Listopad 2013

Zpovědnice

7. listopadu 2013 v 21:00 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu
A tak čas plyne. Střídá se zima a větší zima, špatné a ještě horší nálady.

"Ahoj, jmenuju se Niky a už celou dekádu se peru s panickou poruchou. Avšak posledních pět měsíců je tu se mnou tento nevítaný host každý den, od prvního okamžiku probuzení do posledních chvil před spaním.."

Jsem unavená. Unavená z toho všeho, unavená z léků, unavená ze svého nynějšího života. Tohle je depresivní období, i pro toho nejveselejšího člověka. Ani jsem nestihla barevné listí na stromech a spadané pod nimi, ze dne na den zhnědlo a rozpadlo se na prach. Posunul se čas a sluníčko zapadá ve čtyři. Po ránu mrzne, Ještěd hlásí sníh.

Snažím se dělat své oblíbené činnosti, abych se udržela ve snesitelné náladě. Fotím, čtu si Harryho Pottera, tvořím, uklízím, jím svá oblíbená jídla, sleduju komedie, surfuju po blozích, zpívám si nahlas. Vybírám jméno pro svého nového sourozence.. víte to? Budu mít bráchu, v dubnu, mamka je těhotná.

Poslední říjnový víkend jsme byli v Orlických horách - Říčky, poblíž Rychnova n. Kněžnou na wellness pobytu. Bylo to hektické s dvouročním dítětem. Navíc nám v hotelu po tříhodinové cestě oznámili, že děti do tří let nesmí do hotelového bazénu, kvůli čemuž jsme tam primárně jeli, protože malá miluje vodu. Prý jsme si měli přečíst provozní řád.. ale WTF, copak si někdo v dnešní době čte provozní řády (který se musí stáhnout na jejich stránkách ve formátu PDF a je psán písmem velikosti 3)? Jsou to dementi, prý že tam mají nějaký škodlivý chlor.. když to ublíží dítěti pod tři roky, ublíží to i těm ostatním. Tak jsme aspoň jeli do Rychnova na obhlídku (to město se mi táák nelíbí a viděla jsem tam víc Vietnamců než Čechů - nic proti nim, jen to bylo zvláštní) a také jsme jeli do ZOO Dvůr Králové, kterou máme moc rádi a stihli jsme se párkrát pohádat. Ale jinak to bylo fajn.

"Ahoj, jmenuju se Niky a poslední tři týdny jsou peklo.. a už mám všeho dost.."