Leden 2013

Od Vánoc až sem

12. ledna 2013 v 22:10 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
Strašně dlouho jsem nenapsala souhrnný článek, jak to jde a co se děje, tak bych to ráda napravila. Děje se toho totiž moc moc a já nestíhám. Ale popořádku.

Já, autorský klub a Standa
Jak to celé bylo, je a dopadlo? V listopadu jsem byla nečekaně vyhozená z AK (a nebyla jsem jediná). Bez udání důvodu a bez jakékoli reakce na emaily a komentáře. Hodně lidí se za mě postavilo a dá se říct, že se rozjela prostestní vlna hlavně proti Standovi a autorskému klubu samotnému. A až teď, začátkem ledna jsem se dočkala vysvětlení. Standa mi poslal email, který mě upřímně řečeno celkem rozesmál, protože ač mě napadaly různé důvody vyhazovu, tohle jsem vůbec nečekala. Řekla jsem si, že tu naší konverzaci zveřejňovat nebudu, ani to nebudu sáhodlouze rozpitvávat, jen to chci všem objasnit, aby byl klid a vy jste věděli pravdu. Šlo o to, že on se na podzim hádal s jedním mým kamarádem - blogerem a vyhrotilo se to natolik, že ten jeho blog byl smazán. Kamarád si následně stěžoval na facebooku na svém profilu a já pod to napsala svou reakci. Nebylo to ode mě hezký a možná jsem se unáhlila, protože jsem znala jen pohled z jedné strany, ale na druhou stranu to bylo v afektu a nebudu cenzurovat svoje názory jak za totality, kdy odpůrci režimu byli za své špatné vyjadřování se vůči vedení umlčování a trestáni. Víte, paradoxně to byla pouze tři slova a nikdy jindy jsem se vulgárně nebo nějak ošklivě o Standovi nevyjadřovala. A ta tři slova mi zajistila vyhazov z AK - Standu to, co jsem tam napsala, prostě naštvalo. S odstupem času si uvědomil, že to byla blbina a vrátil mě zpátky, neboť osobní spory by se takto řešit prostě neměly. Mrzí ho to a to je asi to nejlepší - číst si po těch všech kauzách, že se MĚ omlouvá.

Odepsala jsem mu a včera mi napsal znovu, dlouhatánský email, něco na styl toho článku na klub.blog.cz. A já nevím.. rozhodla jsem se, že definitivně přestávám řešit Standu a autorský klub. Samozřejmě v něm zůstávám, protože bych byla blbá kdybych odešla, a budu se snažit blogovat dál, zase najít tu chuť a být dobrým členem. Když ale někde narazím na článek s touhle tématikou, tak mizím. Svůj názor stále mám, ale unavuje mě to řešit. Nesouhlasím s hodně věcmi, které udělal.. na druhou stranu je nemožné uspokojit tolik stovek, tisíců uživatelů. Jsem si se Standou kvit. Ještě jednou - děkuju všem, co mě podpořili a zastávali se mého členství, toho si moc vážím a právě pro vás se tu budu snažit dál.

Ostatní věci, které si už nikdo nepřečte a které se vztahují k fotkám níže :D
  • Před Vánoci jsem byla v Praze a v Drážďanech. Na Drážďany jsem neměla tolik času, byli jsme tam týden před prázdninama se školou, ale je to tam skvělý. Hlavně trhy mají mnohem různorodější a vymakanější než v Praze a celkově.. německé Vánoce jsou skvělé, oni to slaví ve velkým stylu. Za rok tam určitě jedu a na celý den. V Praze jsem byla ještě týden předtím, trhy už tam byly a ten den ještě krásně chumelilo. Prahu miluju pro její atmosféru - v létě a v zimě možná ještě víc. Na tu pro mě ani Drážďany nemají. Mohla bych strávit hodiny couráním po Starém městě. V Praze jsem tedy byla ještě o prvním svátku vánočním, už tam ale nebyla taková ta předvánoční atmosféra, už spíš všichni honili slevy. Já si teda aspoň koupila svou první věc z LUSH (teda, první, co jsem si koupila sama) a to šampon na vlasy Trichomania a nemůžu si ho vynachválit! :))

  • Sestřička Vaneska oslavila první rok života a tak se pořádala oslava, byla to fajn rodinná sešlost :).

  • Vánoce byly jinak skvělý, jen to hrozně uteklo, že mi ani nedošlo, že nějaké jsou. Letos mám slíbené šaty na maturiťák, ale jinak jsem ještě dostala knížku Hunger games (do týdne jsem jí přečetla - 700stran), poukaz na líčení na ples, krém na mou špatnou pleť, hrníčky, sprchový gel, sůl do koupele, parfém co si vždycky přeju, deštník, asi patery náušnice, tričko, termohrnek ze Starbucks, kryt na mobil s USA vlajkou, spodní prádlo, krém na tělo, lesk na rty, plastové záložky do knížky, čaj, olej na vlasy, foťák (viz minulý článek) a peníze. Všichni - rodina i přátelé - mi udělali hroznou radost. A já snad jim taky.

  • Návrat do školy po Vánocích je teď nic moc. Jsem maturant, takže to přestává bejt prdel. Ale já to dám!
    Byla jsem minulý pátek na plese v Jablonci n. Nisou, který uváděli Viral Brothers a bylo to celkem fajn. Týden co týden mají plesy další školy a my jsme celkem brzy také na řadě. Je to ale šílený - učit se na maturitu, vymejšlet ples, shánět šaty, boty.. tenhle rok je mazec.

  • Dnes jsem byla v Polsku na nákupech, ještě předtím jsem ale poprvé volila. Už mě to ale celé nebaví, strašně se to řeší, všichni se kvůli tomu hádaj. Dyť každej máme právo na svůj názor, já mám taky svý oblíbence a nikomu to nenutím. Každý to vidíme jinak, tak proč se hádat kvůli tomu, co kdo hodil do urny? To, že tam někdo hodil jinej papír než vy neznamená, že je ten člověk debil. Výrazně líp se stejně mít nebudem s nikym z nich. Lidi jsou fakt jak pošahaný. Má volba padla na číslo 9. Volím Karla, Karel postoupil a Karla budu volit again! Koho jste volili vy?

Fotek je asi kvadrilion.. no, jsou velké, tak trpělivost. Nestíhala jsem to zmenšit.
A blbne řádkování, takže mezi fotkama možná nebudou mezery, nevím co s tim je!!
Lomografie

8. ledna 2013 v 19:17 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
K letošním Vánocům jsem mimo jiné krásné dárky nečekaně od kamaráda dostala lomo foťák. Kdo neví o co jde - základem lomografie byl původně populární sovětský fotoaparát LOMO LC-A a díky technické nedokonalosti a specifickému vzhledu výsledné fotografie se tento styl proslavil a v současnosti se vyrábějí nové verze těchto aparátů. Je to takový "styl", nevznikají z toho žádné mistrovské kousky, ale zajímavé momentky ze života. Můj foťáček dělá navíc efekt "rybího oka". Zatím jsem nafotila jen první film a jsem v půlce druhého, tak jsem se chtěla pochlubit! Musím to ještě vykoumat, ale baví mě to. Je to příjemná změna a celkem mi chybělo čekání na vyvolaní filmy a následná radost z povedených fotek, které držím v ruce :))

A jen tak mimochodem. Jsem zpátky v AK. Díky Stando, ale moc to všechno nechápu.
Proč můj náhlý neodůvodněný vyhazov a teď zase návrat. Četli jste?