledne prospala a odpoledne pracovala, domů šla za tmy. Bylo to docela na prd, člověk se nedonutí vstát dřív a někam vyrazit, navíc když já musím jít půl hodiny pěšky (cca 2km). Ale uteklo to, i když jsou odpolední směny nudnější, protože se toho tolik neděje. V pátek jsem razila do práce a volala mi Týna, co dělala ranní, že nás náš šéf vezme na oběd. On o tom už mluvil dřív, ale nevěděly jsme, že to bude už tak brzo. Tak jsem došla do práce, šéf nás vzal do Rose Garden, kde si zaplatíte a můžete jíst třeba až do večera co chcete. Byla hrozná sranda, šla s náma ještě jeho žena, která taky s náma pracuje. Jsou úžasný. Mě pak hodili do práce a já tam byla do 7 jako obvykle. V práci to bylo, co tak pamatuju skvělý. Doplňovala jsem cigarety za kasama a začli hrát Simple Plan - Summer Paradise a jelikož v krámě nikdo moc už nebyl, tak jsme si s kolegyní a kolegou zpívali a tancovali do toho a bylo to bezvadný. Po práci jsem letěla na Triangeln (centrum města, zastávka vlaku), nasedly jsme s Týnou do vlaku a nechaly se vézt na severo-východ Švédska. Po hodině jízdy nám průvodčí čirou náhodou řekla, že musíme do zadní části vlaku, která se bude odpojovat a která nás zaveze do městečka Bromölla.

Dorazily jsme a tam na nás čekal Týny taťka co pracuje ve Švédsku. Bydlí na baráku s pěti dalšíma českejma chlapama v sousedním městečku Olofström (které nemá vlakovou zastávku) kam jsme dojeli autem asi za půl hodiny. Dali nám k večeři kuře s rejží, pivo a dezert a my šly akorát tak spát - do nově povlečené pohodlné postele v krásném pokoji. Druhý den jsme po výborné snídani razili směr prohlídka okolí. Všude byla mlha, ošklivo, takže jsme jen jezdili tranzitem a koukali co je kde kolem. První zastávka byla řeka, kde lososi táhnou proti proudu a skáčou z vody ven. Jeden hodný pán nám jich pár na ukázku vylovil a zas hodil zpět. Dál jsme jeli na smeťák, kde chlapi pracujou. Stala se z toho legendární hláška - smeťák, oni o tom totiž pořád mluví.. protože co taky jiného tam v té pustině mají řešit. Navíc na smeťáku hledaj vyhozenou elektroniku, a tak tam už vylovili počítače, televize, radia, mp3ky, playstation.. všechno funkční! Pak jsme jezdili po okolí, po lesích a hledali losy. Ani v oboře nebyli, asi prostě špatnej den pro ně. Poslední místo měla být vyhlídka na jezero, ale kvůli inverzi jsme neviděli ani prd.

Po této exkurzi jsme se šli naobědvat. Byla čína s bramborama, všechno perfektně ochucený a doplněný o přílohy, chlapi na jídle, zdá se, nešetří. Po třech týdnech hladu a neustálého jedení chleba maso přišlo vhod. Po obědě jsme se šli pěšky projít po Olofströmu, ale počasí na prd a nic k vidění tam nebylo, tak jsme skončili procházkou po supermarketu Maxi ICA a jeli dom. Večer proběhl ve znamení dvou filmů, pár skypů, palačinek, popcornu, kofoly.. chlapi se opili a my vytuhly brzo. V neděli jsme si pospaly, nasnídaly se a vzápětí naobědvaly - králík se zelim a knedlíkama a po obědě jeli znovu na tu vyhlídku. Tentokrát už to stálo za to! A pak směr Bromölla a vlakem hodinu a půl do Malmö, zpět domůů. Na nádraží jsme zašly do Starbucksu, neboť máme stále doost peněz. Starbucks tady je udělané ve starožitném stylu a vevnitř je plácek pro amatérské kapely. Jen co jsme přišly se na nás oba kytaristi usmívali. S kafem jsme si sedly a poslouchaly co hrají. Jen co jsme dosedly začali hrát písničku "Pretty woman" a já byla v sedmém nebi, bylo to úžasný.

