Prosinec 2012

DVA-NULA-JEDNA-DVA

31. prosince 2012 v 20:29 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
Bude konec roku a už ke mě tak nějak patří, že ráda hodnotím uplynulé měsíce a vzpomínám na vše, co se událo - jako VLONI. Tenhle rok byl pro mě nejlepším rokem v mém dosavadním životě a tak si zaslouží svůj článek.

Ještě než se podíváte na zbytek článku, podívejte se na video, které jsem vytvořila.. rok 2012 mýma očima :)Poslední týden

17. prosince 2012 v 15:37 | LoveShy |  Povídání a novinky
Jsem už několikátý den doma, nemocná a nudím se. Pomalu si připravuju "vzpomínací" článek na konec roku, jako jsem to dělala vloni a letos mě napadlo udělatk ještě tomu něco lepšího. Video. Mám skoro polovinu hotovou a při tvorbě toho videa jsem zapátrala v hlubinách svého externího disku. Zjistila jsem, že mám neskutečně moc gigabajtů fotek a videí a tak jsem se místo nějakého tvoření dala do prohlížení si rok starých věcí. A vzpomínání. Ještěže já pořád nosím po kapsách digitální foťák, natáčím co se dá, a na každou lepší akci tahám zrcadlovku a mám vše zdokumentované. Mám hrozně ráda prohlížení si starých fotek a vzpomínání a těším se, až budu moct tenhle celý rok zhodnotit. Nevím, kdy ten článek zveřejním, asi po svátkách, máte se na co těšit :).

Jinak.. zítra jdu do školy, na popravu. Aneb napsat si posledních deset písemek před Vánocema. Nemám zdaleka nakoupené všechny dárky, na Vánoce ještě nejsem ani trochu ready, mám pocit, že najednou už vůbec není na nic čas. Snad to dobře dopadne. Přinejlepším bude v pátek fakt konec světa a já se všemu vyhnu :D. Když už jsme u toho konce světa - mluví se o tom tolik, až mě to už vadí, těším se, až bude sobota a bude klid. Asi po dvou letech. Na ten den se ale těším dost - bude to všude - ve zprávách, v novinách, na internetu, na facebooku.. a většina lidí si z toho bude dělat akorát prdel. Mimochodem.. najde se tu někdo, kdo tomu věří? Najdou se tu stoupenci Alue, kteří opravdu věří, že v pátek vstoupí Země do nulového pásma a že tu bude několik dní naprostá tma? Já mám třeba v okolí lidi, kteří mají doma zásoby a pokorně čekají na konec světa. Já jsem tedy realista a nevěřím ničemu, na co si nemůžu šáhnout, tak.

Mám ale celkem vánoční náladu, těším se a tak jsem tu to taky trochu vánočně vyzdobila. Modrý to tu bylo už dlouho. Mimochodem ta fotka z Václaváku je z minulého víkendu a o tom se také ještě do pár dnů zmíním.

Asi budu zabita, ale vyhrabala jsem video z Rock for People, kdy jsme s Luczynkou s promočenýma Converskama hledaly po Hradci holinky! Ani nevim proč, ale baví mě. Úplně živě si pamatuju na tu bezmoc, kdy máte vytopenej stan, čvachtaj vám boty, mokrý vlasy se vám lepí na krk, řasenka teče po tvářích.. a vy máte chuť se jenom smát, protože nic jinýho vám nezbejvá. Jdete si koupit pivo, něco k jídlu, sednete si na zem a na všechno už kašlete. Omluvte nás, byly jsme unavený, mokrý a naštvaný :D


Ocenění Originální český blog

15. prosince 2012 v 20:56 | LoveShy |  Povídání a novinky
Děkuju všem za podporu. Jak jsem zmínila na konci minulého článku - přestala jsem mít chuť tu pokračovat. A ne z toho důvodu, že už nebudu na titulní stránce blog.cz, ale že mě prostě přešla chuť. Na druhou stranu jsem netušila, kolik lidí se za mě postaví a mám z toho velkou radost. A dost mě to překvapilo, nepatřím k nejsebevědomějším lidem a nikdy jsem nepřemýšlela, kolik lidí sem pravidelně chodí a rádo se vrací.. Tak jsem si tak říkala, že když je vás tolik, byla by tu toho asi škoda. Nemohu nic slíbit, ale pokusím se neskončit.

A teď k věci. Už je to nějaká doba, co mě Brabikate "ocenila" jako jeden ze tří originálních českých blogů (podle ní). Toto ocenění mě velice potěšilo a i to, co o mě napsala. Tímto jí ještě jednou děkuju! :). Teď je na mě, abych vybrala další tři blogy, které jsou v mých očích "nej", což je pro mě nadlidský úkol. Ale pokusím se!

1. Luczynka - Nedávám jí ocenění jen proto, že jí znám osobně a že je to moje dobrá kamarádka. Dávám jí ho proto, že je to velice originální osoba, která si razí cestu světem a životem podle svýho a je jí jedno, co si o ni kdo myslí. Dobře fotí, je šikovná a umí vyrábět trička, šperky, doplňky.. Mám ráda její styl života a hudební vkus, její upřímnost a otevřenost.

2. Gabriella15 - Většina z nás ji zná, prostě Gábi. Dávám ji ocenění za to, jak se postupně zlepšuje ve focení a jak je to moc znát. Má skvělé fotky a fotí skoro neustále, bloguje aktivně (nový článek téměř den co den). Někdy mi trochu vadí její přístup a nadávání protože já jsem úplný opak, ale ona taková už je a tak to tak beru.

3. Lady Intrikánka - A teď trochu z jiného soudku. Nemohu si pomoct, ale mám strašně ráda její styl psaní. Málokdo umí psát tak vtipně o všedních věcech, že to zaujme i člověka, který vůbec netuší o co jde. Prostě se mi trefila do vkusu, je mě mrzí, že nepíše v poslední době tak často.

A teď jdu slečny o tomto článku informovat a na nich bude opět vybrat jejich tři originální blogy :)

Vyhazov z AK?

11. prosince 2012 v 17:10 | LoveShy
Před pár dny jsem napsala po delší době nový článek a jako obvykle asi za hodinu jsem se šla podívat na reakce. Návštěvnost byla podezřele nízká, a tak se dívám na hlavní stránku blog.cz jestli tam můj článek ve výčtu nejnovějších článků členů AK je.. a nebyl. Tak jdu na klub.blog.cz a dívám se do seznamu lidí autorského klubu.. a nejsem tam. Tak si tak říkám, co je špatně.

V autorském klubu jsem od samého začátku, kdy měl asi tisíc členů, přežila jsem ten velký vyhazov a úspěšně se v něm držím už přes tři roky. A proč, z ničeho nic, tam nejsem? Bez udání důvodu? Já to nechápu. V tu chvíli se mi chtělo brečet.

Na blogu jsem se vždycky snažila - psát smysluplné články, psát je pravidelně a vkládat sem své fotky a jima to oživovat. Nemám pocit, že bych porušovala nějaká pravidla. Myslím, že můj blog už víc autorský ani být nemůže.

Psala jsem slušný mail s prosbou o vysvětlení nastalé situace na klub@blog.cz a taky na blog@blog.cz a taky na Standův osobní email, ze kterého mi v minulosti psal. Po pár dnech - žádná odezva. Tak jsem se tedy naštvala a napsala jsem komentář v tomtéž znění jako byl ten email pod tento nový článek na Srdci blogu. Můj komentář byl číslo 5 a pár blogerů mi na tam něj odpovědělo. Všechny komentáře jsou nyní smazané. Proč?

Přestala jsem chápat smysl Autorského klubu, neboť si tam stejně každý dělá se seznamem členů co chce; ti, kteří by tam být měli tam nepatří a pak se najde pár, co se tam ocitlo nejspíš omylem. Jsem zklamaná. Nejde mi o to patřit mezi pomyslnou elitu (která elitou není), ani mít svůj nejnovější článek ve výpisu na hlavní stránce blog.cz. Štve mě, že se tu dějí věci bez vysvětlení, jedná se tu se mnou jak s dementem. Štve mě, že já tu na něčem několik roků pracuju a pak si mě jen tak vyhoděj a ignorujou mě. Připomíná mi to naší vládu - nechápu ten systém.

Nikdy jsem neplánovala z AK odejít, protože přiznejme si - kdo tam je je rád a celkem mu to zajišťuje přísun nových čtenářů. A blogování mě vždycky bavilo, dělala jsem to kvůli sobě. Naneštěstí mě teď úplně přešla chuť. Nevím, zda má smysl pokračovat a plácat se tu. Nechce se mi, moje hrdost je uražená a motivace fuč.

Nebudu nadávat - na nikoho. V hlavě si myslim svý a tam si nadávám až až. Všichni víme, jak to s AK je v prdeli, ale chtěla jsem, aby jste se dozvěděli tohle. Tak si dejte pozor, třeba vás vyhoděj taky. Nejvíc mě sere, když někdo není schopnej podat rozumný vysvětlení a dělá mrtvýho brouka. Blog je komunita lidí, co se maj navzájem kámošit a hlavně spolu nějakým způsobem komunikovat, a to se jaksi neděje. Jsem zklamaná a naštvaná.


Stužkovák

7. prosince 2012 v 17:41 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
Před několika lety kdosi přišel s výmyslem zvaný stužkovací večírek/stužkovák/stužkáč/whatever. Je to vlastně úplně k ničemu, ale je to strašně dobrá akce. Když se povede.

Třída se sejde, pozve pár učitelů, jí se a pije.. a je to sranda. My jsme to pojali se vším všudy. Naše třída je totiž hrozně skvělá, máme skvělý nápady a dobře si rozumíme, rozhodování je někdy trochu obtížnější, ale vždycky se nějak dohodneme. Vymysleli jsme téma šedesátých let - hippies (s pyšností musím říct, že jsem ho prosadila já a byla jsem šťastná, že se to ujalo, šedesátý léta jsou moje doba). Zamluvili jsme si restauraci, koupili velký raut, pozvali většinu učitelů, zajistili aparaturu a vymysleli program.

Den D byl 30.11 - minulý pátek. Začalo to tím, že jsme šly s holkama městem oblečený jak magoři, co vylezli ze sekáče. V oné restauraci jsme se postupně scházeli a vyzdobili jsme si to tam znakama "peace" vyrobenýma z kartonu. Když jsme všichni dorazili, začali se scházet i učitelé. Nakonec nám jich dorazilo 6 a byli jsme rádi.

A náplň večera? Většinu času jsme bláznivě tancovali na Beatles, Arethu, Beach Boys, Jamese Browna a tak dáále, dělali jsme blbosti a bylo to strašně dobrý. I učitelé se přidali. Já jsem nachystala prezentaci fotek, když jsme všichni byli malí a učitelé museli hádat kdo je kdo. Pak jsme měli nachystané vědomostní kvízy. Asi uprostřed jsme si zazpívali písničku "San Francisco" za doprovodu asi pěti kytar a připili jsme si šampaňským. Došlo i samozřejmě na samotné stužkování - udělali jsme dvě řady stojící proti sobě a dotyčný musel mezi nimi, za skandování svého jména, projít až nakonec k třídnímu, který ho obrovskou plyšovou kytkou "pasoval na maturanta" a dostal stužku. Raut byl výbornej, snědli jsme to všechno do hodiny. Pár lidí se roztomile přiopilo, hlavně ti, co běžně nepijí a o to větší byla sranda. Fotili jsme se, povídali, hráli hry, jedli, pili.. ani chvilku nebyla nuda a my si všichni tak nějak uvědomili, jak moc skvělej kolektiv jsme a že si budeme za pár měsíců opravdu chybět.

V noci jsme ještě pokračovali do jednoho klubu, kde jsme vypadali jak banda debilů :D. Ale to bylo taky vtipný, znala jsem tam asi milion lidí, protože tam běžně chodím ustrojená tak, aby mi to fakt slušelo. Mimochodem, moje oblečení? To opravdu stálo za to. Džíny až nad pupík, sociální tílko, džíska, lennonky a šátek na hlavě. Asi by jste mě nepoznali :) jsem prostě ta s tím pruhovaným šátkem (vlajka USA) na hlavě :D

Máme asi dvěstě fotek (od fotografa), ale dám sem ty, na kterých jsem já (i těch je celkem dost :D). Alee dle mého názoru je mnohem mnohem povedenější video. Tak se mrkněte :)