Duben 2013

Maturujem s klidem

27. dubna 2013 v 21:51 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
Čauky :)

Minulý týden jsme psali maturitní práci - praktickou písemku z ekonomiky a účetnictví. Měli jsme z toho všichni hroznej strach, protože látky bylo hodně a nevěděli jsme, co nám tam dají. Učili jsme se na to strašně dlouho a snad každej den odpoledne. V den písemky jsem ani nebyla nervózní, kupodivu. Věřila jsem si, když jsem se tak učila a na 4ku se to snad vždycky dá zvládnout. Všechno probíhalo hrozně moc oficiálně, všichni jsme byli nastrojený, učitelky to prožívaly.. A když nám zadaly zadání a já si ho v rychlosti prohlídla, zjistila jsem, že je to dost jednoduchý. Pustili jsme se do práce a měli na to následujícíh pět hodin. Nestačila jsem věřit svým očím, když jsem viděla ty jednoduchý výpočty.. myslela jsem si, že si z nás někdo vystřelil a už předem jsem věděla, že na 4ku to musí být, pokud se někde omylem neseknu. Hodiny běžely, bylo to hrozně v pohodě, během toho jsem si jedla sváču, chodila na záchod, sem tam jsme si s ostatníma řekli jak to jde a učitelka chodila a kontrolovala nám účto a naznačovala co je v nepořádku. Měla jsem to hotový asi hodinu a půl před koncem a tak jsem si to ještě kontrolovala, ale beztak jsem to pak odevzdala dřív. Po písemce jsme to šli zapít koktejlem a ještě jsme pak asi v deseti lidech seděli na terásce ve městě a povídali si. Byl to úžasný pocit mít část maturity za sebou a mít z toho dobrý pocit.

A příští týden státní maturita, té se moc nebojím. Jak jste na to vy - ostatní maturanti? :)

Následující den po písemce - minulý pátek - jsme s mamkou, jejím přítelem, bráchou a ségrou vyrazili na wellness víkend do Harrachova. Bydleli jsme v hotelu Centrum přímo pod můstkama a měli jsme dvacet wellness procedur jako jsou masáže, bazén, solárium atd. Bylo to tam hrozně hezký, i když jsme neměli všechny slíbené procedury. Bohužel ale Vaneska strašně zlobila, je totiž hyperaktivní a pořád musí něco dělat. Ani moc nespala, takže si myslím, že mamka s přítelem si to tolik neužili. Pořád jsme všichni byli ve střehu. Brala jsem sebou foťák a mám spoustu nových fotek Vanesky :).

Jinak - včera jsme měli poslední zvonění, tak se brzo těšte na další fotky.


Tangle Teezer a Instagram

5. dubna 2013 v 17:56 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
Už je to dýl, co jsem se neozvala a ráda bych to napravila. Je zajímavé, že každoročně mám na jaře nejmíň článků, s létem se jejich počet zvýší a čím větší je zima, tak zas píšu méně. A proč píšu méně? Protože nefotím. A nějak se mi nechce dávat články bez fotek, když ani nemám nic důležitého na srdci.

Je pátek a ani si neříkám "konečně" protože mě čekají poslední dva týdny školy, a je to strašně zvláštní pocit.. Vždycky to byly nekonečné roky, dlouhé měsíce a týdny a teď už nám zbývají jenom dny. Jsem v té třídě ráda, s těmi lidmi mě to baví a tak si teď v podstatě ještě užívám každý den, dokud to neskončí. O víkendech se musím beztak dost učit, za 13 dní mě čeká první maturitní zkouška, tak se poctivě připravuju. Půjde o praktickou část, a to o pětihodinovou písemnou práci z propočtů z ekonomiky, účetnictví a napsání dopisu z korespondence. Jestli vám příjde, že to zní nechutně, tak naživo je to ještě nechutnější. No jo, to se zmákne :)