Sestřička Vaneska

Sestřička Vaneska, 13 měsíců

9. února 2013 v 20:59 | LoveShy
Čas letí a já po dlouhé době vzala foťák k mamce a nafotila jsem pár momentek sestřičky Vanesky. Je jí už 13 měsíců. Už umí zřetelně říkat nějaká slova a pořád si něco brblá pro sebe. Strašně po nás všechno opakuje a tak je ten nejlepší čas jí cokoliv učit (hlavně blbiny). Už teď se však projevuje její povaha - svéhlavá, paličatá a neskutečně hyperaktivní. Já v jejím věku nejraději seděla u maminky na klíně a koukala se tiše všude kolem (což mi vydrželo po celý život až doteď) zatímco mezi Vanesky záliby patří stahování ubrusů, sahání na rozpálená kamna a otvírání šuplíků. Přes den spí strašně málo, a tak mamka nemá vůbec čas. Vaneska vyžaduje neustálé blbnutí a hraní si, jakmile není po jejím, tak spustí křik a pláč a je protivná a na zabití. Když provede něco špatnýho, jako třeba její oblíbené hrabání se v koši, tak ji praštěj přes ručku a ona to jde udělat za pět minut znovu. Jooo, je to s ní těžký. A asi ještě bude.

Každopádně měla dneska super náladu, blbnula a tlemila se, tak mám z fotek docela radost :)

Záříjové

1. října 2012 v 20:51 | LoveShy
Dostala jsem sprda, že jsem se dlouho neozvala a doufám, že se to v nejbližší době změní. Tento týden je můj poslední týden v ČR a pak na tři týdny frrrr do Kodaně a pak do švédského Malmö. Za poslední dny se toho tolik neděje. Měli jsme týden volna, protože na naší škole měnili okna. Celý jsem to promarodila. Jinak.. střídá se teplo a zima, sem tam něco dělám, ale často jsem doma a tak je mi celkem dobře. Mám spoustu nových fotek sestřičky Vanesky, které je už devět měsíců, má čtyři zoubky a skoro už chodí :). Moje nejlepší kamarádka Niky se mnou ráda navštěvuje mamku a rozumí si, takže jsou fotky i s ní. Jsou z minulého týdne a druhá půlka ze včera.

Fotky jsem zmenšila, maj horší kvalitu, ale nechci, aby se vám to sekalo, když jich je tolik.

8 měsíců

28. srpna 2012 v 22:28 | LoveShy
Dneska jsme byly s Niky navštívit mou mamku. Co dodat, byl to fajn den. Popovídaly jsme si ve třech o dámských věcech, zablbly si s Vaneskou.. a nafotily pár fotek.

Do konce týdne, když to klapne, mám tři focení. Těším se. A mám lepší náladu než včera.


Dítě roku

23. července 2012 v 12:06 | LoveShy
Měla jsem trochu náročnější víkend, ale nemůžu si stěžovat. V pátek jsem byla (teď již tradičně) na pivu s Luczynkou. Původně jsme nechtěly vůbec nic pít kvůli zátahům, ale nakonec jsme neodolaly. Bylo to fajn, ale všude bylo málo lidí, asi dovolený. Celou dobu jsme byly venku, protože byla zima, ale bohužel jsem parádně nastydla, takže teď mám svůj tradiční hluboký kašel na průduškách, chraptim a smrkám.. parádička. Páteční večer jsme ukončili ve dvě ráno, jela jsem posledním autobusem domů. A druhý den jsem vstávala asi v půl osmý, takže jsem nespala ani pět hodin. Myslela jsem, že ráno chcípnu :D. Měla jsem nateklý nosohltan, sípala jsem, nos plnej, do toho jsem cejtila těch pár piv v sobě a hrozně mě bolelo celý břicho - asi jsem fakt nastydla všude. A v tomhle stavu jsem měla jít na bratrancovu svatbu :D.

Ale dobrý, vykopala jsem se a nakonec mi bylo i dobře. Celý den byl fajn, i když svojí svatbu si představuju trochu jinak. Ale o té svatbě chci udělat samostatný článek. Nafotila jsem 500 fotek a vybrala jsem jich 90, takže ty teď ořežu, zmenším, upravím a ještě dneska bych ráda udělala článek. Jsem nemocná, tak mám co dělat.. ale upřímně - moc se mi do toho nechce :D.

Včera jsem byla u mamky, takže zase pár fotek sestřičky:


Půl rok

10. července 2012 v 12:42 | LoveShy
Koupili jí bazének kde se celý dny cachtá, už se umí kutálet a snaží se lízt, nejradši dělá kraviny a tlemí se, když se jí někdo nevěnuje, tak je protivná, asi polezou zuby, napodobuje ostatní a řekla své první "ahoj".

Vaneska, půl roku.

Sestřička

26. května 2012 v 22:25 | LoveShy
Střídají se ve mě dva pocity - poslední měsíc, co máme praxi je ten nejlepší měsíc roku a pak mám zase pocit, že se dějou jen ty nejhorší věci. Ale pořád se snažím zůstat optimistou a myslím na to, že zas bude určitě líp, i když v to nevěřím. Chtěla jsem ty blbý dny nějak zahodit za hlavu pátečním večerem, ale ten akorát ten řetezec katastrof krásně završil. Ze začátku to bylo skvělý, byla jsem jen s kamarádkou a couraly jsme večerním městem a vydaly se na přehradu, kde se konala nějaká akce. A ani nevím, jak se mi to povedlo, ale v hrozně rychlém čase jsem do sebe hodila litr bílého vína, které ani nemám ráda.. a tak nějak jsem pokazila, co se dalo. Navíc jsem si poprvé v životě poseděla před záchodovou mísou. Bylo mi na umření, jak fyzicky, tak i psychicky, ale naštěstí mám skvělou kamarádku a ta mě dostala domů. Je to všechno na prd, ale co mi teď zbývá.. brečet osamotě doma mi stejně nepomůže, vlastně to není lék vůbec na nic. Vždycky se to zvládne..

A aby tento článek nebyl tak depresivní, tak si dáme smějící se sestřičku :)


Mimino

11. března 2012 v 21:32 | LoveShy
Konečně, od narození tý naší prďolky, jsem si našla čas a ještě za slušného světla jsem navštívila mamku se zrcadlovkou. Mé sestřičce Vanesce je něco přes dva měsíce a je nadlidský úkol ji vyfotit v normální poloze. No, ale lítala jsem pořád kolem ní a mám neskutečně moc fotek, takže pár hezkých jsem vybrat mohla. Chvilku spala, pak jedla, pak se s náma smála a nakonec měla záchvat breku. A zas dokola. Asi ani nemusím dodávat, že je naprosto úžasná a že jí miluju a je to jedna z mála veselých věcí, ze kterých se těším.


To byl porod!

21. prosince 2011 v 20:57 | LoveShy
Dnešek je fakt zvláštní den. Tak celkově. Zotavuji se po nemoci, už třetím dnem přežívám na piškotech a snažím se nabrat ta nedobrovolně shozená tři kila a půl. Nějak jsem přežila školu na posledních písemkách, probrodila se vším sněhem, stála v křečích v nacpaném autobuse a snažila se nemyslet na to, že ještě nemám spoustu dárků (a že na jejich nákup teď prostě nemám sílu). Za celý den jsem se nezastavila, vůbec jsem nespala a akorát jsem v nervech čekala na jednu smsku.

Ráno šla totiž má mamka rodit. Věděla to dva dny dopředu, sice nepřenášela, ale měla otoky a šíleně vysoký krevní tlak, tak jí porod den před termínem vyvolali.

Ahoj Vanesko, moje nová sestřičko. Dneska, 21.12.2011, jsi přišla ráno v 11:40 na svět. Zatím měříš jen 50cm a vážíš 3.08kg, ale to se brzy změní. Nepřišla jsi do toho nejideálnějšího světa, čekají tě tu opravdu ošklivý věci. Ale já věřím, že budeš mít krásný dlouhý život, který ti tvým dnešním prvním nádechem začal. Hlavně ať jsi zdravá, o to ostatní se my, lidé kolem tebe, postaráme.

Pro upřesnění, s mámou nežiju a sourozenec není můj vlastní a celkově jsem z toho nebyla doteď vůbec nadšená.. ale, když to miminko uvidíte, je to nádhera. Je tak malinkatá a rozkošná a krásně miminkovsky voní. Nejsou tu nejvhodnější okolnosti jejího narození, kdo mě a tenhle blogu trochu zná, tak pochopí, ale miminko nelze nemilovat. Jsem z toho trochu mimo, strašně změn najednou. Uff.

Mám spooousty fotek, Vaneska teda jen spinkala - sama žije zatím jen pár hodin, ale ten příchod na svět ji zjevně unavil. I tak ze spaní dělala ksichtíky a vyplazovala jazyk a zívala.. ale to až třeba někdy jindy :))Víte co je na tom všem nejvtipnější? Teď si čtu články jiných lidí, nebo statusy přátel na facebooku, vidím jak vkládají ty různý nesmyslný fotky a statusy o ničem a přijde mi to všechno tak strašně malicherný.. Tady vznikl život a v porovnání s tím je informace "jdu si uvařit čaj" opravdu nicotná :)

4. měsíc

28. června 2011 v 20:04 | LoveShy
4. měsíc
Byla bych nadšenější, kdyby to byl můj vlastní sourozenec.. takhle to beru jen z čistě "uměleckého" hlediska.
A taky proto, že mě máma poprosila a co bych já, hodná duše, pro bližního svého neudělala.

 
 

Reklama