Škoda jen, že se víkend nakonec tak pokazil.. Týna ztratila drahé klíče s čipem a byla z toho dost smutná. Její host-mum z toho nebyla nadšená, ale vyřešilo se to koupením nových.

Pondělí a dnešek hodnotím snad jako ty nejlepší dny. Už jsme tu zaběhlé, s kolegama v práci se známe celkem dost, rozmluvily jsme se v angličtině.. takže je to hrozně pohodový. Včera i dneska jsem dělala ranní a tam je prostě strašná sranda s klukama a šéfem.. takže pracujem a u toho si povídáme a děláme blbosti. Dneska mi šéf navlíkl bundu a naproti přes ulici jsme šli koupit čínu pro všechny, co zrovna pracovali, a pak jsme si to přímo na krámě snědli. A po mojí pracovní době jsme se asi dvě další hodiny bavili, ani se mi odtamtud nechtělo jít. Odpoledne jsem nakupovala suvenýry, posílala pohledy (ale je to drahý jako kráááva), utratila za to všechno asi milion korun a prošla si naposled město. Teď mě čekají dva dny odpolední směny, loučení se s lidmi, s městem, s domovem, balení a zvládnutí cesty domů. Je mi špatně při pomyšlení na pátek.. ale víte co? Nedá se nic dělat, každá pohádka má svůj konec :)

Strašně bych vám všem přála, aby jste mohli vidět to, co jsem viděla já. Zažila jsem tu takových věcí, že to ani nejde popsat, nejde to říct, ať se budu snažit sebevíc. Každej den je skvělej a každej den zažívám nový a nový věci. Jsem neskutečně ráda, že tu můžu být, že jsem se sem dostala, protože to je něco, na co nikdy nezapomenu! 


Komentáře

1 Caty Caty | Web | 24. října 2012 v 16:16 | Reagovat

prostě dokonalý.moc ti přeju,žes něco takovýho měla možnost zažít. skandinávie je můj sen :)

2 Adelaine Adelaine | Web | 26. října 2012 v 18:48 | Reagovat

Ah, musí to tam být prostě skvělé. Já teď hrozně sním o Norsku.

3 vendy vendy | Web | 26. října 2012 v 19:03 | Reagovat

Jsem ráda, že sis to užila :)
Doufám, že i tak přidáš svoje fotky, protože je naprosto miluju a určitě i spoustu jiných lidí se mnou :)
Taky bych někam jela, ale jedu až v květnu. No, uteče to rychle:(:D

4 Lianna Ellusive Lianna Ellusive | Web | 29. října 2012 v 18:02 | Reagovat

Hned bych tam jela

5 L'Artiste L'Artiste | Web | 1. listopadu 2012 v 20:09 | Reagovat

Vypadá to, že si to vážně užíváš :-)  :-) Brala bych to všema deseti :-)

6 Megan Megan | 2. listopadu 2012 v 17:16 | Reagovat

Ahoj na internetu jsem hledala něco jak si vydělat doma i kdyby to mělo bejt jen pár stovek. A ejhle narazila jsem na slušnou věc nainstalujete si lištu do pc a stačí trávit pár hodin denně na internetu a peníze se načítají samy. Přes lištu kterou si nainstalujete projde až 100 reklam za hodinu. Takže žádné klikání a podobné věci. Stačí být jen na internetu, vše je bez poplatků takže za zkoušku nic nedáte, zrušit se to dá vždycky :). A záleží jen ná Vás kolik si budete chtít vydělat, pokud trávíte hodně času doma stačí zapnout pc najet na libovolnou internetovou stránku a jít koukat na tv nebo vařit :D. Doporučuji zkuste to :) http://www.revolucnireklama.cz/index.php?ido2=6626 (pokud by Vám blblo přihlášení do systému klikejte do zeleného okénka "přihlásit" uplně v pravo :))

7 Molly Molly | Web | 4. listopadu 2012 v 19:42 | Reagovat

No páni! Nejvíc jsem se musela rozplývat nad těma baráčkama ty jsou fakt nádherný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama