DVA-NULA-JEDNA-DVA

31. prosince 2012 v 20:29 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
Bude konec roku a už ke mě tak nějak patří, že ráda hodnotím uplynulé měsíce a vzpomínám na vše, co se událo - jako VLONI. Tenhle rok byl pro mě nejlepším rokem v mém dosavadním životě a tak si zaslouží svůj článek.

Ještě než se podíváte na zbytek článku, podívejte se na video, které jsem vytvořila.. rok 2012 mýma očima :)

Leden
Nový rok jsem začala Silvestrem doma s rodiči, což mi ani nevadilo, poprvé po několika měsících jsem se sešla s mým dobrým kamarádem, doma jsme měli pár rodinných sešlostí a také si vzpomínám na dvě naše party s lidma které navazovaly na ty z loňska - byli jsme tak trochu rozjetý. Běhala jsem také s kamarádkou po Liberci a kreslily jsme fixama všude svoje značky a tento měsíc jsem zakončila lehkou poblázněností jedním člověkem (snad to bylo oboustrané).


Únor
Oslavila jsem své 18. narozeniny dvakrát - jednou v klidu u čaje a po druhé na party, s kamarádkou jsem vyšlapala na liberecký "Hollywood" (aneb nápis Liberec) a daly jsme si kebab a obě po něm celou noc zvracely (od té doby ho nemůžu ani cejtit), proběhla oslava kamarádčiných narozenin u ní doma - večer plný her a alkoholu, navštěvovali jsme maturiťáky a odjeli do Alp, pokračovala poblázněnost člověkem který na mě začal z vysoka..


Březen
Vrátili jsme se z úžasných Alp a já díky mojí fotce vyhrála objektiv Sigma 70-300mm na blog.cz, chodili jsme na bláznivý party každý pátek a byli jsme vyhození z busu v 5 ráno a museli jsme jít pěšky domů. Začala jsem chodit do autoškoly na teoretické hodiny a navštěvovali jsme další maturiťáky. Propukla u mě kožní nemoc a já se začala léčit.
Duben
Naše party pokračují až to někdy přeháníme a má to nepříjemné důsledky - díky nim si však uvědomím, že mám těch divokých nocí dost a trochu se zklidním. Mám první jízdy - někdy je to dobrý někdy blbý a to mě dost deptá. Akce s kamarádama jsou klidnější jako třeba fajn čarodejnice se třídou za Libercem. Jsem často nemocná.Květen
Našemu pejskovi je 7, je teplo a jezdíme na brusle, návštěva Miss Liberec kde se naše kamarádka umisťuje. Celý měsíc - máme praxe ve škole podle naší volby a tak jsem ve firmě mýho taťky, flákání, ob den jízdy, učení se na autoškolu. Pátky a víkendy trávím pro změnu s kamarádama, jedu jednou do Prahy místo praxe a pak ještě jednou na Human Body s rodinou. Děláme první závěrečky v autoškole - všichni neúspěšně (jen jízdy).
Červen
Mamka se stěhuje do baráku, probíhají oslavy na chalupě s rodinou - opilí tam jsou úplně všichni. Končíme s praxí a děláme následně opravky v autoškole - opět všichni neúspěšní. Škola je náročná, děláme do toho pitomé obhajoby praxí. Dozvídám se že pojedu na podzim na stáž, což vyvolává zajímavé reakce. Sestřičce je půl roku. Koná se skvělá party po dlouhý době s holkama (a taky pro mě dosud poslední dobrá). Dostáváme vvysvědčení a končíme o týden dřív ve škole. První hennování vlasů, grilovačka u učitelky doma, výhra lístku na Rock for People, skvělá akce s Luczynkou - přesvědčování jí že spolu pojedem na RfP, třetí neúspěšné závěrečky v autoškole.

Červenec
Ze dne na den sbalení se a odjezd na Rock for People, kde jsme zažili nejlepší 4 dny - vedra, úpaly, bouřky, bahno, hlad a žízeň. Taky jsem měla mírné zdravotní problémy potom, ale stálo to za to. Užívání si prázdnin - ať už s kamarádama nebo rodinu, flakání se, oslavy narozenin, nejrůznější akce, Praha s Nikie, konečně udělání řidičáku!!, svatba bratrance, začátek mého velkého kašle až do podzimu, úžasná Benátská noc (takové volné pokračování RfP).Srpen
Extravagantní focení kamarádky a výlety kolem Liberce - skvělý týden s novýma lidma. Odjela jsem na Moravu za Nikie 400km daleko a tam jsme si užily skvělých pár dní ať už u ní doma nebo v Brně. Po příjezdu domů - splnění snu - jedu ihned do Prahy na koncert Foo Fighters. Získávám řidičák, navštívím další svatbu, akce s kamarády. Jezdím konečně sama autem, jedem na výlet do Prahy s rodinou na kožní kliniku, focení focení a super zakončení prázdnin.


Září
Opět škola, začalo divný období. Účastnili jsme se přípravných kurzů na stáže. Byla vyhlášena prohibice, což nikoho z nás moc neštvalo. Dostali jsme týden volna - dělání oken ve škole, trávení času s kamarády, loučení se se všema.Říjen
Odjela jsem na tři týdny sama do Švédska, tam je to stále dokola - práce, doma, focení, nákupy jídla, vaření, trávení času osamotě, výlet do Kodaně, výlet pár kilometrů na sever, hledání losa.. aneb nejúžasnější životní zážitky. Smutné slzavé loučení, pěkné přivítání po třech týdnech doma, první sníh.


Listopad
Pořád jen škola škola, nic víc pro mě listopad neznamenal. Museli jsme dohnat zameškané učivo a ještě máknout společně s těmi, co tu zůstali a do toho se začít učit na maturitu. Peklo. Plus stužkovák se třídou a vyhazov z AK. To byl listopad.
Prosinec
Menší tlak ve škole, výlet do Drážďan a do předvánoční Prahy, nakupování dárků, poslední dny školy, konec světa, sestřičky oslava jednoho roku, několikery Vánoce - s kamarády, s rodinou.., krásný dárky a pohoda.


Ne nadarmo to považuji za svůj nejlepší rok. Bylo toho strašně moc. Minulý rok jsem si říkala, jak se strašně povedl a ani za nic jsem nevěřila, že tenhle by ho mohl překonat. A teď si to samé myslím o příštím roku, ale teď už opravdu, že tento rok nepřekoná nic. Alespoň po pár dalších let.

Měsíc co měsíc se něco dělo a jsem za to moc ráda. Samozřejmě je to z velké části tím, že mám kolem sebe skvělé lidi, protože bez nic by se to neobešlo. Měla jsem taky neskutečně moc štěstí, až si občas říkám, čím jsem si ho zasloužila. Jsem ale i trochu zastánce toho, že každý si je svého štěstí strůjcem.. ať už tím, co dělá, jak se snaží nebo jenom přístupem k životu.

A tak jako vloni.. vzpomínám. Jak jsem na Silvestra seděla v tom samém pokoji u toho samého stolu jako dnes a cvakala do toho samého notebooku shrnutí loňského roku. O rok mladší, však v hodně věcech jiná.. a přemýšlela jsem, co mi 2012 přinese. A teď jsme zase tu. A já opět nevím, co se stane další rok. Jestli bude dobrý nebo špatný, ať už se budu snažit sebevíc - dozvím se to právě až za rok. Strašně to uteče, tak jako vždy. Vždyť rok je strašně dlouhá doba, za kterou se toho tolik stane, ale zpětně je to jen mrknutí oka.

V roce 2012 jsem poznala, jaké to je, když o vás někdo stojí a nehodlá se vzdát. Poznala jsem, jaké to je, o někoho stát a nevzdát se. Někdy jsem probrečela několik hodin, někdy jsem se několik hodin dokázala smát. Zažila jsem pocit euforie, když jsem vyhrála objektiv nebo lístek na Rock for People. Zažila jsem pocit jiné euforie, když jsem sjížděla několik kilometrů dlouhou sjezdovku v Alpách s přáteli po svém boku. Podobné pocity jsem měla, když mi komisař řekl, že jsem udělala ten podělanej řidičák. Užívala jsem si chvilky, kdy mi lidé přáli k 18. narozeninám (a já si i tak stále nepřipadám dospělá). Bylo skvělý vidět oblíbené a slavné kapely pár metrů od nás a užívat si hudbu mezi tisíci dalších.. a to po čtyři dny. A neřešit nic, spát v bahně a jíst housku denně. Plnit si sny. A poznávat nový lidi a upevňovat vztahy se starými přáteli. Tedy, co se týče vztahů, trochu se zas projevilo kdo jaký je a kdo mi stojí za pozornost. Zažila jsem protančené noci plný alkoholu, prosmátý hodiny ve školních lavicích, blbiny odpoledne po škole, proválené víkendy u filmů, hodiny vážných i veselých konverzací. Sledovala jsem, jak mi roste sestřička před očima a jak dělá všechny pokroky v prvním roce svého života. Zkusila jsem si pracovat v zahraničí, bydlet tam a postarat se o sebe, vypotácet se z letiště a nasednout na správný letadlo domů. Mám zase tisíce nových fotek a podobný počet zážitků a zkušeností. Z mého domova, z Prahy, z Brna, z Hradce, z Moravy, z Rakouska, z Drážďan, ze Švédska nebo Dánska.

Na tenhle rok budu ráda vzpomínat a budu doufat, že každý další v mém životě bude alespoň z poloviny tak dobrý jako dva-nula-jedna-dva :)
 


Komentáře

1 Adelaine Adelaine | Web | 1. ledna 2013 v 5:31 | Reagovat

Pro mě byl tenhle rok nejhorší, je vtipné sledovat, jak to má každý úplně jinak. Každopádně to video je fakt super!

2 Caty Caty | Web | 1. ledna 2013 v 17:40 | Reagovat

krásnej článek,tyhle shrnutí mám děsně ráda:))
jsem zvědavá,co nám ten letošní rok přinese.

3 Kannča Kannča | Web | 1. ledna 2013 v 17:51 | Reagovat

Kdybych si nepsala blog, tak bych takovýhle shrnutí asi v životě nedala.. Ale ikdyž si ho píšu tak mi to přijde stejně moc pracný :D
Fakt se ti ten článek povedl :)
A třeba se ten rok 2013 povede ještě víc než ten minulý :)

4 Luczynka Luczynka | Web | 1. ledna 2013 v 18:05 | Reagovat

První sníh:D Pamatuju si, jak jsme byly rozčílený obě:D:D
I já tenhle rok považuju za ten nejlepší, vždyť víš:)

5 L'Artiste L'Artiste | Web | 1. ledna 2013 v 19:46 | Reagovat

Divím se, že se všechny ty zážitky vešly do 1 roku :-)
Rozhodně ti přeji aby tenhle rok byl alespoň tak dobrý jako ten předešlý ;-)

6 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 1. ledna 2013 v 22:45 | Reagovat

Shrnout to tak, aby to nebylo pomatený anebo dejme tomu nudný, to je umění. (Video je samozřejmě SUPER.)
Přijde mi vtipný (anebo ne vtipný, prostě dobrý), že jak to tu postupně vyjmenováváš, já si vzpomínám, jak jsem to tu četla. (Což je pro blogera sakra kompliment, že jo? :D)
Jinak - ten medvědí dort? Kdo má nervy se s tim takhle vymazlit?! :)) Nádhernej!!

7 Marťula Marťula | Web | 2. ledna 2013 v 23:30 | Reagovat

Obdivuju, že jsi dokázala napsat článek o všem, co se ti v roce 2012 přihodilo a tak trošku tiše závidím všechny tvé zážitky. :) Ten můj rok byl oproti tvému docela nudný. Uvidíme, co přinese tento.
Přeju ti spoustu dalších úžasných zážitků, ať se máš čím chlubit a my máme co číst. :))

8 Ronny Ronny | Web | 3. ledna 2013 v 13:30 | Reagovat

Přesně takhle nadšená jsem byla já z předminulého roku, ten 2012 už se mi tak moc nepovedl, taky jsem o něm psala článek, ted mě napadá, že to tak cítím možná i proto, že jak píšeš i ty, je těžké zažít ještě něco víc super. Jinak na tvůj blog chodím moc ráda, už ani nevím, jak jsem na něj narazila. Přeji mnoho zážitků v roce 2013 :)

9 WildChild WildChild | Web | 3. ledna 2013 v 21:29 | Reagovat

Já nevím proč, ale mě to video téměř rozbrečelo, krása!!
A taky mám děsnej pocit, že jsme se někde viděly...

10 Sentencia Sentencia | Web | 4. ledna 2013 v 11:10 | Reagovat

máš to krásně všechno sesumírované. Tyhle tvoje bilancující články mám hrozně ráda, ale zároveň ti při jejich čtení skoro vždycky závidím. zažila jsi toho tolik, tolik akcí, výletů, zážitků... mám pocit, že můj pocit se nějak zaseknul a já stojím pořád na místě, kde se nic neděje, nikam se nejezdí, všechno je při starém... mám z toho pak vždycky blbou náladu, ale za to ty nemůžeš ;) přeju ti, ať je tenhle rok ještě úspěšnější a zajímavější, než ten předchozí, ať se ti všechno vyplní tak, jak si přeješ a ať se ti ve všem daří ;)

11 FatLady FatLady | Web | 4. ledna 2013 v 20:10 | Reagovat

já koukám, že sis ten rok pořádně užila a doufám, že ho 2013 překoná, jedině pro tvoje dobro :-) Doufám, že se zase brzo ozveš s nějakým článkem, hrozně ráda k tobě chodím...

12 Lenin Lenin | Web | 6. ledna 2013 v 22:44 | Reagovat

Krásný video, krásný fotografie, vyčerpávající rok. Závidím ti Švédsko, zemi, kterou chci strašně moc navštívit (i když tu práci bych si odpustila :D) a vůbec tu nabitost roku 2012. Hlavní je, že ho hodnotíš pozitivně a budeš na něj ráda vzpomínat! :)

Jó a - mohla bych se zeptat na jméno druhé písničky z videa? Zamilovala jsem se. :)

13 Gabriela Gabriela | Web | 14. ledna 2013 v 16:49 | Reagovat

Trošku mimo téma článku,ale... jsi opravdu velmi nádherná. A možná to bude znít divně, ale byla by jsi skvělý objekt k líčení. Vždycky, když vidím někoho s tak zajímavým obličejem, probouzí to ve mně chuť toho člověka namalovat. No, asi úchylka...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama