Nobody to love

17. srpna 2014 v 21:24 | LoveShy
Jistoty - jak těžké je se jich vzdávat. Méněkrát si můžeme být něčím opravdu jisti proti tomu, jak často se nám život bortí pod nohama. Proto je krásné mít ty drobné či větší jistoty a plně a upřímně v ně věřit. Já osobně jistotu potřebuju strašně moc a jakmile je mi nastaven jen prst, chopím se celé ruky a nevzdávám se toho. A to ve většině věcí. Jenže někdy, zaslepeni jistotou, zapomínáme na to, že to není úplně to, co nás naplňuje. Já jako životní realista v takových situacích ztrácím racionální úsudek, asi je mi v té komfortní zóně dobře a.. ano, z této zóny prostě není snadné vystoupit.

A tak jsem pořád tak žila v takové té bezpečné jistotě. Je to něco, co už znám, vím co se může či nemůže přihodit, je mi to důvěrně známé a blízké. Vsugerovala jsem si, že co je bezpečné a jisté je správné a učiní mě šťastnou. Ale žila jsem jen v iluzi štěstí, protože jsem věřila v ty své malé jistoty. A pak, ne že bych svou komfortní zónu z ničeho nic opustila. Já se v ní prostě ocitla, vhozená přímo na zem. Myslela jsem si, že to ponesu špatně a že se z té země dlouho nezvednu. Myslela jsem, že mi najednou v té nejistotě bude nepříjemně a nepohodlně, že se tak vlastně nedá žít. Ale já mohla, překvapivě mi tak začalo být vlastně strašně fajn. A tohle je věc, která vás také zaskočí - když najednou zvládnete něco, o čem jste si mysleli, že na to nemáte. Sice jsem ztratila jednu svou jistotu, ale získala jsem novou, o kterou mě už jen tak něco nepřipraví. A to jistotu, že já sama zvládnu cokoliv.

Jako by se mi teď otevřel celý svět, který jsem ve své bublině neviděla - nebo spíš vidět nepotřebovala. Je krásné stát pevně na svých nohách a moci dělat cokoli si umanu. Je skvělé mít svůj racionální postoj, ale zároveň romanticky snít a naivně plánovat. Pochybuji, že by za ten nával euforie mohl z ničeho nic ten Fevarin co už několik měsíců zobu. Nejlepší terapií je beztak srovnat si život a zjistit, co chcem. Já to ještě tak úplně nevím, ale myslím, že se ubírám správným směrem. Doufám, že mi tento přístup vydrží déle, než momentální předpověď počasí.


Mraky nadýchané jako sladká cukrová vata se ten den líně potulovaly těsně nad horizonzem. S kopcema je odděloval tenký pruh azurově modré oblohy, jinak bylo nebe naprosto vymetené. Výhled několik kilometrů daleko, domy, mosty, řeka a podél ní klikatící se železnice. Jinak prostá pozdně letní příroda, nevtíravé teplo v kombinaci s příjemným chladem. Ty a já, já a ty a chvíle tak perfektní, že se ani nechce věřit, že se to děje ve skutečnosti. Ztěžklé nohy, prázdná mysl, žaludek plný poblázněných motýlů. Jako by nebylo žádné předtím, ani neexistovalo potom, jenom ta chvíle, kterou máme teď a tady, nic víc. Cítím žíly a v nich živou krev proudící, tisknu se, abych slyšela být srdce. Vítr mi cuchá vlasy a slunce mi praží do kůže. Úder srdce. Umírám zimou a padám k zemi horkem. Další. V tom tichu není krásnějšího zvuku než toho pravidelného rytmu. Zhluboka se nadechnu. Ty a já, já a ty. Díky tomuto všemu, co se odehrává najednou během pár vteřin, tak strašlivě a nádherně, hořkosladce a po dlouhé době cítím, že jsem naživu.


 


Komentáře

1 Katie Katie | 17. srpna 2014 v 23:55 | Reagovat

Nikolko, to strašně ráda slyším (čtu? :D)... Myslím že vím o čem je řeč, o tom co jsi se zmiňovala když jste za mnou byly v práci a mě bylo líto že jsi smutná :) ale teď jsem strašně ráda že smutná nejsi, nebo možná jsi, ale že to bereš takto! Vím, že jsme se viděly párkrát, ale svoje slova myslím opravdu vážně a upřímně a moc ti to přeju :) užívej si že můžeš co chceš, že se nemusíš na nikoho obracet a nikým spomalovat. Můžeš si dělat co chceš a na nikoho se nemusíš ohlížet (což je věc, kterou ti v tuhle chvíli STRAŠNĚ závidím! :) )
Měj se krásně a držím palce!

2 Slečna Neznámá Slečna Neznámá | Web | 18. srpna 2014 v 8:33 | Reagovat

Je to krásný článek a přijde mi, jako bych dokonale věděla, o čem mluvíš. Sama jsem lpěla na jistotách a stále lpím, jen je dokážu filtrovat a snažím se nedržet v bublině :) jde to hůř, ale jde a je fajn od nich někdy úplně upustit :)

3 leani leani | Web | 18. srpna 2014 v 9:53 | Reagovat

achjo, taky doufám, že k tomu dospěju - miluju svou komfortní zónu! :D ale bohužel, nebo bohudík, už se mi to blíží - bude z ní násilně vystrnazena..snad se neztratím :))

4 Lady I. Lady I. | Web | 18. srpna 2014 v 10:01 | Reagovat

Zní to krásně a silně, co jsi napsala, ale přesto z toho mám takový neblahý tušení. :(

5 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 18. srpna 2014 v 14:56 | Reagovat

A já si to myslela..! :( Tý tvý "komfortní zóně" jsem fandila, líbila se mi, ale jestli ti to teď dalo něco dobrýho, tak i to je fakt super. Drž se dál, bude líp a líp.

6 Micha1onka Micha1onka | Web | 19. srpna 2014 v 13:00 | Reagovat

Solidní um a krásný snímek - snad vše dopadne dobře...

7 Sentencia Sentencia | Web | 20. srpna 2014 v 12:02 | Reagovat

nevím sice, co stojí za touhle změnou a jestli by se mi to mělo líbit, ale... ať už tak, nebo tak, je v každém případě dobře, že to vidíš takhle a jsi dospěla do tohodle bodu, kdy jsi spokojená s tím, co je. Je strašně důležitý se vypořádat sama se sebou, protože i když se druzí snaží, tak to nikdy nenahradí to, když najdeš sama sebe a takovou tu vnitřní pohodu. Mně to taky trvalo hrozně dlouho, než jsem sem dospěla, ale je to vážně moc fajn a jsem za to ráda :) Drž se toho a zvládneš cokoliv :)

8 V. V. | 2. října 2014 v 20:55 | Reagovat

Niky, nejez prášky... vytvoříš si na tom závislost a už se toho nikdy nezbavíš... chápu že to nemáš bez nich vůbec lehké, ale tohle není řešení... vím, řekneš si, že mně se lehko radí. Pravda je, že si neumím představit jaké to je. Ale věřím že se to dá řešit jinak, líp...zkus třeba přečíst nějaké buddhistické knížky, jsou skvělé a pokud člověk chce, najde tam úplně nový - lepší pohled na život. Anebo existují různí alternativní léčitelé, věřím že i Ti by snad mohli pomoct... nezlob se, že takhle moralizuju a říkám Ti co máš dělat. Ber to spíš jen jako takový návrh nebo radu člověka, kterému to není jedno...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama