Henna na vlasy a mé zkušenosti

25. listopadu 2012 v 15:03 | LoveShy

HENNA

Hodně lidí se mě často ptá na mé vlasy. Jak "to" dělám, že vypadají tak, jak vypadají :D. Mé vlasy jsou vlnitékudrnaté a jsou takové od přírody, jen jim dopomáhám difuzérem a přípravky podporující objem. Takže žádný zaručený recept pro rovnovlasé nemám. Ale ráda bych vám řekla mé zkušenosti a poznatky, co se barev týče.

Nikdy jsem si na celé vlasy nedala chemickou barvu a nikdy to neudělám. A jestli se někdo takhle barví a stěžuje si na kvalitu svých vlasů, tak k němu nemám slov. Už jsem teda měla na hlavě melíry, blonďaté, taky žádný zázrak a v posledních letech jsem chodila ke kadeřnici na výživné přelivy. Nejdřív tmavě hnědý, to bylo v době, kdy jsem si vlasy ještě pouze žehlila a vypadala jsem s mou bledou pletí jak smrtka (ale to mi došlo až teď zpětně). Potom jsem vyměnila kadeřnici a ta mi vlasy nabarvila na měděnou a vyfoukala do kudrnata. Po přelivu byla barva vždycky hodně sytá, ale pak se vymyla do takové žluto-hnědé a tak jsem za těch 600,- vypadala hezky prvních čtrnáct dní a po další dva měsíce mě ty vlasy štvaly. A moc jsem se v té barvě necítila, byla až moc sytá. Chtěla jsem dosáhnout zrzavé, jenže kadeřnice mi říkala, že to bych musela přímo barvit, přelivy takto syté barvy nemají.

A tak jsem se rozhodla, že zkusím hennu. Hennu, říkáte si? :D já jsem si taky říkala, co je to za blbost, vždyť se s tím tetuje, tak co s tím mají společnýho vlasy? No však, tetuje se s tím, protože henna barví. Barví tedy i vlasy. Na internetu jsem pozjišťovala, která je nejlepší, jak to chytne, jak se to nanáší, všechna rizika i výhody. Ráda zkouším nový věci, tak jsem to zkusila. A už nikdy nechci nic jinýho!

Jak na to?
Prášek z pytlíčku se smíchá s přiměřeným množství horké/teplé (nikoli vroucí) vody a míchá se, dokud z toho nemáme kaši, nejlépe konzistenci pasty. Takže s vodou opatrně, aby to nebylo moc řidké, to se s tim pak nedá nic dělat. Pořádně rozmíchat, aby tam nebylo moc hrudek. Já do toho ještě dávám celý citron (šťávu), protože to zintenzivní odstín barvy. Je také prý dobré si hennu namíchat několik hodin před aplikací a nechat odstát, opět kvůli pigmentům v ní. Ale já to nedělám, tolik času nemám :D. Hennu mi nanáší mamka, protože bych to sama asi nezvládla. Určitě je důležité si vzít rukavice, protože by vám mohli zoranžovět nehty (a to byste museli čekat půlroku, než by vám to odrostlo) a taky je dobré namazat uši a čelo mastným krémem, aby jste je neměli oranžové. Já na to teda zapomněla a nic se nestalo, šlo mi to smejt, ale raději na to upozorňuju. Nanášení je docela těžké tím, že henna má konzistenci (a barvu) bláta (upřímně, vypadá to úplně jako kraví lejno) a dělají se v ní hrudky a má tendenci zasychat a tvrdnout. Po nanesení ke kořínkům a po celé délce vlasů dám vlasy do igelitu a ručníku a nastává ta nejhorší fáze - čekání.

Čím dýl to máte na hlavě - tím je odstín hezčí, sytější. Poprvý jsem vydržela asi pět hodin. Teď to nechávám tak tři hodiny a myslím, že to úplně stačí. Ale jestli se někomu chce, nechť si to dá přes noc (aspoň nemusíte chodit s pytlíkem na hlavě jak blbečci a prostě to zaspíte). Když nastane minuta M a jde se to smejvat, je to nejvíc psycho. Henna se na hlavě zdrží zuby nehty a většinou to smejvám tak pětkrát, dokud se všechny zrníčka nevymejou. Tuna kondicionéru, hodinu rozčesávat, vyfoukat a pak voilá.. krásný voňavý vlasy! :))

Tak postup bychom měli, ale teď.. jakou hennu zvolit?
Nejdřív je důležitý si ujasnit, jestli chceme jen vlasy posílit a zregenerovat nebo jestli chceme k tomu ještě změnit odstín vlasů. Henna sama o sobě je směs bylin a její pravá barva je právě červená. A není zaručený recept, jak bude ta červená vypadat právě na vás. Blondýnka bude mít vlasy zářivě oranžovo-červený, černovlásce se budou jen lehce lesknout do červena. A nebo taky ne, je to sázka do loterie.

Pro první hennování jsem se rozhodla si objednat hennu z www.prodejbylin.cz. Tam mají na výběr dvě henny - červenou a neutrální. Obě mám vyzkoušené. Mají tam balení po 50g (36Kč), 200g (108Kč) a 1000g (450Kč). Platíte ještě poštovné 110Kč a zpravidla chodí do dvou pracovních dnů v bezva balíčku. Objednala jsem si tu červenou 200g a mamka zkusila tu neutrální. Na mé vlasy mi stačí dávka 100g a mám je středně husté, dlouhé po lopatky. Takže když si to spočítáte, jedna dávka mě vyjde na 109Kč. Mamka si dávala míň gramů, protože má hodně krátké vlasy. Henna přišla v pytlíčku a je to jemný prášek, voní to po bylinkách, jako čaj. Někomu to nemusí vonět, mě to poprvý smrdělo, ale teďka tu vůni miluju.

Podruhé jsem zašla k nám do jednoho obchodu s bylinkami a čaji a koupila si hennu značky Henné Color. Mají sedm odstínů, od zlaté blond až po černou a také neutrální a vitamínovou. Je to francouzská značka a kromě čisté henny obsahuje i další přírodní barviva, která ovlivňují její odstín (třeba oříšky). Prodávají krabičky po 100g za 136Kč. Já si koupila měděnou.

Naposledy (minulý týden) jsem vyzkoušela opět jinou značku. Bohužel si nepamatuju její přesný název, ale podařilo se mi vygooglovat obrázek oné krabičky. Koupila jsem ji opět v obchodě s bylinkami, 100g za 116Kč. Mají tři odstíny - zářivě měděnou, zařivě červenou a ohnivě červenou. Těch červených se docela bojím, tak jsem si vzala tu zářivě měděnou.

Existuje mnohem více druhů henny, ale já jsem se k nim zatím ještě nedostala. Hlavně si PROSÍM nekupujte hennu v DMku nebo Rossmannovi nebo tak, tu ne, to NENÍ henna!

Zhodnocení
1. henna z prodejbylin.cz - cena 100g/108Kč, odstín červená = výsledek barvení - vlasy byly lesklé a pevnější, voněly další tři umytí a barva zrzavo-hnědá, odstín neutrální = výsledek barvení to samé kromě barevného odstínu, vlasy neházely ani barevný odlesk, posílení a zhoustnutí vlasů, mamka byla spokojená
2. henna Henné Color - cena 100g/136Kč, odstín měděná = výsledek barvení - vlasy reagovaly stejně jako u té první, byly lesklé a pevné, voněly však asi jen jedno umytí ale barva byla mnohem intenzivnější a krásně zrzavá, odstín bezbarvá = výsledek barvení (kamarádka je tmavě blond) - posílení vlasů, vyživení, obnovený lesk, vůbec jí nechytla žádná barva ani odlesk na světle (díkybohu)
3. henna Henné ... - cena 100g/116Kč, odstín zářivě měděná, výsledek barvení - vlasy jsou o mnoho víc lesklé a pevné, konečky jsou vyživené a kořínky zdravé na pohled, voní po mnoho umytích a barva je intenzivní, na světle červeno zrzavo měděná
Všechny henny jsou skoro to samé, jen se liší tím výsledným odstínem. Cenově jsou na tom všechny podobně. Po každé henně mi vlasy voněly a byly lesklé a rostou mi opravdu šíleně rychle (co měsíc to tři centimetry). Musím ale říct, že nyní jsem nejvíc spokojená s hennou číslo 3. protože vlasy jsou lesklejší a voní víc dlouho, henna je silnější a barevný odstín mi moc vyhovuje, na světle úlně zářím! :)

+/- henny
+ vlasy jsou pevnější, protože henna je obalí, posílí a chrání'
+ vlasy jsou lesklejší, protože je henna vyživí
+ vlasy mi rostou dvakrát rychleji a zhoustly mi
+ vlasy mají krásný odstín, kterého jsem chtěla vždycky dosáhnout
+ vlasy mi krásně voní po bylinkách
+ henna je levná
+ henna se nevymývá

- henna se nevymývá (když se vám odstín nelíbí, tak máte smůlu)
- vlasy hodně rychle odrůstají a tak musím proces barvení opakovat každý měsíc, odrosty nejsou pěkné
- do tří dnů od barvení se odstín ještě mění - první den je intenzivní a po pár dnech si "sedne", trochu ztmavne
- už jsem hennovala pětkrát a čím víckrát hennuju, tím víc vlasy nenávratně tmavnou (takže spíš už jenom barvím odrostlé kořínky)
- henna se nesmí dávat dřív než aspoň dva měsíce po chemickém zásahu na vlasech, jinak může reagovat špatně (klidně i do zelena na to bacha)
- po henně opět není doporučeno chemicky barvit vlasy (ale kdo by to dělal, henna je poklad :P)


Doufám, že jsem třeba někoho navnadila nebo ukázala zas něco nového a třeba to i zkusíte a budete spokojený jako já. Hennou nic zkazit nemůžete, obzvlášť tou bezbarvou (kterou si už dali mé tři blonďaté kamarádky a mají stále blond vlasy).

Už jste někdy hennovali? Máte nějaké lepší tipy, jiné zkušenosti? :)


První hennování

Druhé hennování


A moje momentální barva :)
 


Komentáře

1 Mary-Ane Mary-Ane | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 15:25 | Reagovat

Když tobě ta rezavá sedí! No přečetla jsem celý článek a říkám si, že to vypadá zajímavě. Bohužel u mě připadá v úvahu jen neutrální (jestli jsem správně pochopila, tak tu použila mamka poprvé?). Už mám barev vlasů na celý život až až a budu teď moc ráda, když mi vydrží moje přírodní barva pěkná a vlasy rychle dorostou (což bych od henny potřebovala :) Ale moc hezký článek :)

2 Janule Janule | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 15:28 | Reagovat

Zdravím,

hennovala jsem třikrát a už nikdy víc!
Proč?

Používala jsem Henné color. Připravená barva mi strašně smrděla. Ostatní členové domácnosti si mysleli, že se dům stal marihuanovým doupětem.
Po té, co jsem málem nešla napsat čtvrtletku z matiky (ve třeťáku na SŠ), protože se mi v noci po barvení hennou obrátil žaludek.

Zkusila jsem pak ještě přeliv od Henné color (http://hennecolor.patriotcaffe.cz/page.php?5), který sice tak nezapáchal, ale stejně jsem barevného výsledku nedosáhla.

Jsem bruneta a vlasy se mi chvíli leskly, ale nic víc.

Nechala jsem vlasy pár měsíců být a vrátila jsem se pak ke klasickému barvení. Akorát jsem se vzdala permanentních barev, protože šediny ještě nemám a cca jednou za 6-12 týdnů si obarvím vlasy přelivem od Palette.

Vlasy se obarví, lesknou se a jsou krásné. Když k tomu použiji vlasovou masku od Gliss kur, tak se mají vlásky perfektně.

Ano, mám jich málo. Ale to je tím, že jsem si barvila z hlouposti permanentní barvou... Nevrátím to, ale teď jsem už chytřejší.

Tak hodně štěstí s hennou, opravdu Ti ta zrzavá sluší.

Přeji hezký den,

JK

3 gamerka007 gamerka007 | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 16:45 | Reagovat

Hmm, já se na barvení hennou teprve chystám, dostanu k vánocům egyptskou five fives, mám takové středně hnědé vlasy, tak doufám aspoň v nějaké ty červené odlesky:)

4 FatLady FatLady | Web | 25. listopadu 2012 v 16:54 | Reagovat

po prvním henování máš přesně barvu jakou bych chtěla na palicu já, ale bohužel :-(

5 Adelaine Adelaine | Web | 25. listopadu 2012 v 16:57 | Reagovat

Hennu jsem nikdy nezkoušela. Barvím jen permanentníma barvama. No, jestli je pravda co říkáš, tak je to fajn, jen mi nejvíc vadí t, že pak nemůžeš barvit zase chemickýma barvama. To je dost blbý. A navíc, na každého asi nemá  Henna takové blahodárné účinky, stejně jako chemické barvy nemají na každého tak dobrý/špatný/cokoliv.
Navíc ráda experimentuju, a když bych chtěla v budoucnu třeba sytě modré/oranžové/fialové vlasy, tak bych měla díky Henně asi smůlu no,.

6 Arvari Arvari | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 17:22 | Reagovat

To první hennování je dokonalý. :-D Mrzí mě jen, že mně by hrozně neslušela, protože to je úchvatná barva. :-D Už kolikrát jsem o henně přemýšlela, ale o sytě červený. Zoufale potřebuju trochu posílit to moje nic, co si říká vlasy. Ale dost se bojím toho nanášení a nejsem si jistá, jestli bych měla trpělivost nechat to tak dlouho barvit...

7 rezava-bestie rezava-bestie | Web | 25. listopadu 2012 v 17:55 | Reagovat

Ach jo, nezbývá, než závidět.
Mně se henna vymývá (cca týden drží, pak začne světlat z červené skoro do blond), na odrosty zásadně chytá hnědě, vlasy jsou po tom jak dráty a nejdou rozčesat minimálně 14 dní ani přes kondicionéry, oleje a všechno možné...
Holt mi zůstávají jen pigmentové "chemické" barvy... :/

8 Kannča Kannča | Web | 25. listopadu 2012 v 19:38 | Reagovat

Taky bych si nikdy na vlasy nedala chemickou barvu, hennu jsem chtěla vyzkoušet, protože mi ji doporučila kamarádka, která má krásně lesklý vlasy. Koupila jsem si tmavě hnědou, ale barvový rozdíl jsem nečekala, protože moje barva je hodně tmavě hnědá, někdy černá :D Ale vlasy byly po aplikaci henny viditelně zdravější, lesklejší a o tmavší, takže vypadaly prostě celkově mnohem líp.
Ale kupovala jsem si teda tu v normálních drogériích a nepřišlo by mi, že by to bylo něco špatnýho :)

9 Kannča Kannča | Web | 25. listopadu 2012 v 19:39 | Reagovat

Btw, můžu se zeptat jestli si tu hennu kupovala v obchodě v Liberci? :)

10 LoveShy LoveShy | Web | 25. listopadu 2012 v 20:05 | Reagovat

[9]: Ano kupovala, v Moskevské ulici v prodejně bylin :)

11 Dee Wolf Dee Wolf | Web | 25. listopadu 2012 v 22:08 | Reagovat

Ty máš po henně úžsně barevné ty vlasy :) ale to není nic pro mě,no :D.. Mám ráda experimenty ve vlasech, modrou, růžovou a takové :) ale barvím jen tužidlama, trošku věřím že to ty vlasy neníčí tak moc jak kdybych si dala nějakou výrazně barevnou nesmyvatelnou :) a taky je pravda, že moje vlásky toho mají dost za sebou, jsem přírodní blondýna a asi rok jsem je měla sytě červené. Nelituju té barvy, ale toho že to byla permanentní tak podle toho vypadají ještě do teď :/ a potom ještě odbarvení zpátky na blond,ale od té doby se je snažím nechat odpočívat, alespoň trochu :)

12 Ell-e Ell-e | Web | 26. listopadu 2012 v 12:35 | Reagovat

Tak po tom první hennování - to je přesně ta barva, kterou bych ráda. Už jsi mě málem přesvědčila, ale tim, že se to nevymývá, se to zas vrátilo k tomu, že henna asi ne. Mám z toho totiž strach, to za prvý a za druhý bych byla vyděděna.. :D

13 Lauralex Lauralex | Web | 27. listopadu 2012 v 18:18 | Reagovat

Já jsem si to myslela hned, když tě vidím na fotkách, že máš hennu, protože normální chemickou barvou se takovejhlech odstínů zase jen tak nedosáhne.
Mám ráda tyhle barvy, ale hennu bych si nikdy nedala, protože vim, co umí, pak na ní blbě chytá všechno ostatní kromě henny a vlastně dobře chytá spíš jen, když má člověk svojí barvu takovou do měděna, na tmavý, což mám já, by to stejně moc nechytlo až vypadalo by to blbě. Znám hennu ze školy až moc dobře.

Ale u tebe je to fajn volba, líbí se mi tvoje vlasy i tvoje barva vlasů. :-)

14 *Christine *Christine | Web | 27. listopadu 2012 v 21:13 | Reagovat

Náhodou... používám hennu s rossmana nebo DMka a jsem naprosto spokojená :-) vlasy mám pevné, zdravé, vitální, barva je přírodní, vlasy mi zůstávají pěkně lesklé a odstín mám přesně takový jaký si přeji.. takže nevím, kdybych někdy chtěla víc investovat, půjdu do nějakého bylinkářství, ale takhle mi to stačí :-)

15 Petra Petra | 19. prosince 2012 v 9:35 | Reagovat

nezlobte se na me, ale hnusnejsi vlasy jsem dlouho nevidela. Taková neprirozena barva se navic ani chlapum nelibi

16 Makča Makča | E-mail | 9. ledna 2013 v 14:30 | Reagovat

Ahoj máš fakt krásný vlasy ta barva a všechno,úžasný.Mohla bych se zeptat jakou přesně značku Henny z těch tři máš na té první fotce to první hennování???Díky :-)

17 Jana Jana | Web | 30. ledna 2013 v 13:59 | Reagovat

Super vlasy, jak do reklamy :-)Vlasy si sice ještě nebarvím, ale pokud někdy budu, tak určitě bez chemie. Hennu jistě někdy vyzkouším..

18 Bob Bob | 1. února 2013 v 19:44 | Reagovat

Nechápu, jak ti to může stačit, já jsem si koupila Henné Color a byla jsem ráda, že mi ten pytlíček stačil na moje vlasy a to je mám rozhodně kratší než ty.
Fakt to nechápu, jak to mám jinak namíchat, aby mi to vydalo úplně všude :/
Protože, kdybych přilila ještě více vody, tak by to bylo řídké. Achjo :( :D

19 monika monika | E-mail | 5. února 2013 v 12:23 | Reagovat

Ahoj právě přemýšlím o henně a všude se snažím zjistit co nejvíc info. Mám přírodní blond vlasy a bylo by super kdyby byly pevnější atd .... furt mi nejde do hlavy přírodní a chemické ...Nebo jak píšeš neutrální? To jako že si jí nabarvím vlasy a budou pevnější bez barvy? Když zjišťuješ víc informací o henně tak vlastně je takových druhů a vypadá to, že jsou skoro všechny s chemickýma přísadama krom té červené. Help please :-) děkuji za reakci. Jinak máš nádhernou hřívu :-)

21 Jája Jája | E-mail | 14. března 2013 v 21:24 | Reagovat

Ahoooj, mohu se zeptat, jakou jsi měla původní barvu vlasů, strašne se mi libí ta první fotečky, teda první barvení. Něco takového bych si taky představovala.. a vymývá se ti henna?? nebo máš vlasy čím dál tmavší?? Díky za info Jája :-P

22 LoveShy LoveShy | E-mail | Web | 15. března 2013 v 16:21 | Reagovat

[19]: Ano, neutrální henna ti vlasy akorát posilní a uzdraví aniž by je zbarvila do červena. Ty jako blondýna bys byla po henně oranžová :D.

[21]: Moje vlasy jsou od přírody tmavě hnědý. Henna se vymývá tak první dva dny, jinak ne. Čím víc barvím, tím víc tmavnu, bohužel no.. proto už jen dobarvuju odrosty :)

23 Jája Jája | E-mail | 15. března 2013 v 19:42 | Reagovat

Ahojky, děkuju za odpoveď, myslíš  teda že když jsem zrzka od přírody, ted už hodně vybledlá protože se mi ztrácí pigment, by mi stačila i ta neutrální hena??? jakou barvu by mi to hodilo?? nebo žádnou ? Díky a pa Jája ;-)

24 LoveShy LoveShy | E-mail | Web | 16. března 2013 v 12:33 | Reagovat

[23]: Podle toho, co od henny chceš. Já hennu zvolila kvůli barvě, líbí se mi zrzavé vlasy. A plus je pro mě to, že mi vlasy vyživila oproti chemickým barvám. Pokud tedy chceš oživit barvu svých vlasů, obarvi si je klasickou hennou, třeba jednou z těch co doporučuju v článku (každému však ta barva chytne jinak, na to pozor). Jestli se ti líbí ta barva co mi chytla při prvním barvení, tak zvol taky tu hennu, není moc výrazná, taková decentní :). Ale bacha.. jak jednou začneš barvit, tak se nesmíš nabarvit chemicky a henna odrůstá, takže když bude velký rozdíl mezi tvou barvou vlasů, tak ty odrosty nebudou pěkný. Henna se prostě nevymyje no. Neutrální henna ti vlasy vůbec nezabarví, jen by je měla posilnit a uzdravit :).

25 Eva Eva | E-mail | 24. března 2013 v 15:14 | Reagovat

Kde jsi koupila tu poslední barvu? Děkuju za odpověď! :) (Main de Fatma Henne Pur Renforcé)

26 Sally Sally | E-mail | Web | 28. března 2013 v 15:56 | Reagovat

Ahojky, Vidím, že máš spoustu zkušeností.  Tak před měsícem jsem si koupila kg neutrální henny z prodejbylin. Před tím jsem jako blondýna používala neutrál vlasový zábal  "z DM".  Jak jsem byla zvyklá, hennu jsem zalila pěkně teplou vodou, dala do vodní lázně, aby teplota neklesala po celou dobu, než si hennu na vlasy nanesu. Už při nanášení henna pouštěla žluté barvivo. I tak jsem to nechala působit těch 6 hodin - říkala jsem si, že tam přece psali, že to barví do zlatova a to se mi líbí. Po smytí mě čekal šok!! Totálně zrzavá barva! Na fb mám fotky - teď je to měsíc, co jsem nechtěně barvila a pak se to snažila jakkoli dostat dolů. Olejovým zábalem, dokonce jsem si myla vlasy jarem.   Na foru jsem se dočetla, že pro regeneraci by se to mělo zalívat né horkou vodou - to způsobuje víc barvení, než regeneraci. Včera jsem to schválně zkusila na spodním prameni vlasů - zalít studenou vodou bez příměsí a nechat působit 3 hodiny. I tak ta neutrál henna zase chytla do červeno oranžových odlesků.  Nevíte, co dělám špatně? Vodu máme neutrální, malinko do kysela.   Moc děkuji :)

27 Andruš Andruš | 1. května 2013 v 17:15 | Reagovat

Mně se hrozně líbí ty tvoje brýle. Odkudpak je máš?:)

28 Pája Pája | 1. června 2013 v 6:27 | Reagovat

Přidáváš do Henny ještě něco speciálního než si s ní barívíš vlasy (jako citrónovou šťávu)? Popřípadě, když hennu připravím a je jí plný hrnec, můžu ji někde skladovat nebo je po delší časové době už k nepoužití? Děkuji

29 Bianka Bianka | E-mail | 9. července 2013 v 11:50 | Reagovat

ahoj...pár dní si už študujem o henne lebo chemické farby by som nikdy nechela :D plánujem si objednať tú z prodejbylin.cz kvôli cene ale celkom dobré recenzie som na ňu počula :D a chcem tú červenú...vždy som chcela ryšavé vlasy niečo ako máš ty ale už som sa zmierlia s tým že to sa nebude dať keďže mám prirodzene tmavé hnedé vlasy a  henna vlasy nezosvetľuje...takže dúfam aspon v nejkú tú červenú farbu alebo teda odlesky :D ešte som rozmýšľala aj nad značkou Khadi ale tá je drahšia a len 100g a neviem či by mi to na moju dĺžku vlasov stačilo (mám ich nejako tak po lopatky a kučeravé)....inak super článok :)

30 Viki Viki | 21. srpna 2013 v 23:40 | Reagovat

Ahoj, ty barvy jsou krásné obě :-) henu už jsem zkoušela několikrát a to konkrétně barvy tizian a měděnou červenou. Když jsem barvila Měděnou představovala jsem si barvu asi jako máš ty teď ale nějak to nevyšlo a vlasy mám někde takové mahagonové červené kde jsem měla předtím červenou a někde blonďato světle zrzavé...  no popravdě už nevím co s tím mám dělat a mám sto chutí se už na hennu vykašlat a obarvit se na hnědo i když jsem nikdy nebyla zastánce klasické hnědé barvy. Tak jsem se tě chtěla zeptat jakou barvu jsi měla předtím a jaké barvy jsi použila předem děkuji :-)

31 veverkovav veverkovav | 30. srpna 2013 v 12:21 | Reagovat

Ahoj :) moc se mi líbí tvá první barva, prosímtě, to jsi opravdu docílila takové barvy z červené henny z prodejbylin.cz? :) ta první barva je nádherná... já chci přesně nějakou takovou zrzavou.. ale nechci červenou :/ proto se ptám, zda třeba na té fotce není jiný odlesk nebo tak..

32 LoveShy LoveShy | E-mail | Web | 30. srpna 2013 v 17:24 | Reagovat

[27]: Oko optik :) kolekce Minima

[28]: Přidávám citron, přesně tak, ten tu hennu ještě víc rozzáří. A tím skladováním si nejsem jistá, lepší je připravit ji méně a skladovat v podobě prášku.

[29]: U henny je nejtěžší, že nikdy nevíš, jaká barva ti z toho "vyleze", takže je to pokus-omyl a s výslednou barvou se člověk musí smířit. A proto jsem tento článek dělala, aby každý viděl zhruba výsledek. A myslím, že 100g bohatě stačí na tato dlouhé vlasy, mě tedy ano :)

[30]: Moje původní barva vlasů je hnědá, spíš tmavší, v průběhu života jsem byla blond i skoro černá a hennu jsem dávala poprvé na vlasy po hnědém přelivu. A měděná mi chytla krásně do hnědo-zrzava, žádná červená až mahagonová tam není. Nevím, v čem mohl být u tebe problém, měděná by měla být opravdu taková. Barvy jsem použila takové, jako se zmiňuji v článku a výsledek na fotkách. Tak zkus sehnat přesně tyto, jelikož je mám ozkoušené.. A jestli nemáš kde, klidně mi i můžeš kontaktovat na email (fejtniki@seznam.cz) a já ti ji můžu u nás v obchodě koupit :)

[31]: Barva z prodejbylin mi udělala nejvíc zrzavé vlasy.. byla ale taková decentní, že ve tmě vlasy byly hnědé a na sluníčku světlě zrzavé. Další henny mě víc rozsvítily, že na sluníčku mi vlasy úplně hoří, čehož jsem chtěla docílit spíš. Pokud chceš teda tu krásnou zrzavou, ne do červena, henna z prodejbylin je ideální :) ale zaručit nejde nic, záleží taky na tvých vlasech, barvě a kvalitě (pokud byly někdy barvené apod.). No uvidííš :) zkusit se to musí, jinak to nezjistíš.

33 Joelly Joelly | Web | 31. srpna 2013 v 19:53 | Reagovat

Četla jsem na hennu z DM spoustu negativních názorů, ale mě docela vyhovuje :-) Zkoušela jsem ji třikrát, pokaždé jinou barvu.
Hnědou, ale ta mi jen zvýraznila moji přirozenou barvu. Pak měděně červenou. Nechala jsem si ji na hlavě přes noc a měla jsem pak vlasy dost do zrzava, asi jako ty po prvním barvení, ale ne tak jednolitou barvu. Jedinej problém byl, že na jemných vlasech okolo obličeje mi to chytlo mnohem výrazněji, což vypadalo trochu divně :-D Nově jsem teď zkoušela
bordó (proč to proboha píšou takhle?!) a  líbí se mi to ještě víc než ta měděná. Použila jsem nejdřív jeden sáček a pak druhej přes noc a mám takovou tmavě hnědo-červeno-rezavou :-) Přirozeně mám takovou divnou světlejší hnědou trochu do zrzava, ale některý vlasy úplně blond a jiný zase černý, takže nemám všude stejnou barvu, ale je to fajn :-D
Tu měděnou jsem používala na začátku minulýho školního roku a vlastně jsem to až zase přebarvovala, takže se to vážně nevymývá, ale mě to naštěstí nikdy nechytlo do zelena, takže si to spíš pochvaluju :D V lednu 2012, jsem měla vlasy po bradu a teď mám do půli zad, ale nevím jestli je to tou hnnou nebo mi tak rostou normálně :-? Každopádně nic jinýho než hennu už nechci, ale asi zainvestuju a zkusím nějakou kvalitnější. Nějakou výrazně červenou, máte někdo tip? Četla jsem že ta Lushe je dobrá...
P.S. máš dokonalý vlasy! Hlavně po třetím barvení :-)

34 Evanel Evanel | Web | 1. září 2013 v 9:18 | Reagovat

Díky, díky, díky! Přečetla jsem to celé, a jsem ti vděčná. Mám podobný typ vlasů jako ty, a taky jsem si je kdysi barvila na tmave hnedo a žehlila - mám světlou pleť, takže jak říkáš - taky jsem byla jak smrtka :D A teď chci zrzavou a jedině hennu :) A máš užasné vlasy!

35 Evanel Evanel | Web | 1. září 2013 v 9:26 | Reagovat

A ještě jak si říkala, že ti vlasy ztmavly. Tak prý je dobré si do henny přidávat jogurt, med, skořici, heřmánek pro zesvětlení :)

36 Bashi Bashi | Web | 17. listopadu 2013 v 13:46 | Reagovat

Nadherne vlasy! Taku farbu by som brala, zrzava sa mi velmi paci. Svoje som si kedysi tiez hennovala, tiez som bola rysava ale vobec mi nechytala na odrasty, tak som sa jej vzdala. Svoje vlasy mam tmave hnede, takze to nevyzeralo dobre.

37 Markéta Markéta | E-mail | 25. listopadu 2013 v 14:54 | Reagovat

Prosím Tě, řekni mi přesně co sis na tu hlavu dala poprvé, :-))) že to bylo takové zrzavé, fakt jako hennu červenou, jo? Díky!!:-) :-)

38 Radka Radka | E-mail | 13. prosince 2013 v 23:50 | Reagovat

Ahoj .. chtěla bych se ujistit, jak je to s neutrální Hennou.. Vím, že má vlasy jen posílit, ale nebarvit ... Platí to i v případě, že jsem dosud používala barvy chemické ? Nemůže se stát, že to nějak zreaguje...nechala bych to třeba měsíc po barvení ? ... četla jsem nějaké katastrofické scénaře, že někomu vlasy zešedly, zezelenaly nebo se dokonce úplně spálily ... Ale je pravda, že těžko říct, co přesně holky vyváděly :)

39 Andrea Andrea | E-mail | 16. ledna 2014 v 20:20 | Reagovat

Máš úplně nej nej nej vlasy :-) :-) :-)
Mít kudrnaté zrzavé vlasy je můj celoživotní sen. Kudrn se bez papilotů nedočkám, tak aspoň tu barvu. Já používám hennu Lamdu nebo Henné color. Ale bohužel, jak popisuješ, časem a opakovaným heněním bohužel tmavne. Takže doporučuji všem, tak jako ty, henit pak už jen odrosty.

40 Terezka Terezka | 1. února 2014 v 16:26 | Reagovat

Ahoj, máš hezký vlasy, ale mám pro tebe tip :). Zkus Hennu od Khadi ;). (Teda pokud jsi ji ještě neobjevila :) ) Zkoušela jsem různé, ale žádná se barvám téhle značky nevyrovná :-) Na hlavě stačí nechat méně než dvě hodinky a vymyješ ji na poprvé ;)

41 Karin Karin | E-mail | 14. února 2014 v 15:52 | Reagovat

Ahoj :) chci se zeptat, když už máš tedy hennu na vlasech, jak dlouho ti to vydrží bez toho, aby si to musela opět nabarvit nebo-li nevíš, jak dlouho trvá, než se uplne vymyje? :)děkuju za odpověď :)

42 Raduška Raduška | 4. dubna 2014 v 21:38 | Reagovat

Ahojky :-D  chtěla jsem se zeptat. Jakou hejnu jsi použilab na tom prvním obrázku? Chtěla bych přesně takovou. Prostě a jednoduše abych oslnila takovou září :-P :3 Mám vlasy barvy špinavý blond, kterou hejnu bys mi doporučila abych dosáhla stejného výsledku jako ty při prvním henování? Předem Moc moc Děkuju za odpověď :-)

43 Raduška Raduška | 4. dubna 2014 v 21:40 | Reagovat

Ehm... Promiň, nekontrolovala jsem chyby... Takže... jakou hennu* a použila* dík :-D

44 Marcela Marcela | E-mail | 21. června 2014 v 13:04 | Reagovat

Ahojda, nezlobte se na mě, ale chci vám předat informace, které se v angličtině dočtete na stránkách Henna for hair. Henna – Lawsonia inermis je bylina, která vám vlasy zbarví vždy jen na červené odstíny. Záleží na tom jaké máte svoje výchozí. Pokud máte své vlasy černé, tak je po použití budete mít jen lesklé. Cassia abovata barví vlasy do zlatavé. Na tmavých vlasech nebarví, světlé zlehka, šediny mizí.  A poslední bylinkou je indigo. Bílé vlasy obarví na modro,hnědé do černa. Pokud chci vlasy černé, tak si vlasy obarvím nejprve čistou hennou smeju a pak indigem. Henna vytvoří podlad. Odstíny hnědé vytvořím smícháním henny a indiga. Pokud použijete tyto bylinky čisté, bez přidané chemie, můžete je použít kdykoli, třeba druhý den po chemickém barvení, nebo i po trvalé. A i naopak. Akorát mějte na paměti, že hennu nikdy nesmejete. Nelze jít na blond, protože odbarvovač barvu henny ještě zesílí. Ale nebojte, jsou to jen bylinky. Já sama mám hnědé vlasy. Barvené na tmavě hnědou a léta jsem chodila na trvalou. Jednoho dne mi vlasy řekly, tak takhle teda ne. Týden po chemické barvě jsem si plácla na hlavu hennu, vlasy méně padaly. Ještě jednou jsem šla na trvalou . Dnes už jí mám jen v konečcích vlasů. Tmavě hnědé dociluji mícháním henny s indigem. Jsou pořád lesklé a můžu si je barvit jak často chci. Vlasům to prospívá     http://www.hennaforhair.com/   na těchto stránkách si zdarma můžete stáhnout publikaci Henna for hair, kde je vše vysvětlené, jak míchat bylinky, abyste docílily své vytoužené barvy.

45 Lentilka Lentilka | E-mail | 14. srpna 2014 v 16:52 | Reagovat

Henna se nevymívá... Tak nevím, jestli mám štěstí nebo smůlu. Mám tmavé vlasy jako kamarádka na vaši fotce (o něco světlejší). Černá hennalamda se mi vymila po 14ti dnech (což mě dost zamrzelo),čistá henna asi po měsíci nehledě na to, kolikrát a jak často jsem hennovala... a henna z DM? Ta byla pryč asi za 3 dny. :)Chtěla jsem se zeptat: neví tu někdo, jak dosáhnout opravdu červené barvy? Zatím jsem hennu s ničím míchat nezkoušela, čistá henna od hennalamda mi chytla vždy do rezava (v mém případě spíše odlesky, a i když se říká, že henna vlasy ztmavuje - po čisé henně mám vlasy světlejší - to asi dělá ten nádech do zrzava). Je to jeden velkej experiment, člověk nikdy neví, co se na vlasech vyklube :)

46 Lentilka Lentilka | E-mail | 14. srpna 2014 v 17:05 | Reagovat

Jinak ještě k těm účinkům henny na vlasy - nemůžu si ji vynachválit. Vždy jsem se divila, proč má kamarádka tak krásné lesklé a husté vlasy - hennu prý začala používat nikoliv kvůli barvě, ale proto, že má nějaké kožní problémy v podobě strupů. Po henně se jich prý vždy alespoň na měsíc, dva zbaví. Tak si hennu patlám na hlavu taky a už mám vlasy tak krásné a lesklé jako ona :) Také ráda experimentuji, oblíbila jsem si hodně tmavě fialovou v podobě přelivu a musím říct, že se jí kvůli henně vzdám (fňuk), barva to byla krásná, nejradši bych ji měla neustále, ale tak trochu jsem po ní  "pelichala jako náš papoušek", moje vlasy byly po 3 přelivech všude mimo mojí hlavu a nic to nenapravovalo :)

47 Buteo Buteo | 26. srpna 2014 v 13:59 | Reagovat

Ahoj :)

Máš vlasy nádherný - na jedný fotce lepší než na druhý :) Nevím, který se mi líbí nejvíc :)

Já hennou už nějakou dobu barvím, ale přiznám se, že jen tou obyčejnou z drogerie teta :( Teď chci zkusit nějakou tu kvalitku no ;) Tak uvidím, jaká to bude :)

Chtěla jsem se jen zeptat-čím hlavu myješ? :) Někde jsem četla, že na hennu by měly být nějaký speciální šampony...

Předem díky za odpověď, mějte se :)

48 Marie. Marie. | E-mail | 26. října 2014 v 15:37 | Reagovat

Moc krásná barva! Hennu vidím poprvé a strašně mě to zaujalo. Mám barvu takovou do červena teď a moje vysněná barva vlasů je ta tvoje. Nešlo by to koupit přes internet stejnou značku prosíím?

49 M. M. | E-mail | 26. října 2014 v 15:42 | Reagovat

Prosím kontaktuj mě na e-mail Mám pár dotazů ohledně barvení. prosím prosííím :))

50 Eva Eva | 30. října 2014 v 13:20 | Reagovat

Ona i neutrální hena barví, na to pozor. Přírodně je hena totiž červená, takže na tmavých vlasech rozdíl neuvidíš, ale na světlých ti to právě chytne spíš do oranžova. V těch ostatních odstínech (které nejsou neutrální) jsou potom další přírodní příměsy, které obarví např. na hnědou, na mahagonovou... Takže neutrální neznamená nebarvící, ale taková, jakou má barvu ta bylina (do červena, oranžova). Intenzitu pak můžeš ovlivnit právě přidáním černého čaje, citronu... nebo teplotou vody a délkou působení.

51 Susan Susan | 23. ledna 2015 v 18:30 | Reagovat

Takže, když jsi dám na špinavou blond Hennu, chytne mi to do zrzava a čím častěji to budu barvit, tím tmavší bude? Chci jít na hnědo, ale nechci na sebe patlat chemii.  Je vůbec možné jít z blond na hnědou? (myslím s Hennou)

52 Jan!nka Jan!nka | E-mail | 31. ledna 2015 v 19:53 | Reagovat

Ahoj nezjistila jsi prosím jaká byla ta poslendí henna co jsi kupovala? ... Já osobně mám od přírodu uplně stejné vlasy jako ty a přírodně takové dívně, spíš středně hnědé, akorád ne tak hezké a lesklé, mám je spíš suche a vůbec nedrží tvar ... proto bych ráda zkusila tuhle metodu a nevím co si tedy mám přesně koupit :-) ... Jinak děkuji moc za tenhle tvůj článek uplně mě to zvědlo náladu, že se s mými vlasy dá ještě něco dělat (myslím něco co zvládnu samam doma) :-)

53 Žirafka Žirafka | E-mail | 3. února 2015 v 0:07 | Reagovat

Ahoj Niky, tvůj  komentář co se barvení hennou týká mě moc pomohl :-) Už nějaký čas se barvím pouze přírodní barvou, ale asi poslední měsíc pošilhávám po henně. Nebyla jsem si moc jistá odstínem,který si vyberu,ale vím,že bych chtěla docílit spíše rezavé,než červené. Váhala jsem,jestli zvolit Henné Color,ale když vidím tvé krásné vlasy (i odstín) je rozhodnuto :-) A protože mám zhruba podobné, vlnité a delší vlasy jako ty a vždy mě slušena rezavá, tak do toho půjdu - uvidíme, snad moc nepokazím. Jsem tedy 1x tak starší,než ty a mám i dost prošedivělých vlasů,ale myslím,že henna jim prospěje daleko více,než chemická barva :-) PS: moc hezky jsi tady ty své vlasy nafotila ........ :-)

54 Karla Karla | 27. února 2015 v 21:15 | Reagovat

Nejvíce informací o henně jsem se zatím dozvěděla na dlouhevlasy.cz, kde je to parádně shrnuto.

Osobně zatím za nejlepší hennu považuji khadi. Výborně se nanáší - mamka si libuje (je to snad nejjemněji umletý prášek henny, s jakým jsem se zatím setkala), barví intenzivně za kratší dobu a hlavně jde výborně dolů, pouze proudem vody (žádné mytí šamponem a vyčesávání; za 15 minut mám smytou hennu i uklizenou koupelnu a vše od henny umyté a vyprané, fakt fofr :-D  A co se mi fakt líbilo, jsou rukavice na barvení a čepička na zakrytí vlasů během působení barvy O_O  ;-)  :-P  ) P.S.: Lush je celkem fajn, henna se prodává v tabulce (jako čokoláda), nejlépe se má nastrouhat na jemno a směs má mít konzistenci smetany či jogurtu (tedy je poměrně řídká a alespoň mně kapala všude kolem), smývá se ale stejně dobře jako khadí, žádný boj ;)

P.P.S.: Přírodní henna je sice červená, ale existuje i bezbarvá (neutrální) henna (senna/cassia), jejímž účelem je vlasy vyživit. ;-) To znamená, že tato henna nebarví, vlasům zůstává jejich původní odstín, jen jsou vyživenější a lesklejší :) Není tedy pravda, že henna, která vlasy nebarví, neexistuje. Existuje a tip pro zrzky je kombinovat červenou hennu s neutrální v poměru 2:1 ;)

55 Iveta Iveta | E-mail | 8. dubna 2015 v 23:06 | Reagovat

Ahoj,moc se mi líbí rezavé vlasy,i je mám nabarvené na rezavo,ale chtěla bych zkusit hennu,líbí se mi ta třetí barva,ale nemůžu ji na netu nikde najít,prosím o pomoc, moc díky :-)

56 Ginny Ginny | 10. dubna 2015 v 23:47 | Reagovat

Ahoj, bezva článek! Díky tvému článku jsem se po dlouhé době úvah nadchla pro hennu, ale stejně mám spoustu otázek. Můžeš na hannované vlasy používat klasický šampon, tužidlo, lak,…? Můžeš takové vlasy žehlit nebo kulmovat? Psala si o tom, že ti vlasy dalším a dalším barvením tmavnou, je to o hodně? Máš díky vlasům nějaké omezení? Vyzvídám, nerada bych pak byla překvapená. Předem děkuju za odpověď alespoň na nějakou z mých otázek.

57 Alex Alex | E-mail | 10. května 2015 v 16:04 | Reagovat

[54]: Karla: prosím Tě,už dvakrát jsem se barvila bezbarvou hennou od Khadi (přesně podle návodu), ale mám z toho špatný pocit, protože vždycky po nabarvení asi týden vyčesávám ten zelený prášek, mám od toho zadělaný hřeben. Je to normální nebo mě to nechytá?

58 Anet Anet | E-mail | 12. května 2015 v 14:22 | Reagovat

Ahojky :) supr článek...mám na tebe takový dotaz, ty jako zkušená ,,hennařka" určitě skvěle poradíš :) Včera jsem se barvila hennou po 3., předtím jsem si nikdy vlasy nebarvila...od přírody mám zrzavé vlasy a chtěla bych je obarvit na červeno. Koupila jsem si hennu z Lush.cz, odstín Caca rouge, který by měl jít do červena, ale já to mám vždy po barvení jen tmavší a o hodně více zrzavé..pořád to není ta červená, kterou bych chtěla. Zkoušela jsem už i přidat do směsi citronovou štávu a mletou papriku, které by měli zvýraznit červený odstín, ale i tak to pořád není ono. Budu ráda za jakýkoliv typ, značku nebo odstín henny, klidně i od Vás ostatních, kteří máte s červenou hennou nějaké zkušenosti, který by mi na vlasech opravdu vykouzlil červenou-rudou barvu. Díky moc :) :-)

59 anika anika | 3. června 2015 v 16:48 | Reagovat

taky jsem si barvila vlasy hennou, a vždycky tam budou odllesky do zrzava. rudou podmě mě nikdy nevykouzlíš, zkoušela jsem odstíny mahagon, měděná, červená a bylo to takové tmavší červené ale přirozeně do zrzava  sluničko to dycky postupně zesvětlalo..ale např barva hnědá mi udělala pěknou přírodní barvu..a protože me vlasy jsou normálně takové plavé tak odrosty mi nikdy nešly moc vidět vždy to bylo přirozené..ps zkoušela jsem hennu z rossmanu a z dmka :-) .. kvůli tomu že jsem chtěla červenější jsem se pak dala do barvení chemickými polopermamentními barvami a zatím moje vlasy nestrádají.. tak e chystám jít i ke kedařnici a nechat si to obarvit ještě líp :)

60 DENISA DENISA | E-mail | 21. června 2015 v 10:44 | Reagovat

ahoJ! 1. HENOVÁNÍ.. Jaktože ti z červený vyleze boží zrzavá! Toužím po takový barvě ale s hennou jsem úplně bezradná!

61 Adel Adel | 22. července 2015 v 10:54 | Reagovat

Ahoj, nevíte někdo o blond henně? :-)
Mám vlasy od přírody blond ale po mým experimentu jít na červeno (cca 2 roky zpátky) už moje vlasy nevypadají jako blonďaté a taky jsou dost vysušené a třepí se. :-( Používám kondicionéry i masky a olejíčky ale není to moc velký zázrak
Jinak máš pěkný vlasy a ten odstín ti vážně sluší :-)

62 Jegina Jegina | 3. srpna 2015 v 11:41 | Reagovat

Dočasné zlaté a stříbrné tetování:

http://www.goldentats.cz/

63 Lina Dee Lina Dee | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 18:40 | Reagovat

Docela náhaodu jsem narazila na tenhle článek (díky článku na jiném blohu jsem se nadchla pro hennu a hledala co a jak) No a zrzavá, nebo spíše zrzavooranžová je moje vysněná barva. Zajímalo by mě ale, když mám vlasy dlouhé max 3cm, jestli mi to neobarví moc pokožku hlavy. Celkem mě zaujala značka Lush, tak asi zkusím tu jejich.

64 lucka lucka | 15. srpna 2015 v 14:00 | Reagovat

ahoj myslíš že když mám vlasy nabarvené na černo tak asi na ně už můžu dát jedině černou hennu že?Změna barvy na červenou,zrzavou asi nehrozí že? :/

65 J.I.Jane J.I.Jane | 17. srpna 2015 v 20:25 | Reagovat

Bezva článek, já jsem si hennu obědnala a přijde mi zítra, už se nemůžu dočkat! Mám světle hnědé vlasy a chtěla bych zrzavou, jenže nesnáším umělá barviva a chemickou kosmetiku obecně-nepoužívám ani šampóny, dělám si je doma sama, takže jsem dlouho hledala alternativu, jak si vlasy obarvit, ale zároveň je nezničit. Tvůj článek a fotky mě přesvědčily o tom, že jsem se rozhodla správně. :-)

66 B'tany B'tany | E-mail | Web | 22. srpna 2015 v 22:03 | Reagovat

Ahoj,henna je ve vsem lepsi nez barva,chtela bych vedet jestli muzu dat cernou na hnedou obarvenou na blond,blond barva uz odrusta,tak 3cm odrostla.a prosim vas ,jak dlouho vydrzi?kupovala jsem z obchodu henna.eu nebo tak neco..diky

67 Viki Viki | 21. října 2015 v 21:06 | Reagovat

Ahoj, mám na tebe prosimte dotaz, ty zrzave vlasky, ktere mas na prvni fotce jsou uplne prenadherne :).. akorat by me zajimal tvuj nazor, kdyz ty mas prirozene tmave hnede vlasky a ja je mam normalne svetle hnede (nikdy nebarvene a ani nic jineho), tak myslis, ze by mi to chytlo na stejnou barvu?? :-)

68 štěpánka štěpánka | E-mail | 28. června 2016 v 11:31 | Reagovat

Dobrý den, mohu se zeptat kde jste koupila hennu číslo 3? Zářivě měděnou nemohu nikde najít, jen samá měděná. Děkuji

69 Teri Teri | 8. srpna 2016 v 22:12 | Reagovat

Ahoj,
chtěla bych vyzkoušet už dlouho rezavý odstín vlasů(ten co máš ty je moc hezký!).Jsem kaštanová brunetka a do chemických barev se mi moc nechce.Mamka mi doporučila hennu.Docela dost jsem si o ní načetla,ale stále váhám,protože nechci ztratit svůj normální odstín vlasů.Také moc nechci,aby účinky trvaly nějak mooc dlouho.Mamka si s hennou barvila vlasy a prý se jí třeba po 5x mytí vymyla(když si je hennovala poprvé). :-) To by pro mě jako experimentátorku bylo optimální.Jaké s tím máš zkušenosti ty? :-)  :-)  :-)

70 Andulc Andulc | E-mail | 25. října 2016 v 17:29 | Reagovat

Ahoj!!
Prosím te moc ( na kolenou !) mužů se zeptat ? Tvá pravá barva je blond ze ? Strašně Toužim po zrzavé ...podobně jakou mas ty ! Bohužel mám vlasy hnědé ....někdy světlejší jindy tmavší .( záleží na sluníčku vo mi s nimi udělá )

Všude slyším jen ze mám hold smůlu a ze prostě zrzka hennou nebudu !!

Řekni ze to není pravda ! 😢

71 adriana 13 adriana 13 | E-mail | 4. dubna 2017 v 21:05 | Reagovat

Zdravím,

zkoušela jste tuto hennu? Pokud ano, dejte vědět jaká byla. www.voono.cz/produkty :-)

72 Jazestok Jazestok | E-mail | 4. července 2017 v 5:46 | Reagovat

viagra 5mg canada announcements
http://viagra.withoutdoctorprescriptions.com - viagra without prescription
  viagra 20mg online views
<a href="http://viagra.withoutdoctorprescriptions.com">viagra no prescription
</a> - viagra for women groups
i am 30 is viagra benificial

73 Phillizadmib Phillizadmib | E-mail | 6. července 2017 v 4:07 | Reagovat

viagra commercials settings
http://withoutdoctorprescriptions.com - viagra no prescription
  best online viagra softabs
<a href="http://withoutdoctorprescriptions.com">viagra without prescription
</a> - levitra viagra or viagra which is the best
viagra 20mg replies

74 Edwazdillug Edwazdillug | E-mail | 18. října 2017 v 1:45 | Reagovat

cialis 20mg review faq
http://cialiswalmartusa.net - generic cialis at walmart
  viegra
<a href="http://cialiswalmartusa.net">cialis over counter
</a> - cialis generic cheap vbulletin
cialis to buy

75 Williamanync Williamanync | E-mail | Web | 21. března 2018 v 19:10 | Reagovat

Thank you for helping people get the info they need. Great stuff as always. Keep up the great work!!!
http://thenursery.uk.com/being-on-a-marketplace-for-rather-a-lengthy-time-2/

76 Homerbus Homerbus | E-mail | Web | 21. března 2018 v 19:22 | Reagovat

I have found plenty of useful info on your website particularly this page. Many thanks for posting.
http://broveautos.nl/write-me-my-essay/essay-tips-and-tips-13/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama