Lidé před mým objektivem

Hodná holka

22. července 2013 v 22:25 | LoveShy
S kamarádkou Niky jsme po dlouhé době zase vymyslely nějaké to focení. Jsem ze sebe už trochu zoufalá, protože si připadám pořád na jednom místě a chtěla bych se zlepšovat. Ale nevím jak. Se svýma fotkama jsem celkem spokojená, ale hlavně když to jsou momentky, kdy lidem nemusím říkat co mají dělat nebo fotím věci a místa.. Ale tohle focení lidí, já nevím. Přijde mi, že mám jen ten svůj styl a nemůžu se od něj odtrhnout. Tím teď nemyslím, že fotky co následně uvidíte jsou si dost podobné (ono zkuste si uprostřed louky s vysokou trávou v kopci dělat se židlí psí kusy v pět odpoledne když svítí sluníčko, vy máte mini kraťásky a bojíte se klíšťat), ale myslím tím, že stále zaujímám ty samé postoje když fotím a stejné úhly a stejné nastavení a když jdu fotky upravovat, sahám po těch samých efektech. Napadají mě sice různé pózy a místa, mám neskutečně mnoho vizí, ale nedokážu je zrealizovat. Přijde mi, že to není v mých silách, v hlavě to vypadá úplně jinak a nedokážu to převést do reálu. Šetřím si na lepší vybavení, ale v tom to taky úplně není. Možná to tak vnímám jenom já, ale to je jedno. Frustruje mě to tak či tak. Mám takovou tvůrčí krizi, achjo.

Fotky se mi jinak ale docela líbí, takovej střed, průměr, normál.. jsem k sobě kritická. Nedokážu se ohodnotit nějak kladně, nikdy jsem se nepoplácala po rameni se slovy "Niky, to se ti povedlo". Ale asi se spíš budu držet ověřené klasiky, mých reportážních cvaků.

Tématicky jsme fotky zařadily jako "hodná nevinná holka" a příště přijde volně navazující kolekce, kde v Nikče probudíme její špatnou stránku. To možná bude o něco zajímavější.

První fotka je hokus pokus a když se vám článek bude sekat, tak moje RAJČE.


focení Sandra - "bad girl"

31. srpna 2012 v 11:01 | LoveShy
Včera byl další nabitej den - a to focení. Do poslední chvíle jsem o kamarádce nevěděla a nevěděla jsem, jestli teda něco bude. Nakonec se mi ozvala a tak jsem se stavila u ní, vzaly jsme asi pět plnejch tašek krámů (jak jinak - nakonec jsme využily asi tři věci z toho) a jely jsme do města. V rámci zdravé stravy jsme si v Intersparu nabraly na talířek saláty a zeleninu v domnění, že máme 100g/18kč. Nakonec jsme platily přes stovku a bylo to hrozně odporný, oschlý, hnusně ochucený.. ble ble ble!

Vzaly jsme to skrz město do takové jedné opuštěné továrny. Má pět pater, tak jsme šly rovnou do toho vrchního, kde nás nikdo nerušil. Občas tam bytují bezdomovci, je tam všude bordel, smrad, všechna okna jsou vymlácená a umývárny plné odpadků. Ale má to tam svou atmosféru a mě se tam hrozně líbí. Každé patro je navíc něčím jiné. Přízemí je temné a chladné, první patro docela zachovalé, v prostředním je hrozný nepořádek a cihly, další patro je uklizené a celkem obydlené (resp. všude jsou kartonové krabice a je trochu zameteno) a úplně nahoře je to takový menší, útulný a je tam hezký výhled. Šly jsme tam ještě za světla, ale odcházely za šera a to nebylo nejpříjemnější. Je tam všude ticho, slyšíte kapat akorát kapky vody. Když jsem byla v jednom patře a kamarádka podemnou, vůbec jsme se neslyšely. Volala na mě a já slyšela jen slabou ozvěnu "Niky". Někdo nás tam přepadnout, tak jsme v pytli..

Ke konci jsme tam byly uvězněný deštěm a tak jsme čekaly, až to přejde. Střechou tam zatejkalo a proudy vody se valily po schodech a všude tam.. bylo to docela strašidelný. Stačily jsme mezitím nafotit ještě pár fotek trochu jinýho rázu.

Na fotky jsem pyšná, líbí se mi a považuji to za mé nejlepší focení. Z 333 jsem jich vybrala kolem 50, což je dost. Stylizovaly jsme Sandru jako rockerku, feťáka, zlou holku, rebelku.. všechno tak nějak dohromady. Nechtěla jsem nic výstředního, aby si zas všichni ťukali na čelo. Ty fotky v podpatkách jsou takový dodatek, co jsme zkoušely. Bylo ale už horší světlo.

A jsem naprosto zamilovaná do této písničky od první chvíle, co jsem ji slyšela a se Sandrou jsme si ji celé focení zpívaly! Takže píseň dne a úplně se mi k těm fotkám hodí.

Fotek je dost - komu se to seká tak mrkejte klasicky přes RAJČE :)

focení Nikien - na střeše školy

29. srpna 2012 v 19:51 | LoveShy
Čistě improvizované focení z dneška, kdy sluníčko svítilo jako blázen a my měly omezený čas. Jestli máte pocit, že tuto slečnu znáte, tak už jsem jí dvakrát fotila :D. A má blog. Niky, Nikča, Nikien.

S některejma výrazama vůbec spokojená nejsem, ale líp to nešlo. Už jste měli někdy rtěnku na očích? Zkusit se má vše! Kdyžtak rajče pro ty, kterým se to seká ;).

focení Lucka - "vodní víla"

24. srpna 2012 v 17:47 | LoveShy
Má liberecká pivní víla, červenovlasá, propíchaná, dredatá.. zažila jsem s ní několik skvělých pátečních večerů, Rock for People a koncert Foo Fighters - a vše začalo na blogu. No prostě Lucka, Luczynka. A abysme spolu pořád jenom někde nepařily a nepily, tak jsme se vydaly fotit. Já fotila Lucku, samozřejmě :D

Nápad fotit ve vodě byl hlavně její, na místě se ale dost improvizovalo. Byla zima, voda ledová - já do ní po kolena taky vlezla. A špatný světlo, buď moc sluníčka nebo stín na prd.. Nechci si stěžovat, ale podmínky byly nic moc. A zjistila jsem, že na otevřeým prostoru je fakt těžký fotit. Pózy? Výrazy? Je to pak na jedno brdo. S těmamhle pár fotkama jsem ale spokojená. Ani nevím jak chci, aby to na ostatní působilo. Chladně? Vlídně? Letně? Jediný co vím je, že miluju její vlasy!

Komu se to díky velikosti seká tak se může mrknout na moje RAJČE (já ty fotky nezmenšuju, protože pak ztrácí svou kvalitu).

focení Niky - Černá Sova

2. srpna 2012 v 11:01 | LoveShy
Přicházím s jednou prosbou. Brácha mámy přítele (tak trochu můj strejda) je DJ a chce vyhrát jednu soutěž. Kdyby vyhrál, tak mě vezme sebou hrát na fesťák, kde by vystupoval, jako fotografku. Ale i kdyby ne, tak mu chci pomoct, protože já sama bych pořád něco vyhrávala a jsme lidi, tak si pomáhejme. Jeden jeho soupeř pěkně podvádí, platí lidem aby hlasovali.. taky že je ve vedení. A jelikož mám na blogu možnost sehnat dost hlasů.. žádám vás. Nechci psát lidem na FB do zpráv, ať hlasujou, ale jen vás o to prosím, nic to nikomu neudělá. A když někdo nebude chtít, tak to nenutím. Takže je to TADY, jmenuje se DJ King Jacqob a jde to hlasovat každý den - je to jeden malý klik pro člověka, ale velký klik pro něj! :D

Tak, a za odměnu nálož foteček :D. Než začnete prohlížet, musím k tomu něco říct. Tohle focení jsme s Niky plánovaly rok. Téma bylo od začátku jasný a málokdo ho pochopí "černá sova". Nikča miluje sovy a když jsme byly spolu v kině na Černé labuti, napadlo nás stylizovat se do černé sovy, udělat zlou verzi sovy. Sova je chytrá, tajemná a trochu zlá. Jenže je trochu těžký tohle vytvořit z člověka, co se stále usmívá a úsměv mu sluší nejvíc. Ale co. Udělala jsem Nikče vlasy (ten účes mě hrozně baví dělat, hlavně se Nikče hrabat ve vlasech, kdybyste viděli jak je má hustý a tvrdý!) a makeup jsem chtěla takovejdle, tak doufám, že nebudou námitky, že se nehodí. Kdyby někdo neviděl tu černou sovu tak musí mít trochu fantazii.. ale pro jistotu si Niky symbolicky oblíkla tohle tílko.

Focení bylo vtipné. Nejdřív nás Nikči rodiče nechtěli pustit ven, a to i přes to, že bydlí na vesnici u lesa. Jsou takoví.. konzervativní. Nakonec jsme šly, neviděl nás ani jeden člověk. Zalezly jsme do lesa a vymejšlely. Byla to trochu gymnastika, vychytat světlo a dobrý místa, výrazy, pózy a hlavně vyhnout se PAVOUKŮM! Všude byly pavučiny, mezi stromama, takže jdeš.. jdeš.. a před tebou najednou pavouk velkej jak pajda se houpe a chilluje na sluníčku.

Doma jsem to včera asi do dvou probírala, aby to dneska bylo.. a z celkového počtu fotek jsem jich vybrala docela dost. Pak ještě nějaké umazala a vybrala fakt ty, co se mi líbily. Jsem spokojená, Nikča taky. Jsem ráda, že jsme zrealizovaly náš nápad a já si zas zafotila.

Víte, nejsem si jistá, jestli se vám to bude líbit, protože je to "divný". A ne každý umí přijmout divný věci. Ale asi jsem si uvědomila, že já "normální" věci fotit neumím a ani nechci. Mě baví ujetý věci, baví mě experimentovat. Takže buď to vezmete nebo ne.


focení s Luckou

15. ledna 2012 v 18:18 | LoveShy
Už několik dní tu chybí článek, a tak je asi na čase něco napsat. Ale nechce se mi, takže aby se tu něco dělo, tak jsem to tu celý změnila. A že mi to docela dalo práci. Nebudu psát, jak se mám, co je novýho, jak mě všichni vytáčej, jak mě nic nebaví, to třeba až jindy.. Napadlo mě sem dát fotky, které jsme nafotily s kamarádkou ještě "vloni", resp. 29. prosince. Poprosila mě o to, protože se šla druhý den ostříhat, delší blond vlasy ostříhala na krátko a obarvila na hnědo, tak chtěla mít památku na ty blonďaté. Vymyslely jsme úplnou kravinu, nasedly do vlaku a jely asi hodinu za Liberec. Focení ve vlaku jsme si trochu idealizovaly, ten vagon sebou opravdu dost háže, a tak mi dělalo problém udržet pevnou ruku. Naštěstí jsme tam byly téměř samy a ani průvodčí neměla problém s našim lezením po sedačkách. Když jsme dojely do jedné takové prdelky světa, nevěděly jsme co dělat, vlak nám jel až za další hodinu. Našly jsme si tam takovej rozpadlej barák u nádraží, dokonale fotogenický místo. Škoda jen, že byla zima, mě upadaly prsty a Lucka byla docela nalehko. Když jsme už sotva dejchaly, vydaly jsme se na náměstí, kde měla otevřeno jen jedna vietnamská hospůdka. Daly jsme si čaj, na jehož vypití jsme měli osm minut. Pak jsme zas letěli na vlak a jelikož už byla tma, Lucka se odlíčila a jen jsme si povídaly, já jí vysvětlovala jak se fotí zrcadlovkou a nafotily jsme pár fotek spolu. A málem jsme měli jízdu zadarmo, průvodčí přišla až pět minut před Libercem.

Co se týče fotek, no jéje. Nejsem moc pyšná, myslím, že ani Lucce se moc nelíbí, jen mi to neřekla. Bylo to poměrně nepromyšlený a hlavně nám to komplikovala zima, vítr a nedostatek času. Ale něco málo jsem z toho vybrala a když už ne fotky, tak ten den se povedl. Já to říkám pořád, že není důležitý cíl (v tomto případě nafotit "perfektní" fotky), ale cesta (v tomto případě náš výlet vlakem).

PS: A žádný kecy na ponožky! :D


focení ve vaně s Niky

8. října 2011 v 19:30 | LoveShy
Dneska jsem spala u kamarádky, zas po dlouhé době. Když jsme se do růžova vyspaly, měly jsme ještě čas než já pojedu domů a nenapadlo nás nic chytřejšího, než něco nafotit. Venku lilo, byla zima a zataženo a nějak jsme vymyslely, že do focení zakomponujeme vanu. Tak jsem kamarádku v pár minutách namalovala, oblíkla do něčeho zajímavýho a zamkly jsme se v koupelně.. kde jsme trochu zaimprovizovaly. Představte si malou koupelnu (no dobře, tak oni maj doma ještě poměrně velkou koupelnu, ale i tak jsem se tam sotva hnula, vedle vany je pračka, sušák na prádlo a s mým objektivem 50mm člověk potřebuje trochu prostoru, aby něco vyfotil). Bylo těžký najít nějakej slušnej úhel, aby tam nebyly vidět šampony, nástavec na žiletku nebo rovnou baterie se sprchou. Navíc - zkuste si ležet ve vodě, která vám teče všude, makeup se roztejká po tvářích a nad váma poskakuje kamarádka ještě v pyžamu (já), snaží se vylízt na mokrej okraj vany a stojí shrbená pod zkoseným stropem, aby něco vyfotila. Bylo to vtipný a braly jsme to spíš jak experiment, zkoušku toho, co zvládnem.. Ani jsem nedoufala v dobrý fotky, ale něco jsem nakonec vybrala, snesitelně ořezala a jsem docela spokojená. Vím, že se za svou práci nemusím ospravedlňovat, jen chci, abyste věděli, že tato várka fotek není to nejlepší, co jsem kdy nafotila, tak to berte s rezervou a dávkou tolerance.

Chtěla jsem tu sérii nejdřív pojmenovat "kocovina", ale nakonec se to nebude jmenovat nijak.

focení s Nikien II.

6. července 2011 v 21:18 | LoveShy
Takže.. dnešní fotky. Fotily jsme na takovém zajímavém místě, asi někomu dojde kde to je. Nemá to být tématicky žádná děvka ani tak, protože hodně lidí když vidí punčochy a podpatky, tak si to hnedka myslí. Nikče je 14 a nechtěla jsem z ní dělat něco vulgárního, protože je jemná blondýnka. Chtěla jsem ty fotky mít prostě jiný, zajímavý, zvláštní. Opět zdůrazňuji, že nejsem žádnej profík, ani si to o sobě nemyslím, jen mě focení lidí strašně baví a zatím trénuju. Nevím, jestli se vám budou fotky líbit, jsou prostě jiné. No a asi nevím, co bych víc dodala.

PS: Ano, má dlouhé hubené nohy, tak jsem zvědavá, kolikrát to zazní :P

focení s Nikien

5. června 2011 v 22:08 | LoveShy
Kamarádka mě požádala a zároveň mi prokázala službu tím, že se mnou dneska šla na focení. Potřebuju se totiž zlepšovat a nikdo není ochotný mi pózovat. Achjoo, kdyby někdo chtěl, tak ať se ozve. Jsem z Liberce!
Jinak k dnešku. Jely jsme bez nápadu do města a nějak to všechno vyplynulo samo, navlíkla se sukně, boty a něco jsme na nádraží vymyslely. Snažila jsem se o něco neobyčejného, ale je to těžký.. no snad se mi to i trochu povedlo. Ačkoli foukal vítr, vlasy byly neposedné a všude, vlaky jezdily, sukně byla občas krátká a nohy špinavé, jsem poměrně spokojená. Brát mě s rezervou, učím se.

Můj brácha má prima ségru.

2. června 2011 v 20:44 | LoveShy
My bro.

Dominik, skoro 14 let. Otravný bratr, věčně stojící za zády, agresivní, sprostý, ničitel drahých a krásných věcí, zdroj hádek doma a ten, co všechno sežere. Naproti tomu skvělý bavič, trouba, rozesmívač, článek rodiny, který by scházel.

Je pravý opak mě. Je to lev, já vodnář. Má čokoládvé oči, tvrdé rovné tmavé vlasy (já oproti tomu oči světle hnědé, vlasy jemný a kudrnatý). Oba máme brejle, ale on nosí čočky. Před půl rokem mě přerosl, jak deprimující. Pořád něco musí dělat, nevydrží chvilku na místě. Je to dítě a ještě dlouho bude. Ale i tak, je to MŮJ brácha, neměnila bych. Prý jsme si podobní, ale nevím.


focení s Natalí

31. května 2011 v 17:31 | LoveShy
Focení Natálky

V Chorvatsku jsme si s kamarádkou Naty našly jeden večer a šly jsme k moři nafotit nějaké fotky. Ona ráda "modelkuje" a já fotím, to je jasné. Vím, že v tom nejsem ještě moc dobrá, nastavení foťáku rozumím, ale těžší je zasadit modelku do prostředí. Máme aspoň něco, bylo zvláštní světlo od západu slunce. Vybrala jsem dle mého ty nejlepší, jsou trochu ořízlé, barvy jsem zásadně neměnila a velikost je malá, aby se to sem všecko vešlo (tudiž kvalita mizerná).

Chce to víc praxe, nevím jestli víc inspirace, protože co je víc inspirativní, než západ slunce u pobřeží moře?

 
 

Reklama