Květen 2013

Už se to blíží

15. května 2013 v 20:27 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
Učím se na maturitu :D. Achjo. Už mě to slovo úplně leze krkem. Střídají se u mě pocity toho "Joo, času dost, to zvládnu" a pak zas "Do hááje, dyť je to už ZA CHVÍLI!". Trochu se bojím, ale o to víc makám, samozřejmě. Jinak, moje datum bude v úterý 28.5. v 13.30! Čeština, účto, eko, ájina. Jinak - dnes mi přišly výsledky didakťáků, angličtina - 1, čeština - 2. Jsem zvědavá na slohy, ale nebojím se, že bych propadla.

Už mi trochu vadí, jak nemám školu. Ani mi nedochází, že se tam už nevrátím. Ale nebaví mě každej den spát jak se mi zachce a bejt doma zalezlá, když je venku krásně. Připadám si hrozně neproduktivní :D. Občas, když mám krizi, tak uklízím. Aspoň mám pocit, že něco dělám.

Sem tam si udělám volno, protože to nejde nad tím sedět pořád a já u toho ani dlouho sedět nevydržím. Dneska jsem například zabila krásně tři hodiny sezením na magistrátu, protože si potřebuju udělat pas. Když jsem šla na řadu, můj krásný účes od rána už nevypadal tak, jak měl, a pleť se mi krásně leskla.. taky je to na tý fotce krásně vidět :D! Nesnáším průkazový fotky, ještěže na řidičák jsem se mohla vyfotit sama. Snad se mě tedy nikde na hranicích nikdy neleknou. Prošla jsem taky spoustu našich libereckých sekáčů a musím říct, že mají všude super kousky, brzy se zase vydám na lov :). Mám z toho pak mnohem větší radost, když to objevím/za levno, než když bych dala celý obsah peněženky za podobný kousek jen s našitou značkou.

Taky jsem teď byla často u mamky, seděli jsme na zahradě (konečně, po tý dlouhý zimě!) a hráli si se ségrou Vaneskou (17měsíců). A tak jsem zas dost fotila, protože v zimě vevnitř to stálo za nic. Mamka jí šmikla ofinu, když jsem jí poprvý viděla, tak jsem se hrozně smála, protože to má trochu "na blbečka" jak podle hrnce :D, ale zvykla jsem si a líbí se mi to. Hlavně už nešilhá a vypadá starší (bohužel sponku si nikdy nenechala dát). Je to naše zlobivka, už hrozně moc mluví, všechno po nás opakuje, rozumí, učí se.. je to úžasný. Nejlepší je, že se naučila slovíčko "kurva" :D ve smyslu "když někomu něco nejde a nadává". Její tatínek vždycky něco kutí a když se mu to nepovede, tak zakřičí "kuuurva". A ona tedy, když něco nejde, mumlá si pro sebe "kuaa, kuaa" :D. Je to sladký.

V neposlední řadě - prodávám svůj objektiv Sigma 70-300, nemám pro něj využití a leží mi zbytečně na stole. Kdyby jste náááhodou měli zájem, nebo věděli o někom, kdo by měl, mrk sem - AUKRO.Poslední zvonění

4. května 2013 v 20:52 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
Tak nám skončila škola. Minulý týden jsme dostali vysvědčení (4 trojky) a začalo nám "volno" neboli svaťák. Měli jsme tím pádem i poslední zvonění, symbolické rozloučení se se školou, studenty a profesory. Den předem jsme si s kamarádkou vymyslely kostým a společně ho vyrobily, nechtěla jsme jít každá za něco jinýho a ani jsme neměly jiný nápad. Ráno jsme kolem školy stály čtyři třídy tj. kolem sta lidí, takže to bylo hektický. Byl to ale super pocit dělat rámus, vybírat peníze a čmárat po lidech. Někdo se choval divně a prošel kolem nás "Néé, nechte mě bejt, božee, jste trapnýý..", ale drtivá většina nám něco do kasiček hodila, byť jenom korunku, a nechali si na sebe napsat naší třídu rtěnkou. Pak jsme lítali po třídách o hodinách za profesorama a rozdávali jim krepákový růže, vlastnoručně vyrobený. Ještě jsme vyrazili do města, asi pětkrát a ne v plném složení, protože se všem nechtělo. Celkově jsme vybrali přes 5 tisíc a ukončili jsme to v jednu hodinu, protože bylo hrozný vedro a už jsme nemohli :D. Pak jsme rovnou zašli na oběd, na skok domů a večer na koktejl a posedět společně do klubu. Bohužel jsem asi v deset večer už usínala a neprobrala mě ani spolužákova témata "vztahy&sex" :D.

V pondělí jsme fotili tablo, no to byla taky akce, ale o tom zase až jindy. Ve čtvrtek jsme psali slohy z angličtiny, což si myslím, že bylo v pohodičce a včera jsme psali didaktický test z češtiny a sloh. Jak už jste si asi všimli, každý si na didakťák stěžuje. Já v tu chvíli nad tím seděla a u asi pěti otázek jsem si řekla v duchu velký "what the fuck??" :D. Dělala jsem si jich hodně na zkoušku a vždycky jsem ztratila tak pět bodů a zrovna tenhle byl prostě trochu hard. Takže jsem si připadala jak když luštím sudoku, naházela jsem tam nějaký odpovědi a až zpětně mi došlo, že to vlastně byla maturita :D. No, večer jsem si to kontrolovala s "předběžnými výsledky" na facebooku a ztratila jsem asi 12bodů, což je cca na dvojku, takže zas tak hrozný to snad nebude. Sloh jsem si vybrala zprávu na téma "beseda v městské knihovně se známým spisovatelem" a když jsem to dopsala asi hodinu před koncem a četla si to po sobě, byla jsem na to docela pyšná.. TAK SNAD DOBRÝ :D. V úterý poslední písemka - didakťák z AJ, toho se začínám taky bát. Ale pak už jenom ústní, na který bych se jako MOHLA začít učit :D. Držím všem pěsti!

A teď photos. Celé naše poslední zvonění jsem fotila, takže se podívejte, jak to u nás vypadalo :)
(jo, nejvíc peněz nám vydělal - spolužák, co si půjčil od našich libereckých baskeťáků maskota Kondora a další co si půjčil kostým krávy :D maminky s dětma je milovaly!)

Vidět můžete mě, na JEDNÝ fotce :D a jednou mou kamarádku blogerku, tak schválně kdo nás najde :).
Komu se to tu na blogu seká, tak si to prohlídněte na RAJČETI.