"Tak zas za rok"

29. prosince 2013 v 19:00 | LoveShy |  Fotočlánky - víc fotek než textu

V poslední době prosincová témata jako "miluju advent", "náš stromeček", "jak peču dvacet druhů cukroví" vystřídalo chlubení se dárky, "tak zase za rok" a bilancování. Můj život bohužel není teď extra hustej, abych se s tématy nějak lišila. Ano ano, uteklo to všechno jak pjase a před námi celej dlouhej rok do dalších krásných Vánoc. Bylo to moc fajn, dostala jsem věci, co mě potěšily a lidé co mi je dávali věděli, co mám ráda. Nedostala jsem drahý foťáky, tablety, smartphony, notebooky a i přes to byly Vánoce hezké. Ačkoli mám notebook už skoro pět let a je to starej děda, tak funguje a to mi stačí, tak proč chtít novej. Mám čtyři roky foťák, co taky není nejnovější typ, ale nový si koupím, až si na něj vydělám. Mému telefonu budou taky brzy tři roky, ale funguje a že to není pádlo s nejnovějšíma androidama a foťákem s 12mpix, to mě netrápí. Nejsem materialista, spíš mě potěší nápad než hodnota. Hezké Vánoce jsem měla s nejlepší kamarádkou která mě zná a ví co mám ráda, s přítelem který mě překvapil hodně bohatým ježíškem, doma jsme měli fajn atmosféru a Vánoce jsem oslavila druhý den i u mamky. Takže když to shrnu, byla jsem potěšena parfémem (asi nejdražší dárek, domluvila jsem se na něm s mamkou), 4 tričky, mikinou, svetrem, třemi polštářky, řasenkou, dvěma páry bačkůrek, hrou "Pirtički", SD kartou 32GB, čepicí, ponožkami, povlečením New York, hodinkami, obrazem New York.. plus nějaké peníze od babičky. Pro mě je to strašně moc věcí a jsem za ně ráda.

Mám zase docela dost fotek - s přítelem, z oslavy Vanesky druhých narozenin, útržky z Vánoc a fotky z našeho výletu z Prahy. Praha byla moc super, nakoupili jsme v Palladiu super věci ve slevách (Conversky za 390,- really?) a byla jsem poprvé v Subway na kuře Teryaki, dala jsem si po dlouhý době Starbucks - double Toffee nut latte se šlechačkou do toho největšího kelímku, byla jsem na hradě, rebelčila v metru, brečela v metru a byla nasraná, že v Student Agency nefungovaly televize.

Snažila jsem se být v dobré náladě, ale stále je to pro mě těžký. Abych se přiznala, skončila jsem ve škole a od dalšího semestru už nejsem student. Nevím co k tomu víc říct, asi jen že jsem za to rozhodnutí ráda, jen mi dělá vrásky, co bude. Rozhodla jsem se to ale dořešit až po Novém roce. Stále mě pronásledují úzkosti, někdy sotva znatelné, někdy tak hrozné, že nedokážu přestat brečet. Myslela jsem, že mé milované Vánoce a domácí pohoda mě hodí do klidu, ale opak byl pravdou. Byla jsem nějaká nervózní a smutná. Je nepříjemný mít špatnou náladu bez jakékoli příčiny, člověku je mizerně, prázdno, pociťuje takovou beznaděj. Po kapsách nosím Xanax a přemlouvám se, abych si ho nebrala. Skoro vždy se mi to daří a já se chválím, že jsem to překonala. Někdy se ráno probudím a celý den to v sobě mám, snažím se normálně fungovat a smát se, ale večer jsem z toho přemáhání se úplně vyčerpaná. Někdy zase ráno, když jsem u přítele, hmatám vedle sebe, abych ho políbila a v objetí spíme ještě dál, dáme si pak snídani a strávíme společné dopoledne, uvaříme oběd a já jsem naprosto v pohodě jako normální člověk. A potom, další den, stejný scénář, ale já jsem už od rána úplně v háji. Chci tím říct, že nikdy nevím, jak mi bude a pořád se to mění. Občas si říkám - skončí to někdy? Ale většinu času se snažím být pevně, pevně přesvědčená, že jo, že to prostě zvládnu.

Jak jste si užili Vánoce? Jaké máte rádi dárky? V jakém rozpoložení se nacházíte? Máte nějaké vnitřní démony? Jak s nimi bojujete?
Vaneska se těší na miminkoo.. bude to bráška Daniel


Kalhoty ode mě, stylově z H&M!S bráškou Domčou

Kuchyňka - dárek větší než ona sama


Těhule se nám zakulacujeEnjik si rozbaluje svůj dáreček :D


Tématická vánoční série dvou blbečků :D :)
Praha


Koukééj, hradNaše budoucí fáro :D
No není ta Praha krásná??To jsem si dovolila moc! :D
Zas jsem se pro něco nadchla, staromák :D


Slíbila jsem příteli, že o něm něco napíšu, tak na závěr.
Kubíku, děkuju za to, že mi trpělivě podáváš kapesníky a otíráš slzy, vydoluješ ze mě vždy úsměv, i když mi není dobře, necháš mě vybírat televizní kanál nebo film, masíruješ mi záda třpytkovým krémem, kupuješ mi mé oblíbené jídlo snažíš se mi snést modré z nebe i na úkor sebe. Seš moje šunková pizza, můj Lush, můj foťák, moje Vánoce, moje Converska, moje granátový jablko, moje vanilka, můj New York, můj "little piece of heaven"!
 


Komentáře

1 Humbert Humbert Humbert Humbert | Web | 29. prosince 2013 v 19:57 | Reagovat

Ten závěr je krásný :) A fotky jsou naprosto dokonalé! Krásné děťátko! A Vám dvěma to spolu moc sluší ;)

2 Lexi Lexi | Web | 29. prosince 2013 v 20:33 | Reagovat

Malá si očividně Vánoce užila nejvíc, to mi teď v dospělosti chybí :) Krásné fotky.

3 Bobina Bobina | 29. prosince 2013 v 21:15 | Reagovat

Xanax? To je to tak hrozné? Podle mě se dá to, co popisuješ, zvládnout, ne? Nepřijdeš mi jako totálně trpící člověk. Tak se drž! :)

4 LoveShy LoveShy | E-mail | Web | 29. prosince 2013 v 21:58 | Reagovat

[3]: Xanax není heroin nebo sprosté slovo, myslím, že v dnešní době už se s ním hodně lidí setkalo nebo že by to minimálně potřebovali. Psychické potíže se teď řeší mnohem víc než tomu bylo dřív, protože lidi jsou na tom psychicky hůř a hůř. Nejsem totálně trpící člověk, ale dovolím si tvrdit, že i to "málo", co mě trápí mě v životě moc brzdí, nedovedu si představit jak musí být lidem s těžkými depresemi a podobně. Léků mám víc, vše od lékařky, která je předepisuje často mladým lidem kolem maturit, zkoušek, lidem co se prostě necítí dobře.. Nechci tu zmiňovat detaily o mě a aby to znělo, že se nějak lituju, ve skutečnosti jsem tu popsala zlomek toho, co mám v hlavě. Jen chci trochu víc mezi lidi dostat to, že psychické potíže nejsou tabu a že se dají léčit stejně třeba jako angína (jen dlouhodoběji). A děkuji :)

5 sarush ef sarush ef | Web | 29. prosince 2013 v 22:01 | Reagovat

To na konci je hrozně pěkný. A vůbec vám to hrozně sluší spolu. A krásnej článek, zvlášť ty fotky z Prahy. Já ji nikdy neměla moc ráda, teď jí ale docela přicházím na chuť.

6 veznamenistira veznamenistira | Web | 29. prosince 2013 v 22:12 | Reagovat

Krásný fotky! :)

7 Luczynka Luczynka | E-mail | Web | 29. prosince 2013 v 22:27 | Reagovat

Ježiš, ježiš, strašně mi chybíš! Musíme brzo někam zajít, protože jinak se už asi zcvoknu. Přijde mi to jako chvíle, kdy jsme se scházely minimálně jednou do měsíce, viděly jsme se ve škole, byly jsme pivní víly, koncertovaly jsme.
Pořád věřím v okamžik, kdy se tvoje psychický problémy přehoupnou do dobrý nálady, života bez starostí. Hrozně si to přeju a pevně držím palce hlavě TOBĚ, vílo!
Mám Tě ráda a jsem tu vždycky pro tebe ♥

8 Lady I. Lady I. | Web | 30. prosince 2013 v 9:25 | Reagovat

Ha, poslední dobou pořád přemýšlím, co je na tobě jinak, a teprve teď jsem si všimla - sundalas' tulipány! :D Jak dlouho už jsi bez brýlí a já si toho nevšimla? :D
Strašně ti držím palce, abys tohle období překonala. Pokud ti pomůže na chvíli vynechat školy, tak do toho jdi, i když bude pořádně těžký se do toho znovu dostat. Na chemii moc nevěřím, podle mě je dobře, že se snažíš udržet bez léků; vždyť máš ten nejlepší sympatickej dvoumetrovej antidepresant :D

9 Aurora Aurora | Web | 30. prosince 2013 v 11:10 | Reagovat

hezké vyznanie pre priateľa :)
och, skvelé fotky! hlavne tá s vianočnou guľou :D
tak rada by som sa pozrela do prahy...
prečo už nebudeš študent?
a určite nič neber, ono ti nepomôžu vôbec žiadne lieky, lepšie bude, ak sa budeš snažiť porozumieť sama sebe... ja keď mám mindráky, idem za mamkou, tá mi vždy poradí. alebo za kamarátkou.. ;-)

10 LoveShy LoveShy | E-mail | Web | 30. prosince 2013 v 14:00 | Reagovat

[5]: Děkuju, děkujeme.. :) u mě se to s Prahou střídá, ale něčím prostě krásná je!

[7]: Určitě něco podnikneme, štve mě, jak se to změnilo proti těm předešlým rokům, ale v kontaktu jsme, to je hlavní. Budu se snažit, děkuju ti <3

[8]: Hihi, čočky nosím na stálo od září myslim :) je to malá i velká změna, ale přišlas na to, máš zlatýho bludišťáka! Děkuju děkuju! Co se týče chemie, tak úplně "čistá" nejsem (to jsem ti myslím psala do dopisu), ale snažím se, abych se toho co nejdřív zbavila.. joo dvoumetrovej antidepresant pomáhá :D

[9]: Děkuju! :) Student už nebudu, protože jsem skončila ve škole, hlavně kvůli tomu, co popisuju v posledním odstavci.

11 Bobina Bobina | 30. prosince 2013 v 17:17 | Reagovat

[4]: To je jasné, to já vím. I já jsem nad ním uvažovala, že si pro něj k doktoru zajdu, právě před maturitou. Pak jsem si řekla, že to přeci zvládnu (taky hlavně kvůli té frontě u obvoďáka :D). A když to člověk ustojí, posílí ho to a nemusí se krmit léky. :) Někdy je to těžké, ale je třeba se tomu postavit :)
Nechtěla jsem rýpat, nebo tak. Je mi jasné, že každý má jiný práh toho, co snese ;)

12 Nikol Havířová Nikol Havířová | E-mail | 30. prosince 2013 v 22:46 | Reagovat

Když jsem si přečetla tvůj nynější článek, zasekla jsem se u té části, kde píšeš o škole..abych věcem dala pravé jméno, nebudu tě tu zatěžovat svýma blábolama o tom, co jsem si prožila, ale určitě se hodí napsat, že ti jako jedna z mála či mnoha rozumím a možná víc než si myslíš. :) Je pravda, že ty si měla to štěstí, že ses na vejšku dostala, mně se to zatím nepoštěstilo, třetí rok pokusů to jistí. :-D Avšak je velmi důležité být nakloněn pozitivnímu přístupu a věřit, že šance na studium existuje stále a jistě se vyplní, pokud člověk projevuje zájem. Každopádně jsem chtěla zmínit, že kdybys nevěděla co dál a začala nad tím hluboce přemýšlet, na pracáku (já vím, zní to děsně samo o sobě) nabízí projekt pro mladé lidi do 30 let, jakmile na pracáku působíš dýl jak dva měsíce. Je to jenom možnost a vím, že ty si poradíš, ale za zmínku to třeba stojí..A jinak k fotkám se snad ani nemusím vyjadřovat, protože mluví za vše. ;) S Kubou tvoříte nádherný pár (to už stejně víš z FB) a tvoje sestřička je stále víc a víc úchvatná. Tak a zbývá mi jediné - přeju Ti šťastný nový rok 2014 a žij galakticky!

13 Jasmin Jasmin | Web | 31. prosince 2013 v 12:13 | Reagovat

Dokonalé fotky a aj ty si krásna.
Chcela by som sa niekedy do Prahy pozrieť :)

14 terezia terezia | Web | 31. prosince 2013 v 13:39 | Reagovat

fotky jsou skvělý a ten závěr je fakt úžasnej, moc vám to přeju! hezkej novej rok:)

15 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 13:46 | Reagovat

Tvůj muž je prostě megamaxiňuňu!! Conversky za 390?! Já chci taky, sakra!:D Sice jsem řekla, že žádný další už nechci a nepotřebuju, ale za tuhle cenu to beru zpět. :D
A je fajn, že ti vlastně všichni připravili hezký Vánoce, je paráda mít kolem sebe takhle fajn lidi. :) A drž se ohledně tvý "budoucnosti", věřim, že to bude v pohodě. :)

16 •Pet!nka• •Pet!nka• | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 21:25 | Reagovat

Neznám tě a nevím, jak ti je, nebudu tvrdit opak, ale pravidelně čtu tvoje články a prohlížím si tvoje fotky. Díky tomu jsem si o tobě udělala určitý obrázek a myslím, že jsi silný člověk, který dokáže překonat překážky. To, že jsi skončila ve škole neznamená, že nemůžeš být šťastná, řekla bych, že jen potřebuješ vědět, na čem jsi. A když si najdeš práci a budeš mít penízky, uvidíš, že i to má své výhody.
Přeju ti všechno nejlepší do nového roku, ať jste s přítelem šťastní, bráška ať se narodí v pořádku a celkově ti moc držím palce, aby jsi zvládla svoje vnitřní démony.

17 bludickka bludickka | E-mail | Web | 2. ledna 2014 v 16:05 | Reagovat

Zvláštní, jak to působí. Kdybys nenapsala těch pár vět navíc, tak se zdá, že se ti daří skvěle a že jsi spokojená. Vlastně skoro vůbec nelze vypozorovat, že máš nějaké problémy. U mě to někdy funguje naopak. To co píšu navenek vypadá, jako kdybych byla kdovíjak depresivní a přitom se radovat ze života umím. Taky mám občas stavy, které nejsou podle mého úplně normální, ale zatím se mi daří nad nimi vyhrávat. Co mi pomáhá nejvíc, když se začínám nořit do bezdůvodných beznadějí je začít cokoliv dělat. Cokoliv na co se musím soustředit a zapomenu tak na svoje černé myšlenky. Držím pěsti ať to dál zvládáš tak dobře jako doteď a ať problémy postupně úplně vymizí!

18 Bára Bára | Web | 2. ledna 2014 v 18:36 | Reagovat

Bože, ty fotky jsou úžasný, hlavně tématická vánoční série dvou blbečků :D Prostě dokonalý!! ;-)

19 Bels Bels | E-mail | Web | 4. ledna 2014 v 21:55 | Reagovat

Ten konec zní tak nádherně. Určitě je to úžasný kluk, zdá se, že se o tebe moc pěkně stará :) Trošku se nacházím v těch tvých stavech, naštěstí jen trošku. Život není lehkej a každým více či méně cloumá. Ale nejsi sama a přes to všechno, co zažíváš, máš štěstí. Drž se, holka! :)
A pak napiš, co máš dál za plán, když už nebudeš tím studentem. :)

20 Žanet Žanet | Web | 12. února 2014 v 14:49 | Reagovat

Jste krásní, sluší vám to spolu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama